OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 12., szerda 14:35

meggyőztél. igazából csak azért mert az asszonynak is van kedve jönni.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. december 12., szerda 14:26

kierkegaard írta:
Faust írta:Arrol nem is beszelve, hogy szokasos fideszes modon valami botrannyal elteltek a figyelmet a nagyobb pararol, jelen esetben a kozigazgatasi birosagokrol. Oriasi lesz. :)
ezért jöttem. ezt akartam leírni.
Kimennék tüntetni ha tudnám, hogy ugyan az lenne mint Párizsban. Telefont az égbe nyomó, valami faszságot skandáló tüntetésre nem pazarlom az időm.
Este a kupolából lenézve fogunk sörözni, gyere csak, jó lesz. :mrgreen: :mrgreen:
BBeno is jöhet. :mrgreen:

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 12., szerda 14:17

Faust írta:Arrol nem is beszelve, hogy szokasos fideszes modon valami botrannyal elteltek a figyelmet a nagyobb pararol, jelen esetben a kozigazgatasi birosagokrol. Oriasi lesz. :)
ezért jöttem. ezt akartam leírni.
Kimennék tüntetni ha tudnám, hogy ugyan az lenne mint Párizsban. Telefont az égbe nyomó, valami faszságot skandáló tüntetésre nem pazarlom az időm.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. december 12., szerda 14:15

Arrol nem is beszelve, hogy szokasos fideszes modon valami botrannyal elteltek a figyelmet a nagyobb pararol, jelen esetben a kozigazgatasi birosagokrol. Oriasi lesz. :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. december 12., szerda 14:06

Dehogy telik be a pohar, ennek a birka nepnek ez kell, csak migrancs ne legyen.

Tuntetes is csak akkor fog elerni valamit, ha orban kikuldi a b kozepet, mint 2006-ban. :)

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. december 12., szerda 13:59

lestat írta:
Marky írta:Vajon meddig mehetnek el, anélkül, hogy polgárháború legyen? Ha szerencséjük van, mire betelne a pohár a tömegeknél, addigra már nem marad itthon senki. :kivagyhe:

Szerintem most kezd telni az a pohar.
Na és kinél telik be a pohár? Azoknál az embereknél akik ismerik és tudják a médiahelyzetet és tudnak szelektálni a médiumok és a hírek között. De van egy rossz hírem, ez az országnak még mindig a kisebb része. Bőven a kisebb része. Az emberek nagyobb hányada meg bekapcsolja este a tévét, meg elolvassa reggel a megyei újságot és meggyőzik a túlóratörvény és a bíróságok beolvasztásának nagyszerű előnyeiről.

Ez a szomorú helyzet ma Magyarországon. Egy kis számú elit tudatlanságban és elnyomva tart X millió embert. Másrészről a cselekvőképesek igen nagy százaléka meg már több ezer kilométerre éli a mindennapjait.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2018. december 12., szerda 13:57

attol felek, hogy ennek komoly kovetkezmenyei lesznek az ellenzek vezeto politikusaira nezve. :|

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. december 12., szerda 13:53

lestat írta:Elvileg mar gyulik a tomeg a kossuth teren.

aztan nehogy most torjon bele a bicskaja döbröginek.
elnezek en is akkor.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2018. december 12., szerda 13:44

Marky írta:Vajon meddig mehetnek el, anélkül, hogy polgárháború legyen? Ha szerencséjük van, mire betelne a pohár a tömegeknél, addigra már nem marad itthon senki. :kivagyhe:

Szerintem most kezd telni az a pohar.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 12., szerda 13:43

BlancoMark írta: Borzasztó cinikus vagy. És ha a mai nap után ez az ami megmosolyogtat téged, akkor az nagyon szomorú. :-(
Pedig abszolút nem komolyan írtam. Amit gondoltam erről, azt már lentebb leírtam.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. december 12., szerda 13:42

Vajon meddig mehetnek el, anélkül, hogy polgárháború legyen? Ha szerencséjük van, mire betelne a pohár a tömegeknél, addigra már nem marad itthon senki. :kivagyhe:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 12., szerda 13:41

füst írta:
lestat írta:Elvileg mar gyulik a tomeg a kossuth teren.
Mondjuk egy picit ez megmosolyogtat, mert elméletileg munkaidő van, szóval akit érint a törvény az nem nagyon gyülekezhetne most a Kossuth téren. :D
igen, mert minden magyar dolgozónak 8tól 16ig kötött 8 órás munkaideje van. ugye?
vagy egyetemisták akiknek szintén nem így van az órarendje?
vagy a nyugdíjasok akik ráérnek, mert nem dolgoznak már?
hm?
ez megint egy elmés, cinikus megjegyzés volt, aminek semmi értelme, de látom Kósa,Némethszili meg Lázár cinizmusa ragadós.
miért nem kéred számon a fideszes barátaidat, akik nem mennek be dolgozni képviselőként, és mégis felveszik a pénzüket?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2018. december 12., szerda 13:44-kor.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. december 12., szerda 13:39

füst írta:
lestat írta:Elvileg mar gyulik a tomeg a kossuth teren.
Mondjuk egy picit ez megmosolyogtat, mert elméletileg munkaidő van, szóval akit érint a törvény az nem nagyon gyülekezhetne most a Kossuth téren. :D
Borzasztó cinikus vagy. És ha a mai nap után ez az ami megmosolyogtat téged, akkor az nagyon szomorú. :-(

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2018. december 12., szerda 13:38

füst írta:
lestat írta:Elvileg mar gyulik a tomeg a kossuth teren.
Mondjuk egy picit ez megmosolyogtat, mert elméletileg munkaidő van, szóval akit érint a törvény az nem nagyon gyülekezhetne most a Kossuth téren. :D

Persze. De itt mar nem a torvenyrol van csak szo. :roll:

Hidd el lesz meg itt sztrajk es tenyleg nem mennek be dolgozni :)

Teljesen szabalytalan a szavazas amugy. Engem meg ez "mosolyogtat" meg.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 12., szerda 13:36

lestat írta:Elvileg mar gyulik a tomeg a kossuth teren.
Mondjuk egy picit ez megmosolyogtat, mert elméletileg munkaidő van, szóval akit érint a törvény az nem nagyon gyülekezhetne most a Kossuth téren. :D

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 12., szerda 13:07

füst írta:
Összességében azt várom, hogy emiatt csökken a Fidesz népszerűsége, nem véletlen hogy választások után fél évvel hozták fel a témát. A kellemetlen témákat ilyenkorra kell időzíteni, mert rengeteg idő lesz korrigálni, ha nem úgy sül el.Aztán ugye majd kiderül utólag, hogy ez milyen hatással volt a gazdaságra. Remélhetőleg tovább pörgeti, mert csak akkor van értelme ennek az egésznek.
szerintem nem csökken, stabil a szavazóbázisa, nagy trúvájok itt már nincsenek.
max stagnálni fog.


aztán majd jönnek a választások, jön a kiló alma, bödönméz, 10ezer forintos bözsiutalvány, "rezsikompenzáció" (azóta röhög a vakbelem, hogy ezt benyelték az emberek), stb jótevő intézkedések.


amúgy már olvastam az igazmondóportál origón, hogy már (most mindenki kapaszkodjon meg, és nagoyn féljen) van Soros Terv 2.0 is! Karácsonyi ajándék, rettegjen a magyar a fa alatt a migráncstól.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 12., szerda 13:07

rashidm írta:
Nekem nincs bajom velük, aki becsületes és dolgozik, az ok. A baj az, hogy:

1. az értelmesebbje is elment külföldre (már ha ki tudott menni). Aki maradt az, 80%-ban hát... a nevét nem tudja leírni, nemhogy komolyabb munkát végezzen.
2. persze hogy javul a tendencia, mert nincs más ember aki lóhús pénzért elmegy dolgozni. Mármint "dolgozni". Felveszi az első 1-2 havi fizetést és lelép.
Reménykedem. Csepp a tengerben, de a Vác környéki falucskában már nem lehet gombát venni a cigányoktól, mert rájöttek a közmunkából(?), h. dolgozni kell, s inkább mennek a szomszédos gyárakba, lényegesen többért.

Talán valami fordul. Jó lenne. :)

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2018. december 12., szerda 13:03

Elvileg mar gyulik a tomeg a kossuth teren.

aztan nehogy most torjon bele a bicskaja döbröginek.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. december 12., szerda 12:58

füst írta:
Kinek mi a velemenye errol illetve a napirenden levo tulora torvennyel kapcsolatban?
Nekem elég vegyes.

Egyfelől már nem nagyon áll rendelkezésre plusz munkaerő, ami tovább tudná erősíteni a gazdaságot, a munkanélküliség csaknem megszűnt. Tartalékok nem nagyon maradtak, a nyugdíjasok, meg a cigányság. Ez utóbbit kellene motiválni, de ugye tudjuk hogy ez mennyire kényes dolog. Bár úgy olvastam náluk is javuló a tendencia, ami a munkavállalók arányát érinti. Szóval innen nézve értem a dolgot.
Nekem nincs bajom velük, aki becsületes és dolgozik, az ok. A baj az, hogy:

1. az értelmesebbje is elment külföldre (már ha ki tudott menni). Aki maradt az, 80%-ban hát... a nevét nem tudja leírni, nemhogy komolyabb munkát végezzen.
2. persze hogy javul a tendencia, mert nincs más ember aki lóhús pénzért elmegy dolgozni. Mármint "dolgozni". Felveszi az első 1-2 havi fizetést és lelép.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 12., szerda 12:50

Kinek mi a velemenye errol illetve a napirenden levo tulora torvennyel kapcsolatban?
Nekem elég vegyes.

Egyfelől már nem nagyon áll rendelkezésre plusz munkaerő, ami tovább tudná erősíteni a gazdaságot, a munkanélküliség csaknem megszűnt. Tartalékok nem nagyon maradtak, a nyugdíjasok, meg a cigányság. Ez utóbbit kellene motiválni, de ugye tudjuk hogy ez mennyire kényes dolog. Bár úgy olvastam náluk is javuló a tendencia, ami a munkavállalók arányát érinti. Szóval innen nézve értem a dolgot.

Másfelől ugye a munkavállalók számára problémás lehet a dolog, érthető okokból. A legnagyobb többség nem szívesen marad bent tovább a munkahelyén mint amennyit szükséges.

Én úgy hiszem hogy működhet a dolog, mert szerintem nem túl széles réteget érint a törvény. Nem minden munkaadó fogja erőltetni ezt a dolgot, meg ugye remélhetőleg tényleg a munkavállalók döntése alapján dől el inkább, hogy mennyit túlórázzon. Én csak a saját és környezetem helyzetéből tudok kiindulni, nos én még úgyis kapom az állásajánlatokat, hogy stabil munkahelyem van, és nem is keresek másikat. Amikor váltottam, akkor is válogathattam az ajánlatok közül, hamarabb mondtam fel, minthogy új helyet nézzek. Szerintem ma könnyű elhelyezkedni, és ebből kiindulva a munkavállaló kényelmes helyzetben van. Persze végzettségtől függően.

Összességében azt várom, hogy emiatt csökken a Fidesz népszerűsége, nem véletlen hogy választások után fél évvel hozták fel a témát. A kellemetlen témákat ilyenkorra kell időzíteni, mert rengeteg idő lesz korrigálni, ha nem úgy sül el.Aztán ugye majd kiderül utólag, hogy ez milyen hatással volt a gazdaságra. Remélhetőleg tovább pörgeti, mert csak akkor van értelme ennek az egésznek.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég