OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. december 19., szerda 16:54

CS0ki írta:Magyarországon a pénzügyi tanácsadók nagy része sales-es, aki jutalékért dolgozik. Nehéz lesz találni olyat, aki valódi tanácsadó. Pláne vidéken.

Budapesten szeretnék. :)
ZIDANE

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. december 19., szerda 13:00

Magyarországon a pénzügyi tanácsadók nagy része sales-es, aki jutalékért dolgozik. Nehéz lesz találni olyat, aki valódi tanácsadó. Pláne vidéken.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 19., szerda 12:33

Nekem sem friss tapasztalatok ezek, kb 4-5 éve volt.
Amúgy én személy szerint azért nem mentem bele, mert nem tetszett, hogy nincs fix kereseted, hanem amennyit teljesítesz annyi, és így meg nem nagyon volt kedvem a havi 60-at vagy nemtom mennyi fixen fizetni a vállalkozói miatt úgy, hogy nemtudom mennyit is fogok keresni éppen hó végére.
A másik dolog, hogy nem adtak volna a meglévő saját ügyfeleikből, hanem nekem kellett volna a saját ismeretségi körömmel elkezdeni és "kopogtatni", hogy ugyan már ki szeretne egy jó biztosítást kötni. :D
Ez a zsidóskodás meg házalás meg szintén nem az én műfajom...

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 19., szerda 12:20

vannak benne biztosan jó dolgok, de sok a megtévesztés, átverés.

én is voltam interjún, tipikus kérdések, amiket itt is leírtatok, mennyi akarsz keresni, mik a tervek blablaa..
7-8 éve voltam ezen, akkor mondtam 250 nettót....csávó: mhm,mhm, reális, de nagyon alámondtál...mhm,mhm...terveid új autó, lakás BP-n...mhm,mhm, hát igen, ez igazából nálunk 2-3 év alatt sima ügy.
nagyon röhögtem magamban, de megvártam a végét, mert legjobb barátom intézte, ismerőséhez mentem erre az interjúnak csúfolt beetetésre.
ha ez így lenne, mindenki ovb-zne.

nyilván bele lehet nyúlni, egyik ismerősöm belenyúlt 1-2 jó dologba ott, majd másfél év múlva kiszállt, mert akkor még nyereségesen megtehette.
másik ismerősömnek 6 éve nem fizettek ki jutalékokat, kb 5-600ezer forintról van szó.
a legtöbb meg örült, hogy a befektetett pénzt visszahozta nullára.

persze vannak ott jó szakemberke biztos, de a többségük nem ez, oda lehet el sem jut az ember.
de a képmutatás megy rendesen, meg az öntömjénezés, és tényleg amit leírtatok, kínai öltönyke, aktatáska...közben meg eljöttek vidékre hozzánk bulizni, és kilopták a pultból a 2000 forintos üveg vodkát, pedig hát amúgy ők nagyon tele vannak ám. :lol:

én 7-8 éves tapasztalatokról beszélek, azóta lehet már komolyabbak, nem tudom, de akkor kb ez ment.
persze akkor még behülyítették az embereket, hogy levitték a garázsba megmutatni a zsír új Q7est (lízinges), mint saját zsebből, pár havi keresettel kp-ra vett autót.


azóta ha meglátok egy kicsit kopottas, kicsit igazából már kinőtt, foszlásnak indult öltönyös-aktatáskás fiatalt, már tudom hogy oda tart. :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. december 19., szerda 11:20

Santi írta:Papíron jogos, ha ezt állítja magáról, mert végülis egyéni vállalkozóként kell csinálni.

Megvannak a személyes tapasztalataim róla, mert én is voltam ott, igaz én a betanulási időszak végén megköszöntem, hogy nekem ez nem kell, de nagyon jól felkészült szakemberek is dolgoznak ott, persze megvannak a link alakok is, aki azt hiszi, hogy ő mekkora ember lett most a kis kínai piacos zakójában, mert sehova nem kellett, oda meg befogadták, szó se róla, ezért mondtam, hogy kell egy ismerős onnan, akihez szívesen fordulsz, mert tudod, hogy fontosabb neki, hogy neked a legjobb legyen, mint, hogy a saját zsebjét tömje.

Egyébként elvileg érdeke lenne mindegyik tanácsadónak, hogy a legjobb szolgáltatást kapd, ezáltal meg legyél vele elégedve és ajánld őt az ismerőseidnek is, hogy bővüljön az ügyfélköre. Így működnek.

Többsége nem lát odáig.
Én is voltam egy ilyen "orientációs napon". Annak a végén meg is köszöntem.
Amikor arról szól a bemutató, hogy mindenki milyen csöves volt, de most kevés munkával 500.000 ezreket keresel és a hatodik porschét veszed épp meg..... Az enyhén nevetséges.

Meg ahogy írtátok is. Kis kínai öltöny,BKV, ballagásból megmaradt cuccok.... kurvára nem hiteles, hogy majd ő megmondja a tutit, hogy hova rakjak milliókat vagy miként tudok a legjobban adót optimalizálni.
ZIDANE

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 19., szerda 8:47

Ebben igazat adok és hogy ne csak védjem őket, hozom az én esetemet példának.

Úgy 2-2,5 hónapig volt a betanulás és gyakorlatilag az egész arról szólt hogy megtanuld "hogyan legyél hatékony, hogy add el a termékedet". (ami nem az ovb terméke, hiszen függetlenek, de most ez mind1)
Amikor ennek az elméletét megtanultad, utána azt gyakoroltuk, hogy a főnök eljátszotta az ügyfelet, leültetek beszélgetni és neked pedig elő kellett adnod magad, mintha élesben beszélgetnél egy potenciális ügyféllel. Megtanulni a cégbemutatást, a szokásos sablonkérdéseket, amik alapján ki tudsz állítani egy "rajzot" az ügyfélről, lakás, autó, család, gyerekek, rövid/hosszú távú tervek, nyugdíj, megtakarítás stb. stb. az ügyfél teljes feltérképezése.

Magáról, mint pénzügy, egy kumma szó nem esett, legalábbis ameddig én ott voltam.

Ja meg közben szemléltették hogyan tudsz feljebb lépni a "ranglétrán" és a saját példájával kecsegtetett a főnök, hogy ő is így kezdte a semmiről és mára vezető és láthatjuk milyen jól megy neki ebből. Nyilván megpróbálnak minél jobban elcsábítani, szóval eszem ágában sincs "bevédeni" őket, de télleg sok igazán jó szakemberrel találkoztam, amíg ott voltam, ezt nemtudom elvitatni tőlük.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 19., szerda 8:10

persze de egy gyorstalpalón nem fogsz annyit tudni mint egy corvinuson végzett pénzügyis, illetve mivel nekik is meg kell szerezni az ügyfélkörüket így érted vannak.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 19., szerda 8:02

Papíron jogos, ha ezt állítja magáról, mert végülis egyéni vállalkozóként kell csinálni.

Megvannak a személyes tapasztalataim róla, mert én is voltam ott, igaz én a betanulási időszak végén megköszöntem, hogy nekem ez nem kell, de nagyon jól felkészült szakemberek is dolgoznak ott, persze megvannak a link alakok is, aki azt hiszi, hogy ő mekkora ember lett most a kis kínai piacos zakójában, mert sehova nem kellett, oda meg befogadták, szó se róla, ezért mondtam, hogy kell egy ismerős onnan, akihez szívesen fordulsz, mert tudod, hogy fontosabb neki, hogy neked a legjobb legyen, mint, hogy a saját zsebjét tömje.

Egyébként elvileg érdeke lenne mindegyik tanácsadónak, hogy a legjobb szolgáltatást kapd, ezáltal meg legyél vele elégedve és ajánld őt az ismerőseidnek is, hogy bővüljön az ügyfélköre. Így működnek.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 19., szerda 7:42

Ez a magánvállalkozó dolog az mlm ügynökök kiváltsága is.:D

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2018. december 18., kedd 21:38

Szerintem mindenkinek van ófaubés exhaverja :mrgreen:
Imádom mikor látom őket a városban sétálgatni öltönyben és mindegyik azt mondja, ha megkérdezik, hogy mit dolgozik, hogy vállalkozása van.
Nekem is a volt haverom képes volt fél év után otthagyni az egyetemet miatta, mert hogy "hülye aki nem ezt csinálja".

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 18., kedd 20:37

Ez tenyleg igy van. Egy volt "haverom" is ott kezdte miutan nem jott ossze neki az infos okj. :lol:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. december 18., kedd 20:33

Santi írta:OVB-vel mi a baj? Mondjuk az is igaz, hogy nem mind1 kihez fordulsz, jó ha van ismerősöd, de szerintem ez általánosságban is igaz, nemcsak az OVB-sekre..

Többségük érettségivel rendelkezo, par oras kepzest elvegzett pénzügyi "szakerto".
Továbbá hiába a százalék azonos, amit kapnak, ha pl az otp olasz korutat ad az unicredit pl meg csak a 2%ot, akkor egyertelmu hogy mit fog ajánlani.

Meg fokent az amit az elejen mondtam... tobbseguk munkakerulo 18 éves, erettsegit epphogy kettesre megcsináló srac, aki bedőlt a beeteto napon levo csillogasnak az országban levő 30. Nyugdijazott orszagos vezerigazgatotol.

Szoval tenyleg valami "szaki" kene, aki akar díjat is ker a szolgáltatásaiért.

Ja es budapest, miskolc sajnos nagyon kiesik.
ZIDANE

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 18., kedd 19:03

OVB-vel mi a baj? Mondjuk az is igaz, hogy nem mind1 kihez fordulsz, jó ha van ismerősöd, de szerintem ez általánosságban is igaz, nemcsak az OVB-sekre..

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. december 18., kedd 18:54

KAG írta:Valaki esetleg tud valami fasza, tenyleg valós banki tamacsadassal foglalkozo ceget?
Ovb stb nem köszönöm.
Miskolcon tudok.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. december 18., kedd 18:13

Valaki esetleg tud valami fasza, tenyleg valós banki tamacsadassal foglalkozo ceget?
Ovb stb nem köszönöm.
ZIDANE

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. december 18., kedd 18:01

https://www.youtube.com/watch?v=omk-43VQdxk

Nekem az tetszett, amit 1:25 környékén kezdett el magyarázni hidvéghi.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. december 18., kedd 17:36

https://www.youtube.com/watch?v=hx_yh4_C5uk

Stumpf András beköszönő gondolatait ajánlom mindenkinek.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 17., hétfő 23:05

az összes ilyen a kubatovnak, a fidesznek és a valtonnál dolgoik már.
Hát ezt ebben a formában nem mondanám. :)

Viszont kitekintve a jelenlegi helyzetből nekem is hasonló jutott eszembe nemrég; a baloldalnak nincsenek olyan típusú balhéra kapható legényei, mint a jobbnak. Most nem akarom beskatulyázni az embereket ún. oldal szerint, de az eszmei értékrend alapján azért el lehet különíteni két nagy csoportot, és a jobb-bal felosztás szerintem elég kézenfekvő, szóval ezt használnám sértő szándék nélkül. :)

A radikális baloldal az zokszó nélkül képes lenne rendbontásra, de olyan legutoljára 1918-ban volt, a leninfiúk, mondjuk ők kitettek magukért. De Magyarországon azóta nincsenek is jóformán ilyenek, mivel a kommunizmus itt hagyományosan nem túl népszerű, itt csak külföldről lehetett erőszakkal meghonosítani.

A radikális jobb simán kapható az ilyen balhékra, és azért vannak is rá fogékony emberek kis hazánkban, mindig is voltak, szerintem ennek történelmi okai vannak. (az 1864-es kiegyezés utáni nagy liberalizmus, majd a 18-as kommunizmus elég tragikus eredményt hozott, és ez táplálja az ilyen jellegű érzelmeket.)

Ha pedig nem radikalizálódott rétegről beszélünk, akkor... hát én úgy látom, hogy a jobb v. konzervatív oldal inkább magáénak tudhatja a nacionalista érzést, ez az egyik ami leginkább megkülönbözteti a bal oldaltól. Most nem akarom egyik oldalt sem minősíteni, csak ez a különbség a kettő között szerintem kulcsfontosságú ebben a helyzetben, ugyanis ha egy nemzeti felkelésről beszélünk, mondjuk egy tüntetéssorozat révén, akkor a nacionalizmus jobban összeköti az embereket, és jobban is fűti, hogy agresszívak legyenek, ha úgy érzik hogy az kell.
A bal oldalnak is megvannak a maga eszméi, amik szimpatikusak lehetnek sokak számára, de ez szerintem határozottan hiányzik közülük.

És a jelenlegi helyzetben szerintem ez így csapódik le:
Tudom, hogy most nagy az összefogás az ellenzék körében, és ezekben a tüntetésekben a párthovatartozás nem elsődleges.
Azonban én úgy látom, hogy akarva akaratlanul, inkább a baloldalhoz köthetőek ezek az események, nem csak ők vannak jelen, de inkább ők a meghatározóak.

Szóval, nálunk nincsenek radikális baloldaliak, akik feltüzeljék a tüntetőket. Ez nem az az ország, és a nem radikális tüntetők nem fognak maguktól tömegesen erőszakos rendbontásba, mert nincs meg sem a kohéziós erő, sem a gyújtó szikra.
A radikális jobboldal az elmúlt napok után jól láthatóan elhatárolódott ettől az eseménytől, nem érzik magukénak, ezért ők sem fognak balhét kezdeményezni.
Ezért szinte esélytelennek tartom, hogy erőszakba forduljanak a dolgok, hiányzik hozzá egynéhány láncszem.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. december 17., hétfő 21:36

Meg kellene fizetni 15-20 fasza gyereket, akik beindítják a bulit. Gyújtogatnak, robbantgatnak, hergelik a tömegeket, neki mennek a rendőröknek.
az összes ilyen a kubatovnak, a fidesznek és a valtonnál dolgoik már.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 17., hétfő 21:30

kiserik írta:Az a baj gyerekek, hogy ez az ellenzék gyenge. Békés tüntetgetéssel még soha senki nem ért el semmit. Meg kellene fizetni 15-20 fasza gyereket, akik beindítják a bulit. Gyújtogatnak, robbantgatnak, hergelik a tömegeket, neki mennek a rendőröknek. Folyjon a vér keményen. Akkor talán lenne valami eredmény. Így működött ez más országokban is, meg nálunk is pl tizenpár éve...

ez a rezsim akkor fog megbukni, amikor véletlen valamelyik rendőr/tüntenő elkattan, és dördül az első lövés.

demokratikus utón ezt a rendszert megdönteni nem lehet, ezer oldalról van bevédve az egész, kezdve a választási rendszertől,az átrajzolt kerületeken át, az alkotmánybíróságig, most a saját bíróság is bekerült a képletbe.
majd ha OV eltávozik, akkor egy esetleges belső harcok szétzilálhatják a fideszt. mert abban ne legyen senkinek készsége, hogy a tetemre majd megjelennek a varjak, a most hűséges pártkatona (Semjén, Kósa, Lázár, Kovács, Tóni, stb emberek) majd vérre megy a koncért.
20-30 év.

Én már elfogadtam, hogy a szüleim sorsa az volt, hogy éljenek 30 évet a kommunizmusban, majd még ennyit ugyanabban, bár már nem úgy hívjuk. (de ami most van, az sokkal inkább kommunizmus, mint volt anno)

'shutterisland írta:
1. szepen lassan lecseng majd ez a forradalmi hangulat, elfogynak az emberek, elvesz az atutoero.

ez nyilvánvaló, a fidesz okos, karácsony elé rakta ezt a már nagyon régóta tervezett törvényt, mivel védve vannak, jönnek az ünnepek, bekuckóznak az emberek. ez nem egyedi, általában ezt csinálják.
még jövőre meg esetleg utána év első felében lesznek ilyen intézkedéseik, majd jönnek a szokásos "mi vagyunk a jófejek" intézkedések, "rezsicsökkentés" ( :lol: ), ilyen-olyan adócsökkentés, 10ezres, ne adj isten 20 ezres bözsiutalvány, stb.

óraműpontosságal működnek, ezt nagyon jól csinálják.


engem az érdekel igazából, ha meghal Soros, akkor kit fognak előkapni a cilinderből. elkezdték brandelni a fiát erre a szerepre, de az túl snassz, valami más lesz szerintem. a lényeg hogy legyen valaki akitől megvédhetnek minket, szegény magyarokat.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég