OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. december 20., csütörtök 8:53

Kisírtad? :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 20., csütörtök 8:27

Kerlon írta:Neked minden hozzászólásod instant warn-nal jár. Szóval jól használd ki őket. :mrgreen:
Remynek visszamenőleg is járna. 16741 warn :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. december 20., csütörtök 8:26

Remy írta:The End. :mrgreen:
A vicc, hogy pont tegnap hozta meg a futar a The end is near-os south park polomat. :ozil:

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2018. december 20., csütörtök 8:23

Kerlon írta::shifty:

Áldom a napot, amikor beláttam, h tévedtem, egy ellened folytatott vitaban, így talan most nem minuszról indulok
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. december 20., csütörtök 8:15

Sötét napként fog ez bevonulni a fórum történelemkönyvébe. :(
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27895
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. december 20., csütörtök 8:13

Neked minden hozzászólásod instant warn-nal jár. Szóval jól használd ki őket. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27354
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. december 20., csütörtök 6:26

The End. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27895
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. december 20., csütörtök 6:22

:shifty:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. december 19., szerda 18:56

Marky írta:Én egyáltalán nem tartom etikusnak, hogy semmilyen pénzügyi ismerettel és végzettséggel nem bíró emberek pénzügyi termékeket próbálnak eladni laikusoknak. Itthon igy is nagyon alacsony a pénzügyi tudatosság, ezek a cégek pedig még jobban aláássák az emberek bizalmát.
Óriási +1.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. december 19., szerda 18:54

Én egyáltalán nem tartom etikusnak, hogy semmilyen pénzügyi ismerettel és végzettséggel nem bíró emberek pénzügyi termékeket próbálnak eladni laikusoknak. Itthon igy is nagyon alacsony a pénzügyi tudatosság, ezek a cégek pedig még jobban aláássák az emberek bizalmát.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8496
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2018. december 19., szerda 18:48

anyum biztositonal dolgozik mar vagy 8 eve (allianz majd aegon) es senkinek nem kivanom azt az idoszakot, amit az elejen atelt.
sokan ismertek pedig a varosban mert ket boltban is dolgozott, plusz 30-as csaladanyakent, lakastulajkent kicsit hitelesebb volt, mint a mar emlitett oltonyos fiatal penzugyi tanacsadok.

mivel egy alacsony fix berezesre jonnek a jutalekok, eleg sok melot bele kell tenni, mire odaig jut az ember, hogy van olyan ugyfelkore/allomanya, amely a folytatolagos jutalekokbol fenntart egy korrekt bert neki egy egy gyengebb honapra is.
par ev kellett ahhoz is, hogy ne o kelljen keresse fel az embereket, hanem az emberek keressek ot.

szoval en bizonyos szempontbol azt mondom, le a kalappal azok elott, akik pl az ovb-be belevagnak, nem egyszeru palya ez sem.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. december 19., szerda 16:54

CS0ki írta:Magyarországon a pénzügyi tanácsadók nagy része sales-es, aki jutalékért dolgozik. Nehéz lesz találni olyat, aki valódi tanácsadó. Pláne vidéken.

Budapesten szeretnék. :)
ZIDANE

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3448
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. december 19., szerda 13:00

Magyarországon a pénzügyi tanácsadók nagy része sales-es, aki jutalékért dolgozik. Nehéz lesz találni olyat, aki valódi tanácsadó. Pláne vidéken.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 19., szerda 12:33

Nekem sem friss tapasztalatok ezek, kb 4-5 éve volt.
Amúgy én személy szerint azért nem mentem bele, mert nem tetszett, hogy nincs fix kereseted, hanem amennyit teljesítesz annyi, és így meg nem nagyon volt kedvem a havi 60-at vagy nemtom mennyi fixen fizetni a vállalkozói miatt úgy, hogy nemtudom mennyit is fogok keresni éppen hó végére.
A másik dolog, hogy nem adtak volna a meglévő saját ügyfeleikből, hanem nekem kellett volna a saját ismeretségi körömmel elkezdeni és "kopogtatni", hogy ugyan már ki szeretne egy jó biztosítást kötni. :D
Ez a zsidóskodás meg házalás meg szintén nem az én műfajom...

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 19., szerda 12:20

vannak benne biztosan jó dolgok, de sok a megtévesztés, átverés.

én is voltam interjún, tipikus kérdések, amiket itt is leírtatok, mennyi akarsz keresni, mik a tervek blablaa..
7-8 éve voltam ezen, akkor mondtam 250 nettót....csávó: mhm,mhm, reális, de nagyon alámondtál...mhm,mhm...terveid új autó, lakás BP-n...mhm,mhm, hát igen, ez igazából nálunk 2-3 év alatt sima ügy.
nagyon röhögtem magamban, de megvártam a végét, mert legjobb barátom intézte, ismerőséhez mentem erre az interjúnak csúfolt beetetésre.
ha ez így lenne, mindenki ovb-zne.

nyilván bele lehet nyúlni, egyik ismerősöm belenyúlt 1-2 jó dologba ott, majd másfél év múlva kiszállt, mert akkor még nyereségesen megtehette.
másik ismerősömnek 6 éve nem fizettek ki jutalékokat, kb 5-600ezer forintról van szó.
a legtöbb meg örült, hogy a befektetett pénzt visszahozta nullára.

persze vannak ott jó szakemberke biztos, de a többségük nem ez, oda lehet el sem jut az ember.
de a képmutatás megy rendesen, meg az öntömjénezés, és tényleg amit leírtatok, kínai öltönyke, aktatáska...közben meg eljöttek vidékre hozzánk bulizni, és kilopták a pultból a 2000 forintos üveg vodkát, pedig hát amúgy ők nagyon tele vannak ám. :lol:

én 7-8 éves tapasztalatokról beszélek, azóta lehet már komolyabbak, nem tudom, de akkor kb ez ment.
persze akkor még behülyítették az embereket, hogy levitték a garázsba megmutatni a zsír új Q7est (lízinges), mint saját zsebből, pár havi keresettel kp-ra vett autót.


azóta ha meglátok egy kicsit kopottas, kicsit igazából már kinőtt, foszlásnak indult öltönyös-aktatáskás fiatalt, már tudom hogy oda tart. :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. december 19., szerda 11:20

Santi írta:Papíron jogos, ha ezt állítja magáról, mert végülis egyéni vállalkozóként kell csinálni.

Megvannak a személyes tapasztalataim róla, mert én is voltam ott, igaz én a betanulási időszak végén megköszöntem, hogy nekem ez nem kell, de nagyon jól felkészült szakemberek is dolgoznak ott, persze megvannak a link alakok is, aki azt hiszi, hogy ő mekkora ember lett most a kis kínai piacos zakójában, mert sehova nem kellett, oda meg befogadták, szó se róla, ezért mondtam, hogy kell egy ismerős onnan, akihez szívesen fordulsz, mert tudod, hogy fontosabb neki, hogy neked a legjobb legyen, mint, hogy a saját zsebjét tömje.

Egyébként elvileg érdeke lenne mindegyik tanácsadónak, hogy a legjobb szolgáltatást kapd, ezáltal meg legyél vele elégedve és ajánld őt az ismerőseidnek is, hogy bővüljön az ügyfélköre. Így működnek.

Többsége nem lát odáig.
Én is voltam egy ilyen "orientációs napon". Annak a végén meg is köszöntem.
Amikor arról szól a bemutató, hogy mindenki milyen csöves volt, de most kevés munkával 500.000 ezreket keresel és a hatodik porschét veszed épp meg..... Az enyhén nevetséges.

Meg ahogy írtátok is. Kis kínai öltöny,BKV, ballagásból megmaradt cuccok.... kurvára nem hiteles, hogy majd ő megmondja a tutit, hogy hova rakjak milliókat vagy miként tudok a legjobban adót optimalizálni.
ZIDANE

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 19., szerda 8:47

Ebben igazat adok és hogy ne csak védjem őket, hozom az én esetemet példának.

Úgy 2-2,5 hónapig volt a betanulás és gyakorlatilag az egész arról szólt hogy megtanuld "hogyan legyél hatékony, hogy add el a termékedet". (ami nem az ovb terméke, hiszen függetlenek, de most ez mind1)
Amikor ennek az elméletét megtanultad, utána azt gyakoroltuk, hogy a főnök eljátszotta az ügyfelet, leültetek beszélgetni és neked pedig elő kellett adnod magad, mintha élesben beszélgetnél egy potenciális ügyféllel. Megtanulni a cégbemutatást, a szokásos sablonkérdéseket, amik alapján ki tudsz állítani egy "rajzot" az ügyfélről, lakás, autó, család, gyerekek, rövid/hosszú távú tervek, nyugdíj, megtakarítás stb. stb. az ügyfél teljes feltérképezése.

Magáról, mint pénzügy, egy kumma szó nem esett, legalábbis ameddig én ott voltam.

Ja meg közben szemléltették hogyan tudsz feljebb lépni a "ranglétrán" és a saját példájával kecsegtetett a főnök, hogy ő is így kezdte a semmiről és mára vezető és láthatjuk milyen jól megy neki ebből. Nyilván megpróbálnak minél jobban elcsábítani, szóval eszem ágában sincs "bevédeni" őket, de télleg sok igazán jó szakemberrel találkoztam, amíg ott voltam, ezt nemtudom elvitatni tőlük.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 19., szerda 8:10

persze de egy gyorstalpalón nem fogsz annyit tudni mint egy corvinuson végzett pénzügyis, illetve mivel nekik is meg kell szerezni az ügyfélkörüket így érted vannak.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. december 19., szerda 8:02

Papíron jogos, ha ezt állítja magáról, mert végülis egyéni vállalkozóként kell csinálni.

Megvannak a személyes tapasztalataim róla, mert én is voltam ott, igaz én a betanulási időszak végén megköszöntem, hogy nekem ez nem kell, de nagyon jól felkészült szakemberek is dolgoznak ott, persze megvannak a link alakok is, aki azt hiszi, hogy ő mekkora ember lett most a kis kínai piacos zakójában, mert sehova nem kellett, oda meg befogadták, szó se róla, ezért mondtam, hogy kell egy ismerős onnan, akihez szívesen fordulsz, mert tudod, hogy fontosabb neki, hogy neked a legjobb legyen, mint, hogy a saját zsebjét tömje.

Egyébként elvileg érdeke lenne mindegyik tanácsadónak, hogy a legjobb szolgáltatást kapd, ezáltal meg legyél vele elégedve és ajánld őt az ismerőseidnek is, hogy bővüljön az ügyfélköre. Így működnek.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 19., szerda 7:42

Ez a magánvállalkozó dolog az mlm ügynökök kiváltsága is.:D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 72 regisztrált és 0 vendég