OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 20., csütörtök 22:15

Megadom magam, az ismerőseid kifogtak rajtam. :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 20., csütörtök 21:49

Mar leirtam a romanos esetet. En meg egy kozgazdassz szoktam errol beszelni aki bankban is dolgozott es most maganvallalkozo.
En inkabb neki hinnek.

Regebbi posztjaid pl az atomeromu vedeserol a megujulokkal szemben is elegge gyenge labakon alltak mivel ezekrol akkor kivancsisagbol pakson dolgozott mernokokkel beszeltem..

Ami meg megmaradt az mikor vedtel valami negatov statisztikat a magyar kormannyal szemben es epp azzal jottel hogy azert mert epitettek a keritest.. Mikor azt nem is a magyar allam finanszirozta.

Szoval eddig nem nekem kellene magyarazkodni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 20., csütörtök 21:35

kierkegaard írta: Gazdasag alakulasa alatt gondolom azt erted hogy a roman vasarloero beerte a magyart az utolso 10evben.
Nem!
Éves lebontásban 2000-2018 között meg lehet nézni a számokat. Akár a románokat is meg lehet nézni mikor mentek el mellettünk, vagyis inkább mikor jöttek fel. Nem az ilyen jól hangzó mondatok érdekelnek, hanem a lenti adatok évről évre követve. Az ad tiszta képet, pontosan meg lehet nézni mikor mit produkáltunk, és azt is hogy a románok mit. Én mérnök vagyok, a számoknak hiszek, nem a nagyot mondó állításoknak. Eurostat, KSH. Régebben le is írtam ide szépen.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 20., csütörtök 21:25

Maradjunk annyiban hogy nincs ertek a mondanivalodban. Gazdasag alakulasa alatt gondolom azt erted hogy a roman vasarloero beerte a magyart az utolso 10evben.

tehát nálunk több a hitel az állam és a lakosság részéről is, de ők mégis sokkal jobban fejlődtek, úgy érzem ha van itt kamu fejlődés akkor....

Az allamadossagos bohocmodasra ki se terek.
A foglalkoztatas is akkora vicc erv hogy beszedulok az agyrol. Hat minden putris orszagban porog a foglalkoztatas.

Piacgazdaság van, munkaerőhiány alakult ki, ez hajtotta felfelé a tarifát. Ebben az országban rendszerváltás óta most kezd először valamiféle kapitalizmus kialakulni.
Amíg munkanélküliség volt, addig a béremelkedés is egy nagy nulla volt, miközben már évek óta kormányoztak.

A magyarok túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a kormánynak. A kapitalizmus messze túlnő ilyesmiken. Csak a szoci múltunk miatt mindenről egyből a kormány jut eszünkbe, sok magyar sajnos azt gondolja hogy Orbán csavarja a bérszínvonalat is az irodájából.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 20., csütörtök 21:10

csababarca írta:
Te ezt a kettőt emeled ki, ott van viszont sok többi, ahol van hogy még többsége sem lenne az ellenzékkel szemben, kétharmada meg csomó esetben nem.
Ezért írtam hogy lehetne jobb és rosszabb is.
gyurcsányok és orbánok képesek rá könyörgöm
2002-2010 közötti időszaknak utánanéznék a helyedben, milyen számokat produkáltunk (gazdaság alakulása, államadósság alakulása, foglalkoztatottság alakulása), összevetve az előtte levő és utána jövő időszakkal, és summázni a dolgot, lehet hogy máshogy gondolnád :D
Amúgy tökmindegy, szerintem jobb is lenne ha nem is válaszolnánk egymás írásaira, mert ég és föld. :D
Részemről le is zártam.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 20., csütörtök 20:46

Te ezt a kettőt emeled ki, ott van viszont sok többi, ahol van hogy még többsége sem lenne az ellenzékkel szemben, kétharmada meg csomó esetben nem.

engem egy olyan érdekelne, hogy 2010 előtti Mo-i választásokon milyen arányokkal lenne jelen a parlamentben a fidesz.
tehát a saját módosításuk előtt, a kerületek okos kutatás utáni átrajzolása előtt, stb.

az én szubjektív nézőpontom szerint egyik választási rendszer sem jó, ahol a tényleges szavazatokhoz képest ekkora torzulás van a parlamenti arányokban.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2018. december 20., csütörtök 20:18

Hulyek hat. Az mnb, manyup, orosz hitel, mediaholding, kulonbirosag utan is gyurcsany, soros, a szocik meg az elmult8ev a valasz.
Nem lehet erre mast mondani csak azt hogy hulyek. Minden valamire valo orszag mar langokban allna ezekutan.

a nyugati fiatalok hozzánk képest kibaszott sokat tanulnak és foglalkoznak civil szolgálattal, általában külön állami hivatal foglalkozik az állampolgárok ismereteinek fejlesztésével, mint pl a német. sőt, több skandi vagy benelux országban minden osztály ír egy törvényjavaslatot valamiről és benyújta a parlamentnek megvizsgálásra. nem keveset el is fogadott már a parlament. és most általános iskolásokról van szó, nem 30-40 éves felnőtt középosztálybeli férfiakról.

Érdekességképp.. egy német 16 éves se kérdezné meg tőled, hogy "na de mégis kire". ő tudja, hogy az ország irányítása nem valami rakétatudomány. gyurcsányok és orbánok képesek rá könyörgöm :) viszont a német gyerek tud valami mást is. tudja mi az a demokrácia és mik a fékek és ellensúlyok egy demokratikus jogállamban, hogy biztosak lehessenek abban, hogy ne rombolhasson még egy korrupt gc se, ha hatalomra kerülne. mondhatjuk, hogy hehe. ők a hibáikból tanultak, de mi még azokból se tanultunk.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 20., csütörtök 20:00

Faust írta:Ha az mogottes teljesitmenynek itelheto, hogy egyreszt olyan valasztasi rendszert alakitanak ki , ami 50% koruli eredmennyel mar 2/3-ot biztosit
Angoloknál ugyanez az eredmény 85%-ot érne, franciáknál 72%-t.
https://tenyek.sk/2018/04/11/hogy-szere ... szereivel/
A választási rendszer lehetne jobb is, rosszabb is, szerintem azzal éppenséggel nincs nagy gond.
A kampány elég mocskos volt, abban egyet értünk.
Az meg hogy szerintetek többségében hülyék a magyar emberek, nem tudok mit kezdeni, szívetek joga ezt érezni, én nem csatlakozok. :)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. december 20., csütörtök 19:16

Faust írta:Ha az mogottes teljesitmenynek itelheto, hogy egyreszt olyan valasztasi rendszert alakitanak ki , ami 50% koruli eredmennyel mar 2/3-ot biztosit, vagy hogy mestersegesen balfasz ellenzeket “tartanak fenn”(ami persze nem csak az o szegenysegi bizonyitvanyuk), a politikai eletben tartjak Gyurcsanyt a sokat mantrazott elszamoltatas jegyeben (amig Fleto politizal, a Fidesz hatalmon marad kb), es ha van egy erosebb karakter aki veszelyt jelent,azt adofizetok milliardjaibol a sajtoban buzizzak, muzulmanozzak, szarozzak, hazugsagokat irnak rola (amiket megnyert perek igazolnak, de a valasztas utan ez mar ugye kit erdekel), es ezt a sok lebutitott gyokkettes szavazo beveszi es sikitva rohan Viktorra szavazni, akkor igen, valamit tenyleg jol csinalnak ami hatalmon tartja oket. :lol:
Botrány, de azért mintha most egyre többen kapták volna fel a fejüket.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. december 20., csütörtök 17:54

Faust írta:Ha az mogottes teljesitmenynek itelheto, hogy egyreszt olyan valasztasi rendszert alakitanak ki , ami 50% koruli eredmennyel mar 2/3-ot biztosit, vagy hogy mestersegesen balfasz ellenzeket “tartanak fenn”(ami persze nem csak az o szegenysegi bizonyitvanyuk), a politikai eletben tartjak Gyurcsanyt a sokat mantrazott elszamoltatas jegyeben (amig Fleto politizal, a Fidesz hatalmon marad kb), es ha van egy erosebb karakter aki veszelyt jelent,azt adofizetok milliardjaibol a sajtoban buzizzak, muzulmanozzak, szarozzak, hazugsagokat irnak rola (amiket megnyert perek igazolnak, de a valasztas utan ez mar ugye kit erdekel), es ezt a sok lebutitott gyokkettes szavazo beveszi es sikitva rohan Viktorra szavazni, akkor igen, valamit tenyleg jol csinalnak ami hatalmon tartja oket. :lol:
Emellé jött még 1 millió ""új magyar"", mint biztos szavazóbázis.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. december 20., csütörtök 17:06

Ha az mogottes teljesitmenynek itelheto, hogy egyreszt olyan valasztasi rendszert alakitanak ki , ami 50% koruli eredmennyel mar 2/3-ot biztosit, vagy hogy mestersegesen balfasz ellenzeket “tartanak fenn”(ami persze nem csak az o szegenysegi bizonyitvanyuk), a politikai eletben tartjak Gyurcsanyt a sokat mantrazott elszamoltatas jegyeben (amig Fleto politizal, a Fidesz hatalmon marad kb), es ha van egy erosebb karakter aki veszelyt jelent,azt adofizetok milliardjaibol a sajtoban buzizzak, muzulmanozzak, szarozzak, hazugsagokat irnak rola (amiket megnyert perek igazolnak, de a valasztas utan ez mar ugye kit erdekel), es ezt a sok lebutitott gyokkettes szavazo beveszi es sikitva rohan Viktorra szavazni, akkor igen, valamit tenyleg jol csinalnak ami hatalmon tartja oket. :lol:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. december 20., csütörtök 16:18

füst írta:Viszont ha csak ennyit tenne a fityesz, akkor nem lenne hatalmon 12 éve. Szerintem mást is hozzáadnak, amitől működik a dolog. Valami mögöttes teljesítményt. :)
persze. túl sok a buta magyarországon.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. december 20., csütörtök 12:44

ez nekem totál semleges hír, inkább erre költsenek, mint egy 20. stadionra, ami semmire nem jó.
ezek legalább valamire jók, max megnézni őket, remélem használni nem kell majd őket.

pedig ellenzéki vagyok, meg véreslibsi, de emiatt nem tudok puffogni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. december 20., csütörtök 12:07

BBeno írta:hurrá. óriási szükség volt erre is.
Ritkán, de igazad van. Valóban óriási szükség volt rá.
Még 1-2 tucattal több is elfért volna.
Egyébként 44 +12.
44 a zsír új Leo 2A7+ cicus és 12 használt Leó A4.
24 önjáró löveg.
Carl Gustaf M4 is jön elvileg, bár az még nem official.
Vontatott lövegekről is pletykálnak.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 20., csütörtök 12:04

BBeno írta:
Más: menő lesz a 44 új tankunk, nekem szívügyem a haditechnika, azok a leo 2-esek gyönyörűségesek lesznek, és végre a honvédség is kap egy kis szeretetet. :mrgreen:
hurrá. óriási szükség volt erre is.
Nincs sok értelme erről vitázni, mivel kötelezettsége van minden NATO tagállamnak hogy a költségvetés 2%-át harcászatra költse. Valamit virítani kellett ehhez.

Próbálok pozitívan hozzáállni, mocsokjól fognak kinézni az elaggott T-72-esek mellett. :D

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. december 20., csütörtök 11:25

Más: menő lesz a 44 új tankunk, nekem szívügyem a haditechnika, azok a leo 2-esek gyönyörűségesek lesznek, és végre a honvédség is kap egy kis szeretetet. :mrgreen:
hurrá. óriási szükség volt erre is.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 20., csütörtök 10:25

h.csabi írta:
füst írta:De ezt a felháborodott érzetet nehéz fenntartani, hónapokon éveken keresztül nem is lehet, megunja a tömeg.
Dehogynem, csak kell néhány TV, nyomtatott sajtó, online hírportálok, facebook bérhad, plakátkampányok, párszáz milliárd adófizetői forint, amit pártpolitikai célokra elnyomhatsz társadalmicélú hirdetés gúnynéven és egy ellenségkép-vízió. Irónikus, nem? :)
Nyilván a kormány is elég széles repertoárból dolgozik, gond nélkül alkalmaz mocskos dolgokat, nem féltem őket.
Viszont ha csak ennyit tenne a fityesz, akkor nem lenne hatalmon 12 éve. Szerintem mást is hozzáadnak, amitől működik a dolog. Valami mögöttes teljesítményt. :)

Más: menő lesz a 44 új tankunk, nekem szívügyem a haditechnika, azok a leo 2-esek gyönyörűségesek lesznek, és végre a honvédség is kap egy kis szeretetet. :mrgreen:

h.csabi
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h.csabi » 2018. december 20., csütörtök 10:13

füst írta:De ezt a felháborodott érzetet nehéz fenntartani, hónapokon éveken keresztül nem is lehet, megunja a tömeg.
Dehogynem, csak kell néhány TV, nyomtatott sajtó, online hírportálok, facebook bérhad, plakátkampányok, párszáz milliárd adófizetői forint, amit pártpolitikai célokra elnyomhatsz társadalmicélú hirdetés gúnynéven és egy ellenségkép-vízió. Irónikus, nem? :)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. december 20., csütörtök 9:53

Szerintem nem jó taktika a botránypolitizálás.
Rövid távon hatásos, nemrég olvastam hogy csökkent a fidesz népszerűsége a biztos szavazók körében pár %-ot. Az emberek felkapják rá a fejüket, sokakból vált ki hirtelen indulatot, szimpátiát.
De ezt a felháborodott érzetet nehéz fenntartani, hónapokon éveken keresztül nem is lehet, megunja a tömeg.
Az embereknek fontos a biztonságérzet, ehhez nyugodt, higgadt, kiszámítható magatartás kell. Hosszú távon ez a nyerő.
Szóval ez az ellenzéki magatartás akkor lenne kifizetődő ha április lenne és egy hónap múlva választások lennének. Így viszont szerintem korai, rossz az időzítés, le fog csillapodni pár héten belül a hangulat. És némelyik esetben szerintem rontja is majd egyes képviselők hitelességét az elmúlt 1-2 hét, mert semmit nem értek el.
Ezért ezt a hírtv-s szereplést is így látom. Most elnyerhet egy kis szimpátiát ezzel,de nem fogja tudni kihasználni a jobbik, mert a végén azt fogják látni az emberek, hogy már megint nem történt semmi, mire eljön a szavazás, már el is felejtették az egészet. Szerintem.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. december 20., csütörtök 9:32

Kerlon írta::shifty:

FUUUUUUUJ :banplz: :banplz: :banplz: :vivo:

MENJUNK TUNTETNI

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ui: nezd at a szerzodest, nehogy sokat tuloraztassanak Realistaek. :lol:
:goat:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég