Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. január 2., szerda 13:47

Van rá esély,hogy még télen hozzuk ázárt? Mert akkor elkezdek készülni a 14ikre.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. január 2., szerda 13:45

Kerlon írta:Szerintem meg de. Hazard is tiszteletben tartotta Chelseat a nyáron, a Chelsea is tiszteletben tartja és elengedik hozzánk.

Erről van szó. Visszateszi őket a blbe, szép búcsú lesz.

Mivan Kerlon, a zöld színnel egyutt kis bölcsességet is kaptál? :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. január 2., szerda 13:36

Szerintem meg de. Hazard is tiszteletben tartotta Chelseat a nyáron, a Chelsea is tiszteletben tartja és elengedik hozzánk.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. január 2., szerda 13:23

Szerintem sincs túl sok köze pulisicnek ehhez. Nem egy poszt végül is

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 2., szerda 13:20

amugy szerintem sem egyertelmu hogy hazard helyere jott. pedro es willian is tul a csucson
oket fixen potolni kell rovidesen. persze ettol meg eljohet nyaron hazard foleg ha addig nem hosszabbit.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2019. január 2., szerda 12:45

A kivásárlási ár fölötti összeget nem azért szoktuk kifizetni, mert jófejek vagyunk, vagy mert más is megadná a kivásárlási árat. Gazdasági oka van. Ha kivásárolunk valakit, akkor nekünk kell állni az adót a vásárlás után. Ha megveszünk valakit (akkor is, ha a kivásárlási ára fölött), akkor az eladónak kell adózni. Azaz kevesebbe kerül nekünk, mint ha kivásároltuk volna.

A nevelési díjat pedig nem külön nekünk kell megfizetni a vásárolt játékos esetén. A vételárból százalékot kell az eladó klubnak átutalnia a nevelőegyesületnek.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 2., szerda 12:30

, ha normális átigazolásról van szó, mint jelen esetben, akkor nem kell kompenzálni, csak lejáró szerződés esetén lett volna aktualitása.
minden esetben van kompenzacio csak nem irnak rola mert elenyeszo osszeg a teljes atigazolasi arhoz kepest. amikor kakat megvettuk 65ert
akkor meg 2.5 millio ment a milan elotti brazil csapatahoz nevelesi dijkent. itt most nem tudom hogy a malag vagy a city a nevelo klub de gyanitom hogy par szazezer euro uti a malaga markat is.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. január 2., szerda 11:36

Ezek most is ugyanúgy játszanak. Szerintem ez nem érinti a dolgot, hogy mi a Cityvel mit egyezzünk meg.

Arra gondoltam, amit az ügynökök imádnak, "szabadon igazolható" játékosok esetén tartani a markukat.
Szerintem ilyenkor jellemzően magasabb a jutalékuk. A játékosnak is többet "kell" adni, különben aláír máshová, kevésbé kötött a mozgásterük, mintha a korábbi klubbal is egyezségre kellene jutni az érdeklődőnek. Ezért hiszem azt, hogy ha nem is ugyanennyi lett volna a srác nyáron, akkor sem ingyen, vagy lényegesen olcsóbban jött volna, csak a pénz nem a Cityhez került volna, hanem a játékos és ügynöke zsebébe.

A nevelési költség meg nem tudom hogyan működik, de gyanítom, ha normális átigazolásról van szó, mint jelen esetben, akkor nem kell kompenzálni, csak lejáró szerződés esetén lett volna aktualitása. De vélhetően ez amúgy sem egetverően nagy összeg.

Ez inkább megint cxsak a szokásos dolgot, hogy mintha jó fejségből többet fizetnénk a normálisnál. Ahogy sok kivásárlási árnál is mindig megtoldjuk a béke érdekében.
Egyébként ez is benne van gondolom. Amit meg is értenék egy Betis vagy egy Bilbao vagy bármilyen kis- és középcsapatok esetén, de alapembert a Citytől nem fogunk hozni, bármennyire is jófejkedünk. Jelentősége akkor lehet ennek, ha mindkét klub megy ugyanazért a spílerért, és esetleg az egymásra licitálás helyett a jó viszony megőrzése érdekében egyik klub "félreáll" a másik javára. Persze ez nem tűnik életközelinek, kőkemény üzlet a foci, de gondolom tudják a diplomáciai kapcsolatokért felelős szakemberek a klubnál, hogy meddig éri meg úriemberek klubjaként viselkedni továbbra is.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 2., szerda 11:14

meg azert mert tolunk ugyis sokkal tobbet fognak kapni hazardert.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. január 2., szerda 11:13

Nyáron olcsóbban elhozhatták volna, viszont érdeklődött a Pool is. Szerintem ezert hozták el kicsit tularazva.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2019. január 2., szerda 10:57

Nem tudom hogy megy ez, de lehet az aláírási pénz és ügynöki jutalék meg esetleg nevelési költség együttese ugyanennyi lett volna, azzal a rizikóval, hogy végül valaki surranón elviszi előlünk mégis.
Ezek most is ugyanúgy játszanak. Szerintem ez nem érinti a dolgot, hogy mi a Cityvel mit egyezzünk meg. Max még az lehet, hogy Diaz már most akar mindenképpen lépni, de mivel eleve cél az is, hogy Spanyolországba akar visszajönni, olyan sok konkurencia sem lehet. Ez inkább megint cxsak a szokásos dolgot, hogy mintha jó fejségből többet fizetnénk a normálisnál. Ahogy sok kivásárlási árnál is mindig megtoldjuk a béke érdekében.

Amúgy durva, hogy Pulisicnak 2020-ban lejáró szerződése volt. Oké, hogy fiatal, meg tehetség, de azért nehéz lesz ezek után Hazardért faarccal betolni egy 100 milla alatti ajánlatot, akinek ugyanúgy 2020-ban járna le a szerződése.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. január 2., szerda 10:52

CS0ki írta:Ha most ide akar jönni, akkor a city inkább duzzogva ott tartja úgy, hogy már ide aláírt, mint hogy kapjon egy lelátós emberért 5 milliót?

Nem tudom hogy megy ez, de lehet az aláírási pénz és ügynöki jutalék meg esetleg nevelési költség együttese ugyanennyi lett volna, azzal a rizikóval, hogy végül valaki surranón elviszi előlünk mégis. De ez csak találgatás részemről.

Amellett hogy teljesen egyetértek, ilyenkor azért hajlamos az ember a múltból 10-15 éves intervallumot felhozni, míg a jelenben 1 maximum 2 éves időszakot nézni.
Jogos. :)
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2019. január 2., szerda 10:46

Na, akkor Dortmundnak tényleg bukó lett Pulisic is, ingyen ment oda, most 64-ért elpasszolják.. :roll:
Akkor a Chelsea már szépen megágyazott Hazard távozásának. Örülünk Vincent. B-)


Diaz kapcsán meg pár napja volt szó, hogy azért fizetünk, hogy ne vigye el más, meg hogy ebben a fél évben is már elkezdjen beépülni. Nos, nekem nem azzal volt a bajom, hogy már most elhozzuk, hanem hogy miért is kéne ezért fizetni ennyi pénzt. Ha most ide akar jönni, akkor a city inkább duzzogva ott tartja úgy, hogy már ide aláírt, mint hogy kapjon egy lelátós emberért 5 milliót?

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Babinho » 2019. január 2., szerda 10:38

Amellett hogy teljesen egyetértek, ilyenkor azért hajlamos az ember a múltból 10-15 éves intervallumot felhozni, míg a jelenben 1 maximum 2 éves időszakot nézni. Persze ha azt mondom 2000-2003 és 2015-18 között milyen csatárok rohangáltak a top bajnokságokban akkor is a múlt nyer, de azért nem érdemes nagyon belemerülni a nevekbe Romariotól Drogbaig :)

Egyébként mint mindenki tudja és evidencia, de a foci folyamatosan változik és amíg például a csatárok vagy a klasszikus 10es poszt háttérbe szorul vagy a régihez képest más pozíciót vagy feladatkoroket vesz fel, addig például szerintem KKP és szélső támadó poszton sokkal nagyobb klasszisok kerülnek ki mint 20 évvel ezelőtt. A szélső támadók a Ronaldo, Messi eredeti posztjaival vagy Hazard típusú játékosokkal nem is voltak jellemzők régen.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. január 2., szerda 10:28

64 millát írnak a németek és még köliben marad a nyárig.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. január 2., szerda 10:27

Realista24 írta:
KAG írta:De ez nem csak a csatár posztra igaz... Most sokkal több az ilyen majdnem nagyon jó, de mégsem az féle játékos, mint régen. Viszont a tényleg extrából meg tizede van.
Nem. Szerintem nem. Megvannak az extrák ugyanúgy, csak most már nem az van, hogy a Real Madrid odamegy és lerakja a pénzt, mert egy utolsó angol csapat is tud annyit kínálni, mint mi.

Az elérhető/megvehető extra játékosok száma csökkent, nem azok akik erősítést jelentenének. Szerintem.

Részben egyetértek, de csatárposzton nem nagyon tudok extrát mondani azért. Az idő biztosan sokat szinezett az emlékeken, de egy pl. ma abszolút top Suárez szerintem kimondottan ügyetlen játékos, aki kompenzál az akarással. Lewandowski sem az a hű meg há szerintem, egy jó csatár.

Régebben meg azért egy Batistuta, Shearer, Bergkamp, Romario, Ronaldo (mondjuk Őt felesleges is hansúlyozni), Baggio, Raul, nálam Henry is, Zlatan, Nistelrooy, Drogba sor szaladgált. Lehet csak szentimentális dolog ez tényleg, de a felsoroltak nekem előrébb vannak jóval, mint egy 100 milliós Icardi. Az ár alakulása nyilván egy dolog, de alapvetően jobb játékosok szerintem.

64 milla, Chelsea, ofi. Hazard a zsebben remélem.
Hopp-hopp. :shifty:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. január 2., szerda 10:25

Épp írni akartam. Hát most kezd érdekes lenni a helyzet. Nyáron is adta magát Hazard, de most már nem akarom elhinni, hogy nem jön ide.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. január 2., szerda 10:23

ziro4vr írta:Pulisic tényleg megrekedt, mondjuk az edzővel sincs jó viszonyban. Jól járnak vele ha eladják, főleg ha Hudson fiú is belekerül a bizniszbe, bár állítólag a bayernbe menne szívesebben.

Dortmund is fürdött be persze emberekkel, de ők alapvetően ebből élnek, és nyilván nem mindig találnak bele, nem is lehet, de veszteségük nagyon ritkán van. Mondjuk nálam a legalja ez a dán szélső csávó, szerintem teljes homály.
64 milla, Chelsea, ofi. Hazard a zsebben remélem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. január 2., szerda 9:58

KAG írta:De ez nem csak a csatár posztra igaz... Most sokkal több az ilyen majdnem nagyon jó, de mégsem az féle játékos, mint régen. Viszont a tényleg extrából meg tizede van.
Nem. Szerintem nem. Megvannak az extrák ugyanúgy, csak most már nem az van, hogy a Real Madrid odamegy és lerakja a pénzt, mert egy utolsó angol csapat is tud annyit kínálni, mint mi.

Az elérhető/megvehető extra játékosok száma csökkent, nem azok akik erősítést jelentenének. Szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: KAG » 2019. január 2., szerda 9:55

De ez nem csak a csatár posztra igaz... Most sokkal több az ilyen majdnem nagyon jó, de mégsem az féle játékos, mint régen. Viszont a tényleg extrából meg tizede van.
ZIDANE


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég