Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. január 17., csütörtök 9:05

markmadrid írta:
Alapvetően nem az igazolásokkal van bajom, hanem azzal, hogy kívül állnak a rendszeren a jelek szerint. Egy Manchester, Real, Barca, Liverpool is költ rengeteg pénzt, de megteheti, mert megvannak a bevételeik hozzá. Egy PSG ezt önerőből nem tehetné meg, hát ne vicceljünk már, két játékosra dobtak 400 MILLIÓ eurot. Nevetséges, hogy ezt büntetlenül megtehetik, mert egy Qatari cégnek nyilván megéri évi 200 milliót fizetni a PSG stadion pissoirjai feletti hirdetőfelületért... (utóbbi fikció).

Felemelkedni meg hosszú idő alatt lehet tudatos szakmai munkával. Pont ez a "csalás" benne. Átugorják ezt a részt és ész nélkül vesznek boldog-boldogtalant túlárazva. Bár abban igazad van, hogy a franciák talán még igazoltak is védhető módon, az agyatlan, noname emberekre többtízmilliókat már a angol középcsapatok költik...

Én most biztos nem mennék sem a barszába sem a Realba ha fiatal tehetség lennék.Vannak kevésbé balhésabb klubok alacsonyabb elvárásokkal ahol lehet robbantani és addig regenerálódjanak a spanyolok kész sztárokkal.

Értem mire gondolsz, de egy profi kihívást is keressen, ne csak a pénzen járjon az esze. A Real most tényleg nagy falat, de egy Barcába szépen be lehet illeszkedni szerintem, náluk még nincs annyira kiöregedve a mag.

Ja, a PSG-t nem nézem le, erős brigád, de a francia bajnokság egy vicc. A BL meg nagy lutri, közel sem biztos, hogy odaérnek a franciák. Az meg számomra kevésbé lenne motiváló, hogy nulla kihívással nyerem zsinórban a francia bajnok és kupagyőztes címeket.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. január 17., csütörtök 8:41

csababarca írta:
dzsi91 írta: Haldoklik a spanyol klubfutball jelenleg, nem mondanám,hogy aki nemet mond jelenleg nekünk vagy a barszának az a pénz miatt mond nemet. Mégha barszáék valamennyire tartják is a szintet (márha messi játszik) jelenleg én sem igazolnák spanyol földre ha fiatal lennék és tehetséges.
francia bajnokság sem nagy kihívás. csak ha nem a PSG-be mész.
szerintem egyáltalán nem haldoklik, nektek van egy átmeneti évetek, ami természetes folyamat.

de mitől haldoklik, ezt nem igazán értem? mi támasztja ezt alá? BL eredményeket hozzátok, mellettetek az AtMa is ott szokott lenni, mi '15-ben nyertünk.
nézzük az utóbbi 10 évet nyertek a spanyol csapatok 7 bl-t, mellette az AtMa kétszer döntőzött. ez melyik nem haldokló bajnokság mondhatja el magáról?
'13 után most lehet az, hogy nincs spanyol a döntőben sem.

És akkor ott az EL is, ami bár lesajnált sorozat, de ott is van 6 győztes (AtMa, Sevilla), plusz Bilbao döntő.


egyszerűen a pénzt választotta, ennyi a történet. meg a több játéklehetőség, nyilván, PSG-ben hiány a kp-s, nálunk meg mennyiségre megvagyunk, igaz a minőség kérdőjeles.
Én erről az évről beszéltem az most teljesen mindegy,hogy eddig úgy nyertük a bl-eket mint más a hazai meccseit.Azt sem mondtam ,hogy ez nem átmeneti időszak de kell majd 2-3-4 év mire hasonló erőt fog ak képviselni a spanyol top csapatok.

Jelenleg könnyen megeshet ,hogy a legjobb 8 között 1 spanyol csapat lesz,szerintem az elég bizonyíték lesz majd. Mind3 top csapat mélyponton van. A barsza is attól függetlenül,hogy matracékkal kézenfogva múljuk alul őket,rengeteg pontot vesztettek ők is idén és ránézésre sem tűnik nekem erős csapatnak.A messi faktor megmaradt és az sokat számíthat mint tudjuk.

De szerintem jelenleg a lenézett psg a szart is kiporolná mind2 spanyolból és angolok ellen sem érezném esélyesnek egyiket sem.

Én most biztos nem mennék sem a barszába sem a Realba ha fiatal tehetség lennék.Vannak kevésbé balhésabb klubok alacsonyabb elvárásokkal ahol lehet robbantani és addig regenerálódjanak a spanyolok kész sztárokkal.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2019. január 17., csütörtök 8:35

RealMadridFanatic írta:Szerintem sincs szó haldoklásról. A spanyol futball ez elmúlt 10 év klubfutballját dominálta. Közel nincs olyan bajnokság, főleg nem a #besztlíg, ahonnan ennyi versenyképes csapat került ki, akik hozták is a címeket.

Nyilván ez sem tarthat örökké. Nálunk egyszerre esett szét minden, de ha belátják a hibákat, akkor 1-2 éven belül megint tűzközelben lehet a csapat.

A Barca meg ott is lesz, amíg Messi nem megy ki.

Amúgy számomra rohadt nagy csalódás, hogy egy ilyen rangtalan PSG elszívja a tehetségeket. Főleg a Barcát kosarazó (?) de Jongot nem értem, a katalánoknál híresen magasak a fizetések, a két klub meg össze sem hasonlítható, ráadásul érik ott is egy vérfrissítés. Most pont nem érezném felelőtlen döntésnek, hogy szinteket kihagyva egyből top csapatba kerül, lenne esélye bekerülni a kezdőbe. Helyette elmegy egy szánalmas francia bajnokságba bohóckodni a tutiba. Pedig nem hinném, hogy annyival több pénzt kap. Mindegy, nyilván Ő és a környezete tudja ezt.

Mindenesetre rohadt gusztustalan az egész PSG-City-féle féktelen költekezés, az meg különösen, hogy a bohócok az UEFA élén bort isznak és vizet prédikálnak a zsebüket teletömve kenőpénzekkel... Na mindegy, ez nem fog változni. Nagyon kell szurkolni, hogy ezek a csapatok véletlenül se kerüljenek BL-győzelem közelébe, mert akkor még könnyebben fognak igent mondani nekik a spílerek.

Az érem másik oldala persze, hogy mindig lesz olyan játékos, aki inkább választ egy nagy múltú, patinás klubot.
Én ezt sose értettem igazán... Tény, hogy a féktelen és eszetlen költekezést én sem szeretem, de ahhoz, hogy valaki középcsapatból nagycsapattá,sztárklubbá avanzsáljon elengedhetetlen.

Kellenek a focinak az új nevek, új csapatok.

A PSG kifejezetten okosan igazolt szerintem. Egyedül Neymar az akit brutális módon szereztek meg. Bár tény, hogy fogták és kifizették a kivásárlási árát.

Verattit pár millióért hozták el az Olasz kettőből...
Marquinhos is a semmiből érkezett...

Vannak saját nevelések is mint Areola vagy Rabiot.

A mai fociban lehetetlen pénz nélkül felemelkedni. Ha be is találsz pár fiatal tehetséget, elszipkázák kőkeményen. Moncao,Dortmund,Porto meg még lehetne mondani jó pár klubot.

Képtelen megtartani a tehetségeiket hosszabb távon. Bár tény, hogy ez az üzleti modelljük része.

City is vagyont elköltött ez tény, de ott azért szakmai munka is folyik. stadion, edzőközpont, létesitmények renoválása. De máshogy lehetlen hosszabb távon a PL. élmezőnyébe repülni.

Most,hogy emelkedne fel egy Wolverhapton ?
Vagy egy Lille ?

Sehogy. Kell a pénz hozzá. Ha betalálnak egy ígéretes játékost pénz hiányában úgy sem tudják megtartani őket.

Szerintme jobb így a BL is, hogy vannak új csapatok.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 17., csütörtök 8:31

nem a bajnokság hanyatlik csak a psg-ben több játéklehetőséget kaphat és persze nagyobb pénzt is. örülök hogy a barca helyett a psg-t választotta. csak legyen hivatalos.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2019. január 17., csütörtök 8:17

Realista24 írta:Azért csinálja az öreg hogy Karim tűnjön az egyik legjobbnak

Akkor messze még a vége
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. január 17., csütörtök 8:15

Szerintem sincs szó haldoklásról. A spanyol futball ez elmúlt 10 év klubfutballját dominálta. Közel nincs olyan bajnokság, főleg nem a #besztlíg, ahonnan ennyi versenyképes csapat került ki, akik hozták is a címeket.

Nyilván ez sem tarthat örökké. Nálunk egyszerre esett szét minden, de ha belátják a hibákat, akkor 1-2 éven belül megint tűzközelben lehet a csapat.

A Barca meg ott is lesz, amíg Messi nem megy ki.

Amúgy számomra rohadt nagy csalódás, hogy egy ilyen rangtalan PSG elszívja a tehetségeket. Főleg a Barcát kosarazó (?) de Jongot nem értem, a katalánoknál híresen magasak a fizetések, a két klub meg össze sem hasonlítható, ráadásul érik ott is egy vérfrissítés. Most pont nem érezném felelőtlen döntésnek, hogy szinteket kihagyva egyből top csapatba kerül, lenne esélye bekerülni a kezdőbe. Helyette elmegy egy szánalmas francia bajnokságba bohóckodni a tutiba. Pedig nem hinném, hogy annyival több pénzt kap. Mindegy, nyilván Ő és a környezete tudja ezt.

Mindenesetre rohadt gusztustalan az egész PSG-City-féle féktelen költekezés, az meg különösen, hogy a bohócok az UEFA élén bort isznak és vizet prédikálnak a zsebüket teletömve kenőpénzekkel... Na mindegy, ez nem fog változni. Nagyon kell szurkolni, hogy ezek a csapatok véletlenül se kerüljenek BL-győzelem közelébe, mert akkor még könnyebben fognak igent mondani nekik a spílerek.

Az érem másik oldala persze, hogy mindig lesz olyan játékos, aki inkább választ egy nagy múltú, patinás klubot.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. január 17., csütörtök 8:09

Azért csinálja az öreg hogy Karim tűnjön az egyik legjobbnak
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. január 17., csütörtök 8:08

Meghatározóak a jelenlegi igazolások is, meghatározzák a játékunkat. Csak nem jó irányba. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. január 17., csütörtök 8:00

Ez lejtmeneti év és nem átmeneti. :mrgreen:

Átmenet majd jövőre lesz, ha a nyáron észhez kap Perez, hogy hoppá venni se ártana meghatározó* játékost.

*Nem valami U csapatban lévő meghatározót :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. január 17., csütörtök 7:40

dzsi91 írta: Haldoklik a spanyol klubfutball jelenleg, nem mondanám,hogy aki nemet mond jelenleg nekünk vagy a barszának az a pénz miatt mond nemet. Mégha barszáék valamennyire tartják is a szintet (márha messi játszik) jelenleg én sem igazolnák spanyol földre ha fiatal lennék és tehetséges.
francia bajnokság sem nagy kihívás. csak ha nem a PSG-be mész.
szerintem egyáltalán nem haldoklik, nektek van egy átmeneti évetek, ami természetes folyamat.

de mitől haldoklik, ezt nem igazán értem? mi támasztja ezt alá? BL eredményeket hozzátok, mellettetek az AtMa is ott szokott lenni, mi '15-ben nyertünk.
nézzük az utóbbi 10 évet nyertek a spanyol csapatok 7 bl-t, mellette az AtMa kétszer döntőzött. ez melyik nem haldokló bajnokság mondhatja el magáról?
'13 után most lehet az, hogy nincs spanyol a döntőben sem.

És akkor ott az EL is, ami bár lesajnált sorozat, de ott is van 6 győztes (AtMa, Sevilla), plusz Bilbao döntő.


egyszerűen a pénzt választotta, ennyi a történet. meg a több játéklehetőség, nyilván, PSG-ben hiány a kp-s, nálunk meg mennyiségre megvagyunk, igaz a minőség kérdőjeles.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. január 17., csütörtök 5:24

flori írta: inkább a PSG-t választotta a pénz, és a több játéklehetőség reményében.
Haldoklik a spanyol klubfutball jelenleg, nem mondanám,hogy aki nemet mond jelenleg nekünk vagy a barszának az a pénz miatt mond nemet. Mégha barszáék valamennyire tartják is a szintet (márha messi játszik) jelenleg én sem igazolnák spanyol földre ha fiatal lennék és tehetséges.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: flori » 2019. január 17., csütörtök 0:04

A legfrissebb hírek szerint De Jong kihátrált a szóbeli megállapodásból, és inkább a PSG-t választotta a pénz, és a több játéklehetőség reményében.

De Ligt meg Juventus? Érdekes. :hmmm:
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. január 11., péntek 21:43

nincs rá technológia. :ike:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. január 11., péntek 19:30

Nem ertem, hogy az ilyeneket miert nem buntetik utolag 2-3 meccs eltiltassal. Gondolom visszavennenek ebbol es most nem csak a Barca jatekosokra gondolok.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. január 11., péntek 18:58

csababarca írta:
Kercsó írta:sírok :lol: :lol: :lol:
Busquets a legalja, és csapatkapitány.
Pedig az utóbbi időben abszolút nem volt jellemző rá, mint ahogy mondjuk Albara se.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. január 11., péntek 18:49

Kercsó írta:sírok :lol: :lol: :lol:
Busquets a legalja, és csapatkapitány.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. január 11., péntek 18:03

flori írta:Fú de kínos. :(

Jól elszúrta ezt a Levante tegnap, 2-0-val simán mehetek volna tovább... nem is tűnt fel, hogy a barca sorozatban négyet kupát nyert. :D Kicsit bele kéne ebbe rondítani idén.
s egy buta büntetővel lett meg az idegenbe lőtt gól. bőven jobb volt a Levante.
Messi nélkül szagtalanok ők is. (Kivéve ha klasszikusról van szó)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2019. január 11., péntek 15:10

Jól elszúrta ezt a Levante tegnap, 2-0-val simán mehetek volna tovább
Nem simán de lett volna esélyük.
Igy viszont Messi hozza majd a visszavágót.
Love football, hate antifa.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: flori » 2019. január 11., péntek 14:35

Fú de kínos. :(

Jól elszúrta ezt a Levante tegnap, 2-0-val simán mehetek volna tovább... nem is tűnt fel, hogy a barca sorozatban négyet kupát nyert. :D Kicsit bele kéne ebbe rondítani idén.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. január 11., péntek 14:30

sírok :lol: :lol: :lol:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 80 regisztrált és 0 vendég