Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. január 17., csütörtök 15:40

dannen írta:El Mundo: Barcelona fielded an ineligible player in the first leg of Copa del Rey match vs. Levante. The ineligible player, Chumi was suspended while playing for Barça B

:mrgreen:


Hát ez Chumi.... :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2019. január 17., csütörtök 15:36

dannen írta:El Mundo: Barcelona fielded an ineligible player in the first leg of Copa del Rey match vs. Levante. The ineligible player, Chumi was suspended while playing for Barça B

:mrgreen:

Kizárás ? :mrgreen:
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. január 17., csütörtök 14:19

Ha robbantana most azonnal Perez es hozna Hazard-Eriksen pakkot akkor esetleg felporoghetne a csapat a BL-re. Bar Solari akkor is keves lenne ide.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 17., csütörtök 14:13

Ha kiesünk az Ajax ellen állva fogok tapsolni ennek a csapatnak, ilyen 5 év után.
szíved joga.

tavaly még volt Ronci, most ki fogja továbblőni a csapatot a BLben?
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. január 17., csütörtök 14:11

RealAsensio írta:
Mind1 szerintem érezhető egy amúgy természetes visszaesés minden szempontból a spanyol klubfutballban és ha csak Messi nem kapcsol god modeba tavasszal ez meg fog látszani a bl szereplésen is.
Azzal miert nem szamol senki, hogy iden esetleg megint mi nyerjuk a BL-t? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Én itt vertem az emberek picsogós fejét évekig ,hogy calma,van kakaó, meghágjuk európát. Már nincs kakaó.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. január 17., csütörtök 14:01

sokan nem köpködnek senkit, de egy bl győzelemről akárcsak beszélni is most nonszensz, de bocsi az offért,

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Babinho » 2019. január 17., csütörtök 13:52

Valószínűleg tavaly is ezt írtad a Leganes elleni kupa meccs után...de hát szarul megy mostanság a károgóknak, rájuk jár a rúd, lehet idén már örülhetnek... :)
Ha kiesünk az Ajax ellen állva fogok tapsolni ennek a csapatnak, ilyen 5 év után.
Fogom sajnálni azt aki idejön végigköpködni az egész klubot, Pereztől Solarin át Iscoig és Marceloig etc.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 17., csütörtök 13:44

egyelőre azzal számolunk hogy kiesünk az ajax ellen ha ez így megy tovább :lol: :lol:
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. január 17., csütörtök 13:41

Mind1 szerintem érezhető egy amúgy természetes visszaesés minden szempontból a spanyol klubfutballban és ha csak Messi nem kapcsol god modeba tavasszal ez meg fog látszani a bl szereplésen is.
Azzal miert nem szamol senki, hogy iden esetleg megint mi nyerjuk a BL-t? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
:goat:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. január 17., csütörtök 12:03

kiserik írta:Itt nem a pénz, meg a tőke számít. Az mindig is kellett. Itt az számít, hogy egyeseknek a pénzükért mindent szabad. Szembe menni a törvényekkel, szabályokkal, leköpni mindent és mindenkit.

Megelőztél.

Nem a konkurenciával van bajom, vagy a felemelkedéssel. A versenyhelyzet jót tesz a futballnak is, szívesebben nézek világsztárok közötti csatát, mint egy előre lefutott párharcot. A baj a hogyannal van. Mindezt úgy, hogy létrehoznak olyan látszatszabályokat, mint a Financial Fair Play, amit aztán senkin nem kérnek komolyan számon, mert a pénz beszél, UEFA ellenőr kussol (most ilyen lecsúszott Milan-büntetés, meg néhány kamu szankció nem tétel). Akkor mondják azt, hogy korlátlan a támogatási lehetőség. Persze nem mondanak ilyet, mert az Ő zsebükbe sem jutna.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. január 17., csütörtök 11:57

Itt nem a pénz, meg a tőke számít. Az mindig is kellett. Itt az számít, hogy egyeseknek a pénzükért mindent szabad. Szembe menni a törvényekkel, szabályokkal, leköpni mindent és mindenkit.

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2019. január 17., csütörtök 11:33

RealMadridFanatic írta:
markmadrid írta:
Alapvetően nem az igazolásokkal van bajom, hanem azzal, hogy kívül állnak a rendszeren a jelek szerint. Egy Manchester, Real, Barca, Liverpool is költ rengeteg pénzt, de megteheti, mert megvannak a bevételeik hozzá. Egy PSG ezt önerőből nem tehetné meg, hát ne vicceljünk már, két játékosra dobtak 400 MILLIÓ eurot. Nevetséges, hogy ezt büntetlenül megtehetik, mert egy Qatari cégnek nyilván megéri évi 200 milliót fizetni a PSG stadion pissoirjai feletti hirdetőfelületért... (utóbbi fikció).

Felemelkedni meg hosszú idő alatt lehet tudatos szakmai munkával. Pont ez a "csalás" benne. Átugorják ezt a részt és ész nélkül vesznek boldog-boldogtalant túlárazva. Bár abban igazad van, hogy a franciák talán még igazoltak is védhető módon, az agyatlan, noname emberekre többtízmilliókat már a angol középcsapatok költik...

Én most biztos nem mennék sem a barszába sem a Realba ha fiatal tehetség lennék.Vannak kevésbé balhésabb klubok alacsonyabb elvárásokkal ahol lehet robbantani és addig regenerálódjanak a spanyolok kész sztárokkal.

Persze, de ki volt utoljára aki tudatosan emelkedett fel ? Ezt ma már nem lehet megcsinálni komolyabb pénz tőke nélkül.

Talán az Atletico az egyetlen akik képesek voltak szintet lépni és fokozatosan erősödni.
Bár tény, hogy azért ők is komoly összegeket invesztáltak a klubba. Új stadion pl...

A kínaiak igen komolyan veszik a klub gazdasági sikerét is így azért ők sem a semmiből törtek fel.

Másik ilyen a Dortmund. Ott szakmai munka folyik, de látszik. Viszont a Bundesba azért könnyebb felemelkedni, mint a Pl-ben lévén, hogy csak a Bayern van.

Nem véletlen, hogy egy Inter, Milan még komoly tőkével is ilyen nehezen jön vissza az élbolyba. Szerintem ez jót tesz a focinak hogy újabbak is felemelkednek.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. január 17., csütörtök 11:20

csababarca írta:Teljesítményt nem adom, mert még nem látjuk a tavaszt.
Marketing okés, bár ebben pont, hogy feljövő tendencia van.

sztárokban meg, hát nem csak ez a 4 ember létezik.
de ez sem jelenti azt, hogy már csak Messi van itt, a két fenegyerek meg a PSG-ben akkor a francia bajnokság erősebb.
azért egyértelmű szerintem,hogy ha MBappénak megadjátok a fizut, akkor most nálatok van. nem azért nem jött hozzátok, mert haldoklik a spanyol foci.

mindegy, máshogy látom, szeretne így haldokolni más bajnokság, ahogy a spanyol teszi szerintem.
Csak a nagyágyúkat említettem de nyilván több játékosra gondoltam.Azért nagyon fullos volt az elmúlt évtizedben a laliga Cr-messin kívül is. Modric-kroos-Marcelo-Ramos-Xabi alonso-Iniesta-Suarez stb mind fénykorukat élték itt. Sokan ittvannak még de már öregedőben és az égvilágon senki nem érkezett akire azt lehet mondani ,hogy na ez igen. Gyengült a felhozatal, hiába volt izgalmasabb a pl minden valamire való játékos a laligában volt.Most ez szerintem változni fog ha csak nem robbant valamelyik klub mert céronaldo megnyitotta kapukat olaszországban neymar franciaországban és teljesen mind1 melyik mennyire bohócliga (egyébként nem teljesen azok,legalábbis amikor a lyon verte rongyosra a ligue 1-t évekig az senkit nem zavart) a sztárok általában oda szeretnek menni ahol a többi sztárjátékos van. Szerintem jelenleg már nincs meg az az előnye a Realnak és a barszának ami pár éve megvolt egy játékos megkörnyékezése esetén. Hazardnak és hasonló kaliberű igazolásoknak kell majd olyat menni,hogy az ilyen dejongoknak meg se forduljon a fejükben párizs.

Szerintem idén mindenki vért fog inni aki a barszával vagy velünk összekerül,persze ilyen volt eddig is de most szerintem el is hiszi majd a többség,hogy ki lehet ejteni a spanyolokat.Psg-nél érdemes azért megnézni,hogy ünnepeltek egy csoport továbbjutást, nagyon akarják és lehetetlen annyira akarni egy többszörös bl győztes társaságnak mint azoknak akik sose nyertek.

A legszarabb állapotban most mi vagyunk mert a barszának ottt van messi,matracék meg otthon játszhatnák a döntőt ez azért adni fog egy boostot nekik akkor is ha már ők sem olyan kemények mint pár éve.

Mind1 szerintem érezhető egy amúgy természetes visszaesés minden szempontból a spanyol klubfutballban és ha csak Messi nem kapcsol god modeba tavasszal ez meg fog látszani a bl szereplésen is.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. január 17., csütörtök 10:11

La Liga 2018/19:
Messi-Suarez-Dembele: 38 gol, 18 golpassz.
Benzema-Bale-Ramos: 15 gol, 5 golpassz.

A kulonbseg 23 gol es 13 golpassz. Elkepeszto kulonbseg.

Egyebkent a hetvegi Sevilla elleni rangadon szinte garantalt a pontvesztes, nincs okom a bizakodasra, termeszetesen szurkolni azert fogok, de csodaval felero dolog lenne, ha otthon tudnank tartani a 3 pontot.
:goat:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. január 17., csütörtök 9:48

dzsi91 írta:Persze egy Hazardnak meg egy Céronaldonak legyen tokei menjen oda és rángassa ki a szarból a klubot. De fiataloknak szerintem nem kell ezt játszani még.Ha a barsza idén sem nyer bl-t ott is állni fog a bàl, új edző stb. Szerintem bappé is jól döntött ideiglenesen a psg-vel, túl nagy a figyelem a 2 spanyol klubon és ha nem megy a szekér darabokra szedik a csapatot a médiában+ a vezetőségek sem a türelmükről híresek. Én nemhinném,hogy a pénz dönt persze az is közrejátszik, psgben kevésbé van reflektorfényben,bármi szar van azt elverik Neymaron közben meg bőven van esély trófeákra is, akár vl győzelemre egy nagyobb meneteléssel.Főleg így,hogy a Real és a bayern is gyengélkedik a barsza szo-szo.
Igen, kicsit elbeszéltünk egymás mellett, de értem mit mondasz és egyet is értek. Nyilván nem egy huszas évei elején járó srácnak kell a nyakába tenni ezt a felelősséget, de pl. a holland és a Barca esetén szó sem lenne erről szerintem. Egy lenne a sok közül, valószínűleg kapna is lehetőséget, most be lehet kerülni arra a Barca középpályára, ha meg nem nyernek BL-t, azt nyilván nem rajta vernék el. Ennek ellenére is a PSG-t választja ha igaz lesz a hír, ami számomra valahol kiábrándító, csak ennyiről van szó.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. január 17., csütörtök 9:39

Teljesítményt nem adom, mert még nem látjuk a tavaszt.
Marketing okés, bár ebben pont, hogy feljövő tendencia van.

sztárokban meg, hát nem csak ez a 4 ember létezik.
de ez sem jelenti azt, hogy már csak Messi van itt, a két fenegyerek meg a PSG-ben akkor a francia bajnokság erősebb.
azért egyértelmű szerintem,hogy ha MBappénak megadjátok a fizut, akkor most nálatok van. nem azért nem jött hozzátok, mert haldoklik a spanyol foci.

mindegy, máshogy látom, szeretne így haldokolni más bajnokság, ahogy a spanyol teszi szerintem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 17., csütörtök 9:26

marketingben sosem lesz elől a spanyol.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. január 17., csütörtök 9:21

csababarca írta:Most akkor ennyi erővel az összes bajnokság 10 éve halott, mert szinte csak spanyolok nyertek BL-t vagy EL-t.
haldoklás az ami az olasz bajnoksággal történt fokozatosan.

szezon végén lehet értékelni, meglátjuk mi lesz a csapatokkal.
de nekem egész mást jelent a haldoklás, mondjuk ha innentől 4-5 évig nem kerül spanyol a döntőbe, vagy mondjuk a 8 között csak egy lesz folyamatosan. az egy folyamat.
Jó hát lehet forgatni a szavakat de sem teljesítményben sem marketingben sem sztárokban nem olyan frankó most a spanyol klubfutball.Önmagához képest haldoklik nyilván nem az olaszok helyzetéhez képest.

Pár éve itt játszott nemyar Cr messi.Azóta kettő lépett bappe sem idejött és senki nem nőtte ki magát a ligából.

Átmeneti időszak ez egyértelmű de jelenleg lagymatag hígfos az egész úgy ahogy van.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. január 17., csütörtök 9:16

RealMadridFanatic írta:

Értem mire gondolsz, de egy profi kihívást is keressen, ne csak a pénzen járjon az esze. A Real most tényleg nagy falat, de egy Barcába szépen be lehet illeszkedni szerintem, náluk még nincs annyira kiöregedve a mag.

Ja, a PSG-t nem nézem le, erős brigád, de a francia bajnokság egy vicc. A BL meg nagy lutri, közel sem biztos, hogy odaérnek a franciák. Az meg számomra kevésbé lenne motiváló, hogy nulla kihívással nyerem zsinórban a francia bajnok és kupagyőztes címeket.
Persze egy Hazardnak meg egy Céronaldonak legyen tokei menjen oda és rángassa ki a szarból a klubot. De fiataloknak szerintem nem kell ezt játszani még.Ha a barsza idén sem nyer bl-t ott is állni fog a bàl, új edző stb. Szerintem bappé is jól döntött ideiglenesen a psg-vel, túl nagy a figyelem a 2 spanyol klubon és ha nem megy a szekér darabokra szedik a csapatot a médiában+ a vezetőségek sem a türelmükről híresek. Én nemhinném,hogy a pénz dönt persze az is közrejátszik, psgben kevésbé van reflektorfényben,bármi szar van azt elverik Neymaron közben meg bőven van esély trófeákra is, akár vl győzelemre egy nagyobb meneteléssel.Főleg így,hogy a Real és a bayern is gyengélkedik a barsza szo-szo.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. január 17., csütörtök 9:14

Most akkor ennyi erővel az összes bajnokság 10 éve halott, mert szinte csak spanyolok nyertek BL-t vagy EL-t.
haldoklás az ami az olasz bajnoksággal történt fokozatosan.

szezon végén lehet értékelni, meglátjuk mi lesz a csapatokkal.
de nekem egész mást jelent a haldoklás, mondjuk ha innentől 4-5 évig nem kerül spanyol a döntőbe, vagy mondjuk a 8 között csak egy lesz folyamatosan. az egy folyamat.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 100 regisztrált és 0 vendég