OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. február 1., péntek 19:54

Azt szerintem lehet ténynek venni, hogy nem szállt le a bicikliről. Ha pedig körülnézett volna, akkor észre kellett volna vennie a mentőt. Innentől max abba lehet belekötni, hogy a telefonját nézte-e, de ez meg már lényegtelen is az előzőek tudatában.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. február 1., péntek 19:49

Steve írta:Most egyébként olyan dolgokat állítotok tényként, amiről fogalmatok sincs, mert nem voltatok ott.Mindegy, ti megmeritek ezt otthonról ítélni oké.Én nem voltam ott.

Honnan tudjátok körül nézett-e? Az sem biztos,hogy amikor tekert basztatta a mobilját,lehet csak fogta..stb..stb..

Plusz egy gyerekről beszéltek, nem egy gépről. Csak remélem a ti tini gyerekeitek soha nem hibáznak majd.

Az is kurva érdekes, hogy kresz-t kértek számon egy tinin(bicikliről leszállás), aki talán életében erről nem hallott, mert senki nem magyarázta ezt el.

Az esettől függetlenül bevezetném alsóban alap szinten felsőben és a gimiben is a kresz oktatását, ha már az összes fölösleges dologra,amit elfelejtesz van idő.

Szerintem, ha már valaki olyan nagyon ítélkezni akar és elítélni dolgokat, mert ugye fotelből utólag mindenki rohadt okos..akkor gondolni kellene mindenre.

Én ezért nem ítélkeznék senki felett.Szerintem ez eg szomorú és kegyetlen egybeesések egyvelege.
Ja. Ez a másik hogy feltételezés minden. De így egyszerűbb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. február 1., péntek 19:48

füst írta:
Realista24 írta:Csoda lenne ha értenéd amit írok.
Gondolom ha A te gyereked gázolják el, akkor a gyereked és magadat szidod le.

Amúgy így két ember halt meg a nulla, esetleg egy helyett, mert hibázott. Megerte lassítás nélkül menni.
Nem tudom mit tennék, de azt tudom kicsit sem lennék objektívabb ha én lennék a szenvedő fél.

Most viszont kívülről tekintve a dologra, úgy látom hogy mindketten hibáztak, a lány és a mentős is. A mentőst viszont felmenteném, figyelembevéve a körülményeket. Egy ilyen tragédia után felesleges még büntetni bárkit is.
Na. Valami ilyet gondolom én is, de kijelenteni hogy a mentős nem hibás. Szerintem oriasi hülyeség.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 1., péntek 19:47

Most egyébként olyan dolgokat állítotok tényként, amiről fogalmatok sincs, mert nem voltatok ott.Mindegy, ti megmeritek ezt otthonról ítélni oké.Én nem voltam ott.

Honnan tudjátok körül nézett-e? Az sem biztos,hogy amikor tekert basztatta a mobilját,lehet csak fogta..stb..stb..

Plusz egy gyerekről beszéltek, nem egy gépről. Csak remélem a ti tini gyerekeitek soha nem hibáznak majd.

Az is kurva érdekes, hogy kresz-t kértek számon egy tinin(bicikliről leszállás), aki talán életében erről nem hallott, mert senki nem magyarázta ezt el.

Az esettől függetlenül bevezetném alsóban alap szinten felsőben és a gimiben is a kresz oktatását, ha már az összes fölösleges dologra,amit elfelejtesz van idő.

Szerintem, ha már valaki olyan nagyon ítélkezni akar és elítélni dolgokat, mert ugye fotelből utólag mindenki rohadt okos..akkor gondolni kellene mindenre.

Én ezért nem ítélkeznék senki felett.Szerintem ez eg szomorú és kegyetlen egybeesések egyvelege.

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1259
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2019. február 1., péntek 19:46

Én úgy tudom, aztán cáfolja meg valaki aki esetleg oktató, hogy nem tilos egyébként áttekerni a zebrán, viszont ebben az esetben nincs elsőbbséged. Tudni érdemes erről a kereszteződésről, hogy amikor zöldre vált a lámpa a gyalogosnak, engedik jobbról az autókat is. Elég szar szituáció ez az egész...teljesen megértem akik védik a kislányt, én is sajnálom őt nagyon, de kapucnival a fejeden, füledbe zene, fel se nézve áttekersz egy olyan kereszteződésen ahol kocsikat is engednek közben a másik irányból?
Már csak emiatt illő lett volna szegénynek körülnéznie.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3396
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. február 1., péntek 19:36

Ne haragudjatok már villog a mentő, szirénázik már hallani, látni elég messziről, gyalogos, autós, kerékpáros kellő figyelemmel segítenie kell a haladását.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. február 1., péntek 19:28

Steve írta: De a szabályokat betartva a zöld jelzésnél kelt át.
Csak erre reagálva.

Nem, nem ment át a szabályokat betartva. :)

Biciklit tolva lehet átkelni, nem pedig rajta ülve. Ha pedig tolja, valószínűleg nem ér oda olyan gyorsan, mint tekerve.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. február 1., péntek 19:27

Az én meglátásom az az, hogy igen a lány nem volt körültekintő, de nem is hibázott. Babrált a mobiljával? Sajnos sokan teszik(még vezetés közben is)
nme hibázott? nem hiba úgy lelépni az útra hogy nem nézek körbe vagy nem hallom a mentőt? vagy ha jól láttam akkor le sem szállt a bicikliről ami újfent egy hiba. felelőtlen volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BBeno 2019. február 1., péntek 19:29-kor.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 1., péntek 19:21

Kezdem ott, hogy nem hiszem, hogy azért gondolja R24 , vagy én amit, mert kisgyerekünk van. Ezt letisztáznám előre.

Az én meglátásom az az, hogy igen a lány nem volt körültekintő, de nem is hibázott. Babrált a mobiljával? Sajnos sokan teszik(még vezetés közben is)

De a szabályokat betartva a zöld jelzésnél kelt át. A mentős igen mehet gyorsan, elsőbbsége is van, de nyilván ésszel kell csinálni.Ha lelassít legalább egy kicsit egy ilyen kereszteződésnél, akkor tud reagálni,pláne, hogy a híreket olvasva nem épp kiléptek elé, a túloldalról keltek át.

Vagy akkor most azt mondjátok ha dugó/teljes stopp van mindenhol, felhajthat egy gyalogosokkal teli járdára a kék lámpás és közel százzal mehet végig egy rakat emberen,mert sürgős és nincs megállás?!Nyilván akkor felhajt a járdára és óvatosan közelíti meg a helyszínt.

De ha azt mondjátok, hogy belerongyolhat a kereszteződésbe bárki közel százzal csak mert elsőbbsége van,ám legyen.Csak ne ti legyetek ott legközelebb kocsival és mész mert zöld van és nincs időd megállni, hiába hallod meg a szirénát esetleg mindkettőtök sebesség miatt nem tudsz időben reagálni.

Beszélgettem erről egy amúgy mentős haverommal és ő is azt mondja ez nem fehér és fekete, de ő igyekszik gondolni arra, hogy hiába hajt kék fénnyel lassítson a veszélyes helyeken és jobban megnyomja inkább máshol.

Az én véleményem persze csak a hírek alapján, hogy nincs kimondott felelős és direktbe hibás itt.Mégis valakinek sajnos felelnie kell, mert lebontják szeletekre az ilyen szituációkat és kihoznak valakit hibásnak.

Én csak a legjobbakat kívánom a családnak akik elveszítettek egy gyereket és őszintén kívánom, hogy enyhítsék idővel szegény mentős ítéletét és remélem, hogy folytatni tudja majd a munkát,amit végez.Attól senkinek nem lesz jobb, ha az ő élete is tönkremegy(mégjobban).

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4929
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. február 1., péntek 19:18

Az tényleg durva lenne.
Csak a helyszínen látják mekkora a baj.
Nyilván a helyszínen látják pontosan, de ha kihívod őket, akkor nem véletlenül kell tartanod a vonalat és minél részletesebb tájékoztatást adnod. A beszámolók alapján élveznek bizonyos esetek prioritást. Körülbelül egy fél éve kellett kihívnom őket és bizony 1,5 óráig tartott amíg kiértek mert nem minősítették vészhelyzetnek az esetet és máshova küldtek kocsit. (Kiderült miután sokadjára visszahívtuk őket.)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. február 1., péntek 19:16

Realista24 írta:Csoda lenne ha értenéd amit írok.
Gondolom ha A te gyereked gázolják el, akkor a gyereked és magadat szidod le.

Amúgy így két ember halt meg a nulla, esetleg egy helyett, mert hibázott. Megerte lassítás nélkül menni.
Nem tudom mit tennék, de azt tudom kicsit sem lennék objektívabb ha én lennék a szenvedő fél.

Most viszont kívülről tekintve a dologra, úgy látom hogy mindketten hibáztak, a lány és a mentős is. A mentőst viszont felmenteném, figyelembevéve a körülményeket. Egy ilyen tragédia után felesleges még büntetni bárkit is.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8503
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. február 1., péntek 19:06

en is odavalosi vagyok, az eset nag port kavart es nagyon durvan egymasnak ment a "ket tabor" facebookos csoportokban, vagy hirek alatti tobbszaz hozzaszolast hozo kommentcsataban.

az, akihez a mento ment, azt ugy olvastam en is, hogy meghalt, legalabb is volt olyan gyonyoru komment, amelyik a lanyt "kerte szamon" eleg alpari stilusban ezert...

azt irjak, 58-60km/h lett volna az a sebesseg, amivel talan elkerulheto lett volna a baleset, szoval kishijan olyan tempoban utazva, mint a normal autosok.

ebben a szituban nagyon nehez allast foglalni, a lany hibai ellenere termeszetesen nem erdemelt halalt, a mentos pedig szerintem nem erdemelt volna szigoritast az elsofoku itelethez kepest.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. február 1., péntek 19:04

Csoda lenne ha értenéd amit írok.
Gondolom ha A te gyereked gázolják el, akkor a gyereked és magadat szidod le.

Amúgy így két ember halt meg a nulla, esetleg egy helyett, mert hibázott. Megerte lassítás nélkül menni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. február 1., péntek 19:00

Realista24 írta:
füst írta:Nem releváns kihez ment épp. Amikor kihívják, akkor a mentős sem tudhatja milyen mértékű esethez hívják ki. Nekik minden alkalommal vészhelyzet van. Utólag lehet vitatkozni arról milyen esetnél volt kint, előre nem mérlegelhetett.
Az durva lenne ha nem tudnak hogy milyen esethez mennek.
Az tényleg durva lenne.
Csak a helyszínen látják mekkora a baj.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. február 1., péntek 18:33

Realista24 írta:
Jogos a felvetes, de vajon ezert el kell itelni egy olyan embert, ne adj Isten bortonbe zarni, aki embereket ment meg, es veszhelyzetben nagyobb sebesseget valasztott meg? A mentos helyebe is belekepzelheted magad, adott szituacioban, mi tortent... lehet, hogy hibazott a mentos, de attol meg nem kene ilyen merteku buntetest kapnia. Szerintem... :/
És akkor hatalmazzunk fel minden mentőst, rendőrt és egyéb megkülönböztetést jelzést használó sofőrt, hogy úgy vezessenek ahogy akarnak? És ha most három embert öl meg és csak egy közepesen súlyos esethez sietett?
Hány és hány olyan eset van, szemtanúja voltam. Mentős és rendőr, nem akarta a dugót kivárni, kiba.ta a villogót és előzésbe kezdett. Meg siet vissza, mert lejárt a műszak, stb.stb.
Parancsolj: Te azt látod, hogy a mentős áll a dugóban, majd kiba.ta a villogót és előzésbe kezd. Ők meg azt, hogy bejött egy sürgős eset és menni kell életet menteni. Mindegy. Elengedem. Ez Magyarország. Nem véletlen, hogy hazánkban a fegyveres erők nem használhatnak fegyvert, hogy nem védheted meg a vagyontárgyaidat (életedet) és elítélik a segítő embereket. Értelmes országban ez így működik: indokolt volt a megkülönböztetés használata? Igen (mivel, ha nem lett volna az, akkor arról szólnának a hírek). Akkor nincs miről beszélni. Nagyon maximum elbocsátom a mentőktől.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. február 1., péntek 18:23

kiserik írta:
RaúlCF írta: A védő felolvasott egy levelet – amit a vádlott egyik munkatársa írt –, amiben az szerepel, hogy ha most elmarasztó ítélet születik, akkor nem lesz olyan kéklámpás, amelyik sietni fog, hiszen úgy érzik majd, hogy a törvény nem áll mellettük.

ez rendkívül súlyos lehet a jövőre nézve mert a mentősnek ez csak a munkája minek kockáztasson börtönt és tegye tönkre az életét csak azért hogy hamarabb érjen idegenekhez. ezen azért érdemes elgondolkodni.
Ez meg a másik. Aztán majd, ha a menetidők hosszabbodnak, és páran emiatt meghalnak, akkor majd az lesz a baj, hogy a köcsög mentős lassan megy. Kurva szar érzés lesz, ha későn ér ki a mentő és annyit mond, hogy bocs, de volt 5 kereszteződés idefele...
Realista24 írta: Arról szóltak a hírek egyébként, hogy milyen esethez mentek a mentők? Indokolt volt az "ámokfutás"?
Valószínűleg csak kenyérért ámokfutottak a Tescóba... :fpalm: Azért a mentők nem szoktak csak úgy poénból kiállni a mentőbázisról és szaladgálni a városban villogózva. Keveset keresnek és nagyon leterheltek, így örülnek ha pihenhetnek. Megkapják a diszpécsertől a parancsot és aszerint cselekszenek.
Ha csak flegmazni tudsz akkor inkább ne idezz mert csak felidegesitesz.

Írtam pár példát korábban.. Olvasd el újra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. február 1., péntek 18:20

RaúlCF írta: A védő felolvasott egy levelet – amit a vádlott egyik munkatársa írt –, amiben az szerepel, hogy ha most elmarasztó ítélet születik, akkor nem lesz olyan kéklámpás, amelyik sietni fog, hiszen úgy érzik majd, hogy a törvény nem áll mellettük.

ez rendkívül súlyos lehet a jövőre nézve mert a mentősnek ez csak a munkája minek kockáztasson börtönt és tegye tönkre az életét csak azért hogy hamarabb érjen idegenekhez. ezen azért érdemes elgondolkodni.
Ez meg a másik. Aztán majd, ha a menetidők hosszabbodnak, és páran emiatt meghalnak, akkor majd az lesz a baj, hogy a köcsög mentős lassan megy. Kurva szar érzés lesz, ha későn ér ki a mentő és annyit mond, hogy bocs, de volt 5 kereszteződés idefele...
Realista24 írta: Arról szóltak a hírek egyébként, hogy milyen esethez mentek a mentők? Indokolt volt az "ámokfutás"?
Valószínűleg csak kenyérért ámokfutottak a Tescóba... :fpalm: Azért a mentők nem szoktak csak úgy poénból kiállni a mentőbázisról és szaladgálni a városban villogózva. Keveset keresnek és nagyon leterheltek, így örülnek ha pihenhetnek. Megkapják a diszpécsertől a parancsot és aszerint cselekszenek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. február 1., péntek 18:13

d.gergo írta:Tudják, de csak azt, hogy mit jelentettek be a diszpécsernél. Hacsak nem orvosszakértő volt a bejelentő, akkor hivatalosan csak a helyszínen lesznek okosabbak a mentők szerintem. Ha tényleg meghalt az illető, akkor meg feltételezhetően a bejelentés sem úgy szólt, hogy “ráesett a kisujjára egy dohányzóasztal, take your time” :hmmm:
Ezt nem is vitattam. Csak érdekelt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2019. február 1., péntek 17:36

Tudják, de csak azt, hogy mit jelentettek be a diszpécsernél. Hacsak nem orvosszakértő volt a bejelentő, akkor hivatalosan csak a helyszínen lesznek okosabbak a mentők szerintem. Ha tényleg meghalt az illető, akkor meg feltételezhetően a bejelentés sem úgy szólt, hogy “ráesett a kisujjára egy dohányzóasztal, take your time” :hmmm:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. február 1., péntek 17:23

füst írta:Nem releváns kihez ment épp. Amikor kihívják, akkor a mentős sem tudhatja milyen mértékű esethez hívják ki. Nekik minden alkalommal vészhelyzet van. Utólag lehet vitatkozni arról milyen esetnél volt kint, előre nem mérlegelhetett.
Az durva lenne ha nem tudnak hogy milyen esethez mennek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég