Casemiro

A Real Madrid egykori nagyjai.

Ha Casemiro távozni szeretne, akkor

A szavazás 2022. szeptember 2., péntek 11:53-kor befejeződött.

elengedném.
74
61%
nem engedném el.
48
39%
 
Szavazatok száma: 122

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. február 25., hétfő 10:37

Mekkora tróger vagy te jó ég. :| :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 12., kedd 6:54

wxyz írta:Mert semmi érdemlegest nem tesz hozzá ebben se általában. A leghitványabb kiesőjelölt is átjátszik minket, kerül helyzetekbe.

:lol: :lol: :D
Jó sok hitvány kiesőjelölt ment végig rajtunk az elmúlt években a BL-ben tényleg..

Na jó. Ez kezd nagyon komolytalanba átcsapni, de tényleg.

Szerintem én valami egészen más csapatot láthattam, láthatok. Mert itt néha úgy beszélnek emberek egy többszörös BL győztes csapatról, akik most a fiatalítás közepette is verik pl az Atletit otthon, mint egy darab xarról..

De hogy ez miért jó valakinek.. :hmmm:

Ez egyre jobb lesz itt ebben a topicban. :D

Na megyek inkább dolgozni, ez itt nevetséges.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. február 12., kedd 5:49

Mert semmi érdemlegest nem tesz hozzá ebben se általában. A leghitványabb kiesőjelölt is átjátszik minket, kerül helyzetekbe.

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2019. február 11., hétfő 23:57

wxyz írta:
Pipita írta:
Ugyanitt érdekelne hogy mit tud Ndombelé. Nem láttam még, avass be, mit tud, mivel jobbb, miben több szerinted a brazil klasszisunknál, akit elbírt a csapat.
Hogy nem csak egy verőember, előrejátékban dinamikus, gyors, labdás párharcokban alig tudják zavarba hozni vagy elnyomni.
Egy példa:
https://mobile.twitter.com/GilLuis_/sta ... 0235663360
Oké, csak Casemironak nem ez a feladata. Ami a dolga:
-Védeni a védelmi vonalat Ramos és Varane előtt
-Az egy az egy elleni párharcokat megnyerni, vagy megszerezve a labdát vagy megállítva az ellenfelet bármi áron
-Ha megszerzi a labdát továbbadja Modricnak vagy Kroosnak hogy csinálják a dolgukat. Neki nem az a feladata ebben a rendszerben, hogy meginduljon mint Modric, neki az a dolga, hogy a világ 2 legjobb középpályásának továbbadja a labdát minél előbb.

Ezt amit kérnek tőle tökéletesen megoldja. Minek cserélnéd le?

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. február 11., hétfő 22:03

wxyz írta: Azon kevesek egyike vagyok itt aki érdemi taktikai, játékbeli, játékosokkal kapcsolatos gondolatokat ír ezen a fórumon.
https://goo.gl/images/pexk9Y
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 11., hétfő 21:05

Kerlon írta:Gyerekek, engedjétek el, mert nagyon minősíthetlen irányba ment el az egész.

Őt úgy sem érdekli, fogadja el más véleményét ti meg lementek miatt alpáriba.
Abszolút!

A magam részéről én ki is szálltam.

Igyekeztem érvelni és nem csak bunkón valamit visszaszólni. Igyekeztem megindokolni mi a gondom, nem pont wxyz-vel, úgy eleve a szituációval.

Megyek mert a másfél éves kislányomnak 41 fokos láza va és elég rosszul van. A családom az fontosabb, mint hogy egy győztes meccs után a jól szereplő játékosaink szidásán vitatkozzak.

Ha valaki be akar fogadni valamit abból, amit írtam az jó. Ha meg valaki semmibe nézi a mások gondolatát akkor úgyis felesleges az egész.

Amúgy hájfájv Kerlon, hogy milyen jól kezelitek és tűritek itt meg a másik (pl Bale) topikokban való heves vitákat.

Mehetnétek konfliktus kezelő oktatást tartani egy-két spanyol bírónak. :lol: :D

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. február 11., hétfő 20:58

Pipita írta:
Ugyanitt érdekelne hogy mit tud Ndombelé. Nem láttam még, avass be, mit tud, mivel jobbb, miben több szerinted a brazil klasszisunknál, akit elbírt a csapat.
Hogy nem csak egy verőember, előrejátékban dinamikus, gyors, labdás párharcokban alig tudják zavarba hozni vagy elnyomni.
Egy példa:
https://mobile.twitter.com/GilLuis_/sta ... 0235663360
___Samy___ írta: És mi van egyébként, ha mi nem is akartunk mostanában feljebb lépni, beszoritani az ellent? Mi van, ha nem errol kellett szóljon a taktikánk? Ez puszta feltételezés a részedről, inkább úgy kellene fogalmazni, hogy a te rendszeredbe nem férne be a brazil, mert ilyen meg ilyen focit akarsz látni. 3 BL-t nyertünk vele, nincs miről beszélni.
Védekező felfogásban még jobban nincs helye, mert feladjuk a kozépső harmadot, ahol ütközni lehet. Ilyen fociba inkább olyanok kellenek akik jól zárnak, olvassák a játékot, lépnek ki a falból. Llorente ebben a fociban mégjobban előtte van.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. február 11., hétfő 20:39

Gyerekek, engedjétek el, mert nagyon minősíthetlen irányba ment el az egész.

Őt úgy sem érdekli, fogadja el más véleményét ti meg lementek miatt alpáriba.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. február 11., hétfő 20:33

Kerlon írta: Nem akarom védeni wxyz-t, mert nem vallom a nézeteit, de azért pár dologhoz hozzászólnék:

Hosszabb bekezdés. Egy mélységi irányító nem csinál nyarat, 1 vkp-t elbír a csapat. Érzed a különbséget? 10-et húz egy, vagy 1-et húz 10? Még akkor is, ha Casemirot nem ténylegesen kellett elbírnia a csapatnak. Lehet az olyan csapatok, ahol mélységi irányító volt nem nyertek, de arról nem a mélységi ember tehetett.

A többi részével nem igazán akarok foglalkozni a kommentednek, mert átmegy megint komolytalanba. De most őszintén: itt azt láttuk, hogy NEM ODAVALÓ ember (te írtad!). Itt arról vitázunk, hogy odavaló, de nem Casemiro.

Ahogy írtam, soha nem tudjuk meg, hogy lett volna jobb, annyit viszont tudunk, hogy Casemiro egy jó opció volt.


Az utolsó kommentje meg, gyalázat. :lol:
Nem, de a mélységi irányítóra felépített középpálya hatékonyságát csak össze lehet hasonlítani a mi középpályánkkal nem?
Sehol nem írtam, hogy a mélységi irányító tehetett róla. Viszont a mi rendszerünk működött (mit működött, működik.) akkor milyen érv az, hogy más csapatoknál az a rendszer van?
Nem én hoztam fel, hanem ő.
A te aláírásodban van gondolatmenet a futball stratégiai mivoltáról, ezek után ne kelljen megmagyarázni a tökéletes kirakósunk egyik elemét.
Igazán mókás ahogy minden játékosra írni tud 3-4 olyan dolgot, ami a gyengéje (mégha 10ből 5x sikerül az egyes játékosok erősségét is ide venni...) de az, hogy az adott rendszerben mennyire fontos építőkocka, az nem megy.
Hozzunk ndombelét, mert gyorsabb meg mert előre passzban jobb. Igaz hogy trade off, és a játék 6 másik elemében leadnánk, de nem baj, írni kell valami óriási zsenit.

Te hoztad fel, hogy 11-18 ember a csapat, szóval elvileg pontosan érted hogy miről beszélek...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 11., hétfő 19:43

wxyz írta:Mondjuk az a legkisebb baj, hogy labdával kevés, a probléma, hogy labda nélkül is maximum átlagosnak nevezhető.
De hát én vagyok a hülye, mert néger mint Makelele és a BL győzelmek alatt elbírta a csapat.
Segítek egy kicsit értelmezni amúgy, hogy mi a gond, mi az én gondom legalábbis.Igyekszem értelmesen összefoglalni:

1.”Mondjuk az a legkisebb baj, hogy labdával kevés, a probléma, hogy labda nélkül is maximum átlagosnak nevezhető.”

Mégis ki vagy Te, vagy bárki innen a fórumon, hogy a világ legjobb csapatának egyik alap, meghatározó, egyik legtöbbet szerepeltetett játékosát így minősítsd egy győztes meccs után, ami után ráadásul vágott egy ilyen gólt. Még ha 10 rossz meccse után tennéd..
De ki vagy te, mit tettél ke többet a fociban, mint ez a Real játékos??

2.”De hát én vagyok a hülye, mert néger mint Makelele
Értelmes érvek igaz? Nem támadás, nem személyeskedés, nem heccelés, nem kultúrálatlan hsz..

3.”BL győzelmek alatt elbírta a csapat
Évekig fontos része egy játékos egy korszakot átölelő, sikeres csapatnak. Ha valaki annyira rossz lenne mint alapjátékos, akkor ezt nem értük volna el. Évek alatt ez kijött volna.


Az a vita itt most nem érdekel, hogy van-e jobb, vagy rosszabb játékos, mint Casemiro. Nem vagyok Casemiro fan sem. Real drukker vagyok és bántónak találtam, hogy egy Madridista fórumon győzelem után ezt kell olvasnom.

Ha nem Te írod wxyz, hanem R24, vagy bárki más, akkor is ezt írom és pl amikor az egész fórum egyöntetűen Marcelot kritizálta a pocsék meccse/meccsei után akkor egy szót sem szóltam. Marcelot pl imádom, jobban mint Casemirot, mégis ha nem teljesít és látszólag nem fut, hátráltatja a csapatot akkor érthető a kritika.

Casemiro gólt szerzett, hajtott, győztünk. Legalább akkor ne rúgdossuk a saját játékosunkat.

Remélem korrektül és érvekkel meg tudtam magyarázni, hogy mi zavar.

Igyekszem nem személyeskedni sem.


Ja és remélem oké, hogy én “azon kevesek egyike vagyok”, aki nem akar mások felett állni és lenézni mások hozzászólásait. Attől még nem butább az ember, mert nem néz szarba másokat és nem lesz valaki okosabb, tökösebb sem mert lekezel más embereket.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. február 11., hétfő 19:40

Süti írta:
Kerlon írta: Mondjuk ez miért lenne érv? Egy csapat eredmény 11-18 játékoson múlik és attól, mert a csapat a legjobb még nem jelenti azt, hogy minden posztján a legjobbak játszanak.

Gondolom, ha Benzemát kéne támadni/védeni ezzel az érvvel, akkor röhögnétek.

Szerintem felesleges és nevetséges köröket futtok. Ebben a periódusban meg lehet azt mondani, hogy Casemiro egy jó opció (direkt nem a legjobbat írtam, mert azt nem tudjuk már meg soha) volt ebbe a koncepcióba.
Leírta, hogy a többi csapat mélységi irányítóval játszik. És? Mit értek el vele?
Mi cserébe ezzel a felállással, Casemirostól hülyére nyertük magunkat. Minden szakember posztján top5be de inkább top3ba teszi, Zidanenál fix gálakezdő volt, és akkor olyanokat lehet leírni, hogy "elbírta a csapat".
Annyira 11-18 játékoson múlik, hogy pontosan látni lehetett, mi van, ha nem odavaló ember játszik 1-1 poszton.

Annyira 11-18 játékoson múlik, hogy pontosan látni lehetett, mi van, ha nem odavaló ember játszik 1-1 poszton.
Nem akarom védeni wxyz-t, mert nem vallom a nézeteit, de azért pár dologhoz hozzászólnék:

Hosszabb bekezdés. Egy mélységi irányító nem csinál nyarat, 1 vkp-t elbír a csapat. Érzed a különbséget? 10-et húz egy, vagy 1-et húz 10? Még akkor is, ha Casemirot nem ténylegesen kellett elbírnia a csapatnak. Lehet az olyan csapatok, ahol mélységi irányító volt nem nyertek, de arról nem a mélységi ember tehetett.

A többi részével nem igazán akarok foglalkozni a kommentednek, mert átmegy megint komolytalanba. De most őszintén: itt azt láttuk, hogy NEM ODAVALÓ ember (te írtad!). Itt arról vitázunk, hogy odavaló, de nem Casemiro.

Ahogy írtam, soha nem tudjuk meg, hogy lett volna jobb, annyit viszont tudunk, hogy Casemiro egy jó opció volt.


Az utolsó kommentje meg, gyalázat. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. február 11., hétfő 19:34

wxyz írta:
___Samy___ írta: Akkor meg miért kezdesz egyáltalán bele? Ha már veszed a fáradtságot, hogy vmi szar, akkor meg is magyarázhatnád, hogy az miért van úgy. És jó lenne elfogadni más véleményét, illetve álláspontját is, nem egyből verni magad.

Lehet, hogy hehe vagy RMCF stílusa miatt sokan kiborultak, de emlékszem tőlük elég hosszú hsz-ekre is, amikben szépen le volt vezetve, hogy mit miért gondolnak. Te ennek a közelében sem vagy, csak mindig beböfögsz vmit, aztán odébb állsz.
Magatokat hitegetitek.
Leírtam neked például miért lenne jó ide szerintem Klopp. Működőképes letámadásra épülő támadójáték, játékosok kezelése fejlesztése, egyre rugalmasabb, fejlődik taktikailag, ilyesmi gondolatok
Erre rámkontráztál annyival, hogy elbukott döntőket.
A 2 BL döntőn edzőként nem szenvedett semmi vereséget. De én vagyok aki nem tud írni normális érvet írni.

Azon kevesek egyike vagyok itt aki érdemi taktikai, játékbeli, játékosokkal kapcsolatos gondolatokat ír ezen a fórumon.

Casemiro felesleges. Labda nélkül átlagos, egyáltalán nem jó védekező focista. A jó védekezés nem az ütkötésszámtól függ.
Hiába játszik, nem tudunk feljebb tolt vonalakkal úgy játszani, hogy az ellenfelek ne játszanak át minket könnyedén labdavesztés után. Csapatszintű problémáink vannak. Ezért bekkelt Zidane sokszor, csak bunkerben tudunk védekezni.
Kell egy edző aki megszervezi a támadás és a védekezés közti váltásokat, Casemiro helyett meg egy előre jobb ember.
De ezt is leírtam már párszor. Valamelyik Berti féle még le is ugatott, hogy minek írok ilyen hülyeségekről, mint a védekezés és tamadás közti átrendeződés.
Na, nehéz volt mindezt kifejteni, leirni? Sztem nem.

Igen, mondtam, hogy Klopp nem ugrotta meg még eddig a lécet, mert a végén mindig elbukott, és ezt továbbra is tartom. Idény végén kiderül, hogy túl tud-e ezen lépni.
Azon kevesek egyike vagyok itt aki érdemi taktikai, játékbeli, játékosokkal kapcsolatos gondolatokat ír ezen a fórumon.
Látod, pontosan ezért van ki mindenkinek a töke veled. Nem a véleményed a baj, mert az mindenkinek van. Az a probléma, hogy ezt így adod elő.

És mi van egyébként, ha mi nem is akartunk mostanában feljebb lépni, beszoritani az ellent? Mi van, ha nem errol kellett szóljon a taktikánk? Ez puszta feltételezés a részedről, inkább úgy kellene fogalmazni, hogy a te rendszeredbe nem férne be a brazil, mert ilyen meg ilyen focit akarsz látni. 3 BL-t nyertünk vele, nincs miről beszélni.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. február 11., hétfő 19:33

Süti írta:

Leírta, hogy a többi csapat mélységi irányítóval játszik. És? Mit értek el vele?
Mi cserébe ezzel a felállással, Casemirostól hülyére nyertük magunkat. Minden szakember posztján top5be de inkább top3ba teszi, Zidanenál fix gálakezdő volt, és akkor olyanokat lehet leírni, hogy "elbírta a csapat".
Annyira 11-18 játékoson múlik, hogy pontosan látni lehetett, mi van, ha nem odavaló ember játszik 1-1 poszton.

Benzemát nem tudom minek kellett bedobnod, de megfordíthatjuk, te lennél az első, aki jönne a mezőnymunkájával.

A hipotetikus elképzelésekkel meg lehet játszani (Benzema helyén Cavanival vagy Bale helyén Hazarddal minden évben tripláztunk volna? ) de full felesleges.
Ez a probléma, eredményekből elemzés. Más nem megy, olyan témában okoskodsz, arcoskodsz amihez semmi tudásod nincs. Ilyenekkel van tele egyre jobban ez a fórum.

BLben Zidane megoldotta az általam leírt problémánkat a bunker focival, ebből kontráztunk, és váltottunk labdabirtoklásra miután erőnlétben felőröltük az ellenfelet.
Egyénileg a labdabiztos, kiválóan építkező Kroos-Modric középpálya és jól kontrázó embereink miatt tudtunk sikeresek lenni a BLben, (Marcelo, Bale, Asensio, Ronaldo) még csereként is be tudott jönni mindig legalább egy ilyen.
Casemironak a pár gólján kívül olyan nagy érdemi szerepe nem volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wxyz 2019. február 11., hétfő 19:35-kor.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Pipita » 2019. február 11., hétfő 19:28

h3x0r írta: Viszont akkor nev szerint kit raknal be Casemiro helyere a Kroos - Modric paros moge/melle?
Ndombelét.

Az a baj hogy nagyon hangosan kiabálsz nagyon hangzaztos ostobaságokat nagyon nagyon túlzó magabiztossággal. Amikor leállsz érvelni, egyből más a hozzászólásod eredménye. Én azt javaslom hogy fejtsd ki bátran a gondolataidat, ez egy fórum, nagyjából erre való. De ha csak annyira futja az értékes idődből, hogy ez a csapat még azt is elbírta, hogy Casemiro játszott benne, akkor inkább tartsd magadban. Mindenki jobban jár: nem húzol fel ezer embert és még a te értékes idődet is pazarolhatod értékes tevékenységre, win-win, mindenki jól jár.

Ugyanitt érdekelne hogy mit tud Ndombelé. Nem láttam még, avass be, mit tud, mivel jobbb, miben több szerinted a brazil klasszisunknál, akit elbírt a csapat.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. február 11., hétfő 19:24

Rabiosa írta:A tények azt mutatják hogy amikor kivették Casemiro-t a védelem elől akkor átjáróház lett a kp.
Santi érában eddig 4 vereség és 2 döntetlen van 19 győzelem mellett.
Eibar: 3-0: totális edzői fiaskó, Casemiro 0 percet játszott
Moszkva: 0-3: tét nélküli, főleg Castillások játszottak: Casemiro 0 percet játszott
Villareal: 2-2: Casemiro 90 percet játszott
Soci: 0-2: Casemiro 57 percet játszott
Leganes: 1-0, kupa visszavágó, így is tovább jutottunk, Casemiro 90 percet játszott
Barcelona: 1-1, szép eredmény, Case 27 percet kapott.
Emellett 10 meccset vele, 9 meccset nélküle nyert a csapat.
Ezek a tények... :hmmm:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. február 11., hétfő 19:24

wxyz írta:Casemiro felesleges. Labda nélkül átlagos, egyáltalán nem jó védekező focista. A jó védekezés nem az ütkötésszámtól függ.
Hiába játszik, nem tudunk feljebb tolt vonalakkal úgy játszani, hogy az ellenfelek ne játszanak át minket könnyedén labdavesztés után. Csapatszintű problémáink vannak. Ezért bekkelt Zidane sokszor, csak bunkerben tudunk védekezni.
Kell egy edző aki megszervezi a támadás és a védekezés közti váltásokat, Casemiro helyett meg egy előre jobb ember.
Oke, edzonek hoznad Kloppot, en is szivesen latnam itt egyszer, de o meg nehany evig nem elerheto.

Viszont akkor nev szerint kit raknal be Casemiro helyere a Kroos - Modric paros moge/melle?

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. február 11., hétfő 19:19

Kerlon írta: Mondjuk ez miért lenne érv? Egy csapat eredmény 11-18 játékoson múlik és attól, mert a csapat a legjobb még nem jelenti azt, hogy minden posztján a legjobbak játszanak.

Gondolom, ha Benzemát kéne támadni/védeni ezzel az érvvel, akkor röhögnétek.

Szerintem felesleges és nevetséges köröket futtok. Ebben a periódusban meg lehet azt mondani, hogy Casemiro egy jó opció (direkt nem a legjobbat írtam, mert azt nem tudjuk már meg soha) volt ebbe a koncepcióba.

Leírta, hogy a többi csapat mélységi irányítóval játszik. És? Mit értek el vele?
Mi cserébe ezzel a felállással, Casemirostól hülyére nyertük magunkat. Minden szakember posztján top5be de inkább top3ba teszi, Zidanenál fix gálakezdő volt, és akkor olyanokat lehet leírni, hogy "elbírta a csapat".
Annyira 11-18 játékoson múlik, hogy pontosan látni lehetett, mi van, ha nem odavaló ember játszik 1-1 poszton.

Benzemát nem tudom minek kellett bedobnod, de megfordíthatjuk, te lennél az első, aki jönne a mezőnymunkájával.

A hipotetikus elképzelésekkel meg lehet játszani (Benzema helyén Cavanival vagy Bale helyén Hazarddal minden évben tripláztunk volna? ) de full felesleges.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. február 11., hétfő 19:18

Inkább azon kellene elgondolkozni, hogy miért kell egyáltalán egy győztes meccs után a saját játékosaink szidását olvasni.

A legtöbb nemzetközi oldal, fórum dícséri a Realt. Még az Index is írt dícsérő cikket a csapatról.

Akkor pont itt kell olvasnom, hogy a kedvenc csapatunk gólszerzőjét négerezik, kritizálják?!

Persze elmehetnék én innen a francba, biztos lennének páran, akik örülnek is neki, de nem hiszem, hogy nekem kellene mennem. Akinek meg nem tetszenek a Real játékosai, azok mehetnek nyugodtan máshova szurkolni.

A fórum egy közösség, ha valaki nem akar annak a részese lenni, csak a napi stresszt akarja itt levezetni, az húzzon el innen.

Elég sok ember eltűnt ebből a közösségből 2005 óta, legalábbis amióta én a disza-pena-Madridom tagja vagyok. Nem kell itt lenni, ha valaki nem akar.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Steve 2019. február 11., hétfő 19:20-kor.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. február 11., hétfő 19:15

Süti írta:
dzsi91 írta:
Sokra vitte a többi “top” csapat a mélységi irányítójukkal.

de ez nem ellenérv!!!
Mondjuk ez miért lenne érv? Egy csapat eredmény 11-18 játékoson múlik és attól, mert a csapat a legjobb még nem jelenti azt, hogy minden posztján a legjobbak játszanak.

Gondolom, ha Benzemát kéne támadni/védeni ezzel az érvvel, akkor röhögnétek.

Szerintem felesleges és nevetséges köröket futtok. Ebben a periódusban meg lehet azt mondani, hogy Casemiro egy jó opció (direkt nem a legjobbat írtam, mert azt nem tudjuk már meg soha) volt ebbe a koncepcióba.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Casemiro - 14

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. február 11., hétfő 19:14

___Samy___ írta: Akkor meg miért kezdesz egyáltalán bele? Ha már veszed a fáradtságot, hogy vmi szar, akkor meg is magyarázhatnád, hogy az miért van úgy. És jó lenne elfogadni más véleményét, illetve álláspontját is, nem egyből verni magad.

Lehet, hogy hehe vagy RMCF stílusa miatt sokan kiborultak, de emlékszem tőlük elég hosszú hsz-ekre is, amikben szépen le volt vezetve, hogy mit miért gondolnak. Te ennek a közelében sem vagy, csak mindig beböfögsz vmit, aztán odébb állsz.
Magatokat hitegetitek.
Leírtam neked például miért lenne jó ide szerintem Klopp. Működőképes letámadásra épülő támadójáték, játékosok kezelése fejlesztése, egyre rugalmasabb, fejlődik taktikailag, ilyesmi gondolatok
Erre rámkontráztál annyival, hogy elbukott döntőket.
A 2 BL döntőn edzőként nem szenvedett semmi vereséget. De én vagyok aki nem tud írni normális érvet írni.

Azon kevesek egyike vagyok itt aki érdemi taktikai, játékbeli, játékosokkal kapcsolatos gondolatokat ír ezen a fórumon.

Casemiro felesleges. Labda nélkül átlagos, egyáltalán nem jó védekező focista. A jó védekezés nem az ütkötésszámtól függ.
Hiába játszik, nem tudunk feljebb tolt vonalakkal úgy játszani, hogy az ellenfelek ne játszanak át minket könnyedén labdavesztés után. Csapatszintű problémáink vannak. Ezért bekkelt Zidane sokszor, csak bunkerben tudunk védekezni.
Kell egy edző aki megszervezi a támadás és a védekezés közti váltásokat, Casemiro helyett meg egy előre jobb ember.
De ezt is leírtam már párszor. Valamelyik Berti féle még le is ugatott, hogy minek írok ilyen hülyeségekről, mint a védekezés és tamadás közti átrendeződés.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég