OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. augusztus 2., vasárnap 22:28

kiserik írta:
rashidm írta: Szülők néznek másik házat maguknak, egyet találtak is Zalaegerszeg mellett. Ki mennyire ismeri Zala megyét? :mrgreen: Van-e esetleg olyan település ahova nem érdemes költözni ott? Illetve elektromos fűtésnek van-e hátránya, ha van a házon napkollektor/napelem? Köszcsi :-* :mrgreen:
Ha napkollektor van a házon, akkor nagy lesz a villanyszámla, ha elektromos fűtésről van szó :mrgreen:

Milyen fűtés, milyen ház (méret, elrendezés, szigetelés, stb), milyen napelem?
Igazából ennyi info van fűtéshez kapcsolódóan:
"elektromos fűtéses lakótérrel, melléképületekkel s az elektromos energia igényt kielégítő méretű napkollektor rendszerrel rendelkezik.

- Az ingatlan 2008-tól teljes belső és külső felújításon esett át,melyek a következők: aljzat és fal szigetelés, burkolatok, teljes villanyvezeték cserék, belső falak vakolása, festése, fa hőszigetelt nyílászárók, redőnnyel, bejárati ajtó,beltéri ajtók cseréje, áll mennyezet kialakítása szigeteléssel, új villany fűtési rendszer napkollektorral, külső hőszigetelés 10 cm, a födémen 20 b."

70 nm a ház, a leirás alapján szigetelve van, hogy milyen napelem arról nincs infom, fogalmam sincs. :lol:

kiserik
Hozzászólások: 5829
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. augusztus 2., vasárnap 22:19

rashidm írta: Szülők néznek másik házat maguknak, egyet találtak is Zalaegerszeg mellett. Ki mennyire ismeri Zala megyét? :mrgreen: Van-e esetleg olyan település ahova nem érdemes költözni ott? Illetve elektromos fűtésnek van-e hátránya, ha van a házon napkollektor/napelem? Köszcsi :-* :mrgreen:
Ha napkollektor van a házon, akkor nagy lesz a villanyszámla, ha elektromos fűtésről van szó :mrgreen:

Milyen fűtés, milyen ház (méret, elrendezés, szigetelés, stb), milyen napelem?

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. augusztus 2., vasárnap 22:13

Szülők néznek másik házat maguknak, egyet találtak is Zalaegerszeg mellett. Ki mennyire ismeri Zala megyét? :mrgreen: Van-e esetleg olyan település ahova nem érdemes költözni ott? Illetve elektromos fűtésnek van-e hátránya, ha van a házon napkollektor/napelem? Köszcsi :-* :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. augusztus 2., vasárnap 22:07

Franc se akar addig élni...annyit összegyűjtögetek a kis magánnyugdíj pénztáramban, hogy egy egészséges dubaji túra összejöjjön, aztán majd ott érhet az infarktus mikor szultánosat játszok 5 latin szépséggel. :lol:
Nem illik.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. augusztus 2., vasárnap 22:01

ziro4vr írta:
mocsok írta: Használtok valamilyen alvós és/vagy ébresztős appot? Szerintetek van értelme?
Igen, Laurának hívják..hogy van e értelme? Hát, havonta úgy 25-26 nap csakcsak. :mrgreen: :lol:
Haha Ziro! :lol: :D

Már kezdtem aggódni, hogy a mai nap nem jön valami móka itt a Madridomon, de Ziro hozta a kötelezőt. :kalapos:

Napi probléma megoldások is megvoltak.

Az lesz érdekes, ha még 80 éves korunkban is tolni fogjuk a fórumot. Akkor mi lesz a téma a vízelet tartási gondok, meg az impotencia elleni gyógyszerek ajánlgatása? :ozil: :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. augusztus 2., vasárnap 21:41

ziro4vr írta:
mocsok írta: Használtok valamilyen alvós és/vagy ébresztős appot? Szerintetek van értelme?
Igen, Laurának hívják..hogy van e értelme? Hát, havonta úgy 25-26 nap csakcsak. :mrgreen: :lol:
Szóval finnyás. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. augusztus 2., vasárnap 21:41

Zsombor írta:
ziro4vr írta: Igen, Laurának hívják..hogy van e értelme? Hát, havonta úgy 25-26 nap csakcsak. :mrgreen: :lol:
Nem Emmának? :hmmm:
Nem az élettársakról volt itt szó.. :lol:
Nem illik.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2020. augusztus 2., vasárnap 21:40

ziro4vr írta: Igen, Laurának hívják..hogy van e értelme? Hát, havonta úgy 25-26 nap csakcsak. :mrgreen: :lol:
Nem Emmának? :hmmm:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. augusztus 2., vasárnap 21:37

mocsok írta: Használtok valamilyen alvós és/vagy ébresztős appot? Szerintetek van értelme?
Igen, Laurának hívják..hogy van e értelme? Hát, havonta úgy 25-26 nap csakcsak. :mrgreen: :lol:
Nem illik.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. augusztus 2., vasárnap 21:23

mocsok írta: Használtok valamilyen alvós és/vagy ébresztős appot? Szerintetek van értelme?
Én használnék. :kalapos:

Általában 6:30-ra állítom az iphone saját ébresztőjét most így nyáron.

De a lányom 5:45-kor már ugrál a hasamon, hogy “papa jó reggelt, nem kell annyit aludni” :lol:

Amúgy apropó ébresztő. Mivel itt qva sötét van, novembertől majdnem egész nap korom sötét kb. 8:30-ig majd du 14:30-15:00-kor lemegy a nap újra. Így rohadt nehéz felkelnem. Vettem egy spéci ébresztőórát, amiről nagyon jókat olvastam.

Philips Wake up light. Lassan fokozatosan adagolja a fényt ébresztéskor és adja a madárcsicsergést. Amióta ez megvan sokkal jobban kelek, nem felriadok.Nekem nagyon bejött.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. augusztus 2., vasárnap 21:16

Béla írta: Szevasztok. Mivel ez a közösség mindenre is tudja a választ, hátha nekem is tudtok segíteni. Vettem egy új autót és kéne bele rablás gátló. Van ajánlott vagy ismertek valami jót? Vagy elég a casco.
Casco akkor fizet ha megvan mindkét kulcs és a forgalmi is, tehát utóbbit ne tartsd benne.
Ha pedig uj autód van tartsd garázsban. Nincs apelláta :D fényezés és minden egyéb, akár lopás szempontjából

Béla
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:20
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, R9

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Béla » 2020. augusztus 2., vasárnap 20:45

Szevasztok. Mivel ez a közösség mindenre is tudja a választ, hátha nekem is tudtok segíteni. Vettem egy új autót és kéne bele rablás gátló. Van ajánlott vagy ismertek valami jót? Vagy elég a casco.
2013.05.28
11.45

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. augusztus 2., vasárnap 20:34

mocsok írta: Használtok valamilyen alvós és/vagy ébresztős appot? Szerintetek van értelme?
ja, Óra a neve, általában van értelme, mert időben felkelek. Bár mostanában már majdnem magamtól is. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. augusztus 2., vasárnap 19:07

mocsok írta: Használtok valamilyen alvós és/vagy ébresztős appot? Szerintetek van értelme?
Hogy felidegesitsen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2020. augusztus 2., vasárnap 16:15

Használtok valamilyen alvós és/vagy ébresztős appot? Szerintetek van értelme?

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. augusztus 2., vasárnap 13:10

Fizikailag 40 bankjegyet tud kiadni egy felvetelnel, ha szerencsed van, 20.000-eseket tud adni, igy 800ezer a max, ha csak tizeseket ad, akkor 400ezer. Havonta 2 ingyenes van, azon felul a felvett osszeg 2% vagy 4% a dij plusz van egy fix osszeg. Otp oldalan fent van. Az en csomagom egy nap 300ezret enged, nem lehet a limitet megemelni, ergo egy nap max 300ezer keszpenzhez tudok hozzajutni, es ezt egy honapban csak ketszer tudom eljatszani ingyen, azt is csak akkor ha ketszer 150-et veszek fel, mert addig ingyenes... mas banknal, sot mas otp csomagnal lehet maskepp van, en a sajat peldambol hoztam a tapasztalatokat. de a fizikai korlatok mindenhol adottak. Van olyan atm ahol egyszerre csak 25 bankjegyet tud kiadni. Es nem hiszem, hogy a bankok orulnek, ha mindenki atmben szorakozik naponta tobbszor, igy nekik is tobbszor kell toltotetni az atmet meg szervizelni, ellenorizni. Nem mellesleg Dunakeszin most raboltak ki egy csavot a Baratsag uthoz kozel, miutan kifigyeltek, hogy az atm-nel tobbszor vesz fel nagyobb osszeget. Szoval riziko is van benne.
:goat:

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2020. augusztus 2., vasárnap 12:27

RealAsensio írta:
sámat írta:
Szinte biztos, hogy automata. Csak emeld meg a limiteket, egyszeri, napi.
Hiaba emeli meg a limitet, nem engedi, gondold el, hogy mindenki az automatakat jarna, hogy olcson jusson keszpenzhez... A legolcsobb az, ha valami rokonnak utalod a penzt, akinek van keszpenze, es nincs ra szuksege.
Pedig így van, ahogy írtam. A szűk keresztmetszet, h a kevésbbé forgalmas/használt automatákban nem mindig van ennyi pénz, nem tud ennyit kiadni. Minden banknál meg van határozva, h mennyit lehet egyszerre levenni, így nagyobb összeget csak sokszori levétellel. Csak kevesen tudják, h sokkal olcsóbb így levenni, mint pénztárból.

Az sem feltelten működik, h rokonnak utalsz, jogcímet kell neki adni, csak úgy nem utalhatsz valakinek, mivel az neki bevétel és adózni is kell utána. Ezért szokták azt írni közleménybe, h kölcsön visszafizetése, ha fentről megkérdezik, h mégis mi ez, akkor utólag írsz egy kölcsönadásit visszadátumozva.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. augusztus 2., vasárnap 11:15

El Sie7e írta:
lordgabi írta: Balatonszárszó vagy a szomszédságában lévő településeken ajánlatos szabad strandot igénybe venni? Első alkalommal jöttünk le fürödni kicsit, csak délutáni programnak szánjuk, első még a nézelődés. Jelenleg Tihanyban vagyunk, komppal utazunk majd vissza. Siófok vagy Zamárdi pl. fürdés ügyben? Köszi előre is. Siettem vele, lehet azért néz ki hülyén. :ike:
Siófok ezüstpart
Végig szabadstrand
Par eve voltam ott en is, es haverokkal ugy dontottunk az eddigiekkel ellentetben a fizetos helyett a szabadstrandot valasztjuk. Jo dontes volt. Kevesebb ember, a viz ugyan az, a bufe bar kevesebb de megis jobbnak erzodott, meg, tudom h mar irtam, de kevesebb ember :lol:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. augusztus 2., vasárnap 11:03

Köszönjük szépen! :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. augusztus 2., vasárnap 10:33

lordgabi írta: Balatonszárszó vagy a szomszédságában lévő településeken ajánlatos szabad strandot igénybe venni? Első alkalommal jöttünk le fürödni kicsit, csak délutáni programnak szánjuk, első még a nézelődés. Jelenleg Tihanyban vagyunk, komppal utazunk majd vissza. Siófok vagy Zamárdi pl. fürdés ügyben? Köszi előre is. Siettem vele, lehet azért néz ki hülyén. :ike:
Siófok ezüstpart
Végig szabadstrand
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 103 regisztrált és 0 vendég