OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 17., csütörtök 23:59

csababarca írta:Megéri németektől kocsit behozatni?

sajnos 20 éves, egymillát futott passatom az utolsókat rúgja, úgyhogy vásárlás lesz.

7es passat, vagy skoda superb ami szóba jöhet, az ár és a méretek miatt. ( 5-6 évesnél nem régebbi)

tudom, nehéz ügy, de tapasztalatok, pro kontra érvek jöhetnek. (választott autó fikázását mellőzzük, meg van az oka hogy e két kocsi a kiszemelt. )
Meg.
Nagy átlagban sokkal jobbak az utak a Reichben, több a sztrádázás, ezért sokszor teljesen más az ottani és a hazai, elviekben azonos futásteljesítmény. Több a pénz (márka)szervizre, sokszor szigorúbban veszik a műszaki vizsgáztatást is. Nagyobb a kínálat, ezért a gpkcsk is olcsóbbak valamivel. A mobil.de további előnye, hogy magas darabszám mellett tudod összehasonlítani az árakat. Csodák nincsenek. Ha az itthoni kínálatban olcsóbban adják uazt a felszereltséget és a kilométert az vagy áfacsalt vagy átverés. Ízes magyar nyelven átbaszás.

Azért minden elérhető adatbázisban nézz utána a kiszemeltnek :)

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2018. május 17., csütörtök 23:57

Peugeot 607 2.2 benzin vagy dízeles, 2003-2005, 550-700 ezer forint között, mit gondoltok. Tapasztalatok? Volt egy full extrás, 630-ért, 2003-as, kívül-belül hibátlan, minden extra működött rajta, benzines volt, bordó, krém színű bőr belsővel, nem volt kiülve, de megvették, mielőtt érkeztem volna felutazni megtekinteni, mély depresszió most így estére. :'(
Kérdésem, kár érte bánkódni? Drága volt ennyiért, sokat fogyasztott volna? Ukrajnában használtam volna főképp, havi többszörös MO látogatással. :hmmm:

Vagy érdemesebb szétnézni a német piacon, és behozni egy tökéletest, majd "átcsinálni"magyar érvényes papírokra, majd forgalomba hozni?

Köszi előre is. Skoda Octaviám volt eddig 2006-os 1.4-es és egy régi B4-es Passatom. Jelenleg családi kocsiként egy 2004-es ukrán Vito üzemel, amivel mentünk volna a meccsre ha van emberi áron 9 jegy. :lol:
Szóval megtetszett kívül, de főképp belül ez a francia, érdekelne pozitívum főképp, de negatívum is. SuperB is képben volt, de most nincs cash, itthon vagyok, és a fentebb említett keretbe kellene, hogy bele férjen.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. május 17., csütörtök 23:27

tibi18 írta:
Van egy ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, kereskedő. Ezen a honlapon tájékozódik és hozza be az autókat: https://www.mobile.de/
igen ismerem az oldalt, és már itt is szétnéztem, így lett belőve a típus meg az ár is nagyjából.

most van egy '13-as eladó passat apum haverjáé, az eddig a befutó. holnap szól vissza egy ismerős aki szintén ezzel foglalkozik, hogy németektől hoz be kocsit rendelésre, hogy mi merre hány méter,

csak gondoltam hátha van itt olyan aki hozatott már be, vagy tapasztaltabb. sajnos mi nem vagyunk szakértők, a mostani passatot szalonból hoztuk ki 0-kmsen, azóta meg van.
szóval mi itthon is meg vagyunk lőve, nyilván valamennyire értünk hozzá, meg meg tudjuk állapítani hogy jó e a kocsi vagy sem, csak szakavatott személyek nem vagyunk, hogy tipikus bukkanókat is megvizsgáljunk, stb.
szerelővel meg nehéz összeegyeztetni, hogy járkáljon velünk autókat nézni.


Köszi hehe a reagálást.
én is ezeket hallottam amiket írsz, ez jó megerősítés.
annyiban jó a helyzet, hogy apum legjobb barátjának ismerőse a csávó, aki intézné nekünk, ő meg elég nagykutya, sok autót hozatott már be vagy vett is kint, kamionokat is, szóval szivesbe menne.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. május 17., csütörtök 23:25

csababarca írta:Megéri németektől kocsit behozatni?

sajnos 20 éves, egymillát futott passatom az utolsókat rúgja, úgyhogy vásárlás lesz.

7es passat, vagy skoda superb ami szóba jöhet, az ár és a méretek miatt. ( 5-6 évesnél nem régebbi)

tudom, nehéz ügy, de tapasztalatok, pro kontra érvek jöhetnek. (választott autó fikázását mellőzzük, meg van az oka hogy e két kocsi a kiszemelt. )
attól függ.
az állapotot alaposan fel kell méretni/mérni, és legyen rá plusz, ha cserélni, javítani kell.
az biztos, hogy olcsóbbak és jobb állapotban vannak a németeknél az autók, mint keleten. de a sok török és egyéb bevándorló, akik kb már minden autókereskedésben ott vannak , ugyanúgy tekerik, ugyanúgy pofátlanok, mint máshol.
érdemes a magánszemélytől nézni, ő nem akar szarakodni, hanem el akarja adni, ezért valszeg lehet alkudni is kicsit.

igen, mobil.de és autoscout 2 nagy oldal
sok ilyen cég van, akik autóbehozatallal foglalkoznak, csak fél-1 millát tesznek rá, az eredeti árra a fizikai behozatalért, átiratásért. én saját magam mennék érte, de nyilván van az a helyzet, amikor jobb rábízni ezt olyanra, akinek már van tapasztalata.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2018. május 17., csütörtök 23:20

csababarca írta:Megéri németektől kocsit behozatni?

sajnos 20 éves, egymillát futott passatom az utolsókat rúgja, úgyhogy vásárlás lesz.

7es passat, vagy skoda superb ami szóba jöhet, az ár és a méretek miatt. ( 5-6 évesnél nem régebbi)

tudom, nehéz ügy, de tapasztalatok, pro kontra érvek jöhetnek. (választott autó fikázását mellőzzük, meg van az oka hogy e két kocsi a kiszemelt. )
Van egy ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, kereskedő. Ezen a honlapon tájékozódik és hozza be az autókat: https://www.mobile.de/

Csak ezt csinálják, megrendelésre. Tudtommal nem megy rosszul. Illetve ismerve az autókereskedőket, elég sok csinálja, hogy egyébként is külföldről hozza be, itthon meg elpasszolja.

Tudom, hogy ez nem érdemi segítség, de keresgélni tudsz. :-)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. május 17., csütörtök 22:55

Megéri németektől kocsit behozatni?

sajnos 20 éves, egymillát futott passatom az utolsókat rúgja, úgyhogy vásárlás lesz.

7es passat, vagy skoda superb ami szóba jöhet, az ár és a méretek miatt. ( 5-6 évesnél nem régebbi)

tudom, nehéz ügy, de tapasztalatok, pro kontra érvek jöhetnek. (választott autó fikázását mellőzzük, meg van az oka hogy e két kocsi a kiszemelt. )
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2018. május 17., csütörtök 20:05

Sziasztok!

Tudnátok mondani olyan maratonokat, amik rangosak, szép helyen vannak, és kb. szeptember-november között kerülnek megrendezésre? Testvéremet negyvenedik születésnapján szeretnénk meglepni egy nevezéssel, plusz repjegy-szállás ugye.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2018. május 17., csütörtök 18:59

Olyan mint mikor az öreg Palibá a kocsmában a földön fekve 3 liter sör meg pár tüske után nyöszörgi hogy Jani :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. május 17., csütörtök 18:54

Csak hogy valami fontosrol is legyen szo: Yanny vagy Laurel? :mrgreen:

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. május 14., hétfő 15:37

portillo írta:Sőt általában az rí a legjobban, aki semmit sem tesz.
En jelenleg azert rilok, mert rohadt draga megfelelo szintu Cisco certificationt szerezni :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 14., hétfő 15:25

Kerlon írta:Tönkre tesznek a nők. :mrgreen:
Alap, de nélkülük mégsem az igazi :mrgreen:
Kerlon írta:Vagyis remélem másért vitted tovább ezt a szálat.
Nope. Általános témakifejtés.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 14., hétfő 15:15

istimester írta:
Kerlon írta:(persze ki ne akarna többet?)
Mindig mindenki többet akar, de 10 emberből 8 csak rí és nem tesz semmit. Egy átgondolja, átszámolja és köszöni szépen, de nem lép és legfeljebb 10-ből 1 aki ténylegesen tesz is érte.
Nekem is lett volna elvileg álom lehetőségem. Az igazgató ígérete szerint 2000 közeli bruttó + céges SuperB és külföldi költségtérítés. Itt a költségtérítés dobta volna meg jelentősen, ami valami 80 eur volt/nap, de kb. heti kétszer ha láttam volna a párom - most már feleségem - . Ha nagyon kellett volna a pénz, akkor elvállaltam volna. De nem tettem.
Ennyit számítanak az életkörülmények. Egyedülállóként nem is gondolkozom és áláírok.
Tönkre tesznek a nők. :mrgreen: Ja hát, elég arra gondolni, hogy sokan panaszkodnak, hogy nincs munka, amikor rohadt nagy a munkaerő hiány. Sokan a semmiből akarnak gazdagok lenni.

Mondjuk a maszekolásból biztos egyértelmű, hogy én nem csak sírok emiatt. Vagyis remélem másért vitted tovább ezt a szálat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
portillo
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: portillo » 2018. május 14., hétfő 14:55

istimester írta:
Kerlon írta:(persze ki ne akarna többet?)
Mindig mindenki többet akar, de 10 emberből 8 csak rí és nem tesz semmit. Egy átgondolja, átszámolja és köszöni szépen, de nem lép és legfeljebb 10-ből 1 aki ténylegesen tesz is érte.
+1
Sőt általában az rí a legjobban, aki semmit sem tesz.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 14., hétfő 14:37

Kerlon írta:(persze ki ne akarna többet?)
Mindig mindenki többet akar, de 10 emberből 8 csak rí és nem tesz semmit. Egy átgondolja, átszámolja és köszöni szépen, de nem lép és legfeljebb 10-ből 1 aki ténylegesen tesz is érte.
Nekem is lett volna elvileg álom lehetőségem. Az igazgató ígérete szerint 2000 közeli bruttó + céges SuperB és külföldi költségtérítés. Itt a költségtérítés dobta volna meg jelentősen, ami valami 80 eur volt/nap, de kb. heti kétszer ha láttam volna a párom - most már feleségem - . Ha nagyon kellett volna a pénz, akkor elvállaltam volna. De nem tettem.
Ennyit számítanak az életkörülmények. Egyedülállóként nem is gondolkozom és áláírok.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 14., hétfő 14:13

istimester írta:
Realista24 írta: De nem is magad után fizeted a járulékokat. Ha szabira mész is kapsz fizetést. Ha eltörik a kezed, kapsz táppénzt normálisan. És még lehetne sorolni.
.
.
Persze nem azt mondom, hogy sajnálni kell őket, de téged/minket, multinál dolgozókat sem.
+1

Ha szerencséd van és egy jó kollektív szerződéssel bíró helyre kerülsz, az már feszegetheti a szintet, amikor megéri az alkalmazotti lét.
Kerlon fiam :mrgreen: , napi 7,5 órával számolva 630 bruttót jelent a 4k bruttó óradíj. Ez a mai magyar árszint mellett nem rossz. Persze nem tudom mennyit a bevételed, de ha zavar az alkalmazotti lét, lépj át full time "maszekba". A legideálisabb, ha alkalmazottként begyűjtöd a rengeteg ismeretséget és utána önállósítod magad. Persze nem túl etikus, de akiket ismerek 80 százalékban így oldották.

https://index.hu/tudomany/2018/05/11/la ... tanacsado/
Egy kis fejtágítás.
Amúgy nem panaszból írtam, illetve a magam helyzetével én meg vagyok elégedve anyagi téren (persze ki ne akarna többet?), csak így durva árakkal lehet találkozni. Amúgy projekt munka, de az álom lenne, ha ezt főállásban nyomnám 630ért.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 14., hétfő 13:44

Realista24 írta:
Kerlon írta:Én meg nem merek többet kérni br. 4knál óránként tervezésért... :x
De nem is magad után fizeted a járulékokat. Ha szabira mész is kapsz fizetést. Ha eltörik a kezed, kapsz táppénzt normálisan. És még lehetne sorolni.
.
.
Persze nem azt mondom, hogy sajnálni kell őket, de téged/minket, multinál dolgozókat sem.
+1

Ha szerencséd van és egy jó kollektív szerződéssel bíró helyre kerülsz, az már feszegetheti a szintet, amikor megéri az alkalmazotti lét.
Kerlon fiam :mrgreen: , napi 7,5 órával számolva 630 bruttót jelent a 4k bruttó óradíj. Ez a mai magyar árszint mellett nem rossz. Persze nem tudom mennyit a bevételed, de ha zavar az alkalmazotti lét, lépj át full time "maszekba". A legideálisabb, ha alkalmazottként begyűjtöd a rengeteg ismeretséget és utána önállósítod magad. Persze nem túl etikus, de akiket ismerek 80 százalékban így oldották.

https://index.hu/tudomany/2018/05/11/la ... tanacsado/
Egy kis fejtágítás.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 11., péntek 11:09

Realista24 írta:
tibi18 írta:
Ezzel a résszel ma, illetve a következő 4 évben biztosan lehetne vitatkozni.

Vagyonosodási vizsgálatok megszűntek, a közérdekű bejelentések kivizsgálása minimális szinten sem valósul meg jelenleg a NAV-nál.
Úgy hallottam minden megoldható csak akarni kell.
Minden megoldható csak egy fideszesnek kell akarnia. Így van helyesen. :kivagyhe: :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 11., péntek 11:04

tibi18 írta:
Vagy papíron százat keres, de mellette családi ház, nyaraló, meg ötös bmw áll a garázsban, elég egy kedves ismerős és máris tövig kaphatja.
Ezzel a résszel ma, illetve a következő 4 évben biztosan lehetne vitatkozni.

Vagyonosodási vizsgálatok megszűntek, a közérdekű bejelentések kivizsgálása minimális szinten sem valósul meg jelenleg a NAV-nál.
Úgy hallottam minden megoldható csak akarni kell.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2018. május 11., péntek 10:55

Vagy papíron százat keres, de mellette családi ház, nyaraló, meg ötös bmw áll a garázsban, elég egy kedves ismerős és máris tövig kaphatja.
Ezzel a résszel ma, illetve a következő 4 évben biztosan lehetne vitatkozni.

Vagyonosodási vizsgálatok megszűntek, a közérdekű bejelentések kivizsgálása minimális szinten sem valósul meg jelenleg a NAV-nál.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 11., péntek 9:26

Én a maszekról beszélek. :D Nyilván sok összetevős, de ha azt mondanám egy 4 órás tervezésre, hogy 80 k, akkor lehet elküldenének jó messzire.
Kínálat kereslet. Simple.
Ja és a legtöbben szakmunkás minimálbérre jelentetik be magukat, szóval nem kell félteni őket.
Persze, és egy időben ezzel kockázatot is vállalnak. Illetve hiába jó maszekok, keresnek többszázezret havonta, ha papíron csak 80-100ezret, akkor a bankoknál például emberszámba sem veszik őket, ha akarnak valamit. Mert ott hiába mondja, hogy persze aranyom, papíron százezer, amúgy meg hatszáz.

Vagy papíron százat keres, de mellette családi ház, nyaraló, meg ötös bmw áll a garázsban, elég egy kedves ismerős és máris tövig kaphatja.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég