Daniel Carvajal - 2

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.
Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 27., csütörtök 14:32

Dan_P írta:előre játékban néha hibázik, de elég jó húzás volt a visszahozatala... :)
Azóta van előrejáték a jobb oldalon,mióta visszahoztuk...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Dan_P
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2013. július 17., szerda 12:31
Kedvenc játékosaid: Ramos, CR7

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: Dan_P » 2014. február 27., csütörtök 14:05

előre játékban néha hibázik, de elég jó húzás volt a visszahozatala... :)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. február 9., vasárnap 14:15

morientes írta:
Carvajal megy egyre jobb, stabil, Bale-lel kell összeszoknia még jobban. Simán mehetne vébére valóban, de hát tudjuk ki mást néz.
Hát majd a világbajnokunk,meg az a szerencsétlen Juanfran kimegy... :lol: Aztán meg majd szépen a 8 közt jönnek majd haza...
Alba, Arbeloa, Piqué, Ramos, Albiol, Juanfran, X

X=Bartra * Montoya / Azpikuléta

X <> Carvajal :lol:
Nem illik.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 9., vasárnap 14:09

Carvajal megy egyre jobb, stabil, Bale-lel kell összeszoknia még jobban. Simán mehetne vébére valóban, de hát tudjuk ki mást néz.
Hát majd a világbajnokunk,meg az a szerencsétlen Juanfran kimegy... :lol: Aztán meg majd szépen a 8 közt jönnek majd haza...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. február 9., vasárnap 13:54

morientes írta:Bármilyen furcsa ezt kimondani, de mostanában jobb teljesítményt hoz le mint Marcelo.És itt nem a tegnapi meccsre gondolok.
Természetesen a brazil jobb játékos,de az figyelemre méltó hogy Carvajal hogy tud fejlődni meccsről-meccsre...
nincs ebben furcsa szerintem..a brazil nagyon messze van magától..vannak villanások, de aztán visszaesik, lesérül meg mittomén

Carvajal megy egyre jobb, stabil, Bale-lel kell összeszoknia még jobban. Simán mehetne vébére valóban, de hát tudjuk ki mást néz.
Nem illik.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 9., vasárnap 13:51

Bármilyen furcsa ezt kimondani, de mostanában jobb teljesítményt hoz le mint Marcelo.És itt nem a tegnapi meccsre gondolok.
Természetesen a brazil jobb játékos,de az figyelemre méltó hogy Carvajal hogy tud fejlődni meccsről-meccsre...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. február 9., vasárnap 13:37

Szerintem meg pont, hogy az ilyen apró cselekhez, megtolásokhoz kell érzék. Kicsit rosszul érsz bele és elrontottad. Carvajal szed fel egy kis rutint és a legjobbak között lesz. Az alapvető hibái közül meg tényleg csak azt tudom elismerni, hogy néha kapkod, de 100ból 9 eladott labda szerintem belefér, mivel van olyan, hogy nehéz helyzetből felível vagy a beadások nagy része pontatlan stb... Carvajalnál szerintem minden adott, hogy egy nagyon jó védő legyen. Szerintem még a 10-es is benne van.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. február 9., vasárnap 13:31

Nem akarok a semmiről vitázni, nagyon elbeszélünk egymás mellett. De:
Sierra írta:Sőt kicsit finom cselekre is képes, megtolja az ellenfél mellett, vagy szimplán elsprintel mellettük (eléggé gyors a srác)
Sierra írta:Ezzel sem értek egyet, szerintem meg pont, hogy nehezen választják el tőle, ha felmegy a támadásokkal
Nagyjából összefoglaltad a "nemfinom" cseleket, ezeket én is meg tudom csinálni :lol: Ezeket jól csinálja, de ehhez semmilyen labdaérzék nem kell, itt erről volt szó. Khedirától is viszonylag nehéz elvenni a labdát. Carvajalra is igaz az amit Arbeloáról mondott Mourinho: talán sosem lesz tízes, de mindig hoz egy nyolcast (lehet nem pontosan idézem).A nyolcas nyilván túlzás, de érted.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. február 9., vasárnap 13:05

realmadridfan írta:Jó, akkor ezt máshogy látjuk. Nálam a nagyon jó labdakezelés Varane, Marcelo, Ramos. Carvajalban egyelőre nem látom, hogy fel tudna nőni hozzájuk, de remélem nem lesz igazam.
Szerintem meg pont az ellenkezője, igen is van érzéke a szép dolgokhoz, ügyesen kezeli le a labdákat, nem pattan el tőle 5 méterekre, és meglepően jó fejjel is. Tegnap is jó párszor ő fejelte ki a 16-osunkról. Sőt kicsit finom cselekre is képes, megtolja az ellenfél mellett, vagy szimplán elsprintel mellettük (eléggé gyors a srác), de lövőcseleket is láttam tőle már párszor.

Én örülök neki, hogy ilyen a stílusa, szerintem nagyon fasza lesz pár év múlva, simán elérheti Salgado szintjét, én nagyon imádtam őt, de azért messze nem az az elérhetetlen kategóriájú játékos volt, sőt... :) Ebben a srácban már most sok van, top jobb-bekk lehet belőle, bár amihez szegényes a piac jelenleg nem is lesz nehéz. :D
realmadridfan írta:Nem ragad a lábához a laszti, mint a többi védőnknek,
Ezzel sem értek egyet, szerintem meg pont, hogy nehezen választják el tőle, ha felmegy a támadásokkal, ügyes kis trükkökkel jut át sokszor 1-1 játékoson.

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. február 9., vasárnap 13:00

R.M.C.F írta:Én nagyon jónak irnám le a labdakezeléseit.
Jó, akkor ezt máshogy látjuk. Nálam a nagyon jó labdakezelés Varane, Marcelo, Ramos. Carvajalban egyelőre nem látom, hogy fel tudna nőni hozzájuk, de remélem nem lesz igazam. Ugyanakkor nem mondom, hogy rossz, hogy itt van, nem lehetnek csak világklasszisok a csapatban, főleg a védők között. Nem ragad a lábához a laszti, mint a többi védőnknek, de ez a legkevesebb. Salgado se pörgette a farkán a labdát, de átlagon felüli szélsőhátvéd volt fénykorában.
Kerlon írta:Azért, mert el ad két labdát ne cseszegessük már...
Nem cseszegettem, leírtam a véleményem, maximum nem értesz egyet vele. 91%-ban jól passzol, ok. Ez ugyanolyan, mint mikor Özilnél felhozzák, hogy mennyi gólpasszt ad, attól még nem ő lesz a legjobb. Nekem az alapvető hibák nem tetszenek, amik a statban nem látszanak, ezeken javíthatna, de a fejlődése tetszik.

DM meg Carvajal nem egy poszt, ne hasonlítgassuk már össze, DM játékában sokkal több a hibalehetőség és nem is feltétlenül végzetes a labdavesztés, mintha egy hátvéd tenné, ezt azért remélem nem kell magyarázni tovább.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. február 9., vasárnap 12:31

realmadridfan írta:
R.M.C.F írta:állandóan koncentrált,remekül kezeli a labdát
Inkább úgy mondanám, hogy többnyire koncentrált, átlagos labdakezeléssel. Sokszor úgy tűnik, mintha idegeskedne, gondolom a bizonyítási vágy, megfelelési kényszer miatt, emiatt kapkod, időnként alap passzokat ront el, amik jobb esetben az oldalvonalon túlra, rosszabb esetben az ellenfélhez mennek. Azon kívül szerintem a labdakezelése se a legjobb, néha csak megy előre leszegett fejjel majd lesz valami alapon :D De a trükkök nem az ő feladata, ezt nem róvom fel neki, de azért kezeljük helyén a gyereket.
.
91%-on passzolt, ami szerintem egy védőnél ez teljesen jó. Azért, mert el ad két labdát ne cseszegessük már... Az ilyenre ott a Di Maria topik. Ő 80% alatt van.

Carvajal meg berobbant, jól szerel, gyors, agresszív, fel mer lépni a támadással, meg is meri húzni a szélet, ha úgy van, ha nem történik vele valami drasztikus változás, akkor egy jó időre nem kell az sírni, mint az elmúlt években, hogy nincs jobb oldali hátvédünk...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. február 9., vasárnap 12:21

átlagos labdakezeléssel.
Én nagyon jónak irnám le a labdakezeléseit.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. február 9., vasárnap 11:51

R.M.C.F írta:állandóan koncentrált,remekül kezeli a labdát
Inkább úgy mondanám, hogy többnyire koncentrált, átlagos labdakezeléssel. Sokszor úgy tűnik, mintha idegeskedne, gondolom a bizonyítási vágy, megfelelési kényszer miatt, emiatt kapkod, időnként alap passzokat ront el, amik jobb esetben az oldalvonalon túlra, rosszabb esetben az ellenfélhez mennek. Azon kívül szerintem a labdakezelése se a legjobb, néha csak megy előre leszegett fejjel majd lesz valami alapon :D De a trükkök nem az ő feladata, ezt nem róvom fel neki, de azért kezeljük helyén a gyereket.
R.M.C.F írta: jók a felfutásai is..
Ez igaz, ebben a legjobb. Szerintem is jobb, mint Arbeloa, de a jó öreg Alvaroval sincs bajom idén, javult a játéka, gondolom azért, mert érkezett egy tehetséges konkurencia, aki még spanyol is.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. február 9., vasárnap 11:38

Lenyűgözött ez az ember,ő volt az kitől ezt nem vártam. Na nem lesz egy cafu,de olyan magabiztos,stabil,állandóan koncentrált,remekül kezeli a labdát, jók a felfutásai is..

Szépen sunyiban bejátszotta magát.......a probléma az,hogy jelenleg jobb mint arbeloa,és neki kellene a vb-n jobb bekket tolni,de VDB ki sem fogja vinni. Kár hogy az öreg nem a teljesitményre épit,hanem névre és pofára.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. február 9., vasárnap 11:29

hát még whoopi goldbergre hogy hasonlít...
csak nem néger, nem göndör a haja, meg nincsenek csöcsei :lol:

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2014. február 9., vasárnap 10:58

http://madridom.hu/blog/2014/02/08/eloz ... illarreal/

Ezt a képet elnézve jöttem rá: Feltűnt már nektek, mennyire hasonlít a Vérebre? :)
Persze sokkal alacsonyabb, rövidebb a haja és nincs összeégve a fél arca sem, de ezt leszámítva...

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. január 27., hétfő 18:05

CS0ki írta:Mert ha minden igaz, ő nem akarta. Lejáróban volt a szerződése, és voltak olyan hírek, hogy nem akart volna kölcsönbe menni, akkor inkább ment volna végleg. Az első csapatnál akart lenni.
A kis buta. :) Egyebkent most hogy mondtad mar remlik hogy valami ilyesmi volt.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2014. január 26., vasárnap 22:11

Nem is nagyon ertem hogy Jese-nel miert nem ezt alkalmaztak mikor vilagos mint a nap, hogy ez a legjobb megoldas.


Mert ha minden igaz, ő nem akarta. Lejáróban volt a szerződése, és voltak olyan hírek, hogy nem akart volna kölcsönbe menni, akkor inkább ment volna végleg. Az első csapatnál akart lenni.

Carvajal meg kezd végre mutatni abból valamit, amiben bízhattunk. Az elején azért voltak gyengébb meccsei, de mostanság tetszik az, amit védekezésben mutat. Támadásban is vannak jó megmozdulásai, de ott fog ő ennél többet is hozni remélhetőleg.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. január 26., vasárnap 15:50

Gascoigne írta:Úgy legyen, de a hurráoptimizmust kicsit korainak gondolom. Ha képes lesz folyamatosan fejlődni, és az igazán nagy ellenfelekkel szemben is megállja majd a helyét a BL-ben, akkor beszélhetünk hosszútávú megoldásról. Addig csak a siralmas felhozatalból kicsit kiemelkedő jobbhátvédet látok, akinek a gyengébb csapatok ellen volt pár bíztató megmozdulása. Hosszú utat kell még bejárnia.
Én itt arra reagáltam,amit sonic is írt,hogy a gyereken simán látszik a fejlődés,meccsről-meccsre...az a fajta stílus ő,amit még Cafú honosított meg,magyarán hogy be tudja játszani az aktuális oldalt oda vissza,nem csak az a védekező formátumú bekk,amiből van egy tucat.Ez hiányposzt szinte az egész nemzetközi labdarúgásban.Lham az,aki magasan kiemelkedik a mezőnyből,rajta kívül talán még Debuchy ilyen,aztán most más nem is igen jut az eszembe....
Tehát ha így tud fejlődni Carvajal,akkor a spanyol válogatott,na meg persze a Real Madrid meghatározó jobbhátvédje lehet hosszú évekig...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Daniel Carvajal - 15

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. január 26., vasárnap 15:43

morientes írta:Ezért bízom abban,hogy ha a tavasz is ilyen lesz neki,sőt ha még rátesz egy lapáttal,akkor VdB mégis kiviszi.Arbeloa bármennyire is egy melós bekk,de támadásban tudjuk hogy egy 0.Juanfran sem arról híres hogy olyan nagyon bejátszaná a jobb oldalt.Carvajalnak még tán védekezésben kellene picit hozzárakni,de azt márr most meg lehet itélni hogy komplexebb mint a másik kettő...ha az öregnek van szeme,ezt látnia kell...
En mondjuk annak orulnek ha minel kevesebb jatekosunk lenne kint a VB-n, meg ha lehet minel elobb essenek ki, peldaul spanyolorszag jolenne ha kiesne hamar es jonnenek vissza europaba keszulni a szezonra.... Mit is mondhatnek. Gonosz vagyok! :mrgreen: Persze Carvajal szempontjabol szuper lenne ha behivnak a keretbe, de a VB utan valoszinuleg elobb utobb ugyis stabil tagja lesz a valogatottnak, es meg fiatal szoval nem kesett le semmirol. A mi szempontunkbol viszont bonusz lenne ha legalabb az egyik jobbhatvedunk teljeserteku felkeszulest vegezne.

R. Carlos írta:Majdnem egyet értek veled. A hiányposztos dolog és, hogy komoly jobbhátvéd ez igaz. Emellett tud támadni is, és nem eszetlen. A hosszútávú karrierrel is egyetértek. Viszont van egy Jesénk, aki legalább ilyen jó. Csak arról nem tehet, hogy a posztján van egy CR, Bale, Di María, Isco vagy épp ha csatár, akkor Benzema. Ezért tartok attól, hogy úgy mint régen Mata, ő is máshol fog befutni. Csak reménykedni tudok, hogy ezt egy vezetőedző is időben észreveszi!
Nalam Jesenek meg sok bizonyitanivaloja van, hogy elhiggyem hogy stabil tagja lehet az elso csapatnak. Carvajal mogott azert van mar egy sikeres evnyi Bundesliga egy viszonylag komoly elsoosztalyu csapatban ahol huzoember tudott lenni, meg a Realban is mar kb egyertelmu elsoszamu opcio es elegge stabil jo teljesitmenyt hoz. Jese hiaba nagyon tehetseges szerintem meg nem tudott igazan meggyozo lenni, de majd az ido eldonti mi lesz vele.

Gascoigne írta:Úgy legyen, de a hurráoptimizmust kicsit korainak gondolom. Ha képes lesz folyamatosan fejlődni, és az igazán nagy ellenfelekkel szemben is megállja majd a helyét a BL-ben, akkor beszélhetünk hosszútávú megoldásról. Addig csak a siralmas felhozatalból kicsit kiemelkedő jobbhátvédet látok, akinek a gyengébb csapatok ellen volt pár bíztató megmozdulása. Hosszú utat kell még bejárnia.
Lepesrol lepesre. :) Eddig minden akadalyt sikeresen vett, es szepen fokozatosan haladt az utjan. En vele kapcsolatban nagyon bizakodo vagyok.



Meg annyit hozzatennek, hogy szerintem az a jarhato ut, amin Carvajalt elinditottak. A legtehetsegesebbek eladasa visszavasarlasi opcioval egy top elsoosztalyu bajnoksag kis-kozepcsapataba, aztan ha megugorja a lecet, akkor johet vissza megmerettetni magat a legmagasabb szinten. Nem is nagyon ertem hogy Jese-nel miert nem ezt alkalmaztak mikor vilagos mint a nap, hogy ez a legjobb megoldas. Itt a 10-20 cserekent lejatszott meccset feldughatja a seggebe, az nem fejlodes ahhoz kepest mikor valaki 30+ meccset lejatszhat kezdokent es hetrol hetre szamolnak vele a palyan. Elpazarol egy evet abban a korban amikor rengeteget fejlodhetne.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég