Eduardo Camavinga - 12

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.
Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. január 27., péntek 13:52

Realista24 írta: Egy szurkoló irt neki Twitteren hogy hátvedben kene maradnia.
Annyit válaszolt, hogy ne kezdd el :lol:
A csapattársak meg Lizarazu-zzák IG-n :lol:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: poronty » 2023. január 27., péntek 13:32

A franciáknál is kevésbé telített a bhv poszt, mint a kk nem?
Nem. Theo meg Lucas Hernandez, Mendy, Digne. 4 használható játékos 1 posztra. Középpályán meg 3 posztra van jelenleg Tchouameni, Rabiot(?), Nkunku, ha 8-asként játszatják esetleg, aztán nagyjából kifújt a középpálya. Ndombele meg Aouar, akikbe volt/van potenciál 2-3 éve szart se fejlődtek, Thuram jó alternatíva lehet majd Tchouameninek, de neki is dobbantania kéne egy combosabb bajnokságba, illetve Caqueret meg Guendouzi, akik talán jók lehetnek, de azért Camavinga pl ezek előtt van már most a sorban.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. január 27., péntek 13:25

Ugy erzem, mintha paran egy kicsit leneznetek a balhatved posztot a kozeppalyasokhoz kepest. (foleg az "elpazarolni" szo miatt). A csapatok tele vannak jo kozeppalyasokkal, a piacon is vannak megszerezhetoek (Bellingham/Barella akik kozul nyaron egyet biztosan elhoznek), kozben meg osszesen nem tudunk felsorolni 5 top bal (es/)vagy jobb hatvedet (mindket oldalt a top3 kb mozdithatatlan).

Pedig nagyon fontos poszt, eveken keresztul azzal nyertunk meccseket, hogy Marcelo es Carvajal felvaltva segitett be a tamadasokba, most meg sokszor olyan erzesem van, mintha emberhatranyban jatszanank, folyamatosan Benzema jar ki szelre, hogy legyen egy kis osszjatek. Miutan megvan a kenyszerito es Vini adhatna be a labdat, sokszor nincs kinek, max a masodik hullamban erkezonek. De a masik oldal se sokkal jobb a mar faradt Carvajallal, aki egy idealis vilagban 31 evesen max heti 1 meccset jatszana.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 27., péntek 13:07

Egy szurkoló irt neki Twitteren hogy hátvedben kene maradnia.
Annyit válaszolt, hogy ne kezdd el :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ronaldo99
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:03
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: ronaldo99 » 2023. január 27., péntek 13:05

Ez egy érdekes kérdés lehet a jövőben szerintem. A franciáknál is kevésbé telített a bhv poszt, mint a kk nem? Igazából lehet mindenki azzal járna a legjobban, ha oda kerülne.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2023. január 27., péntek 12:56

ToniKroos írta: Camavinga jól játszott, de szerintem ez azért ennyire feltűnő, mert előtte Mendy volt ott, aki támadásban egy kész katasztrófa. Ebből is látszik, hogy milyen alacsonyan van ott a léc, amit kb bárki megugrik, akinek van egy kicsi kis érzéke a balhátvéd poszthoz.
Poszttól függetlenül, elég ha csak egy kis érzéke van a focihoz.
Ettől függetlenül nekem balhátvédben jobban is tetszett a játéka, mint kp-ként, ott én sokszor látom rajta, h picit tanácstlan, sokszor feleslegesen hozugatja, túllasítja a játékot.

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2023. január 27., péntek 12:45

Camavinga jól játszott, de szerintem ez azért ennyire feltűnő, mert előtte Mendy volt ott, aki támadásban egy kész katasztrófa. Ebből is látszik, hogy milyen alacsonyan van ott a léc, amit kb bárki megugrik, akinek van egy kicsi kis érzéke a balhátvéd poszthoz.

Zsobo
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022. február 11., péntek 11:07
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: Zsobo » 2023. január 27., péntek 11:39

ferni írta: Szerintem meg jobban fekszik neki ez a szerepkör.
Ki van neki adva hol legyen, mit csináljon, KP közepén néha el van veszve, itt meg fix tudja hol a helye.
Nem a legjobb szezon van Camavinga mögött eddig, ne felejtsük el.
Balbunkóban meg ahányszor játszott mindig hibàtlan volt.
Egyébként amit mondasz az tipikusan olyan készség, amit csak játékpercekkel lehet magára szedni egy játékosnak. Felőlem ez lehet egy építkezős szezon, bár a spanyol kupáknál mi vagyunk a favoritok, azt megnyerhetjük egy még fiatalabb/kajlább középpályával is.

Sztem is pazarlás szélre kivinni, ideiglenesen mivel Mendy nem tud támadni oké, de ez a gyerek 17 évesen lefocizta az egész psg középpályát Verrattistól mindenestől, nagyon sok van benne, csakúgy mint Valverdeben, vagy Csucsuban.
Viszont tényleg hiányzik valaki, aki kreatív és megtudja húzni a váratlan, ezért lenne jó Bellingham. Nem is tudom, mit játszatnék velük, talán gyémántba fellehetne rakni őket, hogy mindenki nagyjából a helyén lenne, de ahhoz nagyon jó, támadni képes szélsők kellenének.

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: filatáska » 2023. január 27., péntek 0:21

Fede jobbszél, ennek eddig ellene voltam, de nagyon úgy érzem ez lesz. És nem is rossz ötlet. Az ember 5. védőként funkcionál onnan jobbhátvéd posztra visszazárva.
Baszott gyors is, szélen ezt jobban tudja kamatoztatni.
Most így gondolom, eddig totál ellentétes véleményen voltam.

2024/25
Tibo, Hakimi, Militao, X, Y, Tchou, Cama, Jude, Vini, Bappe, Fede.

Szerintem ez egy nagyon kompakt, multifunkcionális csapat lehetne.
Amilyen irányba a foci tart, ez kell, sebesség, erő, ész, fegyelem.
:)

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2023. január 26., csütörtök 23:52

Sztem Csucsu fix kezdő lesz, ha felépül, na most ha robbantunk Bellinghamért, akkor az angol is, Fede szintén középre való, ahogy Ceba is..
Ha ezt a szintet stabilan hozná Cama, akkor fix kezdő lehetne bhv. poszton, középen meg nagy valószínűséggel csere lenne. Melyik a jobb?

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. január 26., csütörtök 23:52

Ertem, amit mondasz, egyet is ertek a leirtakkal, tenyleg elmeny volt nezni, ahogy jatszik, kozepen es hatul is, feludules volt a bal oldal es stabilabb, de agyverzest kapnek, ha hosszutavon oda tennek ot. Ha a szezont lehozza ott, vagy felvaltva kp-n, oke, de ez veszmegoldas csak, es hosszutavon pazarlas. Kozepen tudja kihozni magabol azt, amit igazan tud. En ott szeretnem latni, nem hatul. Na mindegy, meglatjuk, a fontos az, hogy jo formaba kerult es minel tobbet jatsszon.
Sztem Csucsu fix kezdő lesz, ha felépül, na most ha robbantunk Bellinghamért, akkor az angol is, Fede szintén középre való, ahogy Ceba is..
Ha ezt a szintet stabilan hozná Cama, akkor fix kezdő lehetne bhv. poszton, középen meg nagy valószínűséggel csere lenne. Melyik a jobb?
Bellinghamet nem adja fel a Liverpool, minden kovet megmozgatnak erte, nem biztos, hogy jonni fog. Angoloknal tobb penz van, lehet, hogy meggyozik a csaladot. Szoval ezen sok mulhat. Meg azon is, hogy Kroos befejezi e, vagy Modric, vagy mindketto ?!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RealVazquez 2023. január 26., csütörtök 23:55-kor.
:goat:

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. január 26., csütörtök 23:47

Szerintem meg jobban fekszik neki ez a szerepkör.
Ki van neki adva hol legyen, mit csináljon, KP közepén néha el van veszve, itt meg fix tudja hol a helye.

Nem a legjobb szezon van Camavinga mögött eddig, ne felejtsük el.

Balbunkóban meg ahányszor játszott mindig hibàtlan volt.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 26., csütörtök 23:46

Hosszú távon szerintem is középen a helye neki is meg Valverdének is.

De most épp játsszon ahol befér.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. január 26., csütörtök 23:44

ferni írta:
RealAsensio írta:
Nagyon remelem, hogy nem ott fogjuk elpazarolni balbekkben. Kiemelkedo a tudasa, labdakezelese, van esze, emiatt helytall balvedoben is, de oriasi pazarlas lenne hatratenni. Ha mindenki elerheto kp-n, de nincs balvedonk, akkor veszmegoldasnak oke, de ne ott jatsszon, ha nem muszaj.
Nem értek egyet.

Balbunkó is majdnem ugyan olyan fontos pozi.

Kell előre is segíteni, mindig akkor működött a Real is, ha értelmes szélsőhátvédjeink voltak.

Ez most nagy hiányposzt, ha itt ragad se kár ha hozza az extraklasszist.
Igazad van, nagyon fontos pozi, akkor igazolni kell oda, vagy talalni mas megoldast. Ez kb olyan, mintha Modricot berakna vedonek Dalic a valogatottban, mert kp-n megvannak de hatul nincs esz. Nyilvan ott is elmeny lenne nezni a kis horvatot, es biztosan meg is oldana, de kb akkora pazarlas is.

Mondom, ilyen helyzetben, mint a mai is pl, veszmegoldasnak okes, sot, tokeletes forgatokonyv, de hogy balvedot csinaljunk belole, az nekem nem ferne bele, egyaltalan nem tamogatom.
:goat:

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. január 26., csütörtök 23:41

RealAsensio írta:
Nagyon remelem, hogy nem ott fogjuk elpazarolni balbekkben. Kiemelkedo a tudasa, labdakezelese, van esze, emiatt helytall balvedoben is, de oriasi pazarlas lenne hatratenni. Ha mindenki elerheto kp-n, de nincs balvedonk, akkor veszmegoldasnak oke, de ne ott jatsszon, ha nem muszaj.
Nem értek egyet.

Balbunkó is majdnem ugyan olyan fontos pozi.

Kell előre is segíteni, mindig akkor működött a Real is, ha értelmes szélsőhátvédjeink voltak.

Ez most nagy hiányposzt, ha itt ragad se kár ha hozza az extraklasszist.

Persze KPn papíron többet lenne nála a labda stb, de jelenleg ez most nagy upgrade.

Marcelo óta sír a labda balbunkóban, ideje volt már ennek.

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 26., csütörtök 23:39

Ma is arról bizonyosodtam meg, hogy balhátvédbe kell játszatni. Egyszerűen nincs értelmes szélsővédő a piacon. Minden tapasztalat nélkül olyan előre lépésnek tűnik (kicsi a merítés, tudom) Mendyhez képest, hogy az csak füstöl. Egy hiányposztot tudnánk házon belül megoldani, és mivel baromi fiatal, ha esetleg Fran szintet lép egy esetleges kölcsönben, vagy sikerül leakasztani más balhátvédet, akkor még simán mehetne vissza Cama a kp-ra akár 2-3 év múlva is.

ekissm
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2018. január 24., szerda 23:09
Kedvenc játékosaid: Zizou, R9, Ramos, Marcelo, Raúl, Modric

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: ekissm » 2023. január 26., csütörtök 23:39

Camavinga vs Atletico:

• 79 passes (91%)
• 14 ball retrievals
• 12/14 duels won
• 8 fouls won
• 3 tackles
• 2 clearances
• 2 interceptions

The official MOTM

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 26., csütörtök 23:39

gutihaz14 írta: deschamp muve hogy balbunkoba tette eloszor?

nagyon raerzett. worldclass
Ezt akartam írni pont én is - amekkora kókler, ezt megköszönhetjük.

ELSiete
Hozzászólások: 2796
Csatlakozott: 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: ELSiete » 2023. január 26., csütörtök 23:39

Akkor Mendynek meg is koszonhetjuk.
Élmény volt nézni, hogy valaki végre tud labdat vezetni, kezelni, egyből passzooni és nem dadog a labda nála.
Carvajal: “When it's time for real competitions, we will go above Barcelona, I'm sure.”

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eduardo Camavinga - 12

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. január 26., csütörtök 23:38

ferni írta: Remélem megváltotta a helyét a gálakezdőben a baloson.
Minden labdaérintését élmény volt nézni balbekkben Mendy utàn :lol:
Nagyon remelem, hogy nem ott fogjuk elpazarolni balbekkben. Kiemelkedo a tudasa, labdakezelese, van esze, emiatt helytall balvedoben is, de oriasi pazarlas lenne hatratenni. Ha mindenki elerheto kp-n, de nincs balvedonk, akkor veszmegoldasnak oke, de ne ott jatsszon, ha nem muszaj.
:goat:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég