Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2022. április 4., hétfő 0:09

Sierra írta:
Raúlito írta: Én 110-115 mandátumra számítottam, mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még
Kezelni kell a problémákat. :lol: Ohh te kis naiv, mi a búbánatról beszélsz? :) pozitív irányba semmi nem fog itt változni. Csak csúszunk majd lejjebb, és lejjebb, és egyre távolabb kerülünk nyugat-Európától, és egyre közelebb a Szovjetunióhoz. Szép kis jövőkép. Köszi gyurcsány, a kurva anyádat.
Sierra, sajnos olyan elfogult vagy, hogy már olyan bődületes butaságokat mondasz (a Szovjetunió teljesen más társadalmi berendezkedés alapján működött, Lenin nem demokratikus úton szerezte meg a hatalmat és utódai a kommunista párt élén pedig csak totalitárius eszközökkel tudták irányítani a rendszert...), amivel diszkvalifikálod magadat az érveken alapuló vitából :(
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. április 4., hétfő 0:08

https://youtu.be/JbQVqVIfiRM

Jakab Péter friss videója, kijelentette, hogy az Összefogás és MZP külön utakon folytatják.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 4., hétfő 0:08

Halfkey írta:
mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még kormánypárti szavazóként is... A közbeszerzések esetében tapasztalható anomáliákról már nem is írok.
Sztem ez korrekt gazdasági miniösszefoglaló lett, azt sajnálom nagyon hogy a Fidesz szavazók komoly része ezeket a negatívumokat nem is látja. Az utána lévő részből sokat tanulhatna az "ellenzék", ha lenne olyan, de ismét bebizonyosodott hogy nincs - kicsi ellenzéki csoportok vannak, nincs közös értékrendszer.

De legjobban engem egyébként a régi-új kormányban nem is ez zavar, hanem a gyűlölet: migránsok, melegek, Brüsszel, mindenki ellen. Nekem főleg ezért szomorú a mai nap, több barátom ismételten megerősödött abban a hitben hogy nincs miért hazajönnie, és többen fognak még kimenni.
Nekem harom jo baratom utazik el jovo heten. En is csak a gyerek miatt nem merek mozdulni sem konkretan (plusz nincs ismerosi halo), nagyon szomoru. En nem vagyok az a turboellenzeki, sot, de egyszeruen undorito ami itthon megy, es ezen az se valtoztat ha adovisszateritest kapok.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. április 4., hétfő 0:06

Amugy bp tenyleg nagyon durva. Ahogy latom nincsenek a pestiek megelegedve karigeri munkajaval akkor, most meg is mutattak.

Az pedig kulon zsenialis, hogy jakabnak sikerult egy 1 millios tamogatottsaggal rendelkezo jobbikbol csinalni egy semmit nem ero partot.

Egyedul mzpt sajnalom igazan. Voltak baromsagai, de o tenyleg beleadott mindent. Ennyi idosen napi 6 helyszin, tv interjuk, youtube interjuk es stb, kegyetlen lehetett. Es ezzel meg is asta a sirjat, lehet a kevesebb neha tobb elven sikeresebb lehetett volna. Valoszinuleg o is banja mar, hogy belepett ebbe az osszefogasba, ha kulon alapit egy partot, akkor siman elerhette volna azt most(vagy a kovetkezo valasztason), mint toroczkai a mihazankkal.

Utalom, hogy tovabbra is 0-24be a gyulolet fog szolni mindenhonnan. Elegem van. :-(

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 4., hétfő 0:03

mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még kormánypárti szavazóként is... A közbeszerzések esetében tapasztalható anomáliákról már nem is írok.
Sztem ez korrekt gazdasági miniösszefoglaló lett, azt sajnálom nagyon hogy a Fidesz szavazók komoly része ezeket a negatívumokat nem is látja. Az utána lévő részből sokat tanulhatna az "ellenzék", ha lenne olyan, de ismét bebizonyosodott hogy nincs - kicsi ellenzéki csoportok vannak, nincs közös értékrendszer.

De legjobban engem egyébként a régi-új kormányban nem is ez zavar, hanem a gyűlölet: migránsok, melegek, Brüsszel, mindenki ellen. Nekem főleg ezért szomorú a mai nap, több barátom ismételten megerősödött abban a hitben hogy nincs miért hazajönnie, és többen fognak még kimenni.

tcskhun
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2022. április 4., hétfő 0:02

gutihaz14 írta:
Shektor írta: Egyébként, tényleg úgy gondolod, hogy annak van több esze, aki erre a pocsék ellenzékre szavazott volna?
igen, meggyozodesem. vagy szimplan csak barkire a fideszen kivul.

es ha normalis valasztasi rendszerunk lenne nem ez a hanyas akkor a kolfoldon elok nem szolhatnanak bele mi tortenik itt. nem ok fizetik meg az arat annak ha a diktator 400 ftra gyengiti a forintot. nem ide adoznak. mas fa...val verik a csalant csupan ennyi a tortenet.
te öreg azokra a külföldiekre is gondolsz ilyenkor akik kint élnek es mégis szavazhatnak? pld:németobol,angliábol,ausztriábol....stb

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Politika

HozzászólásSzerző: istimester » 2022. április 4., hétfő 0:01

ateeemadrid írta: MZPt sajnálom egyedül egyébként ebből a fertőből, neki sok sikert a továbbiakban.
Neki legalább volt gerince végigcsinálni úgy is, hogy jól láthatóan az elejétől fogva érdemben kihátráltak mögüle. Nem bocsátották meg a külsős győzelmét.

Sebestyen
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2022. január 16., vasárnap 20:00

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sebestyen » 2022. április 4., hétfő 0:01

gutihaz14 írta:
Shektor írta: Egyébként, tényleg úgy gondolod, hogy annak van több esze, aki erre a pocsék ellenzékre szavazott volna?
igen, meggyozodesem. vagy szimplan csak barkire a fideszen kivul.

es ha normalis valasztasi rendszerunk lenne nem ez a hanyas akkor a kolfoldon elok nem szolhatnanak bele mi tortenik itt. nem ok fizetik meg az arat annak ha a diktator 400 ftra gyengiti a forintot. nem ide adoznak. mas fa...val verik a csalant csupan ennyi a tortenet.
Ha ott kezdődik az értelem ami nálad van akkor inkább nem kérek belőle. Pont olyan vagy mint a hazaáruló politikusaid.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Politika

HozzászólásSzerző: istimester » 2022. április 3., vasárnap 23:57

gutihaz14 írta:
igen, meggyozodesem. vagy szimplan csak barkire a fideszen kivul.

es ha normalis valasztasi rendszerunk lenne nem ez a hanyas akkor a kolfoldon elok nem szolhatnanak bele mi tortenik itt. nem ok fizetik meg az arat annak ha a diktator 400 ftra gyengiti a forintot. nem ide adoznak. mas fa...val verik a csalant csupan ennyi a tortenet.
És meg te mondod értelmesebbnek magad.
Lassan elég lesz a gyalázásunkból, a hatumák nélkül is épp úgy elverte a fidesz a naaagy összefogást mint a jég a határt.
BP a legjobb példa, épphogycsak húzta be az ellenzék.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 3., vasárnap 23:57

Raúlito írta: Én 110-115 mandátumra számítottam, mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még
Kezelni kell a problémákat. :lol: Ohh te kis naiv, mi a búbánatról beszélsz? :) pozitív irányba semmi nem fog itt változni. Csak csúszunk majd lejjebb, és lejjebb, és egyre távolabb kerülünk nyugat-Európától, és egyre közelebb a Szovjetunióhoz. Szép kis jövőkép. Köszi gyurcsány, a kurva anyádat.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2022. április 3., vasárnap 23:49

Váratlanul nagy győzelem, nem reméltem ilyen szép sikert :) Én 110-115 mandátumra számítottam, mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még kormánypárti szavazóként is... A közbeszerzések esetében tapasztalható anomáliákról már nem is írok.
Ugyanakkor döntőnek bizonyult - amiről többen is írtunk - hogy MZP alkalmatlanságát felismerte a magyar társadalom és a bizonytalanokat nem tudta kellő mértékben mozgósítani provokatív és sokszor megosztó nyilatkozataival.
További probléma, hogy még 2022-ben sem érti meg az ellenzék, hogy Gyurcsány Ferenccel a soraikban nem tudnak életképes alternatívát nyújtani. A DK egy új MSZP, amiből csak a pestiek kérnek (nem tudom az okát, hogy miért...), egy Jobbik, amely felszámolta az identitását, van egy neoliberális Momentum, amely egy gyenge kiadású SZDSZ, egy a legtehetségesebb politikusát (Schiffer Andrást) régen elvesztő LMP, egy kispárttá süllyedő MSZP... Bukott és alkalmatlan politikusokkal, egy őszíntétlen, csak Orbán Viktor megbuktatására összeálló szövetség nem elégséges válasz a valóban meglévő problémákra, ugyanakkor félő volt, hogy a kardinális nemzetstratégiai kérdésekben (határon túli magyar közösségek védelme, külpolitika, munkahelyteremtés, családtámogatás) visszalépés lenne egy baloldali siker.
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

illgner
Hozzászólások: 2537
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. április 3., vasárnap 23:43

Én 52:39 %-ra számítottam, ilyen megalázó vereségre nem. Márki ámokfutása meghozta a "gyümölcsét", nem véletlenül álltak ki mögüle már Gyurcsányék is.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5340
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 3., vasárnap 23:43

Shektor írta: Egyébként, tényleg úgy gondolod, hogy annak van több esze, aki erre a pocsék ellenzékre szavazott volna?
igen, meggyozodesem. vagy szimplan csak barkire a fideszen kivul.

es ha normalis valasztasi rendszerunk lenne nem ez a hanyas akkor a kolfoldon elok nem szolhatnanak bele mi tortenik itt. nem ok fizetik meg az arat annak ha a diktator 400 ftra gyengiti a forintot. nem ide adoznak. mas fa...val verik a csalant csupan ennyi a tortenet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gutihaz14 2022. április 3., vasárnap 23:44-kor.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. április 3., vasárnap 23:40

Nost ti, akik erre szavaztatok, sok sikert a tovabbi 4 evhez. Ha ti akarjatok, legyen. En amig itt vagyok, birni fogom, mert engem nem erint. Titeket valoszinuleg fog.
Nyilvanvaloan, ha a tobbseg ezt akarja, akkor azt el kell fogadni, en elfogadom. Csalodott vagyok, mert egy orszag elveszett, ami a hazam volt meg regebben. Aki a gyulolet nyelvet valasztja, beszeli, es azt elteti annak sok jo nem terem. Viszlat

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5340
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 3., vasárnap 23:39

szerintem a jobbikosok nagyresze nem fogadta be ezt az osszefogast. ugye 6 szazalek fixen megmutatkozik a migatyankban es ki tudja mennyien voksoltak az exjobbikbol a diktatorra.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sander » 2022. április 3., vasárnap 23:38

cart írta: Az ellenzéknek tökéletes az eredmény, Kunhalmi, Jakab Peti, Gyurcsány család ugyan úgy ott vannak a parlamentben mint eddig. Egyedül MZP bukott nagyot. Gyurcsánynak extran megérte, a potenciális kihívója az ellenzéki oldalon valószínűleg végleg kiírta magát.

En inkabb arra lennek kivancsi hogy aki az ellenzekre szavazott, o szerinte van -e ertelme ezeknek a politukusoknak ujabb 4 evet ugy ulniuk a parlamentben hogy a fizetesuket felveszik de igazabol erdemi munkat nem fognak tudni csinalni ?

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4467
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2022. április 3., vasárnap 23:37

Halfkey írta:
ateeemadrid írta: MZPt sajnálom egyedül egyébként ebből a fertőből, neki sok sikert a továbbiakban.
Politikában neki vége, polgisága után sztem visszavonul.
Sanszos, Vonat is kicsinaltak, mer buzi volt ugye meg muszlim terrorista is, aztan jonnek azzal, hogy bukott politikusok. Kar ertuk.

tcskhun
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2022. április 3., vasárnap 23:37

de figyelj mar. ahol ertelmesebbek laknak mint bp ott siman hozva van. hogy lehet megfogni barhogy is a videket? ha erre tudod a valaszt akkor kampanymenedzernek kell menned. a fekete feher tenyek bemutatasa nem vezetett eredmenyre.
[/quote]
ez a gond veled meg a többi pestivel,hogy lenézi a vidéket,és butázol másokat???? nézz magadba.....

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 3., vasárnap 23:36

ateeemadrid írta: MZPt sajnálom egyedül egyébként ebből a fertőből, neki sok sikert a továbbiakban.
Politikában neki vége, polgisága után sztem visszavonul.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. április 3., vasárnap 23:36

ziro4vr írta: Nem főpolgármestert választottunk most, nem budapestet volt cél itt megnyerni, sokra mennek vele.

Én azt mondom nem azt kell nézni ki nyert (mert azt javarészt be lehet tudni az elbillenő mérlegnek) hanem hogy az összefogás mit ért el a 4 évvel ezelőtti ellenzékhez képest. És ez így rohadt nagy bukó.
Így van, ez teljes kudarc, a legnagyobb az elmúlt választásokon.
Főleg azért mert szavazatokban a fidesz hozta a kötelezőt. (Azt a 2,8 millió körüli szavazatot)
Az ellenzék meg vesztett nem kevés szavazót, ha jól számolok, 2018hoz képest.
Most nem tudom mit fognak csinálni, mert ez kb az utolsó utáni lehetőségük volt, ellőtték az utolsó puskaport is.

MZP-nek reszeltek, a többi meg itt lesz 4 év múlva is.
Szerintem már MZP is bánja hogy beleállt ebbe, korai volt.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 127 regisztrált és 0 vendég