Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2022. április 4., hétfő 1:48

h3x0r írta:
Sierra írta:

Valóban, most olvasom, hogy mindenhol erősített a fidesz 2018-hoz képest. Brutális, letarolták az egész országot. De nem szoros küzdelmekkel, legtöbb helyen 60% fölött, elképesztő.
Itt tényleg nincs miről beszélni, a magyar nép a fideszt és orbánt akarja továbbra is, evvan.
Szerintem 3 nagyobb tomb van, aki a fideszre szavaz:
- akinek anyagilag erdeke szarmazik belole (lehet az is, aki jol el, szamara ez a legfontosabb, "cserebe" szemet huny)
- akit a propaganda befolyasol
- akinek a gyomra olyan szinten nem veszi be, hogy Gyurcsany akar csak minimalisan is a hatalom kozelebe keruljon, hogy akkor mar inkabb Orban
Uugyanezt el lehet mondani a másik oldalról is csak 3. pontban a nevek felcserélve
🇭🇺✝️🇭🇺

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. április 4., hétfő 1:41

Sierra írta:
illgner írta: A számokat nézd, ne a mandátumokat. Összefogva nyertek általában 8-10 %-kal. Ez a papírforma, négy éve nem volt összefogás, ezért nem nyert a baloldal Budán meg Pesten. De a támogatottságuk semmivel sem nőtt, sőt inkább csökkent.
Valóban, most olvasom, hogy mindenhol erősített a fidesz 2018-hoz képest. Brutális, letarolták az egész országot. De nem szoros küzdelmekkel, legtöbb helyen 60% fölött, elképesztő.
Itt tényleg nincs miről beszélni, a magyar nép a fideszt és orbánt akarja továbbra is, evvan.
Szerintem 3 nagyobb tomb van, aki a fideszre szavaz:
- akinek anyagilag erdeke szarmazik belole (lehet az is, aki jol el, szamara ez a legfontosabb, "cserebe" szemet huny)
- akit a propaganda befolyasol
- akinek a gyomra olyan szinten nem veszi be, hogy Gyurcsany akar csak minimalisan is a hatalom kozelebe keruljon, hogy akkor mar inkabb Orban

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 4., hétfő 1:11

illgner írta: A számokat nézd, ne a mandátumokat. Összefogva nyertek általában 8-10 %-kal. Ez a papírforma, négy éve nem volt összefogás, ezért nem nyert a baloldal Budán meg Pesten. De a támogatottságuk semmivel sem nőtt, sőt inkább csökkent.
Valóban, most olvasom, hogy mindenhol erősített a fidesz 2018-hoz képest. Brutális, letarolták az egész országot. De nem szoros küzdelmekkel, legtöbb helyen 60% fölött, elképesztő.
Itt tényleg nincs miről beszélni, a magyar nép a fideszt és orbánt akarja továbbra is, evvan.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. április 4., hétfő 0:53

Sierra írta:
ferni írta:

csak 26 perccel vagy lemaradva.... :mrgreen:
Igen miután elküldtem jutott eszembe, hogy bakker a te linkedet nyitottam meg, csak mire eljutottam hogy berakom ide, elfelejtettem. :lol: :lol:
illgner írta: Viccen kívül kérdezem, miről világosodtak meg a budapestiek? Tradicionálisan balra szavaz Budapest, történelmi okok miatt.
Ahhoz képest 4 éve még 6 körzetet nyertek meg, most meg csak 2-t. De végül is ez jelentéktelen, valóban.
A számokat nézd, ne a mandátumokat. Összefogva nyertek általában 8-10 %-kal. Ez a papírforma, négy éve nem volt összefogás, ezért nem nyert a baloldal Budán meg Pesten. De a támogatottságuk semmivel sem nőtt, sőt inkább csökkent.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 4., hétfő 0:43

ferni írta:
Sierra írta: Jakab beszéde

Oficiale MZP nélkül folytatják.

Aszondja ha majd a népharag elsöpri ezt a rezsimet fél év vagy egy év múlva a megszorítások miatt. Ember, most szavaztak 2/3-ot a rezsimnek. :lol: :lol: :lol:
csak 26 perccel vagy lemaradva.... :mrgreen:
Igen miután elküldtem jutott eszembe, hogy bakker a te linkedet nyitottam meg, csak mire eljutottam hogy berakom ide, elfelejtettem. :lol: :lol:
illgner írta: Viccen kívül kérdezem, miről világosodtak meg a budapestiek? Tradicionálisan balra szavaz Budapest, történelmi okok miatt.
Ahhoz képest 4 éve még 6 körzetet nyertek meg, most meg csak 2-t. De végül is ez jelentéktelen, valóban.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. április 4., hétfő 0:39

Sierra írta:
Raúlito írta: Sierra, sajnos olyan elfogult vagy, hogy már olyan bődületes butaságokat mondasz (a Szovjetunió teljesen más társadalmi berendezkedés alapján működött, Lenin nem demokratikus úton szerezte meg a hatalmat és utódai a kommunista párt élén pedig csak totalitárius eszközökkel tudták irányítani a rendszert...), amivel diszkvalifikálod magadat az érveken alapuló vitából
Ki az elfogult? Ez a tendencia évről évre. De hálistennek te olyan kurva okos vagy!
Tökéletesen mutatja az ország állapotát, hogy a budapestiek 2 választókerület kivételével sima ellenzéki, olyan arcok vesztettek, mint Rezsiszilárd, Fürje Balázs. A vidék meg totál az ellentéte, full narancs az egész, talán 2 körzet kivételével. A fővárosiak már megvilágosodtak szerencsére, bár sokra megyünk vele.

Szovjetúniót meg úgy értettem, hogy egyre jobban Putyin befolyása alá kerülünk, nem úgy, hogy Magyarországból lesz Szovjetúnió. :fpalm:
Viccen kívül kérdezem, miről világosodtak meg a budapestiek? Tradicionálisan balra szavaz Budapest, történelmi okok miatt. Most még jobban is szerepelt a jobboldal, mint általában szokott. A vidék meg tradicionálisan jobbra húz, ez így volt mindig is. Itt Bács-Kiskunban 20 éve nem nyertek mandátumot a balosok, és elképesztő fölénnyel nyer mindig a fideszes jelölt az összes körzetben. Ehhez képest Budapest egy kiegyensúlyozottabb képet mutat, az a 47:41 %-os differencia elég szolid.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8473
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. április 4., hétfő 0:37

Sierra írta: Jakab beszéde

Oficiale MZP nélkül folytatják.

Aszondja ha majd a népharag elsöpri ezt a rezsimet fél év vagy egy év múlva a megszorítások miatt. Ember, most szavaztak 2/3-ot a rezsimnek. :lol: :lol: :lol:
csak 26 perccel vagy lemaradva.... :mrgreen:

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2022. április 4., hétfő 0:36

gutihaz14 írta: es ha normalis valasztasi rendszerunk lenne nem ez a hanyas akkor a kolfoldon elok nem szolhatnanak bele mi tortenik itt. nem ok fizetik meg az arat annak ha a diktator 400 ftra gyengiti a forintot. nem ide adoznak. mas fa...val verik a csalant csupan ennyi a tortenet.
Annak ellenére, hogy a határon túli magyarok nem Magyarországon adóznak hatalmas mértékben érinti őket az, hogy éppen ki van kormányon, ráadásul pont olyan magyarok, mint bárki aki az anyaországban él. Kb. full random, hogy anno a határokat hol húzták meg, erről senki nem tehet. Ha a határon túli magyarok nem szavazhatnak akkor ugyanannyi erővel a Németországban vagy máshol nyugaton élő magyarok se szavazzanak, hiszen ők se Magyarországon adóznak.
Én is határon túli magyar vagyok viszont jelenleg USA-ban élek így nem érint különösebben az otthoni politika, ezért nem is szavaztam. Viszont aki tényleg a környező régiókban lakik azoknak szerintem pont annyi joga van szavazni, mint azoknak a magyaroknak akik külföldön dolgoznak.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 4., hétfő 0:34

Jakab beszéde

Oficiale MZP nélkül folytatják.

Aszondja ha majd a népharag elsöpri ezt a rezsimet fél év vagy egy év múlva a megszorítások miatt. Ember, most szavaztak 2/3-ot a rezsimnek. :lol: :lol: :lol:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 4., hétfő 0:25

Raúlito írta: Sierra, sajnos olyan elfogult vagy, hogy már olyan bődületes butaságokat mondasz (a Szovjetunió teljesen más társadalmi berendezkedés alapján működött, Lenin nem demokratikus úton szerezte meg a hatalmat és utódai a kommunista párt élén pedig csak totalitárius eszközökkel tudták irányítani a rendszert...), amivel diszkvalifikálod magadat az érveken alapuló vitából
Ki az elfogult? Ez a tendencia évről évre. De hálistennek te olyan kurva okos vagy!
Tökéletesen mutatja az ország állapotát, hogy a budapestiek 2 választókerület kivételével sima ellenzéki, olyan arcok vesztettek, mint Rezsiszilárd, Fürje Balázs. A vidék meg totál az ellentéte, full narancs az egész, talán 2 körzet kivételével. A fővárosiak már megvilágosodtak szerencsére, bár sokra megyünk vele.

Szovjetúniót meg úgy értettem, hogy egyre jobban Putyin befolyása alá kerülünk, nem úgy, hogy Magyarországból lesz Szovjetúnió. :fpalm:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 4., hétfő 0:23

Szoval 4 ev mulva az lesz a kerdes, hogy gyurcsany vagy orban. :lol: :lol: :lol:

Caraway: az osszes.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. április 4., hétfő 0:22

Kovacs gergo is gyorsan betalalta mzpt:

“Az ellenzéki összefogás Kovács szerint sokat tett azért, hogy az MKKP ne jusson be a parlamentbe, és az ellenzék miatt nyert ilyen nagyot a Fidesz is. A pártelnök Márki-Zaynak azt üzente, ha szeretne tenni Magyarországért, ne foglalkozzon a politikával.“

Kivancsi vagyok, hanyan lesznek meg.

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2022. április 4., hétfő 0:18

ferni írta: https://youtu.be/JbQVqVIfiRM

Jakab Péter friss videója, kijelentette, hogy az Összefogás és MZP külön utakon folytatják.
Gonosz megáltalkodott banda! Nyalta meg fényezi mzp-t aztán gennyezi és kidobja... Nagy összefogás wow. Ennyit ér a gyűlölet kampány
🇭🇺✝️🇭🇺

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2022. április 4., hétfő 0:13

Jól mondta hirtvn az elemző, azzal h márki azt híresztelte hogy van esélye és a győzelem kapujában áll az ellenzék és most pedig bevallotta hogy esély nélkül indultak és h "ebben a rendszerben" nem tudtak többre jutni ezzel nem csak hogy p.csat csinált a szájából hanem félrevezette a saját szavazóit is...

Gyurcsány pedig elérte amit akart, övé az egész Ellenzék, mindenkit félreállított, elhitette hogy össze akar fogni, hát nem

Marki pedig új pártot fog alapitani
🇭🇺✝️🇭🇺

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. április 4., hétfő 0:12

ferni írta: https://youtu.be/JbQVqVIfiRM

Jakab Péter friss videója, kijelentette, hogy az Összefogás és MZP külön utakon folytatják.
Most akartam kuldeni. Egybol mzpt hibaztatja jakab, hogy megbuktak. Jezus istenem, mekkora egy rohadt fereg ez az ember is.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2022. április 4., hétfő 0:09

Sierra írta:
Raúlito írta: Én 110-115 mandátumra számítottam, mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még
Kezelni kell a problémákat. :lol: Ohh te kis naiv, mi a búbánatról beszélsz? :) pozitív irányba semmi nem fog itt változni. Csak csúszunk majd lejjebb, és lejjebb, és egyre távolabb kerülünk nyugat-Európától, és egyre közelebb a Szovjetunióhoz. Szép kis jövőkép. Köszi gyurcsány, a kurva anyádat.
Sierra, sajnos olyan elfogult vagy, hogy már olyan bődületes butaságokat mondasz (a Szovjetunió teljesen más társadalmi berendezkedés alapján működött, Lenin nem demokratikus úton szerezte meg a hatalmat és utódai a kommunista párt élén pedig csak totalitárius eszközökkel tudták irányítani a rendszert...), amivel diszkvalifikálod magadat az érveken alapuló vitából :(
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8473
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. április 4., hétfő 0:08

https://youtu.be/JbQVqVIfiRM

Jakab Péter friss videója, kijelentette, hogy az Összefogás és MZP külön utakon folytatják.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 4., hétfő 0:08

Halfkey írta:
mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még kormánypárti szavazóként is... A közbeszerzések esetében tapasztalható anomáliákról már nem is írok.
Sztem ez korrekt gazdasági miniösszefoglaló lett, azt sajnálom nagyon hogy a Fidesz szavazók komoly része ezeket a negatívumokat nem is látja. Az utána lévő részből sokat tanulhatna az "ellenzék", ha lenne olyan, de ismét bebizonyosodott hogy nincs - kicsi ellenzéki csoportok vannak, nincs közös értékrendszer.

De legjobban engem egyébként a régi-új kormányban nem is ez zavar, hanem a gyűlölet: migránsok, melegek, Brüsszel, mindenki ellen. Nekem főleg ezért szomorú a mai nap, több barátom ismételten megerősödött abban a hitben hogy nincs miért hazajönnie, és többen fognak még kimenni.
Nekem harom jo baratom utazik el jovo heten. En is csak a gyerek miatt nem merek mozdulni sem konkretan (plusz nincs ismerosi halo), nagyon szomoru. En nem vagyok az a turboellenzeki, sot, de egyszeruen undorito ami itthon megy, es ezen az se valtoztat ha adovisszateritest kapok.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. április 4., hétfő 0:06

Amugy bp tenyleg nagyon durva. Ahogy latom nincsenek a pestiek megelegedve karigeri munkajaval akkor, most meg is mutattak.

Az pedig kulon zsenialis, hogy jakabnak sikerult egy 1 millios tamogatottsaggal rendelkezo jobbikbol csinalni egy semmit nem ero partot.

Egyedul mzpt sajnalom igazan. Voltak baromsagai, de o tenyleg beleadott mindent. Ennyi idosen napi 6 helyszin, tv interjuk, youtube interjuk es stb, kegyetlen lehetett. Es ezzel meg is asta a sirjat, lehet a kevesebb neha tobb elven sikeresebb lehetett volna. Valoszinuleg o is banja mar, hogy belepett ebbe az osszefogasba, ha kulon alapit egy partot, akkor siman elerhette volna azt most(vagy a kovetkezo valasztason), mint toroczkai a mihazankkal.

Utalom, hogy tovabbra is 0-24be a gyulolet fog szolni mindenhonnan. Elegem van. :-(

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 4., hétfő 0:03

mert vannak olyan területek, (egészségügy, oktatás) ahol komoly problémák vannak, kezelni kell a kormány hibájából is elszabadult inflációt és a túl magas államadósságot és ott van a közmédia helyzete is, ami valóban bicskanyitogató még kormánypárti szavazóként is... A közbeszerzések esetében tapasztalható anomáliákról már nem is írok.
Sztem ez korrekt gazdasági miniösszefoglaló lett, azt sajnálom nagyon hogy a Fidesz szavazók komoly része ezeket a negatívumokat nem is látja. Az utána lévő részből sokat tanulhatna az "ellenzék", ha lenne olyan, de ismét bebizonyosodott hogy nincs - kicsi ellenzéki csoportok vannak, nincs közös értékrendszer.

De legjobban engem egyébként a régi-új kormányban nem is ez zavar, hanem a gyűlölet: migránsok, melegek, Brüsszel, mindenki ellen. Nekem főleg ezért szomorú a mai nap, több barátom ismételten megerősödött abban a hitben hogy nincs miért hazajönnie, és többen fognak még kimenni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég