Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-ig van érvényben.

Igen
19
25%
Nem
42
56%
Talán
14
19%
 
Szavazatok száma: 75

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. március 30., szerda 1:10

Sierra írta:
Fernando írta: Senki nem mondja, hogy nincs korrupció, ne adjál olyat a számba amit nem írtam.Füst álláspontját nem tudom pontosan, de tök igaz, hogy más a prioritás. Korrupció mindenhol van sajnos. Én 2000-től dolgoztam civil szférában, majd államiban, majd megint civilben, most ismét államiban. Láttam sok mindent, meg most is látok, de szerintem semmivel nincs nagyobb lopás, mint akkor volt, sőt (tudom,tudom mindig a visszamutogatás).

Az eu-s pénzek is érdekesek, hiszen pont mostanában hagytuk le a szlovákokat, portugálokat akik szintén eu-sok. A szlovákok pl. rendesen behúzták a féket úgy tűnik. A világgazdaság konjunktúra volt a 2000-es években is, mégis fejre álltunk. Maga Gyurcsány mondta az öszödi beszédben, hogy a világgazdaság pénzbősége tartotta addig őket a felszínen. Mellesleg akkor is eu-sok voltunk.. Ha a mostaniak mindent ellopnak, de azért van látszatja, akkor mennyit lophattak akkor?
imádommmmm. :D tipik fideszes mosdatás, mÉr a gYuRcSáNy jObB vÓt?! (spongyabob meme helye). úgy látom 20 év múlva is ezt fogják skandálni a fideszesek, HOGY MERTHÁT A GYURCSÁN
Amíg Feri az összefogás legerősebb pártjának elnöke, addig ez teljesen legitim. Miért, szerinted nem Gyurcsány és a DK fogja megszerezni az ellenzéki mandátumok legnagyobb hányadát? Nélküle nem lehet kormányozni, ő lesz megint a góré (mármint ha megnyerik a választást, mert azt most még senki nem tudja, hogy mi lesz a végeredmény). A jobbik olyan 5 %-on áll, a momentmum szintén, az mszp és az lmp kb. 2 %-on, az együtt vagy kicsodák kb. fél százalékon, és ezek a pártok vannak az ellenzéki összefogásban. Tehát a DK-t leszámítva a többi párt az teljesen súlytalan.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Politika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2022. március 30., szerda 0:49

Akkor fokozzuk :lol: :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 29., kedd 19:18

zeneklub csomag.

https://www.youtube.com/watch?v=PwRomc7 ... P%C3%A9ter

:mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=sRyJ_cN ... =no%C3%81r

:mrgreen: :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=8vdg9OC ... icOfficial

sokadlagos szégyenérzet enabled.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 29., kedd 18:32

Fernando írta: Senki nem mondja, hogy nincs korrupció, ne adjál olyat a számba amit nem írtam.Füst álláspontját nem tudom pontosan, de tök igaz, hogy más a prioritás. Korrupció mindenhol van sajnos. Én 2000-től dolgoztam civil szférában, majd államiban, majd megint civilben, most ismét államiban. Láttam sok mindent, meg most is látok, de szerintem semmivel nincs nagyobb lopás, mint akkor volt, sőt (tudom,tudom mindig a visszamutogatás).

Az eu-s pénzek is érdekesek, hiszen pont mostanában hagytuk le a szlovákokat, portugálokat akik szintén eu-sok. A szlovákok pl. rendesen behúzták a féket úgy tűnik. A világgazdaság konjunktúra volt a 2000-es években is, mégis fejre álltunk. Maga Gyurcsány mondta az öszödi beszédben, hogy a világgazdaság pénzbősége tartotta addig őket a felszínen. Mellesleg akkor is eu-sok voltunk.. Ha a mostaniak mindent ellopnak, de azért van látszatja, akkor mennyit lophattak akkor?
imádommmmm. :D tipik fideszes mosdatás, mÉr a gYuRcSáNy jObB vÓt?! (spongyabob meme helye). úgy látom 20 év múlva is ezt fogják skandálni a fideszesek, HOGY MERTHÁT A GYURCSÁN

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. március 29., kedd 16:45

Emlekszem, anno egy 200 millios bkv vegkielegites mennyire kicsapta a biztositekot az emberek tobbsegenel, manapsag napi szinten jon valami hir az ellopott milliardokrol, es mindenki megvonja a vallat - holnap ugyis kiderul mas, kit erdekel mar ugye. :lol: Ennyire lett kitolva az ingerkuszob, es ilyen szamok menten van pofajuk meg mindig visszafele mutogatni, 12 ev teljhatalom utan. De legalabb fel vannak ujitva a templomok es a stadionok, eljen.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. március 29., kedd 16:23

csababarca írta: Az legitimálja a fidesz lopásait és végtelen korrupcióját, hogy ők nem buktak bele?
Mert valami ilyesmi sejlik fel most, nem tudom ez mennyire jó irány.
A lopás 2002-2010 között is elítélendő volt, ma is az.
Az, hogy akkor loptak, az miért eredményezi azt, hogy most akkor még többet kell lopni? vagy ugyanannyit, tök mindegy.

Főleg, hogy a 2010-es választások előtt több dolgot ígértek, pl. a korrupció felszámolását is ha jól emlékszem. Nem történt meg, sőt.
Most meg azzal védjük ezt, hogy hát régen is loptak.
mert ez lett belejuk ultetve a 12 ev alatt hogy bezzeg gyurcaaany. akarmi van csak vissza kell mutatni 2010 elottre es megvan minden magyarazva. vagy ha jon meg egy kerdes akkor az a valasz hogy hazugsagokra nem valaszolunk.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 29., kedd 16:16

Az legitimálja a fidesz lopásait és végtelen korrupcióját, hogy ők nem buktak bele?
Mert valami ilyesmi sejlik fel most, nem tudom ez mennyire jó irány.
A lopás 2002-2010 között is elítélendő volt, ma is az.
Az, hogy akkor loptak, az miért eredményezi azt, hogy most akkor még többet kell lopni? vagy ugyanannyit, tök mindegy.

Főleg, hogy a 2010-es választások előtt több dolgot ígértek, pl. a korrupció felszámolását is ha jól emlékszem. Nem történt meg, sőt.
Most meg azzal védjük ezt, hogy hát régen is loptak.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. március 29., kedd 15:56

babaking írta:
Sierra írta:
Zseniális, ahogyan ezt az egészet felépítették egyébként, pontosan tudták, hogy mik az átlag magyar gyengeségei, mikre lehet építeni, miken kell változtatni, hogy csúcsra járasság a rendszert. Igaz, volt már egy bejáratott példa előttük.
Ezt már többször említettem, nagyon remélem, hogy egyszer Orbán kiad egy könyvet ennek a hátteréről - vagy valaki egy részletes elemzést.

Mert szerintem ahogy a médiabirodalmat és a pártot felépítették, kifelé egységes kommunikációval ahol az jön le, hogy mindenki egy irányba húz azt tanítani kellene.
van erről könyv, Orbán is onnan puskázott. Gramsci Új fejedelme az. ott leírja, hogy milyen, ha a párt egy diktátor kezébe kerül, no nagyjából pont ezt csinálta Orbán, persze modern környezetbe átültetve, nem hiába Gramsciból írta a szakdogáját...

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 29., kedd 15:51

"Médiaegyensúlyos faszságról" utoljára még annyit: írd meg légyszi azt az évszámot, amikor kiegyensúlyozottabb volt Magyarországon. Mindenki olyan buborékot választ, amilyet akar.
Visszaidézgetem én saját magamat, hátha előbb utóbb értelmezed, de idézhetném Pipitát is.
Ez a probléma, hogy te ebből ennyivel törődsz hogy hát a média túlsúlyban van-e vagy nem. Azt hogy az adófizetők pénzéből megy a média egyik fele, az neked nem baj. Leszarnám hogy hány csatorna nyomja a Fidesz propagandát, ha nem az én pénzemből menne.
Nem érdekel melyik oldal médiájából "van több". Felőlem legyen a média 90%-a Fideszes. Csak legyen azért, mert ez a politikai meggyőződése a szerkesztőknek, és nem azért, mert közpénzből kifizeti nekik a Fidesz hogy ezt mondják.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. március 29., kedd 15:42

gutihaz14 írta:
babaking írta:

Ezt már többször említettem, nagyon remélem, hogy egyszer Orbán kiad egy könyvet ennek a hátteréről - vagy valaki egy részletes elemzést.

Mert szerintem ahogy a médiabirodalmat és a pártot felépítették, kifelé egységes kommunikációval ahol az jön le, hogy mindenki egy irányba húz azt tanítani kellene.
szcientológia copy. meg kell talalni akik vevok erre. megallas nelkul pusholni az arcodba a konteot. es mar meg is vagyunk
Akkor toroczkai lesz az új orbán? :mrgreen:

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. március 29., kedd 14:40

babaking írta:
Sierra írta:
Zseniális, ahogyan ezt az egészet felépítették egyébként, pontosan tudták, hogy mik az átlag magyar gyengeségei, mikre lehet építeni, miken kell változtatni, hogy csúcsra járasság a rendszert. Igaz, volt már egy bejáratott példa előttük.
Ezt már többször említettem, nagyon remélem, hogy egyszer Orbán kiad egy könyvet ennek a hátteréről - vagy valaki egy részletes elemzést.

Mert szerintem ahogy a médiabirodalmat és a pártot felépítették, kifelé egységes kommunikációval ahol az jön le, hogy mindenki egy irányba húz azt tanítani kellene.
szcientológia copy. meg kell talalni akik vevok erre. megallas nelkul pusholni az arcodba a konteot. es mar meg is vagyunk
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. március 29., kedd 14:28

Caraway írta: Ja, ha mar mediatulsuly egyesek szerint itt nincs. Akkor arrol mi a velemenye, hogy az emberek a covid oltasos email cimukre kapjak a propaganda hazugsagokat (cirka 6,5 millio ember). Emellett olyan KORMANYZATI TAJEKOZTATASOK jelennek meg, mint az elore menjunk, ne hatra. Ami konkretan a part valasztasi szlogenjenek eloszobaja volt, meg a kampanyolas elott 1-2 honappal megismertettek az emberekkel.

Komolyan nem hiszem el, hogy ezt kell magyarazni. :lol: :lol:
Hát, de elmondta, hogy buborékban akar élni. Más kérdés, hogy ez csak a Fideszesek szerint kötelező, mert ők nem látnak tovább a két oldalnál, ahova bele próbálják kényszeríteni az embereket.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2022. március 29., kedd 14:22

Mindenki olyan buborékot választ, amilyet akar.
Itt ezzel van az egyik legnagyobb baj. Ez hol igaz?

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. március 29., kedd 14:08

Ja, ha mar mediatulsuly egyesek szerint itt nincs. Akkor arrol mi a velemenye, hogy az emberek a covid oltasos email cimukre kapjak a propaganda hazugsagokat (cirka 6,5 millio ember). Emellett olyan KORMANYZATI TAJEKOZTATASOK jelennek meg, mint az elore menjunk, ne hatra. Ami konkretan a part valasztasi szlogenjenek eloszobaja volt, meg a kampanyolas elott 1-2 honappal megismertettek az emberekkel.

Komolyan nem hiszem el, hogy ezt kell magyarazni. :lol: :lol:

Fernando
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 17:43
Kedvenc játékosaid: Butragueno, Redondo, Raul, R.Carlos, Di Maria, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Fernando » 2022. március 29., kedd 14:04

Halfkey írta:
De az ellenzékre szavazok, mert a köztévé.
Ezt te találtad ki, itt senki se mondta hogy csak a köztévé miatt az ellenzékre szavaz. Konkrétan most te hoztad fel a ‘médiaegyensúlyos’ faszságot, azért beszélünk arról hogy köztv, mert egyébként ez a korrupciónak sajnos egy igen kis szelete, sokkal kiterjedtebb ennél.

Én füst álláspontját el tudom fogadni (nem értek vele egyet de elfogadom), hogy elismeri a korrupciót de más dolgok miatt nem az nála a prioritás. Te úgy tűnik el sem ismered, és ez baj, így nem lehet normális társalgást folytatni. Úgy is nehéz, hogy kormányérdemnek tulajdonítjuk a világgazdaság általános trendjeit, vagy az EU pénzekből végzett felújításokat.

Csak hogy megmutassam hogy lehet tényszerűen: az adósság belföldivé tétele jó, és az állampapír rendszer megújítása nagyon hasznos eszköz. Az viszont hogy mennyivel nőtt az államvagyon megintcsak egy vicces állítás, mert tekintve az állam ingatlanállományát és a világ ingatlanpiacának változásait az elmúlt évtizedben, viszonylag nehéz lenne ha nem így lenne - egy ráadásul inflálódó forintban, inflációval nem korrigálva kifejezett értékben.

PS: és ezt úgy mondom hogy nem az összefogásra fogok szavazni, tehát nem elvakít a Gyurcsány és Soros iránt érzett látens szerelmem.
"Médiaegyensúlyos faszságról" utoljára még annyit: írd meg légyszi azt az évszámot, amikor kiegyensúlyozottabb volt Magyarországon. Mindenki olyan buborékot választ, amilyet akar.

Senki nem mondja, hogy nincs korrupció, ne adjál olyat a számba amit nem írtam.Füst álláspontját nem tudom pontosan, de tök igaz, hogy más a prioritás. Korrupció mindenhol van sajnos. Én 2000-től dolgoztam civil szférában, majd államiban, majd megint civilben, most ismét államiban. Láttam sok mindent, meg most is látok, de szerintem semmivel nincs nagyobb lopás, mint akkor volt, sőt (tudom,tudom mindig a visszamutogatás).

Az eu-s pénzek is érdekesek, hiszen pont mostanában hagytuk le a szlovákokat, portugálokat akik szintén eu-sok. A szlovákok pl. rendesen behúzták a féket úgy tűnik. A világgazdaság konjunktúra volt a 2000-es években is, mégis fejre álltunk. Maga Gyurcsány mondta az öszödi beszédben, hogy a világgazdaság pénzbősége tartotta addig őket a felszínen. Mellesleg akkor is eu-sok voltunk.. Ha a mostaniak mindent ellopnak, de azért van látszatja, akkor mennyit lophattak akkor?
"A vicces állításról": az államnak nemcsak az ingatlanvagyona nőtt és az sem csak azért,mert
inflálódott a forint. Szerintem elég egyértelmű, hogyha eladnak valamit akkor csökken, ha visszaveszik, akkor pedig nő. Vettek itt még bankokat, cégeket, festményeket,stb.

Köszi, hogy megmutatod a tényszerűséget, de nézd el nekem , hogy a fórum keretei között leragadok ennyinél.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. március 29., kedd 13:46

- hé, Magyarország, figyu már, lehet hogy a hazád veszélyben van, mert idegen érdekek feltörték a biztonsági rendszeredet és minden titkos adatodat kiszolgáltatták egy idegen országnak, mit tudsz erről, tervezel-e védekezni ellene, mi a stratégiai nyugalmú haditerv hazánk védelmezésére?

- Nem. Foglalkozunk. Vele.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 29., kedd 13:37

a szeretet nem vár, a szeretet eljön érted







:mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Kera » 2022. március 29., kedd 13:35

babaking írta:
Sierra írta:
Zseniális, ahogyan ezt az egészet felépítették egyébként, pontosan tudták, hogy mik az átlag magyar gyengeségei, mikre lehet építeni, miken kell változtatni, hogy csúcsra járasság a rendszert. Igaz, volt már egy bejáratott példa előttük.
Ezt már többször említettem, nagyon remélem, hogy egyszer Orbán kiad egy könyvet ennek a hátteréről - vagy valaki egy részletes elemzést.

Mert szerintem ahogy a médiabirodalmat és a pártot felépítették, kifelé egységes kommunikációval ahol az jön le, hogy mindenki egy irányba húz azt tanítani kellene.
Nem hinném, hogy szükség lenne olyan könyvekre, minthogy hogyan építsünk autokráciát. Különben is már van ilyen könyv, minden "nagy" vezető ebből táplálkozik. Úgy hívják, hogy Mein Kampf.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 29., kedd 13:08

Sierra írta:
Zseniális, ahogyan ezt az egészet felépítették egyébként, pontosan tudták, hogy mik az átlag magyar gyengeségei, mikre lehet építeni, miken kell változtatni, hogy csúcsra járasság a rendszert. Igaz, volt már egy bejáratott példa előttük.
Ezt már többször említettem, nagyon remélem, hogy egyszer Orbán kiad egy könyvet ennek a hátteréről - vagy valaki egy részletes elemzést.

Mert szerintem ahogy a médiabirodalmat és a pártot felépítették, kifelé egységes kommunikációval ahol az jön le, hogy mindenki egy irányba húz azt tanítani kellene.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. március 29., kedd 12:47

Nekem az a felfoghatatlan, hogy itt meg azon is folyik a vita, hogy normalis az, hogy megy a propaganda, mert hat a masik oldalon is ez van.

Nem, nem, es nem. A fuggetlen media partallastol fuggetlenul mindenki kozos celja kene hogy legyen. Ugyanugy lazadozni fogok, es felszolalni, ha ellenzeki 2/3 eseten Orbanekat nem hivnak meg 4 evig a kozmediaba, stb. Teljesen nonszensz, es egyetlen nyugati orszagban nincs ilyen. Amit itt kifogasolnak paran, hogy a kurucz info szintu oldalak nincsenek reprezentalva nyugaton, az normalis, szelsobal tartalmakat is nehez beszerezni, es ez igy van rendjen.

Es ez nem jelenti azt, hogy egy csatorna vagy ujsag ne huzhatna valamelyik oldal fele, mert az termeszetes, de ritkan meg a FOX is belallt Trumpba, CNN is Bidenekbe. Viszont olyan nincs, hogy mondjuk egy FOX az elnokjelolti vitan lekeverje a demokrata jeloltet, vagy meg se hivja.

Most volt egy Telexes interju MZP-vel, ahol rendesen tamadtak ot, kommentben ki is akadtak paran, hogy hat ezt nem kene. De, ez a dolguk, oldaltol es szimpatiatol fuggetlenul.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 45 regisztrált és 0 vendég