Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. április 1., péntek 9:07

Raúlito írta: Nem rég itt sokan dicsérték a "független és objektív" média orgánumait... De lássuk az egyik leggátlástalanabb módon, az olvasókat gyakran manipuláló Telex lebukását: https://mandiner.hu/cikk/20220331_telex ... szavazatok
Ezért érdemes visszavenni a jobboldali vagy legalábbis az ellenzékkel kapcsolatban nem elfogult madridisták lenézéséből :coffee:
egyrészt többen megjegyeztük, hogy elég érdekes ez az egész félig elégett szavazás.

Másrészt nem hiszem, hogy bárki le lenne nézve. A vezető politikusainkkal ellentétben itt elég jó viták szoktak érvek mentén kialakulni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62889
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 1., péntek 9:06

ziro4vr írta: Na én most valamiért azt érzem szorosabb lesz mint gondolnánk, kíváncsi vagyok már.
Úgy érzed mint Alabát vagy mint én Militaot?
Vagy esetleg mint hehe Oparét?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11461
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 1., péntek 9:04

ziro4vr írta: Na én most valamiért azt érzem szorosabb lesz mint gondolnánk, kíváncsi vagyok már.
ez is azert van, mert pont ugy es annyira nyulnak bele, hogy utana mondhassak brusszelnek, hogy nedd meg demokracia van :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. április 1., péntek 9:03

Na én most valamiért azt érzem szorosabb lesz mint gondolnánk, kíváncsi vagyok már.
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. április 1., péntek 8:56

Én nem vagyok elfogult, mert felkeltette nekem is az érdeklődésemet, hogy miért nem égették el teljesen (költői kérdés), de ez a cikk úgy baromság, ahogy van.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5359
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 1., péntek 3:41

:lol: :lol: mandiner

ez olyan szintu próbálkozás mint amikor az origo lehozta hogy karigeri alkalmatlan mert meg plakatot sem tud csinalnj mert a szemenel lyuk van :lol: egy darab szemuvegesrol keszult kepet sem lattak eletukben.
gondolom az nem zavarta a mandinert hogy februarban meg nem lehetett tudni semmit sem a partok sorrendjerol a lapon.

nicetry. remelem a hashajtasos bede is meglovagolta ezt az i
oriasi lebuktatast :lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2022. április 1., péntek 1:37

Nem rég itt sokan dicsérték a "független és objektív" média orgánumait... De lássuk az egyik leggátlástalanabb módon, az olvasókat gyakran manipuláló Telex lebukását: https://mandiner.hu/cikk/20220331_telex ... szavazatok
Ezért érdemes visszavenni a jobboldali vagy legalábbis az ellenzékkel kapcsolatban nem elfogult madridisták lenézéséből :coffee:
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11461
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 31., csütörtök 22:59

Caraway írta:
Ki gondolta volna, hogy hehe is nez kokuszcsoportot. :mrgreen: Azt hittem te csak ilyen puzser schiffer vonalon mozogsz.

Es tetszett az interju? Igy mar raszavazol? :mrgreen:
mident nézek vagyis hallgatok, ha megfog, ha nem, akkor altf4

nem erted te se, hogy mindegy ki milyen szepeket mond, sosem fog leesni, amig itt nem lesz annyira betelve a pohar, hogy verrel es fegyverrel veszi vissza a nep, ami az ové, addig semmi nem lesz.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. március 31., csütörtök 22:32

Ki gondolta volna, hogy hehe is nez kokuszcsoportot. :mrgreen: Azt hittem te csak ilyen puzser schiffer vonalon mozogsz.

Es tetszett az interju? Igy mar raszavazol? :mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 22:18

El Sie7e írta: a 3-as metrót nem is vitatom, hogy szarul kezelték, egyszerűen csak új kocsikat kellett volna venni, de lehet akkor sem volt épp erre pénz, ezért döntöttek a felújítás mellett, amit megint csak sikerült elég szarul véghez vinni
de ez a Tarlós féle városvezetés döntése volt, persze lehet mondani, hogy a "kicsi" irányította a háttérből a szálakat
de ennyi erővel fel lehet hozni a 4-es metró korrupciós ügyeit is, ugyebár
Persze fenntartásokkal kell kezelni, de annak idején arról szólt a fáma, hogy közel ennyi pénzért új Alstom kocsikat vehettek volna. Olyanokat amik a 2-esen vannak, klimatizált, egyben átjárható, modern és szerintem jó minőségű szerelvényeket. Aztán, hogy ebből mennyi az igaz, már sosem tudjuk meg, de ez egyértelműen szakmai blama, ezt nem szabadott volna hagyni.

Oh 4-es metró, hagyjuk. :D Meg a Demszky féle városvezetést is, azt az embert is utálom. :D Meg az a dagadt Hagyó Miklós, nagy tolvaj gecik voltak azok is. Az is egy elbaszott beruházás. Jézusom ott is mennyi pénz loptak el, szocik-fideszesek egyaránt, szomorú. Egyébként nekem Tarlóssal összességében nem volt bajom, sztem a tőle telhetőt megtette, Fideszesként voltak önálló gondolatai, ritka manapság. :D De hát ő is hiába könyörgött a kormánynak, amit kapott abból kellett főznie. Karigeri ugyanez. Az mondjuk szánalmas, hogy lassan a 3 éve alatt nem sikerült klimatizálni a 3-as metrót, pedig nagyon mondogatta már az elején.
El Sie7e írta: BKV: 100%os önkormányzati tulajdonban lévő cég, ezért a fővárosi önkormányzatnál van minden döntési, irányítási jog, ők, vagyis a fővárosi közgyűlés dönthetnek a bkv-val kapcsolatos beruházásokról is pl. az önkormányzat nem úgy kapja a pénzt (illetve nem mindent, mert vannak feladatfinanszírozások is, amikor egy konkrét feladatra le van osztva, hogy mennyit kap) h akkor ez most a BKV metrófelújítására van, vannak forrásai, amit viszonylag szabadon használhat fel, de valóban elég kis része a fővárosi önkormányzatnak az az összeg, amit az államtól kap... ehhez azért hozzá kell tenni, hogy a fővárosi önkormányzat az egyik leggazdagabb önkormányzat, hatalmas tartalékon ül
a lényeg, hogy az állam semmilyen módon nem tud beleszólni a bkv működésébe, iráyításába (hivatalosan), de jelen esetben persze nem hivatalosan is, érdekes lenne ha Orbán mondaná meg Karácsonynak, hogyan kezelje a bkv-t
Köszönöm, kielégítő válasz. :D Na most a tartalékról is azt tudom mondani, hogy Karácsony pont az ellenkezőjét mondta. :lol: most akkor ki dönti el, hogy mi az igaz, kinek lehet hinni, katasztrófa.
El Sie7e írta: vidéki máv: biztos vannak olyan vonalak, ahol őskövületek járnak, nem lehet mindenhol rögtön a legújabb flirt vonatokra cserélni az állományt, ezt szép fokozatosan lehet csak végigvinni, első körben azokon a vonalakon ahol az utasforgalom nagy része koncentrálódik
ez igaz, nem is lenne logikus, de akkor is el kéne felejteni azokat a szerelvényeket, amik már a 60-as, 70-es években is jártak! Lehet nem akkor gyártották, de maga a típus. 50-60-as évek konstrukciók, ultragáz.
El Sie7e írta: a megállókkal kapcsolatban pedig idén olvastam, hogy (ez is az elővárosi vonalon) fel lesz jópár újítva, tényleg rájuk is fér
Nekem mindig Zugló jut eszembe, meg a Köki. :ozil: azok brutális állapotban vannak. Igazi időutazás. :D

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 22:10

Halfkey írta: Technikailag persze sie7enek igaza van, nem állami hanem
önkormányzati cég a Bkv.

Gyakorlatilag pedig Sierrának van, mert hogy melyik cég állami és helyi, és milyen adó fut be az önkormányzathoz és az államhoz, azt kizárólag az állam dönti el, az önkormányzat csak alkalmazkodik.
Igen azért írtam, hogy pontosan nem tudom hogy működnek ezek az intézmények, de az tuti, hogy nem privát, arra gondoltam. A piramis legtetején meg mindig a kormány van, szóval az ő szavuk dönt mindenben. A fogalmazás rossz volt, a lényegen szerintem nem változtat.

Közben utána olvastam a frankfurti villamosbeszerzésnek. Elvileg idén fognak beállni, azonban csak pár darabot tud adni a frankfurti közlekedési vállalat, mert az új Alstom kocsik amik ezeknek a helyére mennek, késnek. Valóban nem túl korszerű villamosok, sőt, klíma nélkül vicc, hogy egyáltalán szóba került, de legalább alacsonypadlós, a fos Tatra villamosokat nagyon le kéne már cserélni legalább alacsonypadlóra. Viszont gyanítom, hogy a pénzhiány az oka, nem hiszem, hogy önszántukból vesznek klíma nélküli 30 éves fost, erre futja.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 31., csütörtök 22:07

Sierra írta: Jólvan hát egy csőfideszessel nehéz is vitába szállni, úgyis mindenre van magyarázat. :D

Elég sokat olvastam a 3-as metró kocsibeszerzésről, miután vasútbarátnak mondanám magam, van pár ilyen oldal amit követek, nem légből kapott dolgokat írok. A frankfurti villamos viszont most nincs meg, rémlik valami, de ez nem maradt úgy meg, mint a 3-as metró, miután elég nagy botrányt kavart az ügy annak idején. De most már utánaolvasok, mert kíváncsi lettem.
El Sie7e írta: asszem mára elég is

btw. nyilván nem állami cég a bkv, mivel semmilyen irányítási, döntési jogköre nincs a kormánynak...
Eléggé laikus vagyok a témában, szívesen veszem, ha leírod akkor hogyan is működik ez. Nálam az állami cég = nem privát kézen van. Persze lehet ezt is rosszul tudom.
eddig életem során többször szavaztam más pártra/jelöltre, mint a fideszre :)
a 3-as metrót nem is vitatom, hogy szarul kezelték, egyszerűen csak új kocsikat kellett volna venni, de lehet akkor sem volt épp erre pénz, ezért döntöttek a felújítás mellett, amit megint csak sikerült elég szarul véghez vinni
de ez a Tarlós féle városvezetés döntése volt, persze lehet mondani, hogy a "kicsi" irányította a háttérből a szálakat
de ennyi erővel fel lehet hozni a 4-es metró korrupciós ügyeit is, ugyebár :D

BKV: 100%os önkormányzati tulajdonban lévő cég, ezért a fővárosi önkormányzatnál van minden döntési, irányítási jog, ők, vagyis a fővárosi közgyűlés dönthetnek a bkv-val kapcsolatos beruházásokról is pl. az önkormányzat nem úgy kapja a pénzt (illetve nem mindent, mert vannak feladatfinanszírozások is, amikor egy konkrét feladatra le van osztva, hogy mennyit kap) h akkor ez most a BKV metrófelújítására van, vannak forrásai, amit viszonylag szabadon használhat fel, de valóban elég kis része a fővárosi önkormányzatnak az az összeg, amit az államtól kap... ehhez azért hozzá kell tenni, hogy a fővárosi önkormányzat az egyik leggazdagabb önkormányzat, hatalmas tartalékon ül
a lényeg, hogy az állam semmilyen módon nem tud beleszólni a bkv működésébe, iráyításába (hivatalosan), de jelen esetben persze nem hivatalosan is, érdekes lenne ha Orbán mondaná meg Karácsonynak, hogyan kezelje a bkv-t :)

vidéki máv: biztos vannak olyan vonalak, ahol őskövületek járnak, nem lehet mindenhol rögtön a legújabb flirt vonatokra cserélni az állományt, ezt szép fokozatosan lehet csak végigvinni, első körben azokon a vonalakon ahol az utasforgalom nagy része koncentrálódik
azokat a vidéki vonalakat amiket 1-2 utas használ kis túlzással, sztem sosem fogják felújítani :shutup: csomó kis vonalat be is zártak (bár az inkább 2010-ig volt jellemző)
a megállókkal kapcsolatban pedig idén olvastam, hogy (ez is az elővárosi vonalon) fel lesz jópár újítva, tényleg rájuk is fér :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 31., csütörtök 22:06

Technikailag persze sie7enek igaza van, nem állami hanem
önkormányzati cég a Bkv.

Gyakorlatilag pedig Sierrának van, mert hogy melyik cég állami és helyi, és milyen adó fut be az önkormányzathoz és az államhoz, azt kizárólag az állam dönti el, az önkormányzat csak alkalmazkodik.

Ezek bűvészkedések tollvonásokkal, a lényeges hogy valamit a piac tart fenn, vagy nem.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 21:53

Jólvan hát egy csőfideszessel nehéz is vitába szállni, úgyis mindenre van magyarázat. :D

Elég sokat olvastam a 3-as metró kocsibeszerzésről, miután vasútbarátnak mondanám magam, van pár ilyen oldal amit követek, nem légből kapott dolgokat írok. A frankfurti villamos viszont most nincs meg, rémlik valami, de ez nem maradt úgy meg, mint a 3-as metró, miután elég nagy botrányt kavart az ügy annak idején. De most már utánaolvasok, mert kíváncsi lettem.
El Sie7e írta: asszem mára elég is

btw. nyilván nem állami cég a bkv, mivel semmilyen irányítási, döntési jogköre nincs a kormánynak...
Eléggé laikus vagyok a témában, szívesen veszem, ha leírod akkor hogyan is működik ez. Nálam az állami cég = nem privát kézen van. Persze lehet ezt is rosszul tudom.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 31., csütörtök 21:43

Sierra írta: Ja és akkor még a 3-as metró kocsifelújítását meg se említem. :D
Kb a legtöbb szakértő szerint szó sincs felújításról, kb 20-25 éves, raktárban porosodó szerelvényeket passzoltak le.
Klíma nincs, minőségi hitvány, de legalább drága volt és orosz. Milyen meglepő. Alstom kocsik asszem ugyanennyi, vagy olcsóbb lett volna. De hát miután Orbi már be van fenyítva évek óta, így kénytelenek voltunk Putyin ajánlatát "elfogadni".
tök jó, hogy ennyire képben vagy a 3as metró felújításáról, de a frankfurti villamosbeszerzésről fogalmad sincs :)
korábban már volt róla szó...buborékok :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 31., csütörtök 21:40

Sierra írta:
El Sie7e írta: BKV mint állami cég? :|
Miért, akkor micsoda? Fővárosi Önkormányzat a tulaj. Azt meg a kormány pénzeli. Szerintem majdnem ugyanaz.

De ha azt sikerült beszerezni, akkor valszeg arra volt pénz... ha a kormány nem ad nekik, úgy nehéz. :)
asszem mára elég is :)

btw. nyilván nem állami cég a bkv, mivel semmilyen irányítási, döntési jogköre nincs a kormánynak... :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára El Sie7e 2022. március 31., csütörtök 21:43-kor.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 21:36

Ja és akkor még a 3-as metró kocsifelújítását meg se említem. :D
Kb a legtöbb szakértő szerint szó sincs felújításról, kb 20-25 éves, raktárban porosodó szerelvényeket passzoltak le.
Klíma nincs, minőségi hitvány, de legalább drága volt és orosz. Milyen meglepő. Alstom kocsik asszem ugyanennyi, vagy olcsóbb lett volna. De hát miután Orbi már be van fenyítva évek óta, így kénytelenek voltunk Putyin ajánlatát "elfogadni".

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 21:32

El Sie7e írta: BKV mint állami cég? :|
Miért, akkor micsoda? Fővárosi Önkormányzat a tulaj. Azt meg a kormány pénzeli. Szerintem majdnem ugyanaz.
El Sie7e írta: A volán az, ami állami cég, estükben a 2018-as 13 évről 2021 elejére 10 évre csökkent a járművek átlagéletkora, 2022 végére pedig kb 8 évre fog csökkenni. Rengeteg új buszbeszerzés történik, többségükben a legmodernebb (nagyrészt itthon gyártott!!!) elektromos buszokról van szó.
A Volán lehet sokat fejlődött, azt nem is említettem, nem szoktam használni.
El Sie7e írta: A MÁV esetében pedig az új KISS és FLIRT motorvonatok egyre elterjedtebbek, elővárosi vonalakon szinte már csak ilyenekkel lehet találkozni. A 2000-es években rendszeresen utaztam úgynevezett "hugyosnak" csúfolt vasúti kocsikkal, azóta ezek a rendszeres forgalomból teljesen eltűntek, pótlásra bedobják őket 1-1 alkalomra.
Akkor nézz körül kicsit jobban, hogy vidéken milyen szerelvények járnak. Tök szépek az elővárosi vonatok, de azok csak a fővárosban és az agglomerációban élőket szolgálják ki. Vidéken ugyanúgy a putri vonatok mennek.
El Sie7e írta: És ha már a BKV-t szóba hoztad: pont a BKV volt az, aki villamos-állomány frissítés, megújítás címén használt frankfurti villamosokat szerzett be, amik több mint 30 évesek, klíma nélküliek
És azok hol közlekednek? Én még egyet sem láttam. De ha azt sikerült beszerezni, akkor valszeg arra volt pénz... ha a kormány nem ad nekik, úgy nehéz. :)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11461
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 31., csütörtök 21:28

El Sie7e írta:
gutihaz14 írta:

mondott már ennyi összetett mondatot magától a törpe diktátor kútfőből valaha?
talán a kisz táborokban :hmmm:
ugy hogy kozben felig alszik, mert annyira kimerult :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. március 31., csütörtök 21:14

Sierra írta:
petiamadridista írta: Az most annyit érzékelt hogy megnőtt a nettója az szja visszatérítés miatt.
Az ő logikája simán lehet egy fidesz szavazat.
Valóban, na azt pl elfelejtettem teljesen. Az mondjuk tényleg elég erős indok, az nem érdekes hogy körülötte széthullik az ország. :D Van akit meg lehet venni pénzzel, jogos.
Mindenkit meg lehet venni.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 138 regisztrált és 0 vendég