Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. április 4., hétfő 11:31

2018-ban ha összeadjuk a pártokat 2,6M szavazata volt az ellenzéknek.
Most a 2M-t nem éri el, 1,8M-t kaptak.

a Mi Hazánk 300ezret kapott.
tehát még mindig ott van fél milliós különbözet.

csoda hogy csak ennyivel nyert a Fidesz, nézve ezeket a számokat, egyértelmű üzenet, hogy az összefogás csúfosan leszerepelt.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2022. április 4., hétfő 10:58

Halfkey írta: Részben tök igazad van, részben meg újabb kép arról hogy milyen hatékony is a propaganda. Az adott esetben katonákat küldene ez OVre is igaz - ha a NATO azt mondja, abban az esetben mindkét oldalnak kellene.
A NATO egy védelmi szövetség, az 5. cikkely a Szövetség teljes területének a megvédését garantálja.
Ukrajna nem tagja a NATO-nak.

Amíg NATO tagállamot nem ér támadás, addig nem kötelez bennünket semmi arra, hogy katonákat küldjünk a szövetségi rendszeren kívülre.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. április 4., hétfő 10:33

Raúlito írta:
Whiteheart írta:

Uugyanezt el lehet mondani a másik oldalról is csak 3. pontban a nevek felcserélve
+1 Whitehrart
Ugyanakkor van egy negyedik csoport a Fidesz szavazók között - magamat ide sorolom - akik a történelmi ismereteik (ez a szakmám és a szenvedélyem is egyben :) ) és a közelmúlt tapasztalatai alapján tudják, hogy a rendszerváltás után a baloldali kormányok politikája a nemzeti érdekek feladásából állt és ilyenkor az ország megtorpant, majd szabadesésbe kezdett…
A történelmi ismereteid, akkor valahol nem stimmelnek, mondom ezt, mint szakmabeli :D

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. április 4., hétfő 9:54

RealAsensio írta: Tudnek meg mit irni, de mindenki szamara vilagos minden, tobben leirtatok az igazsagokat, jo meglatasokat, ezekkel mind egyet is ertek. Megertem azokat az embereket is, igy utolag, miert nem szavaztak az osszefogasra, nem tudtak megkerulni azt a tenyt, hogy kikbol allt ossze a hatparti koalicio, es most mar nyilvanvalo, kik kepviseltek oszinten a valtozast akarokat, es kik nem. Sokan szavaztak emiatt inkabb a fideszre, kvazi kenyszerbol. Ez van, el kell ismerni a fidesz elkepeszto gyozelmet es folenyet. De csak igy, kisbetukkel.
Ha mar igy megemlitetted a 6 partot, egy dicseretet mindenkepp megerdemel az lmp is, ahogy 1%-os, hibahataron mozgo, szinte mar nem is letezo partkent csak behuztak listan 3 mandatumot. :kalapos:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. április 4., hétfő 9:40

El kell ismerni a fidesz gyozelmet, ez van. De gratulalni nem fogok nekik, nem lehet. Jozan ember nem gratulal ennek az undorito, kirekeszto, diszkriminativ, gyuloletkelto rendszerhez. Nem felejtettem el azt a sok undorito intezkedest, a rengeteg lopast, hazugsagot, ejfeli torvenyalkotast, a 45.000 halottat, a katasztrofalis egeszsegugyi rendszert, az alapjogok eltiprasat, a meleg elleni fellepest es gyuloletkampanyt, a kirekesztest, az osszes sikkasztast es lopast, amit felgongyolitett az “ellenzek” es a meg megmaradt fuggetlen ujsagirok, Szajer, Kaleta, Völner, Schadl, stb. Nem felejtek!

De azt sem fogom elfelejteni, es ez meg sulyosabb, ami az ellenzeknek folyik. Nem kell nagy okosnak lenni, hogy lassuk, mit csinalnak: langyos vizben csipegetik a morzsakat, mint a kishalak a capak kozott, megturik oket, cserebe a hatalmat szolgaljak kozvetve es kozvetlen modon. Jakab Petike elmehet pcsba, fel ora utan akkorat rugott az osszefogasba, amekkorat nem szegyellt. Gyurcsany detto. Sosem hittek a gyozelemben, sosem akartak rendszert donteni, csak es kizarol a sajat pecsenyejuket sutogetik es megelegszenek azzal ami van. Ezt eddig is lehetett sejteni, de most vegleg lehullt a lepel. Hadhazy, MZP, a momentum nehany tagja, Karacsony, ok maradtak, es legalabb volt annyi gerincuk, hogy kialltak a szavazoik ele, es vallaltak a vereseget. Ez tobbet mond minden szonal, lojalitas keremszepen, betyar becsulet!

Hatalmas vereseget “szenvedtunk”, mindenkitol elnezest kerek az elmult hetek csorteje miatt, ami ebben a topicban folyt, es hozzajarultam, remelem mindenki megnyugszik hamar, es ahogy MZP mondta, megyunk tovabb, maradunk, nem engedjuk el egymas kezet, magyarok vagyunk es kitartunk.

Tudnek meg mit irni, de mindenki szamara vilagos minden, tobben leirtatok az igazsagokat, jo meglatasokat, ezekkel mind egyet is ertek. Megertem azokat az embereket is, igy utolag, miert nem szavaztak az osszefogasra, nem tudtak megkerulni azt a tenyt, hogy kikbol allt ossze a hatparti koalicio, es most mar nyilvanvalo, kik kepviseltek oszinten a valtozast akarokat, es kik nem. Sokan szavaztak emiatt inkabb a fideszre, kvazi kenyszerbol. Ez van, el kell ismerni a fidesz elkepeszto gyozelmet es folenyet. De csak igy, kisbetukkel.
:goat:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Donát » 2022. április 4., hétfő 9:38

kierkegaard írta:
Donát írta:

Ha nem túl nagy kérés, belinkelned ezt a podcastot légyszi! Szívesen neghallgatnám, de ennyi info alapján nem könnyű megtalálni.
https://www.youtube.com/watch?v=EjnqDVtU4ik&t=1375s

36. perctől.
Köszi!

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 4., hétfő 9:38

utolso gondi: most hogy megvan a vilagraszolo gyozelem, kivancsi vagyok hogy fogjak szep lassan beadni a sok sok derék valasztojuknak a megszoritasokat, csirkefarhat, benzinárak, adoemelesek, gondolom itt is brusszel meg ukrajna lesz a hibas, hogy elszabadul a forint meg a gázárak :lol: :lol: :lol: :lol:
thereisonly1ronaldo

p.csabi1
Hozzászólások: 2226
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Politika

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. április 4., hétfő 9:28

Az a baj,hogy túl sokan élnek meg ebből még így is kiválóan az ellenzék oldalán.Ezért nem is fognak eltakarodni egytől egyig, mert akkor bekellene állni dolgozni az meg nem jó dolog. :lol:
Vicc.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. április 4., hétfő 9:22

Várható volt amit most az ellenzék csinál, eddig is 1 lábbal kint, 1 lábbal bent voltak, mikor épp ki állt nyerésre. A DK-nak ez így is tökéletes, klára és kláráné is stabilan marad poziban jó kis pénzért és kiélhetik a szereplésvágyukat. Parizer Peti azt se tudja milyen rendezvényen van, pedig egy jobbikra hatalmas a kereslet ez látszik a MH eredményén is, meg még a Fideszén is. Karácsony, MZP tehetséges arcok, de párt nélkül nem lehet, bedarálja őket a baloldal nemhogy a jobb. A partvonal mellett vannak normális arcok (Vona, Puzsér, Schiffer), de a vonalon túl könnyebb okosnak lenni. Szóval marad a Viktor brand, a nép kövérke hőse a hatszor elismételt tagmondataival, meg azzal a gépezettel, ami hosszú évek óta üzembiztosan dübörög.

Kivételesen egyetértek hehe proffal, vissza kell bújni a páncélba, túl sok ostobaság zajlik a világban jelenleg, élni kell az életet és kimaxolni a lehetőségeket.
Nem illik.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 4., hétfő 9:17

https://www.youtube.com/watch?v=-vHVXFo ... nel=444.hu

sok boldogsagot :lol:


engedjetek el, nincs ertelme, everybody for himself
eredmenyvarok amugy hu kepet mutattak ki merre: fityesznel a kilora megvett nagyvallalkozok, sztarok, stb - ugymond a "felnottek", akik majd megmondjak ennek a sok kis gyereknek a városligeti mzp eredmenyvaron, hogy hogyan is mukodnek a dolgok a valo eletben.
nincs mit varni, nem veletlenul gyulolok mindenkit :lol:
Hehevel ritkan ertek egyet, de most nagyon. Bar senkit nem fog nagyon megmozgatni :mrgreen: de innen kiszalltam egy idore, reggel neztem a gyerekeket par percig es egyszeruen nem tudom mitevo legyek, teljesen magam alatt vagyok.
most irtam le mit tegyel te meszesvödör :mrgreen:
nyugtasson a gondolat, hogy ha mzp nyert volna, akkor is max 2 ev alatt annyira ellehetetlenitik, hogy le kell mondania, allandoan szembeszelben haverok es uzleti kapcsolatok nelkul senki se tud pisálni.
thereisonly1ronaldo

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. április 4., hétfő 9:14

Donát írta:

Ha nem túl nagy kérés, belinkelned ezt a podcastot légyszi! Szívesen neghallgatnám, de ennyi info alapján nem könnyű megtalálni.
https://www.youtube.com/watch?v=EjnqDVtU4ik&t=1375s

36. perctől.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 4., hétfő 9:08

Hat fust, nem fognak ezek leszurni semmit, ahhoz tul jo a fizu, es tul hulyek az emberek, igen, az ellenzeki oldalon is (a fidesznek pedig kivalo ez a garnitura, nem veetlenul nem tapossak foldbe oket, csak a valasztasokon). MZP esete kivaloan mutatja, mire szamithat egy egyebkent tisztesseges ember, aki valtozast akar az ugynevezett ellenzek haza tajan. Eddig remeltem, hogy osszerak valami jobbkozep partot, ami tenyleg jobboldali, nem kadarista szarhaziak, vagy konteogyaras szabadsagparti nacik :lol: gyulekezete de ezek utan szerintem eselytelen.

Hehevel ritkan ertek egyet, de most nagyon. Bar senkit nem fog nagyon megmozgatni :mrgreen: de innen kiszalltam egy idore, reggel neztem a gyerekeket par percig es egyszeruen nem tudom mitevo legyek, teljesen magam alatt vagyok.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Donát » 2022. április 4., hétfő 9:05

kierkegaard írta:
hehetheoriginal írta: meg annyi, hogy ez a brusszelezes is egy nagy szinjatek, eu parlamentben egyutt kacarasznak a tobbi nyomorult faszszopo sopredekkel, nemet ipar is nalunk szereltet ossze, nagy szerzodesek vannak a hatterben, mindenki jol jar.

kozben oktatasi rendszer folyamatosan butitja le az uj generaciot, hogy beleilleszkedjen az osszeszerelouzem kepletbe.
Már nem is tudom melyik podcastben beszéltek pont erről..talán a 444-es jetiben volt róla szó, hogy a németek is haszonélvezői pont az auto ipar miatt a magyaroknak, szóval az ep hagyja a fideszt evickélni. De ezt magamtól, teljesen laikusként is tudtam.

Mindenki lehúgyozza mi van Magyarországon. Ha a lakosságnak is mindegy, mástól felesleges várni a megváltást.
Ha nem túl nagy kérés, belinkelned ezt a podcastot légyszi! Szívesen neghallgatnám, de ennyi info alapján nem könnyű megtalálni.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. április 4., hétfő 9:02

hehetheoriginal írta: meg annyi, hogy ez a brusszelezes is egy nagy szinjatek, eu parlamentben egyutt kacarasznak a tobbi nyomorult faszszopo sopredekkel, nemet ipar is nalunk szereltet ossze, nagy szerzodesek vannak a hatterben, mindenki jol jar.

kozben oktatasi rendszer folyamatosan butitja le az uj generaciot, hogy beleilleszkedjen az osszeszerelouzem kepletbe.
Már nem is tudom melyik podcastben beszéltek pont erről..talán a 444-es jetiben volt róla szó, hogy a németek is haszonélvezői pont az auto ipar miatt a magyaroknak, szóval az ep hagyja a fideszt evickélni. De ezt magamtól, teljesen laikusként is tudtam.

Mindenki lehúgyozza mi van Magyarországon. Ha a lakosságnak is mindegy, mástól felesleges várni a megváltást.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. április 4., hétfő 8:55

'shutterisland írta: de ez a rendszer amugy meg mindig vicces, hogy bar minden masodik szavazo nem a fideszre huzta es megis tukorsima 2/3. :lol:

na mindegy, nem ertem miert frusztral ennyire 2000km-rol, de borzaszto, mi megy otthon.
sajnalom mzp-t.

viszonlatas' :agree:
mondjuk azt azért hozzá kell tenni, hogy ez annak köszönhető, hogy:
egyéni: 88-18 (83% vs 17%), a fidesz jelöltek általában 50% körüli eredénnyel vitték a körzeteiket, vagy afölött, itt ez igazából nem is számít
lista: 53% vs 35%
ebből a kettőből jön ki, hogy 88 egyéni, illetve a 93 listás hely 53%-a az egyébként 49...
oké h minden második ember szavazott a fideszre, de ez csak a lista
a győzteskompenzáció nélkül arról beszélhetnénk, hogy a 2/3-ot sikerült megakadályoznia az ellenzéki összefogásnak...hát hatalmas siker lett volna :( ahhoz képest, hogy a győzelmi esélyekről beszéltek
a 2/3 a legrosszabb forgatókönyv, ami megvalósulhatott :kivagyhe:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 4., hétfő 8:44

meg annyi, hogy ez a brusszelezes is egy nagy szinjatek, eu parlamentben egyutt kacarasznak a tobbi nyomorult faszszopo sopredekkel, nemet ipar is nalunk szereltet ossze, nagy szerzodesek vannak a hatterben, mindenki jol jar.

kozben oktatasi rendszer folyamatosan butitja le az uj generaciot, hogy beleilleszkedjen az osszeszerelouzem kepletbe.
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 4., hétfő 8:38

nem tul bonyolult a képlet amugy:
a roncstársadalmat (en ide ertem a pusztan naiv egyugyu embereket is, es a nyuggerek nagy reszet, akik ha az eletukbe kerul se valtoznak mar meg, illetve a nem ertelmisegi reszt (ezek kozt a csoportok kozt nyilvan van atfedes)), akiket sorosazassal, haboruvsbeke maszlaggal meg kontextusbol kiragadott gyenge hazugsagokkal (vagy krumplival) fel pillanat alatt kilora megvesznek.
mivel ez a tarsadalom nagy resze, es hiaba vagyok geciokos, akkor is csak darab darab a legostobabb munkakerulo utolso bunozo cigany szavazataval szemben is, ezert itt mar megnyerik mindig a valasztast.
aztan van a masik resz, a jolszitualt, ertelmisegi, vallalkozo resz, akik 2 reszre oszlanak, egyik, aki ellenzek, masik aki ner kozeli es onnan szerzi a falatot, nyilvan ez utobbiak is meg vannak veve kilora, nekik uzleti erdekuk viktorra nyomni.

marad a fiatalsag, aki meg képes ertelmesen gondolkodni, meg nem szopodtak be apa reven pl, aki ujgazdag budai arc es fiacskajanak pont megfelel, hogy megkapja a bmw-t meg utana a resztulajdont, ezektol lehet varni valamit.
de amig a nyuggerek tobben vannak, darabszamban nem lehet semmit se kezdeni a szavazatokkal, amig nem no az elegedetlenseg tul mindenen, addig itt semmi nem lesz, elevickelunk ebben a langyos hugyban, mindenki eldegel, neha elegedetlenkedik, de azert van lakas, van uj cipo, hetvegente azert elmegyunk ide-oda, 1-2 etterem is belefer hetente, iphone vagy 200ezres telefon azert belefer, annyira azert nem nagy a problema.

en annyit tudok mondani mindenkinek, aki szoges ellentetben all a jelenlegi rendszerrel, hogy engedjetek el, ne foglalkozzatok vele, hanem csak a sajat eletetekkel, csaladotokkal, hogy nektek jobb legyen. mindegy hogy hol, odahaza, vagy kulfoldon, nem szamit, az a fontos, hogy kik vesznek korbe is mit teremtesz magadnak es nekik. nem kell varni senkitol semmit, plane nem az allamtol, manapsag a legkonnyebb penzt es vagyont szerezni, osszehasonlitva barmelyik korabbi idoszakkal.
thereisonly1ronaldo

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. április 4., hétfő 8:36

MZP-t sajnálom, ő ezt irtóra bebukta.
Az eredmény annyira nem hat meg, elég gyorsan nyugtáztam, a figyelmem most már inkább az ellenzékre irányul.
Az első észrevételem, hogy egy szotyit nem ér az összes összefogott párt. Milyen összefogás volt ez? Rekordgyorsasággal hátráltak ki MZP mögül. Még alig voltak részeredmények és ment haza az egység. Nem olyan nagy tragédia az hogy így jártak, kormányon ugyanez lett volna, az első balhéban magára maradt volna MZP hogy csináljon amit akar. Még innen a túlvégről is nagyon gáz ezt látni. A többi meg bújkált, meg se mert szólalni. Mindegy, megpróbálom a jó oldalát nézni.
Az eredmény totális bukás a többszörösen reaktivált ellenzéki arcok számára. Feri, Vadai, Hiller, Bangóné, Gurmai stbstb. Aki ezekkel összeért az még szarabbul járt. Ellenben aki inkább nem kért ebből az egészből, az mh, az pedig simán bejutott a parlamentbe önerőből. A világ legnagyobb baromságait hordták össze, de már az elég, hogy ők nem a ferivel közösködtek.

És most jön a lényeg, irtóra remélem, hogy leszűrik ebből a megfelelő következtetéseket, mert a fidesz 2/3-on nincs minek örülni. Hacsak nem ez az újabb bukás azt jelenti hogy végre el tud indulni egy olyan mozgalom ami nem kér ebből a moslékból. MZP-nek talán nem is olyan nagy baj hogy ott átlépett rajta az összefogás, mint kutyaszaron a járdán. Bár szerintem sok hülyeséget beszél, de ez finomodhat, és szerintem meg van a képessége hogy beindítson egy mozgalmat, ami kurvára nem közösködik ezzel a többi barommal.
Vagy ha nem ő, akkor valaki más. Ott a recept, ezekkel sehogyse lehet nyerni, nélkülük meg 21% elérhető pár év alatt, lásd egykori jobbik, vagy ugye most az mh eredménye. Megannyi faszság ellenére pár év alatt bekerültek, mert elég volt annyi hogy nem kértek a feriékből.
A másik tanulság pedig legyen az, hogy nem lehet úgy nyerni, hogy a vidéki ütnivaló parasztnak van beállítva. Még krumpli se kell a másik oldalról, hogy akkor inkább oda szavazzak. Engem nem érdekel hogy kinek mi a meggyőződése, de ha valaki szavazatának megszerzése a cél, akkor az ostoba, szaros gomba, patkány, meg mittudomén milyen kifejezések semmilyen kontextusba ne kerüljenek elő.
Szóval nem nagy öröm a fidesz 2/3, de nekem reményt ad, hogy megtisztul végre rendesen az ellenzék... aztán le lehet cserélni a fideszt is. Azt se bánom ha már legközelebb, de reálisan nézve, ahogy múltkor írtam, 8-12 évre számítok, már ha sikerül hiteles maradni addig, mert eddig senkinek nem jött össze.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára füst 2022. április 4., hétfő 8:38-kor.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. április 4., hétfő 8:34

Lehet, hogy ez volt a cel az egesszel a rezsi temaban meg a nato temaban, de valahogy megsem ez volt eloadva. Nem nezek tv-t, radiot sem hallgatok, szoval nyugodtan mondhatjuk, hogy nem ulok fel a propagandanak, de szerintem ha az ellenzek vegre nem azzal foglalkozna, hogy a fityisz milyen szar (ugye a sajat plakatjaikon is orban van), meg mindent szarul csinalnak, hanem a sajat programjukat promoznak es azt adnak elo normalisan, akkor lehet tobbet ernenek el.
Azzal remélem mindenki tisztában van, hogy mit NATO tag, ha a NATO beavatkozik Magyarországnak nincs választása.
Ez teljesen egyertelmu, de mig Orbanek a beket hangoztatjak, addig az ellenzek meg pont nem. A buta szavazoknak ez pont eleg.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. április 4., hétfő 8:29

___Samy___ írta: Mar elnezest, de megis mit vartak az emberek, ha olyan miniszterelnok jeloltet indit az ellenzek, aki savazza a videki embereket, adott esetben katonakat kuldene ukrajnaba, vagy a rezsicsokkentest o ugy oldana meg, hogy fogyasszanak kevesebbet az emberek mindenbol?

Nem ertek a politikahoz, de jozan paraszt esszel is belegondolva itt az ellenzek szurta magat vegig tokon az elmult egy evben. Ilyen koritessel vagy gondolkodassal nem lehet valasztast nyerni, most is bebizonyosodott.

Nem tudom meg mi kell meg az embereknek ahhoz, hogy ebbol a berogzott, begyepesedett gondolkodasbol vegre kitorjenek.

Nem vagyok fideszes, ugy ahogy van utalom a politikat, de itt a fidesz gyozelmen nem kell meglepodni. Konkretan ellenfelek nelkul nyerik a valasztasokat.
Azzal remélem mindenki tisztában van, hogy mit NATO tag, ha a NATO beavatkozik Magyarországnak nincs választása.

Az eredmény szomorú, MZP-t meg máris a busz alá dobták, ahogy azt várni lehetett. Ha népnek ez kell ám legyen.

Szerintem mindannyiunknak (mint egyének) hatalmában áll az országot jobbá tenni attól függetlenül ki ül a parlamentben, ehhez tartsátok magatokat.

És jó lenne az elmúlt két nap egymás ócsárolása után ha itt is kibékülnétek, aztán lehetne ismét értelmesen gazdasági/ szakpolitikai kérdésekről beszélgetni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 124 regisztrált és 0 vendég