Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8468
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. április 3., vasárnap 22:48

Babinho írta: Jakab Péternek is mekkora felelőssége van ebben, szétverte a jobbikot, a jobbikos jelöltek óriásit buknak. Neki le kell mondania. De nárcisztikus, nem fog…
A régi jobbikosok nagyrészt mi hazánk és Fidesz szavazó lett, ennek a jelentőségéről egyébként is túl keveset beszéltek az elmúlt hónapokban.
Ez egy nagyon jó gondolat amúgy, ott is elment egy rakat szavazat meg hogy bejutnak az egy kész komédia.
Covid konteókkal parlamentbe jutni... :lol:

A másik hogy itt ez a faszom háború.... És hogy ezt az ellenzék nem hogy kihasználni nem tudta, hanem még ebből is a fidesz jött ki jól valahogy :lol: Totál rejtély ami történik. Kétharmadot csináltak a háborúból, de hogy én se értem baszki.



"Mi nem hatalmat és dicsőséget osztottunk egymás között, hanem arról beszéltünk, hogy melyikünk megy a vágóhídra mindannyiunk érdekében. Hogy ez nem egy dícsőség misszió, ez egy öngyilkos misszió, ez egy halálos misszió."

Márki-Zay Péter gondolatai, mikor előválasztáson visszalépett Karácsony Gergely, ez az ott elhangzott beszédében volt, igaza lett.

Tjacks
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. április 3., vasárnap 22:47

kodo írta:
Tjacks írta:

Jah azt nem írtad csak azt hogy az "minden csak nem jó" ha bejutnak. Ergo aki rájuk szavaz az számodra nem elfogadható. Rosszul értelmezem?
Nem örülök hogy bejutnak. Nem jó nekem mert nem örülök neki ezt írtam.
Ez nem jelenti azt hogy én minősítem más választását. Egyszerűen nem értem.
Szerintem meg pont azt sugaltad.

Én sem értem a fideszes szavazókat. Valószínűleg ők meg engem nem értenek meg. Sőt lehet az ellenzékiek sem értenek hogy a kutyákra adtam a listás szavazatom. Nem érdekel. Felesleges egymást győzködnünk az igazunkról.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4480
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2022. április 3., vasárnap 22:46

ziro4vr írta:
ateeemadrid írta: Lehet itt fikázni az ellenzéket, de semmi változás nem lenne normális arcokbol allo emberekkel sem. Sőt, hehe szokta mondani, hogy Puzsér Vona Schiffer féle arcokkal lehetne kezdeni valamit, de sztem még annyi szavazatot se szednenek össze, az átlag magyar azt se érti miről beszélnek. Azért a tarsadalmunkban nagy a sötétség, a fidesz pedig ezt tökéletesen hssznalja ki. Ki kell halnia itt 1 generacionak, addig marad orban vs gyurcsany, amit altalaba a törpecigany szokott nyerni.
Hát én nem tudom, ha ránézek az alattam levő generációkra, kurvára nem bizakodó vagyok. :lol:
Jogos, én se, a lényeg csak az volt, hogy naivitás azt gondolni szerintem, hogy ez az ellenzék összetételéből fakad csak. Akik így gondolják sztem túlbecsülik a társadalmunkat, elvégre még mindig a DK a legnagyobb ellenzéki párt, sokat elmond.

Szóval ha jön pár szimpatikus arc, vagy az említett figurák összeállnak, akkor se nagyon reménykedjen senki, nem erre van igény.

Avatar
Buitre
Hozzászólások: 1363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:35
Kedvenc játékosaid: Valderrama, Valerón, Butragueño
Tartózkodási hely: Biharugra/Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Buitre » 2022. április 3., vasárnap 22:46

ezt így itthagyom, egy átlátszóponthu cikkből (hogy lehet legyőzni a rezsimet):

Hasonlóan jó példa lehet a 2019-es isztambuli főpolgármester-választás eredménye is, ahol Ekrem Imamoglu, egy kevéssé ismert politikus, aki korábban egy isztambuli városrész polgármestere volt, legyőzte a kormánypárt jelöltjét, Binari Yildirimet. A siker titkát egy jól felépített kampánystratégia adta, aminek alapja egy ötvenoldalas, belső használatra készült kézikönyv volt Radikális szeretet címmel, amelyben leírták, hogy hogyan érdemes kommunikálni a választókkal.

A párt abból indult ki, hogy a győzelemhez meg kell haladni a pártpolitikai törésvonalakat, a polarizációra épülő populista politikát, és a másik oldal szavazóit is meg kell tudni szólítani.

Ezért a kampány alatt nem sokszor ejtette ki Erdogan nevét, és a negatív kampány helyett a személyes jelenlétre és a közösségi oldalakon folytatott kommunikációra, a választópolgárok problémáinak megoldására helyezte a hangsúlyt.

Imamoglu győzelme már csak azért is példaértékű, mert egy olyan autokratikus rendszerben vitte véghez, ahol alkotmánymódosítások az elnök kezében összpontosították a hatalmat, a média nagy részét is a kormánypárt uralja, és Magyarországhoz hasonlóan éles ellentét feszül a nagyvárosok ellenzéki szimpatizánsai, valamint a vidék kormánypárti szavazói között. Sőt, még a szavazást is meg kellett ismételni.

A CHP azóta legnagyobb ellenzéki párt a török parlamentben, Imamoglura pedig jelenleg Erdogan egyik lehetséges kihívójaként tekintenek a 2023-as elnökválasztáson.

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Politika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. április 3., vasárnap 22:44

Monduk amig ilyen szamtalanszor megbukott alakokra lehet csak gondolni alternativakent mint Vona, vagy a szajhos Puzser meg tarsai akkor Orban valoban addig marad amig akar.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. április 3., vasárnap 22:43

ateeemadrid írta: Lehet itt fikázni az ellenzéket, de semmi változás nem lenne normális arcokbol allo emberekkel sem. Sőt, hehe szokta mondani, hogy Puzsér Vona Schiffer féle arcokkal lehetne kezdeni valamit, de sztem még annyi szavazatot se szednenek össze, az átlag magyar azt se érti miről beszélnek. Azért a tarsadalmunkban nagy a sötétség, a fidesz pedig ezt tökéletesen hssznalja ki. Ki kell halnia itt 1 generacionak, addig marad orban vs gyurcsany, amit altalaba a törpecigany szokott nyerni.
Hát én nem tudom, ha ránézek az alattam levő generációkra, kurvára nem bizakodó vagyok. :lol:
Nem illik.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4480
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2022. április 3., vasárnap 22:41

Lehet itt fikázni az ellenzéket, de semmi változás nem lenne normális arcokbol allo emberekkel sem. Sőt, hehe szokta mondani, hogy Puzsér Vona Schiffer féle arcokkal lehetne kezdeni valamit, de sztem még annyi szavazatot se szednenek össze, az átlag magyar azt se érti miről beszélnek. Azért a tarsadalmunkban nagy a sötétség, a fidesz pedig ezt tökéletesen hssznalja ki. Ki kell halnia itt 1 generacionak, addig marad orban vs gyurcsany, amit altalaba a törpecigany szokott nyerni.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. április 3., vasárnap 22:36

kozben dr godeny a korzeteben egy eros 1.5%-ot villantott. :mrgreen:

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2022. április 3., vasárnap 22:36

Sierra írta:
cart írta: Engem mar csak az erdekel, hogy hany bukott valsztas kell meg hogy az ellenzek rajojjon ha osszeallnak Gyurcsannyal az fix vereseget jelent
De amúgy tényleg. :lol:
Beszántanám az összes ellenzéki politkust. Semmi hitelük nincs.
Teljes reset kéne ott, de hát nincs utánpótlás se. Anno Momentumban bíztam, de hagyjuk inkább. Szép világ lesz, itt marad a Fidesz hatalom Orbi haláláig, ez innentől fixnek vehető. Plusz számolhatunk azzal, hogy egyre távolabb kerülünk a nyugattól és Oroszország meg közben szépen bekebelez minket. Jó kis jövőkép. :)
Mondjuk sokan ezért szavaztak a Mi hazánkra.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kodo » 2022. április 3., vasárnap 22:34

Tjacks írta:
kodo írta:

Senki sem mondta hogy nem. Az érdekel milyen megfontolásból.
Jah azt nem írtad csak azt hogy az "minden csak nem jó" ha bejutnak. Ergo aki rájuk szavaz az számodra nem elfogadható. Rosszul értelmezem?
Nem örülök hogy bejutnak. Nem jó nekem mert nem örülök neki ezt írtam.
Ez nem jelenti azt hogy én minősítem más választását. Egyszerűen nem értem.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 3., vasárnap 22:34

cart írta: Engem mar csak az erdekel, hogy hany bukott valsztas kell meg hogy az ellenzek rajojjon ha osszeallnak Gyurcsannyal az fix vereseget jelent
De amúgy tényleg. :lol:
Beszántanám az összes ellenzéki politkust. Semmi hitelük nincs.
Teljes reset kéne ott, de hát nincs utánpótlás se. Anno Momentumban bíztam, de hagyjuk inkább. Szép világ lesz, itt marad a Fidesz hatalom Orbi haláláig, ez innentől fixnek vehető. Plusz számolhatunk azzal, hogy egyre távolabb kerülünk a nyugattól és Oroszország meg közben szépen bekebelez minket. Jó kis jövőkép. :)

Tjacks
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. április 3., vasárnap 22:33

'shutterisland írta: remy ird mar be, hogy ketharmad.
pls.
Egyébként ha szűken nem lesz még a kétharmad akkor mi lesz? Szerintem mindannyian sejtjük hogy az össz ellenzék soraiban is lehet majd szavazatot vásárolni. Elég hamar kiderülne kinek mi az ára :)

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Politika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. április 3., vasárnap 22:32

Engem mar csak az erdekel, hogy hany bukott valsztas kell meg hogy az ellenzek rajojjon ha osszeallnak Gyurcsannyal az fix vereseget jelent :lol:

Mondjuk gondolom sok ember inkabb valasztja a 2. helyet es a biztos kepeviseloi fizetest.

Tjacks
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. április 3., vasárnap 22:29

kodo írta:
Tjacks írta:

Miért ne szavazhatna? :kivagyhe: ( kutyusra voksoltam listán)
Senki sem mondta hogy nem. Az érdekel milyen megfontolásból.
Jah azt nem írtad csak azt hogy az "minden csak nem jó" ha bejutnak. Ergo aki rájuk szavaz az számodra nem elfogadható. Rosszul értelmezem?

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. április 3., vasárnap 22:29

ziro4vr írta:
Csabi írta: kívülről egyébként ez nagyon durva hogy egy olyan párt hoz ilyen eredményt, aminek nincs programja (azon kívül, hogy szavazz ránk és jó lesz). ilyen szerintem europaban nagyon kevés helyen van hogy egy pártnak még csak ígérnie se kell semmit, úgyis térdel előtte az ország.
Itt nem a pártra szavaznak hanem az OV brandre, ijesztő hogy az árfolyama ilyen magas.

Párom ma kérdezte, hogy miképp áll a szavazás. Mondom nálunk úgy megy ez, mint náluk ( Oroszország) és a beloruszoknál. Kikerekedett a szeme és csak annyit tudott még a nagy meglepetéstől sokkolva kérdezni, hogy itt nem ellenőrzik a szavazatok valóságosságát ?

Erre már csak egy röhögéssel tudtam válaszolni ..

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 3., vasárnap 22:29

Na asszem nekem ez volt az utolso szavazasom egy ideig. Teljesen felesleges. Topikot is offolom. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. április 3., vasárnap 22:28

'shutterisland írta: remy ird mar be, hogy ketharmad.
pls.
Sima 2/3. Nem kérdés.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Politika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. április 3., vasárnap 22:27

Marky írta: Az MH a Fidesz hardcore mozgalma, akik nyugodtan zsidozhatnak, ciganyozhatnak, usazhatnak.
jézus gyere le :fpalm:
Kép

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5354
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 3., vasárnap 22:24

wlore nem hatra :lol: ciganyorszag grofoval es gyozikevel errr van igeny
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. április 3., vasárnap 22:22

remy ird mar be, hogy ketharmad.
pls.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég