Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. március 31., csütörtök 9:41

2018 óta nincsenek illúzióim a magyar társadalommal szemben. A háttérben meg óriási munkát végez a Fidesz. A dk meg konkrétan nem kampányol, akinek a legnagyobb a szervezettsége.

Sima Fidesz.
Bp kék, vidék narancssárga, egy-egy kék pöttyel. Ennyi

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6651
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. március 31., csütörtök 9:34

Caraway írta: Na, akkor en vagyok itt is az egyetlen magabiztos.

3 nap mulva uj kormanya es miniszterelnoke lesz az orszagnak. :)
Miert, akkor en mi vagyok? :mrgreen:
Optimistan latom a dolgot, es hiszek abban, hogy vegre lesz valtozas. Hit nelkul soha semmi nem sikerult meg a vilagon. Aztan ha ne adj Isten megnyeri MZP, es nem valik be, akkor ugyis szetszedik oket es majd jon mas. Olyan melyen vagyunk, hogy itt mar majdnem minden mindegy.
:goat:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. március 31., csütörtök 8:28

Mondjuk az megint erdekes tema, hogy mit tud csinalni majd az ellenzek egy esetleges gyozelem utan. En elsokorben a media ugyeben, illetve a tarsadalom meggyogyitasaban, illetve felesleges polarizalasanak felfuggeszteseben remenykedek, utana pedig gazdasagilag abban, hogy nem fognak felelotlenul adakozni, mint 2001 ota mindenki egy ev kivetelevel.

De elszamoltatas nem lesz amig Polt Peter ul ott, az o helye pedig bombabiztos, meg azt is latom magam elott, hogy Katalinunk minden torvenyjavaslatot megvetoz heccbol ahanyszor csak tudja, a ner maffiat lebontani sem egy tul konnyu feladat.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. március 31., csütörtök 8:25

Caraway írta: Na, akkor en vagyok itt is az egyetlen magabiztos.

3 nap mulva uj kormanya es miniszterelnoke lesz az orszagnak. :)
Gyur.. :shifty:























:mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 31., csütörtök 8:15

Caraway írta: Na, akkor en vagyok itt is az egyetlen magabiztos.

3 nap mulva uj kormanya es miniszterelnoke lesz az orszagnak. :)
papiron :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1665
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. március 31., csütörtök 8:00

Na, akkor en vagyok itt is az egyetlen magabiztos.

3 nap mulva uj kormanya es miniszterelnoke lesz az orszagnak. :)

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. március 31., csütörtök 7:58

En tobb kebabostol kaptam azt az infot, hogy fidesznel hasonloan be vannak szarva, mint a fovarosi polgarmester valasztas elott, mert nagyon feljott az ellenzek. Kivancsi vagyok, azt kene elkerulni, hogy a mi hazankkal legyen meg a fidesznek az 50%+1, az a letezo legrosszabb szcenario, inkabb 4/5-el nyerjenek. :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. március 31., csütörtök 7:51

Szerintem meg nem kell varni mar sokat. Eljott az ido, Orban most fog bukni. Erzik a vesztuket, tudjak a felmeresekbol, hogy nem nekik all a zaszlo. Dezinformalas es elbizonytalanitas, hogy a fidesz vezet.
a legfrisebb felmeresek szerint (zavecz,median,republikon,publicus,nezopont) mind a fidesz van elorebb, ki szerint szorosan, ki szerint siman.
asszem' a median szerint eleg sima lesz.

tudom, hogy fenntartassal kell kezelni es ahogy mzp is mondja, a valasztason kell nyerni nem a felmereseken, de azert veszjoslo, hogy mind egyiranyba mutat.

Tjacks
Hozzászólások: 2675
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. március 31., csütörtök 7:40

Kercsó írta: Gattyán a megoldás :D elvégre neki már annyi pénze van, nem kell lopnia
+ Ahogy Bödőcs is mondta a minap: lehet hogy a kormányablakban vetkőznek majd a nénik!

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 31., csütörtök 6:35

Mennyi almodjkiralylany van itt, sima fityesz 2/3 :lol:
döbbenet
imadom :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3896
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2022. március 31., csütörtök 0:53

Gattyán a megoldás :D elvégre neki már annyi pénze van, nem kell lopnia
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6651
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. március 31., csütörtök 0:25

csababarca írta: Nem hiszem, hogy csak úgy megbuknak, nem kitöltve az újabb dicső 4 évüket.
Ott komoly munka van a háttérben, nem hülyék ülnek, a hatalommegtartás módszereit tökélyre fejlesztették.
Nem az ilyen madarakból kell kiindulni mint Kósa meg Szijjártó, ezek csak kirakatemberek.

Nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy a 3 millió csőfideszesből hirtelen kiábrándul 1 millió mondjuk.
Tényleg nem tudom minek kéne ahhoz kiderülnie, hogy a sajátjaik elforduljanak a Párttól, és OV-tól.

Most is lesz meglepődés vasárnap este, hétfőn, és újabb kiábrándulás.
Majd 1-2 év apátia az ellenzék részéről, majd kapkodós másfél év újra a választásig, és új remek konstrukciók a fidesz leváltására.
Ez 4 évente így lesz, amíg OV van.
Ha majd nem lesz, az nyit új lapot a magyar pártpolitikában.
Szerintem meg nem kell varni mar sokat. Eljott az ido, Orban most fog bukni. Erzik a vesztuket, tudjak a felmeresekbol, hogy nem nekik all a zaszlo. Dezinformalas es elbizonytalanitas, hogy a fidesz vezet. Mar mindent kimenekitettek, amit lehet, mindent zaroltak, ures a kassza, tomerdek hitel felveve, autopalyak, alapitvanyok, egyetemek, mediumok kiszervezve, a csalad java kulfoldon van. Azok, akik az elmult valasztasokon nem mentek el, es most el fognak menni, azok mind ellenzekiek lesznek. 4 evvel ezelott, a hat partra adott szavazatok egyet fognak alkotni. Ehhez hozzajon a kiabrandultak letszama, ami jelentosebb lehet, mint amit tippelnek. Nem nehez kiszamolni, hogy boven 50-50 folott van az ellenzek.
Egyetlen modon tud a fidesz nyerni szerintem: ha beleavatkozik a valasztasokba es elcsaljak. Nem tudom, technikailag megoldhato e, de ha Oroszorszagban es feheroroszorszagban megoldottak, akkor itt is. Mar a 2018-as sem volt tiszta…
:goat:

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: node » 2022. március 30., szerda 23:23

füst írta:
nmate írta: Azt látom, hogy sokan ellene mennek itt az ellenzéknek - de van olyan köztetek aki 2/3 Fideszt szeretne továbbra is?

Lécci ne az elbaszott nyilakat nyomkodjátok, hanem érveljetek, miért akarjátok, hogy folytatódjon a jelenlegi felállás.
Aha, már régebben volt ugyanez a kérdés, én is változást szeretnék mint itt mindenki más, de nem szart a fosra, hanem teljeskörű változást. A fidesznél a vereség is belefér, semmi nem fog változni, de egy újabb 2/3-ba esetleg belebukhat ez az ellenzéknek nevezett valami, ha nem is egyből, de évről évre. Először ott várnám a megtisztulást, és utána szeretném ha leváltanák a fideszt.
...
Ugyanezt a hibát követtem el 2010-ben. Úgy gondoltam, hogy Gyurcsánynak, az MSZP-nek és az SZDSZ-nek el kell tűnnie a magyar politikai térképről, ami csak akkor lehetséges, ha brutálisan kevés szavazatot kapnak, ellenben a Fidesz erős lesz. Ezért fintorogva bár, de rányomtam a Fideszre. És mi történt?:
1) Az SZDSZ kimúlt, pipa
2) Gyurcsány és a szocik túléltek, döbbenet
3) Néhány hónap után kiderült, hogy a Fidesz 2/3 a legrosszabb dolog (holtversenyben Gyurcsánnyal, csak más okból), ami az országgal történt a rendszerváltás óta.

Ha a Fidesz megint behúzza a 2/3-ot, és nem tör ki forradalom, akkor a haldokló magyar demokráciának legkésőbb télre vége. Onnantól ellenzék csak papíron lesz. Ha nincsen 2/3, akkor talán-talán megbukhat Orbán, de csak kisebb csodával. A fő probléma, hogy kurva nagy szarban leszünk gazdaságilag néhány hónapon belül, és ilyenkor egy autoriter hajlamú rezsim egyetlen dolgot tud csinálni: feljebb tekeri a propagandát, és bekeményít.

Szóval a lényeg, hogy ha most azért nem szavazol az ellenzékre, mert várod, amíg jön egy jobb ajánlat a fidesz regnálása mellett, akkor várj türelmesen néhány évtizedet.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 30., szerda 22:37

raul 4 ever írta:
Amikor majd nem lesz pénz "visszaadni a családoknak az szja-t", vagy kifizetni bármilyen kumma drága építési munka felét, mert egy maastrichti kritériumot se teljesít a költségvetés és nem jön pénz, majd mindenki beveszi, hogy a g**i brüsszel miatt?
Őszintén?
Igen, mert erre lettek “nevelve”.
Tévedhetetlen a Párt és a Vezér.
Brüsszel, vagy Soros, vagy Feri, vagy “bezzeg 2002-2010” mindig jól csengő szlogenek.


De írtam, azért nem hülyék ülnek a fideszben.
Ki van ez találva, itthon ugatnak brüsszelre, kint tök mást csinálnak.
Csak itthon kommunikálják hogy ők helyre tették Brüsszelt, meg a nyugatot.
Kint meg ájtatós pofával magyarázzák, hogy minden rendben itthon, 100% eu forever maszlagok.

Valahol zsenik.


Szóval kit érdekel, hogy csóró vagy? Amíg nem műtenek át nőnek/férfinak csak úgy a nyílt utcán, addig védve vagy, és örülj magadnak. Ha a gyerekedet se az oviban, mert Vitya megvédte tőle, akkor még inkább.
Ez a fontos.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rikko
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. március 30., szerda 22:19

El is hiszi...
Zombi módban vannak évek óta.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. március 30., szerda 22:07

raul 4 ever írta:
csababarca írta: Nem hiszem, hogy csak úgy megbuknak, nem kitöltve az újabb dicső 4 évüket.
Ott komoly munka van a háttérben, nem hülyék ülnek, a hatalommegtartás módszereit tökélyre fejlesztették.
Nem az ilyen madarakból kell kiindulni mint Kósa meg Szijjártó, ezek csak kirakatemberek.

Nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy a 3 millió csőfideszesből hirtelen kiábrándul 1 millió mondjuk.
Tényleg nem tudom minek kéne ahhoz kiderülnie, hogy a sajátjaik elforduljanak a Párttól, és OV-tól.

Most is lesz meglepődés vasárnap este, hétfőn, és újabb kiábrándulás.
Majd 1-2 év apátia az ellenzék részéről, majd kapkodós másfél év újra a választásig, és új remek konstrukciók a fidesz leváltására.
Ez 4 évente így lesz, amíg OV van.
Ha majd nem lesz, az nyit új lapot a magyar pártpolitikában.
De amikor 900 lesz a benzin, 700 a kenyér, 600 ft-nyi € egy gombóc fagyi a Práter mellett Bécsben, a jobbágy akkor se fogja feltenni a kérdést: "De mikó lettem én ijjen csóró? :hmmm: "

Amikor majd nem lesz pénz "visszaadni a családoknak az szja-t", vagy kifizetni bármilyen kumma drága építési munka felét, mert egy maastrichti kritériumot se teljesít a költségvetés és nem jön pénz, majd mindenki beveszi, hogy a g**i brüsszel miatt?

Van bennem egy ilyen addig jár a korsó a kútra naivitás, hogy csakazért mert 1-2-szer szerencsével megúszod a bajt, immunis és mindenható nem leszel, és előbb-utóbb muszáj lesz majd visszavenni és kevesebbet lopni, mert a valóság csúnyán arcon fog csapni.
Hidd el, aki a Fideszre szavaz, azoknak a 90%-a azt is elhinné, hogy a Föld lapos.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. március 30., szerda 21:59

csababarca írta: Nem hiszem, hogy csak úgy megbuknak, nem kitöltve az újabb dicső 4 évüket.
Ott komoly munka van a háttérben, nem hülyék ülnek, a hatalommegtartás módszereit tökélyre fejlesztették.
Nem az ilyen madarakból kell kiindulni mint Kósa meg Szijjártó, ezek csak kirakatemberek.

Nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy a 3 millió csőfideszesből hirtelen kiábrándul 1 millió mondjuk.
Tényleg nem tudom minek kéne ahhoz kiderülnie, hogy a sajátjaik elforduljanak a Párttól, és OV-tól.

Most is lesz meglepődés vasárnap este, hétfőn, és újabb kiábrándulás.
Majd 1-2 év apátia az ellenzék részéről, majd kapkodós másfél év újra a választásig, és új remek konstrukciók a fidesz leváltására.
Ez 4 évente így lesz, amíg OV van.
Ha majd nem lesz, az nyit új lapot a magyar pártpolitikában.
De amikor 900 lesz a benzin, 700 a kenyér, 600 ft-nyi € egy gombóc fagyi a Práter mellett Bécsben, a jobbágy akkor se fogja feltenni a kérdést: "De mikó lettem én ijjen csóró? :hmmm: "

Amikor majd nem lesz pénz "visszaadni a családoknak az szja-t", vagy kifizetni bármilyen kumma drága építési munka felét, mert egy maastrichti kritériumot se teljesít a költségvetés és nem jön pénz, majd mindenki beveszi, hogy a g**i brüsszel miatt?

Van bennem egy ilyen addig jár a korsó a kútra naivitás, hogy csakazért mert 1-2-szer szerencsével megúszod a bajt, immunis és mindenható nem leszel, és előbb-utóbb muszáj lesz majd visszavenni és kevesebbet lopni, mert a valóság csúnyán arcon fog csapni.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

rikko
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. március 30., szerda 21:13

csababarca írta: Nem hiszem, hogy csak úgy megbuknak, nem kitöltve az újabb dicső 4 évüket.
Ott komoly munka van a háttérben, nem hülyék ülnek, a hatalommegtartás módszereit tökélyre fejlesztették.
Nem az ilyen madarakból kell kiindulni mint Kósa meg Szijjártó, ezek csak kirakatemberek.

Nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy a 3 millió csőfideszesből hirtelen kiábrándul 1 millió mondjuk.
Tényleg nem tudom minek kéne ahhoz kiderülnie, hogy a sajátjaik elforduljanak a Párttól, és OV-tól.

Most is lesz meglepődés vasárnap este, hétfőn, és újabb kiábrándulás.
Majd 1-2 év apátia az ellenzék részéről, majd kapkodós másfél év újra a választásig, és új remek konstrukciók a fidesz leváltására.
Ez 4 évente így lesz, amíg OV van.
Ha majd nem lesz, az nyit új lapot a magyar pártpolitikában.
Szerintem OV addig lesz trónon, míg Putin le nem esik a sajatjaról.
Egyszerűen nem látom azt, hogy Vitya ne legyen újabb 4 évre megszavazva. De szerintem most nem lesz, nem lehet 2/3.

rikko
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. március 30., szerda 21:10

Bruti okosban megoldja 🤣

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. március 30., szerda 21:08

nyilvan csak felig komoly kerdes, de ugye lehet meglepetes a rengeteg "bizonytalan" miatt.
a kutyak szerintetek fel vannak keszulve, hogy ha beesik egy komoly (5-10% kozott) eredmeny ? :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 30 regisztrált és 0 vendég