Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2022. március 31., csütörtök 11:11

Süti írta:
petiamadridista írta:

Hibás ez a rezsilogika.
Nekem van egy kisebb boltom. Vidéki gyerek vagyok. Nem egy nagy üzletet kell elképezelni, egy kisebb vidéki boltot.
Ha ott nő a rezsi az persze hogy ráterhelődik az árakra, de attól még hogy a te rezsid otthon is nő, a boltban nem lesz olcsóbb semmi. Tehát ha a lakossági árak is nőnek akkor az történik, hogy ugyanennyibe fog kerülni minden a boltba, vagy mégdrágabb lesz ha a szállítás költségei is nőnek, de neked mint vásárlónak pluszba még otthon is be kell tolnod a jóval nagyobb villanyszámlát. Az otthonibrezsit igenis megspóroltad. Eddig. Az nem igaz hogy nem. Hát én kettőt rezsit fizetek. Látom. Azt nem fizetted kinduplán sehol.
Nem a lakosság költségei szerint képződik az ár, hanem a beszerzés, logisztikai, üzlet üzelmetetésének összességéből.
Tehát te a saját rezsiden nyert pénzt nem fizeted ki a boltban, te a bolt rezsijét fizeted ki. Ha neked otthon nagyobb lesz a villanyszámlád, többért tankolsz akkor azt oda is be fizeted, plusz még a bolt rezsijét is úgymond.
Na. Érted.

Gazdasági válság jön. 52 százalékkal nőtt a búza ára azbelmúlt hónapokban. 5 éve 250- 300 volt egy kg kenyér. Év végére 800 körül lehet. És ki tudja, hogy azt a vásarló egyáltalán lenyeli...
Én értem és megértem 12 év után a messiásvárást, valahol ez teljesen érthető, de azért bennem van a szar, hogy egy kissé botladozó gyakorlat nélküli csapat ezt most hogy oldja meg.
Félő,.hogy kurva nagy káosz lesz.

Tehát nem mindenki agymosott meg megafonon nevelet ember aki azért óvatos ezzel a nagy változással kapcs.
Azt kellene megérteni, hogy az egész kormányzati költségvetés szintjén működik. Az, amiből neked otthon rezsicsökkentésed van, beszedik 27%os áfán, beszedik brutál SZJA-n, és beszedik mindenhol máshol. Pénzt a semmiből nem tudsz előteremteni, pláne nem, mikor két kézzel szórod a nem értékteremtő beruházásokra.

Szóval oké, tapsolj mert az "otthoni rezsit" megspóroltad, a forintjaid ugyanúgy nem maradnak nálad.

De kisboltot vezetsz, feltételezem a saját eredményed alakulásán te is látod, hogy összességében hogy néz ki, ha az egyik terméked profitot termel, a másik meg hiányt...

Persze a hatósagi áras termékek veszteségesek. Nem kicsit.
De ha csökkentik rajta az adót, attól még nem biztos hogy visszábbtekerjük a csökkentés mértékével az árát. Ezt még sosem csinálta senki, max ha akciózott. Azért itt nincsenek olyan nagy árkulcsok... sajnos.
Valamennyivel olcsóbb lesz mert a verseny ezt megkívánja tehát a piac úgymond rendezi magát. De az egyáltalán nem biztos, hogy az adó mértékében lesz olcsóbb.
Ez az egyik.
A másik, hogy nem vagyok meggyőzve arról,.hogy lesz látható méretű adócsökkentés.
Ezt, pedig meghallgattam párszor MZP-t, néhány termék kapcsán pedzette.
Viszont sok szociális juttatást akar bevezetni ami jó.
De azok mellé már nem tudon, hogyan fér be az adócsökkentés, plábe recesszió alatt
Ez így nekem ellentmondásos.

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2022. március 31., csütörtök 11:05

petiamadridista írta:
rashidm írta:

Ezt értem, meg meg is lehet érteni talán. A baj az, hogy akár marad a Fidesz akár nem, itt térdelés lesz mindenkinek. Ha meg marad a Fidesz, még jobban megtömik magukat. Ha meg nem nyer, ott fog keresztbe tenni, ahol nem szégyelli. Véleményem szerint nem véletlen, hogy mindenhova bevásárolták magukat, jó alacsony áron; és még ott van a "nembajszosáderjános" hölgyike. Biztosra veszem, szinte mindig lassítani fog bármilyen ügymenetet ami kedveznek az ellenzéknek.

Menjünk tovább. Szintén saját példa.
Nekem sajnos nincs trafikom, a konkurenciámnak van.
Ha szabad piac lennem amit az ellenzék akar, akkor lehet nekem is lenne dohánybolt, és ezzel megverném a konkurenciát, na ja. Megverném a konkurenciát, akkor jól jártam mert amazok bezárnak. Persze, akkor ott x munkahelynek lőttek, tehát az ő elégedetlenségük az egekbe löködik. Tehát ők egyből meggyülölnek mindent ami nem fidesz. Teljesen jogosan
Vagy. Árulok majd dohányterméket de valamiért nem verem meg a konkurenciát. Akkor meg sehol sem vagyok, mert a cigi csak úgy fial pénzt ha monopolhelyzetben tudod árusítani.
Vagy ezt is monopoljogok újraosztásaval akarják biztosítani ?? Akkor meg mi értelme az egész műsornak. Az ugyanaz mint eddig. Leszenek monopoljogok amijet az állan kegyből kioszt.

Mit akarok ezzel mondani. Ez egy teljesen jó kis ötlet, érdekes kis kísérlet lenne. De nem érzem, hogy pont most erre lenne szükség. A fideszt nem recesszió előtt kell leváltani, mert abból káosz lesz.


tibi18:
A te logikád. : legyen változás, mert ez szarfos, ettől csak jobb lehet.
Azért ez nem biztos, hogy így van.
Szükséges a tanárok bérének emelése, ez nyilvánvaló. De ha ez emelt bért duplán betolod máshová...
Akkor nem biztos, hogy előrébb vagy. Illetve a szüleid.
Én nem mondom, hogy ettől csak jobb lehet. Csak annyit, hogy megnéznék 12 év után mást. Mert mi van, ha jobb?

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. március 31., csütörtök 11:01

petiamadridista írta:

Hibás ez a rezsilogika.
Nekem van egy kisebb boltom. Vidéki gyerek vagyok. Nem egy nagy üzletet kell elképezelni, egy kisebb vidéki boltot.
Ha ott nő a rezsi az persze hogy ráterhelődik az árakra, de attól még hogy a te rezsid otthon is nő, a boltban nem lesz olcsóbb semmi. Tehát ha a lakossági árak is nőnek akkor az történik, hogy ugyanennyibe fog kerülni minden a boltba, vagy mégdrágabb lesz ha a szállítás költségei is nőnek, de neked mint vásárlónak pluszba még otthon is be kell tolnod a jóval nagyobb villanyszámlát. Az otthonibrezsit igenis megspóroltad. Eddig. Az nem igaz hogy nem. Hát én kettőt rezsit fizetek. Látom. Azt nem fizetted kinduplán sehol.
Nem a lakosság költségei szerint képződik az ár, hanem a beszerzés, logisztikai, üzlet üzelmetetésének összességéből.
Tehát te a saját rezsiden nyert pénzt nem fizeted ki a boltban, te a bolt rezsijét fizeted ki. Ha neked otthon nagyobb lesz a villanyszámlád, többért tankolsz akkor azt oda is be fizeted, plusz még a bolt rezsijét is úgymond.
Na. Érted.

Gazdasági válság jön. 52 százalékkal nőtt a búza ára azbelmúlt hónapokban. 5 éve 250- 300 volt egy kg kenyér. Év végére 800 körül lehet. És ki tudja, hogy azt a vásarló egyáltalán lenyeli...
Én értem és megértem 12 év után a messiásvárást, valahol ez teljesen érthető, de azért bennem van a szar, hogy egy kissé botladozó gyakorlat nélküli csapat ezt most hogy oldja meg.
Félő,.hogy kurva nagy káosz lesz.

Tehát nem mindenki agymosott meg megafonon nevelet ember aki azért óvatos ezzel a nagy változással kapcs.
Azt kellene megérteni, hogy az egész kormányzati költségvetés szintjén működik. Az, amiből neked otthon rezsicsökkentésed van, beszedik 27%os áfán, beszedik brutál SZJA-n, és beszedik mindenhol máshol. Pénzt a semmiből nem tudsz előteremteni, pláne nem, mikor két kézzel szórod a nem értékteremtő beruházásokra.

Szóval oké, tapsolj mert az "otthoni rezsit" megspóroltad, a forintjaid ugyanúgy nem maradnak nálad.

De kisboltot vezetsz, feltételezem a saját eredményed alakulásán te is látod, hogy összességében hogy néz ki, ha az egyik terméked profitot termel, a másik meg hiányt...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2022. március 31., csütörtök 11:01

rashidm írta:
petiamadridista írta:
Gazdasági válság jön. 52 százalékkal nőtt a búza ára azbelmúlt hónapokban. 5 éve 250- 300 volt egy kg kenyér. Év végére 800 körül lehet. És ki tudja, hogy azt a vásarló egyáltalán lenyeli...
Én értem és megértem 12 év után a messiásvárást, valahol ez teljesen érthető, de azért bennem van a szar, hogy egy kissé botladozó gyakorlat nélküli csapat ezt most hogy oldja meg.
Félő,.hogy kurva nagy káosz lesz.

Tehát nem mindenki agymosott meg megafonon nevelet ember aki azért óvatos ezzel a nagy változással kapcs.
Ezt értem, meg meg is lehet érteni talán. A baj az, hogy akár marad a Fidesz akár nem, itt térdelés lesz mindenkinek. Ha meg marad a Fidesz, még jobban megtömik magukat. Ha meg nem nyer, ott fog keresztbe tenni, ahol nem szégyelli. Véleményem szerint nem véletlen, hogy mindenhova bevásárolták magukat, jó alacsony áron; és még ott van a "nembajszosáderjános" hölgyike. Biztosra veszem, szinte mindig lassítani fog bármilyen ügymenetet ami kedveznek az ellenzéknek.

Menjünk tovább. Szintén saját példa.
Nekem sajnos nincs trafikom, a konkurenciámnak van.
Ha szabad piac lennem amit az ellenzék akar, akkor lehet nekem is lenne dohánybolt, és ezzel megverném a konkurenciát, na ja. Megverném a konkurenciát, akkor jól jártam mert amazok bezárnak. Persze, akkor ott x munkahelynek lőttek, tehát az ő elégedetlenségük az egekbe löködik. Tehát ők egyből meggyülölnek mindent ami nem fidesz. Teljesen jogosan
Vagy. Árulok majd dohányterméket de valamiért nem verem meg a konkurenciát. Akkor meg sehol sem vagyok, mert a cigi csak úgy fial pénzt ha monopolhelyzetben tudod árusítani.
Vagy ezt is monopoljogok újraosztásaval akarják biztosítani ?? Akkor meg mi értelme az egész műsornak. Az ugyanaz mint eddig. Leszenek monopoljogok amijet az állan kegyből kioszt.

Mit akarok ezzel mondani. Ez egy teljesen jó kis ötlet, érdekes kis kísérlet lenne. De nem érzem, hogy pont most erre lenne szükség. A fideszt nem recesszió előtt kell leváltani, mert abból káosz lesz.


tibi18:
A te logikád. : legyen változás, mert ez szarfos, ettől csak jobb lehet.
Azért ez nem biztos, hogy így van.
Szükséges a tanárok bérének emelése, ez nyilvánvaló. De ha ez emelt bért duplán betolod máshová...
Akkor nem biztos, hogy előrébb vagy. Illetve a szüleid.

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2022. március 31., csütörtök 10:49

Valahol most mégis a propaganda által szívesen hangoztatott, gyakorlat hiányára is hivatkozol.

De ez nem gond. Én elfogadom bárki véleményét, kinek mi miért éri meg. Nekem semmi hasznom nem volt az elmúlt 12 évből, értem ezalatt, hogy nincs gyerek, nincs lakásvásárlás, nincs kedvezményes szja, a munkámból adódóan látom, hogy folynak el a pénzek stb..

Viszont a szüleim például tanárok, a volt párommal végigszívtuk az egészségügy csodáit 4 éven keresztül, sorolhatnám, de még mindig azt mondom, nekem alapvetően az is sok, hogy egy ember döntései alapján élek 12 éve. Plusz gecire rühellem, hogy hülyének néznek.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. március 31., csütörtök 10:44

petiamadridista írta:
Gazdasági válság jön. 52 százalékkal nőtt a búza ára azbelmúlt hónapokban. 5 éve 250- 300 volt egy kg kenyér. Év végére 800 körül lehet. És ki tudja, hogy azt a vásarló egyáltalán lenyeli...
Én értem és megértem 12 év után a messiásvárást, valahol ez teljesen érthető, de azért bennem van a szar, hogy egy kissé botladozó gyakorlat nélküli csapat ezt most hogy oldja meg.
Félő,.hogy kurva nagy káosz lesz.

Tehát nem mindenki agymosott meg megafonon nevelet ember aki azért óvatos ezzel a nagy változással kapcs.
Ezt értem, meg meg is lehet érteni talán. A baj az, hogy akár marad a Fidesz akár nem, itt térdelés lesz mindenkinek. Ha meg marad a Fidesz, még jobban megtömik magukat. Ha meg nem nyer, ott fog keresztbe tenni, ahol nem szégyelli. Véleményem szerint nem véletlen, hogy mindenhova bevásárolták magukat, jó alacsony áron; és még ott van a "nembajszosáderjános" hölgyike. Biztosra veszem, szinte mindig lassítani fog bármilyen ügymenetet ami kedveznek az ellenzéknek.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2022. március 31., csütörtök 10:37

csababarca írta:
petiamadridista írta:
Ez az egész amit írtál irgalmatlan nagy baromság.
Nagyon egyoldalú a fórum ezen része. Nagyon lenéző az ország úgymond másik részével kapcs.

Valahol csikladoz az érzés, hogy váltás legyen, eleve ha váltás van már abban a percben kiderül 1 de inkább 2 kurva nagy 12 éve tartó ellenzéki mantráról, hogy hazugság. Ugye.

Szóval vonz az opció, de a 850es benzin és az ötszörös rezsi ár annyira azért nem.

( igen ötszörös, a vállakozások jelentős részénél 19 ft kWh-ról 92re nőtt a villanyár januárban ).
másik oldalon is megvan ez, nem mondtam az ellenkezőjét.
a birka tömeg mindkét félnél megvan, egyik oldalon többen, mint a másikon.
ez nem lenézés, tény.

valahol ma is kifizeted ezeket a különbözeteket, a boltok polcain lévő árukra ráterhelik ezeket.
nem egészséges mesterségesen lent tartani az árakat, volt már belőle baj.
nézd meg mennyit drágultak a termékek, ki fizeti ezeket ki? mi.
tehát amit nyerünk a rezsin meg az üzemanyagon, azt simán kifizeted máshol, végül ugyanott köt ki ez a pénz.

erre írtam, hogy ki van ez találva. a hatalomnak megéri így, mert máshonnan befolyik.

Hibás ez a rezsilogika.
Nekem van egy kisebb boltom. Vidéki gyerek vagyok. Nem egy nagy üzletet kell elképezelni, egy kisebb vidéki boltot.
Ha ott nő a rezsi az persze hogy ráterhelődik az árakra, de attól még hogy a te rezsid otthon is nő, a boltban nem lesz olcsóbb semmi. Tehát ha a lakossági árak is nőnek akkor az történik, hogy ugyanennyibe fog kerülni minden a boltba, vagy mégdrágabb lesz ha a szállítás költségei is nőnek, de neked mint vásárlónak pluszba még otthon is be kell tolnod a jóval nagyobb villanyszámlát. Az otthonibrezsit igenis megspóroltad. Eddig. Az nem igaz hogy nem. Hát én kettőt rezsit fizetek. Látom. Azt nem fizetted kinduplán sehol.
Nem a lakosság költségei szerint képződik az ár, hanem a beszerzés, logisztikai, üzlet üzelmetetésének összességéből.
Tehát te a saját rezsiden nyert pénzt nem fizeted ki a boltban, te a bolt rezsijét fizeted ki. Ha neked otthon nagyobb lesz a villanyszámlád, többért tankolsz akkor azt oda is be fizeted, plusz még a bolt rezsijét is úgymond.
Na. Érted.

Gazdasági válság jön. 52 százalékkal nőtt a búza ára azbelmúlt hónapokban. 5 éve 250- 300 volt egy kg kenyér. Év végére 800 körül lehet. És ki tudja, hogy azt a vásarló egyáltalán lenyeli...
Én értem és megértem 12 év után a messiásvárást, valahol ez teljesen érthető, de azért bennem van a szar, hogy egy kissé botladozó gyakorlat nélküli csapat ezt most hogy oldja meg.
Félő,.hogy kurva nagy káosz lesz.

Tehát nem mindenki agymosott meg megafonon nevelet ember aki azért óvatos ezzel a nagy változással kapcs.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. március 31., csütörtök 10:37

ikelemen5 írta: Szerintem ebből a szempontból mindegy, hogy ki lesz kormányon, az év második felében arcon fog b*szni minket az infláció, brutális áremelkedést "várok". A deviza hitelek bukása, a világválság picsa volt ahhoz képest, ami most jön. :-(
Aki azert szavaz a Fityiszre, mert hogy majd mem lesz benzinár emelkedés meg hatalmas nagy infláció az mem tudom hol el. Kivancsi lennek, nem-e erre megy ki a játék: szépen megszedték magukat, most nem nyernek de a következőn meg megint fognak mert hogy “huu a köcsög ellenzék miatt drága lett minden”.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. március 31., csütörtök 10:33

ikelemen5 írta: Szerintem ebből a szempontból mindegy, hogy ki lesz kormányon, az év második felében arcon fog b*szni minket az infláció, brutális áremelkedést "várok". A deviza hitelek bukása, a világválság picsa volt ahhoz képest, ami most jön. :-(
A helyzet ketsegtelenul szar lesz (akiknek keves penzuk van, nekik foleg), a kerdes az, hogy vki biztosan lopassal es a sajat gyarapodasaval fogja-e kezelni a helyzetet (ezzel tovabb melyiteni a szakadekot), vagy meg lesz ra esely, hogy ertelmes iranyba elindul vmi.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. március 31., csütörtök 10:26

Szerintem ebből a szempontból mindegy, hogy ki lesz kormányon, az év második felében arcon fog b*szni minket az infláció, brutális áremelkedést "várok". A deviza hitelek bukása, a világválság picsa volt ahhoz képest, ami most jön. :-(
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. március 31., csütörtök 10:22

petiamadridista írta:
zsuninnyo írta:

Az a hazugsag, hogy ezt most nem fizeted ki. Kifizeted, csak mas formaban, peldaul kurva nagy arnovekedessel, inflacioval es adoval.

Mármint mit nem most fizetek ki ??
Az (altalunk kifizetett arahoz kepest messze) elszallt rezsiarat es az uzemanyagot.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 31., csütörtök 10:19

petiamadridista írta:
Ez az egész amit írtál irgalmatlan nagy baromság.
Nagyon egyoldalú a fórum ezen része. Nagyon lenéző az ország úgymond másik részével kapcs.

Valahol csikladoz az érzés, hogy váltás legyen, eleve ha váltás van már abban a percben kiderül 1 de inkább 2 kurva nagy 12 éve tartó ellenzéki mantráról, hogy hazugság. Ugye.

Szóval vonz az opció, de a 850es benzin és az ötszörös rezsi ár annyira azért nem.

( igen ötszörös, a vállakozások jelentős részénél 19 ft kWh-ról 92re nőtt a villanyár januárban ).
másik oldalon is megvan ez, nem mondtam az ellenkezőjét.
a birka tömeg mindkét félnél megvan, egyik oldalon többen, mint a másikon.
ez nem lenézés, tény.

valahol ma is kifizeted ezeket a különbözeteket, a boltok polcain lévő árukra ráterhelik ezeket.
nem egészséges mesterségesen lent tartani az árakat, volt már belőle baj.
nézd meg mennyit drágultak a termékek, ki fizeti ezeket ki? mi.
tehát amit nyerünk a rezsin meg az üzemanyagon, azt simán kifizeted máshol, végül ugyanott köt ki ez a pénz.

erre írtam, hogy ki van ez találva. a hatalomnak megéri így, mert máshonnan befolyik.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2022. március 31., csütörtök 10:18

zsuninnyo írta:
petiamadridista írta:
Szóval vonz az opció, de a 850es benzin és az ötszörös rezsi ár annyira azért nem.

( igen ötszörös, a vállakozások jelentős részénél 19 ft kWh-ról 92re nőtt a villanyár januárban ).
Az a hazugsag, hogy ezt most nem fizeted ki. Kifizeted, csak mas formaban, peldaul kurva nagy arnovekedessel, inflacioval es adoval.

Mármint mit nem most fizetek ki ??

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. március 31., csütörtök 10:16

petiamadridista írta:
Szóval vonz az opció, de a 850es benzin és az ötszörös rezsi ár annyira azért nem.

( igen ötszörös, a vállakozások jelentős részénél 19 ft kWh-ról 92re nőtt a villanyár januárban ).
Az a hazugsag, hogy ezt most nem fizeted ki. Kifizeted, csak mas formaban, peldaul kurva nagy arnovekedessel, inflacioval es adoval.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2022. március 31., csütörtök 10:14

csababarca írta:
raul 4 ever írta:
Amikor majd nem lesz pénz "visszaadni a családoknak az szja-t", vagy kifizetni bármilyen kumma drága építési munka felét, mert egy maastrichti kritériumot se teljesít a költségvetés és nem jön pénz, majd mindenki beveszi, hogy a g**i brüsszel miatt?
Őszintén?
Igen, mert erre lettek “nevelve”.
Tévedhetetlen a Párt és a Vezér.
Brüsszel, vagy Soros, vagy Feri, vagy “bezzeg 2002-2010” mindig jól csengő szlogenek.


De írtam, azért nem hülyék ülnek a fideszben.
Ki van ez találva, itthon ugatnak brüsszelre, kint tök mást csinálnak.
Csak itthon kommunikálják hogy ők helyre tették Brüsszelt, meg a nyugatot.
Kint meg ájtatós pofával magyarázzák, hogy minden rendben itthon, 100% eu forever maszlagok.

Valahol zsenik.


Szóval kit érdekel, hogy csóró vagy? Amíg nem műtenek át nőnek/férfinak csak úgy a nyílt utcán, addig védve vagy, és örülj magadnak. Ha a gyerekedet se az oviban, mert Vitya megvédte tőle, akkor még inkább.
Ez a fontos.

Ez az egész amit írtál irgalmatlan nagy baromság.
Nagyon egyoldalú a fórum ezen része. Nagyon lenéző az ország úgymond másik részével kapcs.

Valahol csikladoz az érzés, hogy váltás legyen, eleve ha váltás van már abban a percben kiderül 1 de inkább 2 kurva nagy 12 éve tartó ellenzéki mantráról, hogy hazugság. Ugye.

Szóval vonz az opció, de a 850es benzin és az ötszörös rezsi ár annyira azért nem.

( igen ötszörös, a vállakozások jelentős részénél 19 ft kWh-ról 92re nőtt a villanyár januárban ).

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. március 31., csütörtök 10:13

nmate írta: Ez a kidobott és félig elégetett levélszavazatos téma elég wtf. Amúgy az merült fel bennem, miért csak "félig" égették el őket?
Mert "nemzethy" erzelmu ember csinalta, es az agya ennyire kepes.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. március 31., csütörtök 10:11

Ez a kidobott és félig elégetett levélszavazatos téma elég wtf. Amúgy az merült fel bennem, miért csak "félig" égették el őket?

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 31., csütörtök 9:50

Babinho írta: 2018 óta nincsenek illúzióim a magyar társadalommal szemben. A háttérben meg óriási munkát végez a Fidesz. A dk meg konkrétan nem kampányol, akinek a legnagyobb a szervezettsége.

Sima Fidesz.
Bp kék, vidék narancssárga, egy-egy kék pöttyel. Ennyi
Lehet, hogy jobb is, mert így nem tudják annyira Ferire kihegyezni a dolgot. Most a háború vagy béke a menő.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. március 31., csütörtök 9:46

RealAsensio írta:
Caraway írta: Na, akkor en vagyok itt is az egyetlen magabiztos.

3 nap mulva uj kormanya es miniszterelnoke lesz az orszagnak. :)
Miert, akkor en mi vagyok? :mrgreen:
Optimistan latom a dolgot, es hiszek abban, hogy vegre lesz valtozas. Hit nelkul soha semmi nem sikerult meg a vilagon. Aztan ha ne adj Isten megnyeri MZP, es nem valik be, akkor ugyis szetszedik oket es majd jon mas. Olyan melyen vagyunk, hogy itt mar majdnem minden mindegy.
Jah, ez a legnagyobb baj, ha MZP nem válik be, akkor Gyurcsány vagy Dobrev szépen le is ül. Nem akarok vészmadár lenni, de én látom magam előtt, hogy eleve ez a forgatókönyv.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Babinho » 2022. március 31., csütörtök 9:41

2018 óta nincsenek illúzióim a magyar társadalommal szemben. A háttérben meg óriási munkát végez a Fidesz. A dk meg konkrétan nem kampányol, akinek a legnagyobb a szervezettsége.

Sima Fidesz.
Bp kék, vidék narancssárga, egy-egy kék pöttyel. Ennyi


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég