Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. június 13., hétfő 15:58

Cudar egy világ jön. Lassan 800 Ft egy liter üzemanyag, 400 Ft egy euró, 380 egy dollár, font is szépen lassan felkúszik 500-ra. És nincs megállás. Nem túl szép jövőkép.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. június 13., hétfő 15:37

p.csabi1 írta: Ez az energia sprint ez komoly? :lol:
Budapest is csatlakozik. :lol:
Télen nem lesz 18 foknál melegebb a középületekben,meg nyáron 25 foknál hidegebb.
A valos rezsicsokkentes.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. június 13., hétfő 15:11

400

Családok és rezsi megvédve.

p.csabi1
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Politika

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. június 13., hétfő 12:17

Ez az energia sprint ez komoly? :lol:
Budapest is csatlakozik. :lol:
Télen nem lesz 18 foknál melegebb a középületekben,meg nyáron 25 foknál hidegebb.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. június 13., hétfő 12:13

geci mindet dunába lőni :cens:
kabaré az egész
thereisonly1ronaldo

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Politika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. június 13., hétfő 10:06

az Országgyűlés alelnöke olyan hülye, mint a segg :mrgreen: :lol: :lol:
Kép

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. június 7., kedd 15:25

realfan írta:
h3x0r írta:
Mar hogy iteltek volna el? Amber Heard megirta a cikket, (vegulis.. a nyugati mediaban ez feler egy birosagi itelettel :mrgreen: ) majd par nappal kesobb a Disney kidobta.
2 éve Angliában elítélték családon belüli erőszak miatt
https://contextus.hu/johnny-depp-amber- ... mikkelsen/

"Az viszont már biztos, hogy Depp a per miatt elveszítette Gellert Grindelwald szerepét a Legendás állatok és megfigyelésük franchise hátralévő három filmjében. Mint megírtuk, a Warner Bros. stúdió kérése mondott le a szerepről."

bocsánat, ez nem a disney volt, hanem a warner
Igy mar ertheto.

Fun fact: Depp a Sun-t perelte. A biro fia egy radional dolgozik, aminek ugyanaz a tulaja, mint a Sun napilapnak. Az mar kulon erdekesseg, hogy Amber Heard (es a Sun) tanacsadoi a biro felesegenek barati korebol szarmaznak, koztuk olyan is, akivel a biro kozosen irt konyvet. Ez mar persze egy masik tema.

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. június 7., kedd 14:44

h3x0r írta:
realfan írta:


ehhez azért hozzátartozik, hogy korábban már elítélték családon belüli erőszakért, ha jól tudom a Disney azért dobta ki, nem a mostani ügy miatt
Mar hogy iteltek volna el? Amber Heard megirta a cikket, (vegulis.. a nyugati mediaban ez feler egy birosagi itelettel :mrgreen: ) majd par nappal kesobb a Disney kidobta.
2 éve Angliában elítélték családon belüli erőszak miatt
https://contextus.hu/johnny-depp-amber- ... mikkelsen/

"Az viszont már biztos, hogy Depp a per miatt elveszítette Gellert Grindelwald szerepét a Legendás állatok és megfigyelésük franchise hátralévő három filmjében. Mint megírtuk, a Warner Bros. stúdió kérése mondott le a szerepről."

bocsánat, ez nem a disney volt, hanem a warner

cart
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Politika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. június 7., kedd 14:39

Mondjuk Depp pont nem jó példa mert ez azt igazolja ha perre viszik a dolgot akkor a férfinak is adhatnak igazat.

Ugyan is a Disneyt is beperelheti kártérítésért hogy jogtalanul rakták ki a filmekből

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. június 7., kedd 14:10

realfan írta:
h3x0r írta:
A cancel culture tökéletes példája Johnny Depp. Meg sem várták, hogy megvédje magát, megpróbálja bebizonyítani az igazát, a disney például 3 vagy 4 nap után kaszálta el.

ehhez azért hozzátartozik, hogy korábban már elítélték családon belüli erőszakért, ha jól tudom a Disney azért dobta ki, nem a mostani ügy miatt
Mar hogy iteltek volna el? Amber Heard megirta a cikket, (vegulis.. a nyugati mediaban ez feler egy birosagi itelettel :mrgreen: ) majd par nappal kesobb a Disney kidobta.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Politika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. június 7., kedd 14:10

most a parlamentben :lol:
Kép

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. június 7., kedd 13:55

h3x0r írta:
géza írta: En mondjuk feher hetero ferfi vagyok a baloldali, pc, migransokkal teli libsi nyugaton, de nagyon meg nem tapasztaltam a cancel culturet, vagy barmifele ellensegkepet.
A cancel culture tökéletes példája Johnny Depp. Meg sem várták, hogy megvédje magát, megpróbálja bebizonyítani az igazát, a disney például 3 vagy 4 nap után kaszálta el.

ehhez azért hozzátartozik, hogy korábban már elítélték családon belüli erőszakért, ha jól tudom a Disney azért dobta ki, nem a mostani ügy miatt

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. június 7., kedd 13:14

Úgy írom ezeket, hogy elsőkézből érintett vagyok, magyar-cigány emberként. Persze, én is tapasztalom minden negatívumát: furán néznek egy boltban, vagy most ma éppen egy puccos autószervízben, és nem tagadom, van, hogy zavar és idegesít. De így 30 fölött már úgy vagyok vele, hogy ismeretlen emberek előítéleteivel nem foglalkozom. Mint ahogy azzal sem, hogy különböző szervezetek zászlaja alatt tegyek bármit is, azzal szerintem sokat nem lehet elérni. Ellenben vezetője vagyok 300, javarészt fehér embernek, akik döntő többségét a legkisebb mértékben nem érdekli, hogy az aki a szószéken áll milyen származású. Szerintem azzal többet teszek a magyar cigányságért, mint bármilyen szervezet tagjaként. Vagy az, hogy egy csúcsvezető azt mondta nekem például, hogy nálad semmilyen pozitív diszkriminációra nem volt szükség ahhoz, hogy rád bízzanak egy egyetemi kutatóintézet vezetését, mert a tehetséged vitt oda. Szerintem ezekben a csendesen elvégzett dolgokban van a titok nyitja, nem a sajtóban. A focimeccs mindig is ilyen volt, meg fog szólalni ez a hang is, az a hang is, az, hogy mostanában a média ennyire előtérbe hoz mindent, az már egy másik kérdés.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. június 7., kedd 13:04

Ha már így pörög a politika topic, az mi már, hogy Hadházy facebookon kér pénzt az emberektől? :lol:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. június 7., kedd 12:31

Donát írta: Mert nem olvasol híreket. Konkrétan a bőrömön én sem tapasztaltam még, de a hírekből árad. Persze meg kell válogatni mit olvas az ember, csak akkor meg buborékvilágban élnénk. Nem tudom melyik a rosszabb, én egyelőre a tájékozódást választottam, de napról napra elbizonytalanodom, hogy változtatni kéne.
Olvasok hireket, minden oldalrol. Az en velemenyem az, hogy ha tortenik mondjuk egy keseles amit arabok csinalnak, vagy LMBTQ tagok shamelik a heterokat, vagy POC-k mondanak rasszista kijelenteseket, akkor az alt right mediagepezet beindul, szarra altalanositanak mindent, kozben pedig direkt hergelo kijelenteseket meg kerdeseket tesznek fel.
h3x0r írta: A cancel culture tökéletes példája Johnny Depp. Meg sem várták, hogy megvédje magát, megpróbálja bebizonyítani az igazát, a disney például 3 vagy 4 nap után kaszálta el.
Ezzel nem vitatkozom, oszinten szolva a Disneynek kene egy nyilvanos bocsanatkerest Depp fele nyujtani, es felajanlani neki a szerepet ujra.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Donát » 2022. június 7., kedd 12:01

realfan írta: nem csak arra értettem, hanem arra, amit cancel culture-nak mondasz, nem értek egyet vele én sem, de hogy ellenségképet csinálna a heteró fehér férfiakból, az komolytalan kijelentés. évszázadokig a fehér heteró férfiak nyomtak el mindenkit, aki nem az volt, most, hogy a feketék, melegek, nők stb jogai mellett is van kiállás, az meg már az ő elnyomásuk meg ellenségkép kreálás, pont fordítva látom, a kevésbé intelligens fehér heteró férfiak elnyomásra hivatkozva próbálják továbbra is elnyomni a többi kisebbséget...
Oké, ebben is van igazság, de ettől még létező jelenség. Ezek a hangok leginkább a feminista oldalról jönnek. Ott is a szélsőség a legalja, mint mindenhol máshol.

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. június 7., kedd 11:54

Donát írta:
géza írta: En mondjuk feher hetero ferfi vagyok a baloldali, pc, migransokkal teli libsi nyugaton, de nagyon meg nem tapasztaltam a cancel culturet, vagy barmifele ellensegkepet.

+1. Amugy ha Nego francia valogatottban jatszana, akkor menne ra a banandobalas, igy meg Lajosozzak. :roll:
Mert nem olvasol híreket. Konkrétan a bőrömön én sem tapasztaltam még, de a hírekből árad. Persze meg kell válogatni mit olvas az ember, csak akkor meg buborékvilágban élnénk. Nem tudom melyik a rosszabb, én egyelőre a tájékozódást választottam, de napról napra elbizonytalanodom, hogy változtatni kéne.
A Nego-s példával pedig egyetértek.
realfan írta:

hát. aki pár másodperc térdelés meg pár szivárványzászló meg melegek melletti kiállásból fehér heteró ellenségképet szűr le, annál azért komoly fusztrációk vannak :lol: :lol:
Kiragadsz momentumokat. Amit írtam, az egész globális kultúrára értettem. A háttér nélkül sem a térdelés, sem a szivárványos zászló nem értelmezhető.
nem csak arra értettem, hanem arra, amit cancel culture-nak mondasz, nem értek egyet vele én sem, de hogy ellenségképet csinálna a heteró fehér férfiakból, az komolytalan kijelentés. évszázadokig a fehér heteró férfiak nyomtak el mindenkit, aki nem az volt, most, hogy a feketék, melegek, nők stb jogai mellett is van kiállás, az meg már az ő elnyomásuk meg ellenségkép kreálás, pont fordítva látom, a kevésbé intelligens fehér heteró férfiak elnyomásra hivatkozva próbálják továbbra is elnyomni a többi kisebbséget...

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Donát » 2022. június 7., kedd 11:46

géza írta: En mondjuk feher hetero ferfi vagyok a baloldali, pc, migransokkal teli libsi nyugaton, de nagyon meg nem tapasztaltam a cancel culturet, vagy barmifele ellensegkepet.
Marky írta: Erre mondjuk jo valasz lenne az, ha nem fekete poloban, naci karlenditessel fujolnanak a dicso feher hetero honfitarsaink, hanem meltosagteljesen viselkednenek. Eroszak eroszakot szul.
+1. Amugy ha Nego francia valogatottban jatszana, akkor menne ra a banandobalas, igy meg Lajosozzak. :roll:
Mert nem olvasol híreket. Konkrétan a bőrömön én sem tapasztaltam még, de a hírekből árad. Persze meg kell válogatni mit olvas az ember, csak akkor meg buborékvilágban élnénk. Nem tudom melyik a rosszabb, én egyelőre a tájékozódást választottam, de napról napra elbizonytalanodom, hogy változtatni kéne.
A Nego-s példával pedig egyetértek.
realfan írta:
Donát írta:

Persze, teljesen igaz, bárcsak így lenne. Nem azt mondom, hogy az helyes amit ők csinálnak, hanem azt, hogy a másik oldalon is bőven van helye a kritikának.
hát. aki pár másodperc térdelés meg pár szivárványzászló meg melegek melletti kiállásból fehér heteró ellenségképet szűr le, annál azért komoly fusztrációk vannak :lol: :lol:
Kiragadsz momentumokat. Amit írtam, az egész globális kultúrára értettem. A háttér nélkül sem a térdelés, sem a szivárványos zászló nem értelmezhető.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. június 7., kedd 11:45

géza írta: En mondjuk feher hetero ferfi vagyok a baloldali, pc, migransokkal teli libsi nyugaton, de nagyon meg nem tapasztaltam a cancel culturet, vagy barmifele ellensegkepet.
A cancel culture tökéletes példája Johnny Depp. Meg sem várták, hogy megvédje magát, megpróbálja bebizonyítani az igazát, a disney például 3 vagy 4 nap után kaszálta el.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. június 7., kedd 11:43

realfan írta: hát. aki pár másodperc térdelés meg pár szivárványzászló meg melegek melletti kiállásból fehér heteró ellenségképet szűr le, annál azért komoly fusztrációk vannak
Vagy ez, vagy inkabb az, hogy elkepzelhetetlennek tartjak azt, hogy valaki mellett ki lehessen ugy allni, hogy kozbe masok ne szoruljanak a hatterbe.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 103 regisztrált és 0 vendég