Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 21:32

El Sie7e írta: BKV mint állami cég? :|
Miért, akkor micsoda? Fővárosi Önkormányzat a tulaj. Azt meg a kormány pénzeli. Szerintem majdnem ugyanaz.
El Sie7e írta: A volán az, ami állami cég, estükben a 2018-as 13 évről 2021 elejére 10 évre csökkent a járművek átlagéletkora, 2022 végére pedig kb 8 évre fog csökkenni. Rengeteg új buszbeszerzés történik, többségükben a legmodernebb (nagyrészt itthon gyártott!!!) elektromos buszokról van szó.
A Volán lehet sokat fejlődött, azt nem is említettem, nem szoktam használni.
El Sie7e írta: A MÁV esetében pedig az új KISS és FLIRT motorvonatok egyre elterjedtebbek, elővárosi vonalakon szinte már csak ilyenekkel lehet találkozni. A 2000-es években rendszeresen utaztam úgynevezett "hugyosnak" csúfolt vasúti kocsikkal, azóta ezek a rendszeres forgalomból teljesen eltűntek, pótlásra bedobják őket 1-1 alkalomra.
Akkor nézz körül kicsit jobban, hogy vidéken milyen szerelvények járnak. Tök szépek az elővárosi vonatok, de azok csak a fővárosban és az agglomerációban élőket szolgálják ki. Vidéken ugyanúgy a putri vonatok mennek.
El Sie7e írta: És ha már a BKV-t szóba hoztad: pont a BKV volt az, aki villamos-állomány frissítés, megújítás címén használt frankfurti villamosokat szerzett be, amik több mint 30 évesek, klíma nélküliek
És azok hol közlekednek? Én még egyet sem láttam. De ha azt sikerült beszerezni, akkor valszeg arra volt pénz... ha a kormány nem ad nekik, úgy nehéz. :)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 31., csütörtök 21:28

El Sie7e írta:
gutihaz14 írta:

mondott már ennyi összetett mondatot magától a törpe diktátor kútfőből valaha?
talán a kisz táborokban :hmmm:
ugy hogy kozben felig alszik, mert annyira kimerult :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2947
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. március 31., csütörtök 21:14

Sierra írta:
petiamadridista írta: Az most annyit érzékelt hogy megnőtt a nettója az szja visszatérítés miatt.
Az ő logikája simán lehet egy fidesz szavazat.
Valóban, na azt pl elfelejtettem teljesen. Az mondjuk tényleg elég erős indok, az nem érdekes hogy körülötte széthullik az ország. :D Van akit meg lehet venni pénzzel, jogos.
Mindenkit meg lehet venni.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 31., csütörtök 21:13

gutihaz14 írta:
mondott már ennyi összetett mondatot magától a törpe diktátor kútfőből valaha?
talán a kisz táborokban :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 31., csütörtök 21:12

Sierra írta:
babaking írta: Emellett azért fejlődött az ország, nézzétek meg a Balatont (ami ennek is köszönhetően drágább mint valaha)
És abból ki húz hasznot? Nem az átlagmagyar 200-250 forintos fizetéssel. Az a gazdagoknak kedvez egyértelműen. Meg lehet nézni milyen komplexumokat, szállodákat húznak fel, az ő maguk szórakoztatására építkeznek kb. És persze bármi áron, szétbarmolnak bármit ha érdekeik úgy kívánják (pl Dürer kert, Városliget, Fertő-tó, a Balaton is egyébként), hiába népszerű az adott terület. Döbbenetes mennyiségű építkezés van az egész országban, nagyrészt olyan épületek, amikre egyébként nem sok szükség van. Közben meg szétesnek az autók a pesti főútvonalakon, olyan ramaty minőségű utak vannak. Nyilván ez igaz az egész országra, csak én pesten autózom a legtöbbet.
babaking írta: A családosok is kaptak bőven támogatást (még ha ennek vannak is árnyoldalai a gazdaságban)
Ezt aláírom, ott vannak jó kis pakkok, szép dolog a csok meg babaváró hitel meg mittomén még mi (elektromos autó meg e-bike kedvezmény jut még eszembe), de én mint átlag magyar nem érzek olyan fejldősét semmilyen téren amilyet kéne. Most megint egy példa: A BKV olyan 30-40 éves buszokat alkalmaznak, amik más városokban csak nosztalgia járatok. MÁV-nál ugyanez. A vasútállomások állapotairól ne is beszéljünk. Mindkettő állami cég, a kormány feladat lenne pénzelni ezeket a MI, adófizetők pénzéből. Ehelyett mibe megy a pénz? Luxusszállodákra, Hatvanpusztai birtokra, természetesen a zsebekbe és totál értelmetlen dolgokra (stadion már le se írom annyira elcsépelt). Népligetnél is tök szép az az új Aréna, de nem lehetett volna sokkal fontosabb dolgokra elkölteni azt a pénzt? Vagy MOL Campus? Tökre látványos, de bele sem merek gondolni mennyi pénz az. Dehogynem, csak akkor Garancsi meg mittomén ki nem tudta volna dugig tömni a zsebét azon a beruházáson (is). És most még nagyon mentem bele a dolgokba.

A Fidesznek semmilyen célja nincs, csak a szűk elit jólétének fenntartása és gyarapítása. Semmi más. És ezt lassan 8 éve olyan szinten tolják az arcodba, hogy már csak nevetnek rajta, hogy basszátok meg, megtehetjük, nem lesz következménye. A magyar ember érdeke telibe van fosva.
BKV mint állami cég? :|
A volán az, ami állami cég, estükben a 2018-as 13 évről 2021 elejére 10 évre csökkent a járművek átlagéletkora, 2022 végére pedig kb 8 évre fog csökkenni. Rengeteg új buszbeszerzés történik, többségükben a legmodernebb (nagyrészt itthon gyártott!!!) elektromos buszokról van szó.
A MÁV esetében pedig az új KISS és FLIRT motorvonatok egyre elterjedtebbek, elővárosi vonalakon szinte már csak ilyenekkel lehet találkozni. A 2000-es években rendszeresen utaztam úgynevezett "hugyosnak" csúfolt vasúti kocsikkal, azóta ezek a rendszeres forgalomból teljesen eltűntek, pótlásra bedobják őket 1-1 alkalomra.
És ha már a BKV-t szóba hoztad: pont a BKV volt az, aki villamos-állomány frissítés, megújítás címén használt frankfurti villamosokat szerzett be, amik több mint 30 évesek, klíma nélküliek :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5351
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. március 31., csütörtök 21:11

mondott már ennyi összetett mondatot magától a törpe diktátor kútfőből valaha?
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Puding » 2022. március 31., csütörtök 21:09

tubatibi írta: Beten 1.18 van Orbán Viktor győzelmére. :mrgreen:
Trumpra 5.00ért tettem 2016-ban beten. :D
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 31., csütörtök 20:04

https://www.youtube.com/watch?v=71mdueE ... uszcsoport

kókusz :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kodo » 2022. március 31., csütörtök 19:37

tubatibi írta: Beten 1.18 van Orbán Viktor győzelmére. :mrgreen:
Levelszavazat mutyi utan nem csodalom.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Politika

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2022. március 31., csütörtök 19:09

Beten 1.18 van Orbán Viktor győzelmére. :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Tjacks
Hozzászólások: 2711
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. március 31., csütörtök 18:39

CS0ki írta:
Sierra írta:

Értem, így már más, köszi a javítást. Akkor a MOL Campust kihúzom a listámról. :lol:
Van épp elég más, amivel lehet példálózni.
Hát gyerekek, nemtom itt mi lesz, tényleg úgy néz ki hogy Európa búcsút int az orosz gáznak. Egyre kevésbé él bennem a hit hogy ezek megtudnak egyezni.
?? Most épp nyugodtabb lett ilyen szempontból a dolog, ez a rubelben fizetés kb az ő oldalukon egy technikai mahináció, és ennyi. Oroszországban eladják úgy, hogy most megmutatták az imperialistáknak, de igazából nem történt semmi. (aztán persze ettől függetlelnül bármi lehet még, de ma pont hogy a gázszállítás szempontjából jó hírek voltak.)
Dehogy lett nyugodtabb, a nyugati reakciókat nézve - francia, német,brit.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 31., csütörtök 18:37

CS0ki írta:
Sierra írta:

Értem, így már más, köszi a javítást. Akkor a MOL Campust kihúzom a listámról. :lol:
Van épp elég más, amivel lehet példálózni.
Hát gyerekek, nemtom itt mi lesz, tényleg úgy néz ki hogy Európa búcsút int az orosz gáznak. Egyre kevésbé él bennem a hit hogy ezek megtudnak egyezni.
?? Most épp nyugodtabb lett ilyen szempontból a dolog, ez a rubelben fizetés kb az ő oldalukon egy technikai mahináció, és ennyi. Oroszországban eladják úgy, hogy most megmutatták az imperialistáknak, de igazából nem történt semmi. (aztán persze ettől függetlelnül bármi lehet még, de ma pont hogy a gázszállítás szempontjából jó hírek voltak.)
Angolok, franciák és németek ezt elvileg már meg is tagadták, gondolom erről szólt az eredeti állítás.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 18:25

petiamadridista írta: Hát nézd - de tényleg ez az uccsó hsz - elképzelhető hogy igazad van.
Ezt a érvrendszert olyan tőlem fiatalabb, tehát huszoneves fiataloktól hallom, akik dolgoznak vhol, mondjuk egy irodában, van egy aránylag nem rossz de nem is jó fizetésük, tanultak és láttak 1-2 nyugati országot.
Akkor jön az hogy hát MO miért nem úgy néz ki mint vmelyik nyugati állam, és biztos azért nem mert faszságokra költenek, ellopják, meg propaganda.
Nem sokat tévedtél amúgy, igaz már 33 vagyok, és nem sok nyugati országban voltam sajnos, de elég sokat youtube-ozok, ahol látom a külöbségeket, vagy olvasok/nézelődök ezekről.
Nem rég jöttem el a melóhelyemről, ahol 9 évig dolgoztam, ott a fizu nagyon nagyon sokáig botrányosan kevés volt, aztán 2018-tól kezdve szépen elkezdett felfelé kúszni, azzal azóta nem volt bajom amúgy, szal nem volt húde sok, de szarnak se mondanám sőt, teljesen korrekt bér volt. Aztán az új helyen nem jött be a számításom, így most melót keresek, és teljesen ledöbbent a valóság, hogy milyen fizetések vannak, középfokú végzettséggel, siralmas. Meg se álmodtam volna, hogy még mindig hasonló bérek vannak, mint kb 8-10 éve, őrület.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. március 31., csütörtök 18:24

Sierra írta:
CS0ki írta: Államnak van részvénycsomagja (már kiszervezve valamelyik alapítvány alá), de ettől az még nem olyan értelemben vett állami pénzből épül. Egy önálló részvénytársaság üzleti döntése. Az, hogy kell-e az államnak cégekben részesedést vállalni, az egy másik kérdés, de maga az építkezést emiatt elővenni...Nem véletlenül nem is vették elő ezt a témát a politikában.
Értem, így már más, köszi a javítást. Akkor a MOL Campust kihúzom a listámról. :lol:
Van épp elég más, amivel lehet példálózni.
Hát gyerekek, nemtom itt mi lesz, tényleg úgy néz ki hogy Európa búcsút int az orosz gáznak. Egyre kevésbé él bennem a hit hogy ezek megtudnak egyezni.
?? Most épp nyugodtabb lett ilyen szempontból a dolog, ez a rubelben fizetés kb az ő oldalukon egy technikai mahináció, és ennyi. Oroszországban eladják úgy, hogy most megmutatták az imperialistáknak, de igazából nem történt semmi. (aztán persze ettől függetlelnül bármi lehet még, de ma pont hogy a gázszállítás szempontjából jó hírek voltak.)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 18:19

CS0ki írta: Államnak van részvénycsomagja (már kiszervezve valamelyik alapítvány alá), de ettől az még nem olyan értelemben vett állami pénzből épül. Egy önálló részvénytársaság üzleti döntése. Az, hogy kell-e az államnak cégekben részesedést vállalni, az egy másik kérdés, de maga az építkezést emiatt elővenni...Nem véletlenül nem is vették elő ezt a témát a politikában.
Értem, így már más, köszi a javítást. Akkor a MOL Campust kihúzom a listámról. :lol:

Tjacks
Hozzászólások: 2711
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. március 31., csütörtök 18:08

Hát gyerekek, nemtom itt mi lesz, tényleg úgy néz ki hogy Európa búcsút int az orosz gáznak. Egyre kevésbé él bennem a hit hogy ezek megtudnak egyezni.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. március 31., csütörtök 17:57

Sierra írta:
CS0ki írta: ?? Mármint a MOL mint cég miért költ pénzt a saját székházára?
A MOL tulajdonosa Magyarország Kormánya is, innentől kezdve nehéz szétválasztani, hogy az nem az állam pénzéből lett építve. De javítsatok ki, ha rosszul tudom.
Államnak van részvénycsomagja (már kiszervezve valamelyik alapítvány alá), de ettől az még nem olyan értelemben vett állami pénzből épül. Egy önálló részvénytársaság üzleti döntése. Az, hogy kell-e az államnak cégekben részesedést vállalni, az egy másik kérdés, de maga az építkezést emiatt elővenni...Nem véletlenül nem is vették elő ezt a témát a politikában.

petiamadridista
Hozzászólások: 5272
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2022. március 31., csütörtök 17:51

Sierra írta:
petiamadridista írta: De Sierra nem mindenki úgy érzékeli, hogy széthullik az ország körülötte.
Lehet hogy te így érzékeled és lehet így is van, de más nem így érzékeli, és lehet neki van igaza.
Nyilván túlzás, de a mindennapi életben nem látok annyi fejlődést, mint aminek kéne lennie egy modern, Európa Uniós tagállamban. Legyen szó közlekedésről, oktatásról, egészségügyről, fizetésekről, euroárfolyamról stb. Miközben ők meg gazdagodnak folyamatosan, jólétükben már azt se tudják mit csináljanak.

És akkor még az uszításról, gyűlöletkeltésről egy szót se írtam, abba kár is belemenni.

Hát nézd - de tényleg ez az uccsó hsz - elképzelhető hogy igazad van.
Ezt a érvrendszert olyan tőlem fiatalabb, tehát huszoneves fiataloktól hallom, akik dolgoznak vhol, mondjuk egy irodában, van egy aránylag nem rossz de nem is jó fizetésük, tanultak és láttak 1-2 nyugati országot.
Akkor jön az hogy hát MO miért nem úgy néz ki mint vmelyik nyugati állam, és biztos azért nem mert faszságokra költenek, ellopják, meg propaganda.

Szerintem ez sokkal árnyaltabb. Ezt az országot úgy kell vezetni, hogy ne dögöljön bele egy kormány a reformokba, hogy azért mellette fejlődés is legyen,.hogy valamit lecsurgass az átlagnak is. Magyaroszág könnyen lehet hogy még nem érett meg a nyugati piacgazdaságra, azért több évtizedes lemaradásban kezdtünk bele a versenybe.
Azért a nyuggerek is a nemzet része, a cigányság felzárkóztatásával is kell kezdeni valamit, a vidék, föleg kis falvakat is versenyképessé kell tenni, nem csak belpestet.
Azért úthálózat is legyen, de legyen jó egészsegügy is. Az építőipar se menjen tönkre, de legyen sok gyerek, ne csökkenjen a népesség.. stbb..
Szal minden legyen, úgy hogy közben piacgazdaság van.

Ez egy nehéz traktor. Az egykori szoc. tagorszagoknak nehezen jön össze mindez együtt. Vagy a nagy reformereket elzavarják a pitsába kb 2 év után..

Szal na mindegy
Nem egyszerű dolog ez.
Vasárnap eldől.
Adios.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 17:31

petiamadridista írta: De Sierra nem mindenki úgy érzékeli, hogy széthullik az ország körülötte.
Lehet hogy te így érzékeled és lehet így is van, de más nem így érzékeli, és lehet neki van igaza.
Nyilván túlzás, de a mindennapi életben nem látok annyi fejlődést, mint aminek kéne lennie egy modern, Európa Uniós tagállamban. Legyen szó közlekedésről, oktatásról, egészségügyről, fizetésekről, euroárfolyamról stb. Miközben ők meg gazdagodnak folyamatosan, jólétükben már azt se tudják mit csináljanak.

És akkor még az uszításról, gyűlöletkeltésről egy szót se írtam, abba kár is belemenni.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. március 31., csütörtök 17:26

CS0ki írta: ?? Mármint a MOL mint cég miért költ pénzt a saját székházára?
A MOL tulajdonosa Magyarország Kormánya is, innentől kezdve nehéz szétválasztani, hogy az nem az állam pénzéből lett építve. De javítsatok ki, ha rosszul tudom.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 90 regisztrált és 0 vendég