Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Kire szavaztál (listán)?

A szavazás 2022. április 15., péntek 15:34-kor befejeződött.

Ellenzék
63
50%
Fidesz
27
21%
Kétfarkú Kutya Párt
14
11%
Mi hazánk
5
4%
Nem voltam
17
13%

Szavazatok száma: 126

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. január 11., kedd 15:15

ujabb m1 csoda

de most komolyan ez mi a fene ?
tenyleg nem ertem.
ezeket adjak hiradok helyett ?

El Sie7e
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. január 11., kedd 14:58

davi10 írta:
El Sie7e írta: cafeteriát 02.01-től 05.31-ig lehet költeni élelmiszerre is, kérdés h mely üzletek fogják megkötni a szerződést h el tudják fogadni a szép kártyát
gondolom a spar-tesco-aldi-lidl valszeg mind megkötik a szerződést
viszont a vidékhez kapcsolódva, elég sok vidéki városban faluban van coop, ahol pedig évek óta elfogadják a szép kártyát...így az bizony nagy segítség lenne nekik
Amúgy én nem értem a nagy bejelentést, eddig is volt erre lehetőség azokkal, akik leszerződtek. Nekem pl. van isnerősöm, aki nem ment bele, mert azt mondta, hogy túl sokat húz le a szép kártya, nem éri meg neki bevezetni.
Szóval max annyi az újítás, hogy az ilyen nagy áruházaknak is lesz erre lehetőség, de azok meg lehet, hogy túl spúrok lesznek ehhez. De azt megnézem, amikor kipakolják a bevásárlókocsit és az emberek nagyrésze majd a pénztárnál kezdi el majd kettészedni, hogy mit lehet szép kártyával fizetni és mit nem.
nem igazán volt erre lehetőség eddig, legalábbis ami az élelmiszerboltokat illeti, kivétel a coop
a jutalék valóban elég magas, 4 % körüli, szemben a normál bankkártyás fizetés 0,5%-os jutaékához képest
a nagy boltláncok félteni fogják a piaci részesedésüket, és nem merik meglépni h kimaradjanak, az ilyen cba-reál féle hálozatokra meg fentről fognak rászólni h igenis vezessék be mint magyar érdekeltségű boltok
a kettészedés pedig nem nagy mutatvány lesz, kizárólag az alkohol nem játszik, élelmiszerboltban ugye már nem árulnak cigit
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. január 11., kedd 14:52

___Samy___ írta: Az nem kifejezes, hogy instabil minden. Mi hazvasarlasra keszulunk, de ebben az egy evben kb 10 evet őszültem. A nyari lagzi ota egymas utan ketszer szoptuk be, mert az aktualis tulaj egyik naprol a masikra gondolt egyet, es emelt 4-5 milliot az ingatlan aron, pedig volt, ahol mar eloszerzodesunk volt. Ugyhogy fuck az egesz.
mi is jártunk így amikor telkeket nézegettünk.
Volt hogy egy 12 milliós telket néztünk (közmű nélkül persze), mire hazaértem a megnézésből (cc. 5 perc) már hívtak hogy 16 az ára inkább:D

ahogy látják a komoly szándékot visszakoznak sok esetben, mert úgy vannak vele, ha ennyiért megvennék akkor többért is meg fogják.

___Samy___

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. január 11., kedd 14:43

Az nem kifejezes, hogy instabil minden. Mi hazvasarlasra keszulunk, de ebben az egy evben kb 10 evet őszültem. A nyari lagzi ota egymas utan ketszer szoptuk be, mert az aktualis tulaj egyik naprol a masikra gondolt egyet, es emelt 4-5 milliot az ingatlan aron, pedig volt, ahol mar eloszerzodesunk volt. Ugyhogy fuck az egesz.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

davi10
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. január 11., kedd 14:42

El Sie7e írta: cafeteriát 02.01-től 05.31-ig lehet költeni élelmiszerre is, kérdés h mely üzletek fogják megkötni a szerződést h el tudják fogadni a szép kártyát
viszont a vidékhez kapcsolódva, elég sok vidéki városban faluban van coop, ahol pedig évek óta elfogadják a szép kártyát...így az bizony nagy segítség lenne nekik
Amúgy én nem értem a nagy bejelentést, eddig is volt erre lehetőség azokkal, akik leszerződtek. Nekem pl. van isnerősöm, aki nem ment bele, mert azt mondta, hogy túl sokat húz le a szép kártya, nem éri meg neki bevezetni.
Szóval max annyi az újítás, hogy az ilyen nagy áruházaknak is lesz erre lehetőség, de azok meg lehet, hogy túl spúrok lesznek ehhez. De azt megnézem, amikor kipakolják a bevásárlókocsit és az emberek nagyrésze majd a pénztárnál kezdi el majd kettészedni, hogy mit lehet szép kártyával fizetni és mit nem.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. január 11., kedd 13:45

TheBull6 írta: Komoly fizuk pörögnek azért itt.
Nekem egy ismerősöm sincs, aki kezdőként, vagy 1, max 2 év után nettó 6 kilót vigyen haza. Egy olyan van aki a Lufthansa-nál dolgozik, de mégis beletelt 5 évbe mire 6 kilót keressen, angol-németes pedig és egy kib*szott zseni kb.

Nettó 180-ból megéltünk a ház előtt ketten, úgy hogy én majdnem egy évig munkát kerestem és az ő fizujából ment az albérlet meg minden, aztán még hitelhez önerőt is tudtunk gyűjteni. Nem nagy összeget, de tudtunk. Mondjuk ő az egész egyetem mellett tudatosan a jövőre készült, én meg sz*rtam mindenre.

Aztán nem Pilismaroshegy, hanem Győr, ahol szintén pénzért veszel kb pénzt és 100 ezer Ft alatt nem találsz lakható albérletet.

Most meg három munkahellyel karcoljuk a nettó 500-at. Cafi egyikünknél sincs. Aztán áll a ház, kutya, két autó, stb-stb.
Mondjuk az sem mindegy, hogy mikor épült a házatok, mert azért anno bőven egyszerűbb volt az önerőt előteremteni mint most.
Nem is olyan régen sokkal többet ért az emberek pénze. Ahogy más is írta, lemegyek egy tejért meg pékáruért és hatezret fizetek.

Én most fizetem ki a hitelem utolsó részletét hó végén, és marha szívesen mennék nagyobb kecóba, de még úgy is, hogy van egy tehermentes ingatlanom, ami mondjuk 30-35 millió körül érhet valahol, fizetésre abszolút nem panaszkodhatok, nem vágok bele, mert nekem minden olyan instabilnak tűnik.
Mert amire váltanék, ahhoz kéne legalább egy húszas, de inkább több...meg a lófaxt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csababarca

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. január 11., kedd 13:34

TheBull6 írta: Komoly fizuk pörögnek azért itt.
Nekem egy ismerősöm sincs, aki kezdőként, vagy 1, max 2 év után nettó 6 kilót vigyen haza. Egy olyan van aki a Lufthansa-nál dolgozik, de mégis beletelt 5 évbe mire 6 kilót keressen, angol-németes pedig és egy kib*szott zseni kb.

Nettó 180-ból megéltünk a ház előtt ketten, úgy hogy én majdnem egy évig munkát kerestem és az ő fizujából ment az albérlet meg minden, aztán még hitelhez önerőt is tudtunk gyűjteni. Nem nagy összeget, de tudtunk. Mondjuk ő az egész egyetem mellett tudatosan a jövőre készült, én meg sz*rtam mindenre.

Aztán nem Pilismaroshegy, hanem Győr, ahol szintén pénzért veszel kb pénzt és 100 ezer Ft alatt nem találsz lakható albérletet.

Most meg három munkahellyel karcoljuk a nettó 500-at. Cafi egyikünknél sincs. Aztán áll a ház, kutya, két autó, stb-stb.
Lehet túloztam, de 400 alatt nem dolgozik ismerősöm.
Teszem hozzá ők Budapesten dolgoznak.
De 300at a vidéki ismerőseim is vígan keresnek nettóban.

nmate
Kedvenc játékosaid: Figo, Ronaldo, Bergkamp, Modric, Arbeloa

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. január 11., kedd 12:52

Off, de most kb. bármit vehetsz rajta. Elfogadják a KEG-ben is és még bringát is vehetsz rajta :mrgreen:

TheBull6

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2022. január 11., kedd 12:51

Komoly fizuk pörögnek azért itt.

El Sie7e
Kedvenc játékosaid: Raúl

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. január 11., kedd 12:37

cafeteriát 02.01-től 05.31-ig lehet költeni élelmiszerre is, kérdés h mely üzletek fogják megkötni a szerződést h el tudják fogadni a szép kártyát
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

csababarca

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. január 11., kedd 12:27

Halfkey írta: Nem neked kell eldönteni, de ha csak szétteszi a kezét az ember egy kérdésre akkor annál azért bonyolultabb hogy ‘miért nincs így’ :).

Soha nem fog megtörténni itthon, de én piaci alapú iskolahálózatot hoznék létre, akkor az adott szülő eldönti milyen tanárt akar.
írtam egy opciót, szerintem az az alap dolog.
ha már ennyire vetíteni akarják, akkor ne a 2014-es minimálbérhez vetítsék, röhejes.
mint ahogy a parlamentben se ezt szavazták meg, hanem a minimálbér követő vetítési alapot, csak aztán sunyin kivették egy salátatörvényben.

most azzal 70-80ezerrel több nettónk lenne, ha az aktuálishoz vetítenénk.
elmúlt 3-4 évben 3-5 millió forint maradt bent/tanár, mert nem az aktuálishoz vetítették.

cafeteria is megoldás valamire, de szerintem az alapbért kellene rendezni, ez a minimum. minden más pótlék, utalvány csak elkenése a problémáknak, nem valós megoldás.

tibi18
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2022. január 11., kedd 12:16

Remy írta: Mikor otthon voltam most Karácsonykor, mintha ezt mondták volna a rádióban is. :hmmm: az meg azért nem rossz.
Én is úgy tudom, hogy ez egy 2 hónapos időszak lesz kb. Jelenleg, ha jól tudom még az a szabály él, hogy bármelyik zsebből költhetsz.

___Samy___

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. január 11., kedd 12:16

Halfkey írta: Szerintem amúgy az minden szempontból egy bonyolult kérdés hogy oké, kell fizetés emelés, de milyen formában?

Látható, beszéltünk róla hogy vidéken jobban meg tud élni ugyanabból az ember. Melyik igazságtalanságra állítod be? Keressenek ugyanazért a munkáért az emberek más mértékben (budapesti keressen többet mind a borsodi mert többe kerül a megélhetése)? Vagy legyen ugyanaz mindenkinek és éljen a budapesti tanár szarabbul?
Jobban megel videken az ember ugyanabbol a fizubol, cserebe az esetek tobbsegeben olyan helyen kell tanitanod ujmagyar embereket, ahova alapesetben gusztusod sem lenne belepni. Szoval lehet, hogy ugyanugy tanari allas mindketto, de olyan emberek kozott tanitani, akik nem idiotak meg nem hat H-s egyenek, azert megiscsak konnyebb.

En nem tennek kulonbseget koztuk fizuban.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

cart

HozzászólásSzerző: cart » 2022. január 11., kedd 12:15

Annak például segíthet akinek egy nagyobb összeg felhalmozódott rajta. 5 hónap alatt el tudja költeni élelmiszerre

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. január 11., kedd 12:10

Én úgy tudom hogy május végéig. Tehát nesze semmi fogd meg jól.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Remy
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. január 11., kedd 12:10

Mikor otthon voltam most Karácsonykor, mintha ezt mondták volna a rádióban is. :hmmm: az meg azért nem rossz.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

Merci Zizou & CR! :sziv:

Luka Modric Ballon d'Or 2018!

MAX VERSTAPPEN 2021

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. január 11., kedd 11:59

tibi18 írta:
Remy írta: Mondjuk lehetne azzal kezdeni, bár nem értek hozzá, h adjanak cafeteriat a tanároknak is.

Olyan összegek repkednek cafeteria címszó alatt különböző helyeken, hogy elképesztő.

Keresztanyám elkölteni nem tudja konkrétan.
Az sem feltétlen megoldás országos szinten. A cefeteriat el kell költeni vhol. Védéken, falvakban nem fogsz kaját rendelni, nem mész étterembe, konditerembe, ahol elköltöd, mert nincs, vagy ha van az 40- 60km-es körzet. Konkrétan apám cafeteriáját én költöm Budapesten, mert náluk otthon nincs lehetőség.

A másik, Budapest lakhatás szempontból drágább, mint a vidék, viszont az élelmiszerek, ruházkodás, vagy a megélhetéshez szükséges alapvető termékek sokszor drágábbak vidéken, falvakban, községekben. Egyszerűen nincs piac, nincs verseny. Van egy - két kereskedő, azokon az árakon, amit akar..
A cafiban nagy változás lesz, hogy el lehet költeni élelmiszerre is. Legalábbis HR-es ismerős ezt mondta.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Remy
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. január 11., kedd 11:51

tibi18 írta:
Remy írta: Mondjuk lehetne azzal kezdeni, bár nem értek hozzá, h adjanak cafeteriat a tanároknak is.

Olyan összegek repkednek cafeteria címszó alatt különböző helyeken, hogy elképesztő.

Az sem feltétlen megoldás országos szinten. A cefeteriat el kell költeni vhol. Védéken, falvakban nem fogsz kaját rendelni, nem mész étterembe, konditerembe, ahol elköltöd, mert nincs, vagy ha van az 40- 60km-es körzet. Konkrétan apám cafeteriáját én költöm Budapesten, mert náluk otthon nincs lehetőség.

A másik, Budapest lakhatás szempontból drágább, mint a vidék, viszont az élelmiszerek, ruházkodás, vagy a megélhetéshez szükséges alapvető termékek sokszor drágábbak vidéken, falvakban, községekben. Egyszerűen nincs piac, nincs verseny. Van egy - két kereskedő, azokon az árakon, amit akar..
Nem feltétlenül megoldás, de több, mint a semmi. Azaz már előrébb lehet lépni vele.

Gondolom én.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

Merci Zizou & CR! :sziv:

Luka Modric Ballon d'Or 2018!

MAX VERSTAPPEN 2021

Halfkey

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. január 11., kedd 11:44

Nem neked kell eldönteni, de ha csak szétteszi a kezét az ember egy kérdésre akkor annál azért bonyolultabb hogy ‘miért nincs így’ :).

Soha nem fog megtörténni itthon, de én piaci alapú iskolahálózatot hoznék létre, akkor az adott szülő eldönti milyen tanárt akar.

tibi18
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2022. január 11., kedd 11:40

Vissza: “Minden más”