Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 28., szerda 11:06

Egy kis érdekes adat a kezdőcsapatok átlagéletkoráról!
Bp. Honvéd 22.4 év
Fradi 23.8 év
MTK 23.9 év
Pécs 24 év
Kaposvár 24.3 év
Haladás 24.7 év
Újpest 25.5 év
Diósgyőr 25.5 év
Győr 25.7 év
Puskás Akadémia 26.2 év
Videoton 26.2 év
A Fradi csapata elég fiatal, ahogy látszik, de ki is van a lista utolsó előtti helyén?Puskás Akadémia?Akadémia?
Jah értem! :)

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 27., kedd 20:16

Casso írta:
Wertz írta:Én magyar szinten jó edzőnek tartom, de azért nem kell annyira szopkodni, mint ahogy azt a média és a fradisták teszik. Majd, ha bajnok lesz és a BLbe is betud jutni ,akkor lehet ennyire dicsérni
Pont ellenkezőleg. A magyar szakma nézi őt le. Ugyanúgy ahogy Sousát is lenézték és ahogy a külföldi edzőket lenézik. A magyar edzők azt hiszik magukról, hogy okosak és remekül csinálják a dolgukat. Pedig nem.
Azért ez nem így van. Nem mindenkit fúrnak
Monizt pár ember kivételével mindenki tövig nyalja, még Bognár és Zombori is
Szivicset állandóan istenítik a nem létező "őszinte támadófocijával"

Viszont vannak akiket ott fúrnak ahol tudnak. Sousa tökéletes példa erre.

Az, hogy a magyar focinak külföldi edzők kellenek egy hatalmas téveszme. Vannak ám jó magyar edzők is, a kártékonyak mellett.
A magyar focinak minőségi szakemberek kellenek, a nemzetiség nem lényeg. A kártékonyakat, rosszakat pedig el kell takarítani

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 27., kedd 19:53

BBarni írta:
Felemelte a Salzburgot? Már előtte is az osztrákok legjobb csapata volt a Salzburg
Most is azok! :smile:
Jah nem.
Miről beszélsz? Pár ponttal maradtak le a bajnoki címről. Moniz előtt is nyerték a bajnoki címeket
BBarni írta:Mikor fog oda eljutni magyar edző erre válaszolj! :) A PSV-nél az ifiakadémia vezetője volt, tudod a főnök!Ilyet mikor bíznának rá egy Pintérre?
Mégsem alkalmazta egy komolyabb klub sem vezetőedzőként. Akkor miről beszélünk? Ifiedzőnek, segédedzőnek valószínűleg jó lehetett, de az még nem jelenti, hogy egy nagyon jó vezetőedző lenne
Casso írta:Kovács Istvánhoz nem kívánok többet hozzászólni. A többiek látják amit látnak, Te nem látod. Sajnálom.
Mit nem látok? 21 évesen a magyar posványból nem tud kinőni. Hol van ő egy Dzsudzsákhoz képest, aki a DVSCből magasan kitudott emelkedni? Sehol
JustoVillar írta:Kleinheisler?
Mondtam én, hogy nagy tehetség? Nem. Csak annyit írtam, hogy több van benne, mint Kovácsban. Ez pedig nem nagy dolog

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 27., kedd 17:27

Salzburgról meg annyit, hogy a Red Bull tolja beléjük a pénzt, persze hogy jók.
Tavaly mégsem lettek bajnokok! :hmmm:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. augusztus 27., kedd 17:16

'shutterisland írta:

egyébként én a holman srácban többet látok.
fradistaként én másképp látom :mrgreen:

Holman csak most 'robbant' be, de még mindig nem tartom megfelelő játékosnak ahhoz, hogy többre vigye az MB1nél. Minden meccsen van egy 20-30 perc felvillanása, de ezen kívül semmi, teljesen elvész a mezőnyben. Illetve a fizikai állapota sem jó, egy könnyebb szél feldönti, habár ez igazi Kokóra is. Ha Moniz ezeken tud változtatni, akkor azt mondom, hogy oké, lehet belőle valaki. De ő is lassan idős lesz ahhoz, hogy kinője a tehetség jelzőt. Te is említetted Szalait, Dzsudzsákot, hogy ők ilyen idősen már Európai középcsapatban voltak meghatározó játékosok. Márpedig kisKokó, Holman, illetve akit még én tehetségesnek tartok, Radó messze van ettől.

Avatar
JustoVillar
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:23
Kedvenc játékosaid: Casillas, Justo Villar, Bueno
Kedvenc csapatod: Haladás, Packers, Celtics, Saxo-Tinkoff
Tartózkodási hely: Holy King

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: JustoVillar » 2013. augusztus 27., kedd 17:13

Kleinheisler? Holmann? Két jó meccsük volt, nehogy elájuljunk tőlük. Lehet jók lesznek, de ennyi alapján nem lehet semmit mondani Róluk.
Salzburgról meg annyit, hogy a Red Bull tolja beléjük a pénzt, persze hogy jók. Monizról nekem az a véleményem, hogy focizni nem tudta megtanítani a játékosokat, de küzdeni meg futni tudnak. Horváth Ferenc detto.
Köszönöm Istenem, hogy nem vagyok fradista.

Egy élet, egy szerelem, egy vallás Haladás

Öpike

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. augusztus 27., kedd 16:38

Wertz írta:Én magyar szinten jó edzőnek tartom, de azért nem kell annyira szopkodni, mint ahogy azt a média és a fradisták teszik. Majd, ha bajnok lesz és a BLbe is betud jutni ,akkor lehet ennyire dicsérni
Pont ellenkezőleg. A magyar szakma nézi őt le. Ugyanúgy ahogy Sousát is lenézték és ahogy a külföldi edzőket lenézik. A magyar edzők azt hiszik magukról, hogy okosak és remekül csinálják a dolgukat. Pedig nem. A külföldi edzőknél van a tudás amit idehoznak nekünk, hogy segítsenek a magyar futball fellendülésében, de a edzőtársaság ebből nem kér. Elutasítás van. Egy külföldi edző nem lehet okosabb a magyar edzőnél.
Wertz írta:Ja persze, alkalmazták, ifi- meg segédedzőként. Hatalmas eredmény
Ahogy mondod. Hatalmas eredmény.
Wertz írta:A legtehetségesebb magyar játékos jelzőtől messze van. Még a Vidiben is van nála jobb fiatal játékos, Kleinheisler
Kovács Istvánhoz nem kívánok többet hozzászólni. A többiek látják amit látnak, Te nem látod. Sajnálom.
Wertz írta:Már hogyne lenne idő függvénye a dolog. Ez a fajta gondolkodás tette tönkre annak idején a sikeres Bozsik-programot is. Megszüntették az egészet 1-2 év után, mert nem hozott azonnal változást. Aztán a program által felfedezett fiatalok jó pár év múlva bronzérmesek lettek utánpótlástornákon
Viszont ettől függetlenül még lehet, hogy sikertelenek lesznek az akadémiák
Szívesen belemennék ebbe a tehetségek kinevelése meg az akadémiák minősége dologba, de akkor holnap se végeznénk.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 27., kedd 15:53

Felemelte a Salzburgot? Már előtte is az osztrákok legjobb csapata volt a Salzburg
Most is azok! :smile:
Jah nem.
Ja persze, alkalmazták, ifi- meg segédedzőként. Hatalmas eredmény
Mikor fog oda eljutni magyar edző erre válaszolj! :) A PSV-nél az ifiakadémia vezetője volt, tudod a főnök!Ilyet mikor bíznának rá egy Pintérre?
Ebben mi a nagy eredmény? Ráadásul még el is küldték az osztrákok
Nah ez meg tényleg az tudatlanság tetőfoka! :lol:
Olvasnál legalább után,ő jött el onnan, mert beleszóltak a dolgaiba, hogy mit, hogy csináljon!
de azért nem kell annyira szopkodni, mint ahogy azt a média és a fradisták teszik. Majd, ha bajnok lesz és a BLbe is betud jutni ,akkor lehet ennyire dicsérni
Talán mert a Fradisták és a média jobban belelátnak a dolgokba? :smile:

De mindegy hagyjuk megjött Wertz a MB1,PL,Bundesliga,SeriaA szakértő! :salute:

Avatar
Fenomen
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 23:48

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Fenomen » 2013. augusztus 27., kedd 15:51

Kiskokó: az a gyerek még nem is mutált, nehéz őt komolyan venni :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 27., kedd 15:42

az a baj, hogy kiskokóról a trollfoci miatt mindenkiben az van meg, hogy kiskölyök, pedig ugye már a 22. évében jár.

nyilván még mindig fiatal, de nagyjából ennyi idősen már dzsudzsák a psv-hez ment, szalai a castillából a mainzhoz, juhász ment az anderlechthez, huszti is lépett külföldre, biztosan lehetne még sorolni.
legkésőbb a szezon végén el kell húzzon valahova, ha tényleg a "legtehetségesebb magyar játékos".

egyébként én a holman srácban többet látok.

Avatar
niden6
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 22:35
Kedvenc játékosaid: Higuaín, Alonso, Varane

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: niden6 » 2013. augusztus 27., kedd 15:32

A legtehetségesebb magyar játékos jelzőtől messze van. Még a Vidiben is van nála jobb fiatal játékos, Kleinheisler
Nem tudom mit nézel...

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 27., kedd 15:30

Casso írta:Ez ritka nagy öngól volt. A csákó gyakorlatilag felemelte a Salzburgot akik azóta már stabilan Ausztria legjobb csapata.
Felemelte a Salzburgot? Már előtte is az osztrákok legjobb csapata volt a Salzburg
BBarni írta:Biztos tiszta véletlen, hogy a Tottenham,a Hamburg,a PSV is alkalmazta, de szólj Pintéréknek nosza hátha őket is szívesen látják! :)
Ja persze, alkalmazták, ifi- meg segédedzőként. Hatalmas eredmény
Ferencváros írta:Osztrák bajnok és kupagyőztes, illetve Európa Ligába juttatta a Salzburgot.
Ebben mi a nagy eredmény? Ráadásul még el is küldték az osztrákok

Én magyar szinten jó edzőnek tartom, de azért nem kell annyira szopkodni, mint ahogy azt a média és a fradisták teszik. Majd, ha bajnok lesz és a BLbe is betud jutni ,akkor lehet ennyire dicsérni
Casso írta:Magyar viszonylatban Kovács igenis tehetséges és jó játékos. Sousa nem véletlenül mondta rá, hogy MO legtehetségesebb játékosa.
A legtehetségesebb magyar játékos jelzőtől messze van. Még a Vidiben is van nála jobb fiatal játékos, Kleinheisler
Casso írta:Nem idő függvénye a dolog. A magyar szakértelem egyszerűen nem képes arra, hogy tehetségeket kineveljen.
Már hogyne lenne idő függvénye a dolog. Ez a fajta gondolkodás tette tönkre annak idején a sikeres Bozsik-programot is. Megszüntették az egészet 1-2 év után, mert nem hozott azonnal változást. Aztán a program által felfedezett fiatalok jó pár év múlva bronzérmesek lettek utánpótlástornákon
Viszont ettől függetlenül még lehet, hogy sikertelenek lesznek az akadémiák

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 27., kedd 14:46

Ez ritka nagy öngól volt. A csákó gyakorlatilag felemelte a Salzburgot akik azóta már stabilan Ausztria legjobb csapata. Nem vagyok fradi drukker sose voltam. De tény, hogy tud valamit az ürge. Szerintem a taktikai részéhez a játéknak nem konyít annyit. Beszéltem egy fradi drukker sráccal ő mondta, hogy csak annyi baj van vele, hogy néha túltaktikázza magát. Nem találja a helyes felállást. Kísérletezik. De később ebből lesz majd a siker. Ő legalább csinál valamit.
+1
Tény, hogy Moniznak van még mit fejlődnie a taktika terén, sokszor ahogy írta Casso túlkombinálja a dolgokat, de bőven van ideje még fejlődni ebben is!
Motiválás,képességfejlesztés terén meg nemhogy az mb1-ben, de Európában is ott van a top-ban!Elég csak megnézni a fiatalokkal készült videót!

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. augusztus 27., kedd 14:41

Wertz írta:Kovács tehetséges? A magyar posványból nem tud kitűnni, úgy hogy már 22 éves lesz ebben a szezonban. Az eddigi 2 válogatott meccséről meg ne is beszéljünk
Magyar viszonylatban Kovács igenis tehetséges és jó játékos. Ugyanakkor fiatal korából adódóan még tapasztalatlan szegény. Sousa nem véletlenül mondta rá, hogy MO legtehetségesebb játékosa. Én azért adok az ő szavára. Meg amit látok az tetszik. Kellemes a szemnek a játéka. Nem úgy mint a a többieké akik ívelgetnek meg föl rúgják a labdát az égbe.
Wertz írta:Az akadémiáktól nem lehet elvárni, hogy megalapításuk után rögtön elkezdjék kitermelni a tehetségeket. Minden utánpótlás fejlesztésnek kell egy bizonyos kifutási idő
Nem idő függvénye a dolog. A magyar szakértelem egyszerűen nem képes arra, hogy tehetségeket kineveljen. (Nagyon ritka az amikor sikerül) Aki tehetséges az gyorsan menjen innen minél messzebbre, mert nagyobb az esélye arra, hogy befut.

Wertz írta:Messze jobb edző ettől a kettőtől? Ért el valamit edzőként, ami miatt jobbnak lehetne nevezni náluk? Nem
Ez ritka nagy öngól volt. A csákó gyakorlatilag felemelte a Salzburgot akik azóta már stabilan Ausztria legjobb csapata. Nem vagyok fradi drukker sose voltam. De tény, hogy tud valamit az ürge. Szerintem a taktikai részéhez a játéknak nem konyít annyit. Beszéltem egy fradi drukker sráccal ő mondta, hogy csak annyi baj van vele, hogy néha túltaktikázza magát. Nem találja a helyes felállást. Kísérletezik. De később ebből lesz majd a siker. Ő legalább csinál valamit.



Egerváriról inkább nem mondok semmit. Megvolt a véleményem róla amikor kinevezték és ez azóta nem változott semmit.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 27., kedd 14:32

most beszlél(t) egy sportorvos a digin a reggeli start-ban, mondta, hogy összedobott egy anyagot, amiben benne van sok minden (alázatról, étrendekről, meg egyéb dolgokról) és beajánlotta az akadémiákhoz, hogy ne csak azt tanítsák már a gyerekeknek, hogyan kell dekázni.
azt a választ kapta, hogy jó-jó, de nincs ilyenekre keret.

na meg is találtam.

érdemes lecsekkolni.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 27., kedd 14:30

Osztrák bajnok és kupagyőztes ahoyg ár írták
Már tudom is a választ..."öh izé olyan kerettel Pintér is az lenne" jah tavaly mégsem lett bajnok a Salzburg :)

Biztos tiszta véletlen, hogy a Tottenham,a Hamburg,a PSV is alkalmazta, de szólj Pintéréknek nosza hátha őket is szívesen látják! :)
Tiszta mintha ha valamelyik irigy magyar edzővel beszélgetnék! :coffee:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. augusztus 27., kedd 14:27

Wertz írta:
BBarni írta:
Messze jobb edző ettől a kettőtől? Ért el valamit edzőként, ami miatt jobbnak lehetne nevezni náluk? Nem
Osztrák bajnok és kupagyőztes, illetve Európa Ligába juttatta a Salzburgot. A mi zseni edzőink pedig...hát láttuk a mostani nemzetközi szereplést.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 27., kedd 14:24

BBarni írta:A tudása is messze jobb mindegyik magyar edzőnél, azért egy Kondás-Pintér? :lol:
Messze jobb edző ettől a kettőtől? Ért el valamit edzőként, ami miatt jobbnak lehetne nevezni náluk? Nem

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 27., kedd 14:12

Nézted végig a meccseket?
A vidi ellen Otten hibája döntő volt, de utána Tuyp 3 100% helyzetet szabott el, a loki ellen gondolom nem is kell mondanom,elég csak Besic,Valpoort és Holman helyzetére gondolni!A loki ellen tény ritka azzal játszottunk, van ilyen!
A győrt és az MTK-t viszont lenyomtuk, utóbbit simán előbbit pedig a vidinek nem sikerült!
A tudása is messze jobb mindegyik magyar edzőnél, azért egy Kondás-Pintér? :lol:
Rossi és Gomes vagy Sousa viszont lehet, hogy jobb nála taktikában ezt nem tudom!
Azt viszont észrevettem hogyha a Fradi kikap akkor megy a fika Moniznak rendesen ha viszont nyer a csapat akkor meg olyan kuss van általában mindenhol! :lol:
Csak ez még nem teszi Egervárinál különbbé, mert ő is jobb edző ettől a kettőtől
Ezt be is kéne bizonyítani! :)

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 27., kedd 14:11

BBarni írta:Tiszta Bognár meg Prukner szint, Döméről ne is beszéljünk, neki Monzi a cipőjét nem viheti! :coffee:
Ezt nevezik kiforgatásnak. Direkt írsz 2 olyan nevet, akik még az NB1be is kevesek
Bognártól és Dömétől persze, hogy jobb edző. Csak ez még nem teszi Egervárinál különbbé, mert ő is jobb edző ettől a kettőtől


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég