Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 29., csütörtök 11:25

MorataMartin írta:A Videoton leigazolta Gyepest! :lol:
Azért nem hittem volna, hogy Gyepi bevállalja a kispad melegítést! :lol:
1 évre írt alá, nem hiszem, hogy tovább marad, de azért remélem egy olyat minden meccsre tartogat mint a Schalke ellen! :lol:

Mateos pedig még állítólag mindig képben van...

MorataMartin
Hozzászólások: 1537
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2013. augusztus 29., csütörtök 11:21

A Videoton leigazolta Gyepest! :lol:

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: kodo » 2013. augusztus 28., szerda 22:41

BBarni írta:Már nem annyira, most csak a Jászai Mari díjas játékos van ott aki ér is valamit, régen azért egy napbarnított Kenő vagy Kuttor Kutya!
annyi bármikor van bennünk, hogy beleszarjunk a levesetekbe :mrgreen:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 28., szerda 22:35

kodo írta:
BBarni írta:Pedig inkább játszanánk veletek mint a baglyokkal!
el is hiszem, hogy be vagytok szarva tőlünk :D
Már nem annyira, most csak a Jászai Mari díjas játékos van ott aki ér is valamit, régen azért egy napbarnított Kenő vagy Kuttor Kutya! :lol:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 28., szerda 22:23

Pedig tök egyértelmű, hogy Zombori Sanyi kellene...
Úristen.....az ember maga a tudatlanság csimborasszója.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: kodo » 2013. augusztus 28., szerda 22:21

BBarni írta:Pedig inkább játszanánk veletek mint a baglyokkal!
el is hiszem, hogy be vagytok szarva tőlünk :D

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 28., szerda 22:19

Marci77

Mi van ezzel a ZTE-vel?Kiesni a Magyar Kupából...szerintem ott sem lesz egy ideig mb1-es csapat... :(
Pedig inkább játszanánk veletek mint a baglyokkal! :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 28., szerda 20:31

Újabb stadion állami pénzen.
Vesszen a mocskos Akadémia és FC Orbán, meg Fideszoton.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy 9,6 milliárd forintot biztosít a szombathelyi Haladás-stadion és -sportcsarnok létesítésére – jelentette be rendkívüli sajtótájékoztatóján a szombathelyi városházán Hende Csaba honvédelmi miniszter, a térség egyéni körzetben megválasztott fideszes országgyűlési képviselője.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 28., szerda 18:09

BBarni írta:Arról ne is beszéljünk, hogy állítólag Pintért szánják Egervári utódjának... :lol:
még megszerezni is könnyű lenne az MLSZnek, mert a Győrnél már érik a kirúgása :lol:
Viszont Egervári helye sajnos betonbiztos

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. augusztus 28., szerda 16:27

BBarni írta:Arról ne is beszéljünk, hogy állítólag Pintért szánják Egervári utódjának... :lol:
Pedig tök egyértelmű, hogy Zombori Sanyi kellene...


:mrgreen:




Egervári amúgy lesz még jó ideig. Egy mozgatható báb, az MLSZ-nek pont megfelel. Meg hát ugye "szerethető" a csapata.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 28., szerda 15:49

Arról ne is beszéljünk, hogy állítólag Pintért szánják Egervári utódjának... :lol:

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. augusztus 28., szerda 15:03

Wertz írta:Tehát a vitánk közben kiderült, a véleményük a magyar fociról szinte ugyanaz Annyi a különbség, hogy én még adok idő az akadémiáknak a bizonyításra
Azt viszont elfelejtettem még odaírni az akadémiákhoz, hogy önmagukban azok még kevesek, főleg úgy, hogy van belőlük kb 5-6 darab. Rengeteg dolgot kellene még csinálni, fejleszteni
Én nem vitatkoztam. Eszmecseréztünk. Egyedül az akadémia dologban van nézeteltérésünk. Te várod a bizonyítást ami én szerintem ezzel a szakértelemmel ami jelenleg jelen van nem fog megtörténni sem most sem 10 év múlva.
Wertz írta:Azt viszont elfelejtettem még odaírni az akadémiákhoz, hogy önmagukban azok még kevesek, főleg úgy, hogy van belőlük kb 5-6 darab. Rengeteg dolgot kellene még csinálni, fejleszteni
Így van. Kellenek a minőségi külföldi szakemberek, mert Magyarországon nagyon kevés ezeknek a száma és azok nem foglalkoznak az akadémiákkal. Ezért is tetszett nekem nagyon, hogy Moniz a fiatalokkal is foglalkozik.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 28., szerda 14:12

Casso írta:Pont azért tart ott a magyar foci ahol tart mert még mindig ugyanazok az emberek töltenek be vezető pozíciókat akik 20-30 éve valamilyen pozíciót betöltöttek. De azt senki nem meri kimondani, hogy ők már nem értenek a futballhoz. Ahogy írtad az előző hozzászólásodban tényleg nagyon elenyésző Magyarországon a jó edzők száma és inkább nekik kellene vezető pozíciókat betölteni, de ez nem fog megtörténni soha. (SAJNOS) Többségben vannak azok az edzők akik buták, de erről nem ők tehetnek hanem azok akik oktatják őket. Azok akik oktatnak, képzéseket tartanak azok a magyar foci tönkretevői. A MAGYAR edzők egyszerűen az idő teltével elbutultak. Persze kivételek mindig vannak.
Tehát a vitánk közben kiderült, a véleményük a magyar fociról szinte ugyanaz :lol: Annyi a különbség, hogy én még adok idő az akadémiáknak a bizonyításra
Azt viszont elfelejtettem még odaírni az akadémiákhoz, hogy önmagukban azok még kevesek, főleg úgy, hogy van belőlük kb 5-6 darab. Rengeteg dolgot kellene még csinálni, fejleszteni
Casso írta:Szerintem a legnagyobb szégyen az az, hogy az Egervári Sándor a magyar válogatott szövetségi kapitánya.
Ebben annak ellenére is egyet értek benned, hogy magyar szinten nem tartom rossz edzőnek Egervárit. A válogatott szinthez nagyon kevés

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2013. augusztus 28., szerda 13:58

Bocs a dupláért, de már nem tudtam szerkeszteni.
Kis"kokó"hoz meg annyit, hogy valahogy én sem látom benne jelenleg azt a óriási potenciált, amire emelve van, azt meg hogy mi miatt lett válogatott külön kérdés számomra. Bár tudom Egervári szimpátia stb.Mert ennyi erővel akár az ujpesti Simon Krisztián is megérdemelne esélyt, ő is hoz egy olyan szintet mint Kokó, jelenleg húzó ember az Újpestben, csak mivel nem vidi játékos nincs ennyire felkapva, de ő csak egy játékos a sorból. Nem beszélve Husztiról... Mikor jönnek rá a felső vezetésben, hogy jelenleg a legnagyobb fékje a magyar válogatottnak maga az edző.
Aki sajátos szimpátia alapján osztja az aranylabda szavazatát, válogatja be az embereket a válogatottba. És azért lássuk be itthol nincs egy spanyol szintű generáció, ahol ez meg lehetne tenni, mert van 2-3 hasonló képességű játékos minden posztra. Itt ami van azt kellene megbecsűlni, és a legjobbakat behívni, de ehelyett nézhetjük a Mészáros Norbi, Szakály Péter és barátai szereplését.

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. augusztus 28., szerda 13:54

Wertz! Tegnap ezt írtad:
Az, hogy a magyar focinak külföldi edzők kellenek egy hatalmas téveszme. Vannak ám jó magyar edzők is, a kártékonyak mellett.
A magyar focinak minőségi szakemberek kellenek, a nemzetiség nem lényeg. A kártékonyakat, rosszakat pedig el kell takarítani
Pont azért tart ott a magyar foci ahol tart mert még mindig ugyanazok az emberek töltenek be vezető pozíciókat akik 20-30 éve valamilyen pozíciót betöltöttek. De azt senki nem meri kimondani, hogy ők már nem értenek a futballhoz. Ahogy írtad az előző hozzászólásodban tényleg nagyon elenyésző Magyarországon a jó edzők száma és inkább nekik kellene vezető pozíciókat betölteni, de ez nem fog megtörténni soha. (SAJNOS) Többségben vannak azok az edzők akik buták, de erről nem ők tehetnek hanem azok akik oktatják őket. Azok akik oktatnak, képzéseket tartanak azok a magyar foci tönkretevői. A MAGYAR edzők egyszerűen az idő teltével elbutultak. Persze kivételek mindig vannak.

Szerintem a legnagyobb szégyen az az, hogy az Egervári Sándor a magyar válogatott szövetségi kapitánya.
Wertz írta:Nekem sem tetszik ami Felcsúton folyik, de ez az összehasonlítás szörnyű. A Bilibao azért nem változtat, mert egy politikai klub, amit a baszok hirdetésére használnak.
Az lényegtelen, hogy mire használják. Van egy eszme. Az eszme miértjét felesleges megkérdőjelezni. A Felcsút megfogalmazott egy eszmét amit jól láthatóan 5 mérkőzés után kidobtak a kukába.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2013. augusztus 28., szerda 13:47

Anis írta:magyar akadémista: Farkas Norbi, Baracskai, Gajdos,
A pontosítás kedvéért ő ukrán :)
Anis írta:MTK is fiatalokra épít még is hoztak egy olasz kapust! (aki asszem már itt él és magyar felesége van). de akkor is olasz és nem saját nevelés!
Na, azért álljunk már meg. Az MTK egy klub, ugyan olyan, mint a fradi, ute stb. ergo miért ne játszhatna benne akár olasz, üzbég, kínai attól, hogy ők a saját nevelésű fiatalokra építenek atól nyugodt szívvel, ha van rá pénz, igazolhatnak akárkit anélkül, hogy bárki is megszólhatná őket.
Ha annyira hasonlítgatni akasz akkor a Sándor Károly akadémiával kellene, hiszen mindkettő mint neve is mutatja Akadémia(kellene, hogy legyen). Mondjuk mindenképpen jobb lett volna, ha nem PF Akadémia néven indultak, hanem FC Felcsút vagy bármi.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 28., szerda 13:17

Casso írta: A Bilbao csapatának van egy eszméje. Az eszme szerint nem igazolnak olyan játékosokat akik nem baszkok. A Felcsút eszméjét már nem tudom ki fogalmazta meg, de elvileg ez egy akadémia amely csak fiatal tehetségekkel fog majd működni. Én ezt halottam. Az eredményesség nem számít inkább a tehetségek kinevelése. Miután gyengén kezdik a bajnokságot elkezdik sorra venni a idősebb játékosokat nehogy kiessenek. Mekkora képmutatás ez? A Bilbao tavaly igazolt játékosokat a csapatába mikor szenvedtek? Nem. Maradtak az eszménél.
Nekem sem tetszik ami Felcsúton folyik, de ez az összehasonlítás szörnyű. A Bilibao azért nem változtat, mert egy politikai klub, amit a baszok hirdetésére használnak.
Casso írta:Jó is, hogy linkelted a doktor urat. Ajánlom Wertz figyelmébe Ferenczi Attila előadásait a "Miért beteg a magyar futball" címen.
Mit kell ezen nekem ajánlgatni?
Amúgy meg kíváncsi lennék, hogy te honnan szedsz olyat, hogy én jónak tartom az akadémiákat? :hmmm: :lol:
Remy írta:Már hogy lennének jó magyar edzők, amikor a magyar foci egy fabatkát nem ér? És igen kapcsolódik az egyik a másikhoz. A focihoz nyugaton értenek, és ha onnan hozunk edzőt, akkor nagy valószínűséggel pluszt adunk a magyar bajnokságnak. Ott értenek hozzá itt nem.
Igenis vannak jó magyar edzők, csak sajnos kevés van belőlük. Horváth Feri, aki Kecskemét után Pakson is kiváló munkát végez. Benczés, akinek a vezetésével a DVTK még dobogóra is esélyes volt
és hogy már ne csak vezetőedzőt mondjak, akkor kiemelném Both Józsefet, aki nagyban hozzájárult az u20 VBn bronzérmet szerző válogatott kineveléséhez

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 28., szerda 13:15

Elvileg nekik nem is lenne szabad indulniuk az élvonalban,mert lássuk be,bőven a Vidi B csapatának számít,játékoscserélgetések és a közös fővezér miatt( viktor).
És akkor még egy pár másik magyar csapatnak is.
- Akadémiának van kikiáltva,közben igazolják sorra a játékosokat,akik még cska nem is fiatalok.
Mivel akadémia is. Szerintem el sem tudod képzelni mióta folyik szakmai munka Felcsúton az akadémia keretében.


Az a baj, hogy páran annyira összemossátok az Akadémiát és az első csapatot, hogy fáj olvasni. Ettől függetlenül értem, hogy mivel van bajotok, csak olyan dolgokat is belekevertek, aminek semmi köze hozzá.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 28., szerda 13:14

Jó mindenki becsaphatja saját magát, aki nem látja, hogy ez a Puskás Akadémia egy újabb ékes bizonyítéka a magyar simlisségnek, az tapsoljon nekik!

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. augusztus 28., szerda 13:08

pár oldallal ezelőtt leírtam, hogy minimum egy tucat akadémista van a Puskás keretében és a Bertus-Somodi-Tischler trión kívül az összes játszó fiatal magyar akadémista: Farkas Norbi, Baracskai, Gajdos, Vaszicsku, Vachtler, Tamás Márk, Molnár akik eddig mind játszottak is bőven és így tovább.
Gallardo gondolom szívesen jött ide a spanyol-portugál kötődés miatt (a Vidis kötődésre gondolok). Miskolcon elzavarták, semmibe vették a másik két minőségi spanyollal együtt, nem ezt érdemelték azok után amit letettek ott az asztalra (és a kemény La Ligás múltjuk miatt). Aztán Czvitkovics nem fért be a Debrecenbe, el akart menni, fene tudja hogyan került képbe a Felcsút, de ez jött, odament, legalább játszani fog. Polonkai és Tóth Balázs már korábban ott voltak, illetve kellett EGY JÓ KAPUS is Hajduch jó volt Kaposváron, így elhozták. MTK is fiatalokra épít még is hoztak egy olasz kapust! (aki asszem már itt él és magyar felesége van). de akkor is olasz és nem saját nevelés!

Az hogy ki a Puskás Akadémia szponzora meg lehet nézni az NSO-n lévő cikknél a mezen.

A spanyol mondhatni élklubot (soha nem estek még ki az első osztályból) ne hasonlítsunk már össze egy kezdetleges magyar klubbal. ez szerintem elég rossz példa. ott megtehetik, sokkal nagyobb a merítési lehetőség és persze a minőség sem elhanyagolható.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 135 regisztrált és 0 vendég