Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8402
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 26., hétfő 0:38

nyilván nem lehet lemérni, de megnézném, hogy az mb1 16 csapata nyomna 1-1 kétmeccses párharcot mondjuk az olasz vagy német másodosztály ugyanolyan helyezésű csapataival. (első az elsővel, második a másodikkal, and so on.)

ha pedig az mb1 erősebb, mint a holland kettő (mondjuk azt, hogy erősebb) még akkor is illene a gólkirályi címért harcolnia majd tuyp-nek.
főleg, hogy a fradi azért élcsapatnak kellene, hogy legyen.

azért mégis csak 161 meccsen 98 gólja és 35 gólpassza a holland másodban.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 25., vasárnap 20:18

Sztem a külföldi 2. osztályok közül az angol az egyedüli (illetve talán még a Segunda División is), ami jobb, mint az MB1, na de az viszont bőven. :)

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 25., vasárnap 19:48

Anis írta:háromszoros gólkirály volt. úgyhogy én is többet vártam volna tőle.
De lehet az Mb1 erősebb bajnokság mint a holland kettő? :mrgreen:
hát akármennyire szar is a magyar bajnokság, egy holland kettőnél akkor is simán jobb
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: hala real » 2013. augusztus 25., vasárnap 18:54

Besic egyértelmű, hogy nem jó a kp-n, ez már a vidi ellen is látszott..védőhöz képest tényleg ügyes, de egyszerűen a középpályára kevés..

mindegy, nincs még veszve semmi, talán a nehezén túl vagyunk, innentől nagy menetelést várok! :zoldsalas:
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. augusztus 25., vasárnap 18:39

Moniz építi a bajnokcsapatot. :roll:

Adams kezezése valami egészen hihetetlen volt. Tuijp meg...lehet ez a gólkirály gonosz ikertestvére, aki a holland gólzsák nevében trollkodik a Fradiban.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. augusztus 25., vasárnap 18:32

hala real írta: mert ez kurva gyenge egy holland kettes gólkirálytól..
háromszoros gólkirály volt. úgyhogy én is többet vártam volna tőle.
De lehet az Mb1 erősebb bajnokság mint a holland kettő? :mrgreen:

amúgy meg Böde a semmiből lőtte a gólját (megcsinálta magának), a helyzetkihasználás meg nulla volt a mai napon is. Mellesleg pedig kár volt megbontani a védelmet. Besic rátekeredik a lasztira és nagyon sokszor veszti / passzolja el. Gerson-Akeem elsőre nem jött be. tuti nem bontottam volna fel a védelmet egy rangadó előtt! :(

Következő kettőt (Kecskemét, Pápa) be KELL húzni, utána meg jön a lila-zöld rangadó! Talán a neheze ezzel már lement (Vidi, Győr, MTK, DVSC), most elvileg jönnek a könnyebbek.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: hala real » 2013. augusztus 25., vasárnap 18:26

az eredmény nem tükrözi a játék képét...csak a helyzetkihasználáson múlott az egész, helyzetek sorozatát hagytuk ki....tuijp pedig most már mutathatna valamit, mert ez kurva gyenge egy holland kettes gólkirálytól.. :ike:
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 25., vasárnap 9:32

realfan91 írta:Már 2 csapata van az államnak,....Felcsúti Orbán FC és Fideszoton lehetne a két egylet neve.

Te aztán tájékozott vagy, nem mondom :lol:

A Mezőkövesd stadionját állami pénzből felújították
A DVSC új stadionja állami pénzből épül
Az FTCért milliárdokat fizetett az állam McCabenek, új stadiont kapnak állami pénzből, és valószínűleg állami pénzből gazdálkodnak

Nyilvánvaló, hogy az államnak van 2 csapata :coffee:
realfan91 írta:nem félnek minden állami pénzt a szemünk láttára beleölni ezekbe a csapatokba.
Ja persze, az állam minden pénze megy ennek a 2 csapatnak :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 25., vasárnap 8:57

Ismét egy jól informált. Gratulálok
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2013. augusztus 24., szombat 23:33

Fenomen írta:A másik: ha Puskás AKADÉMIA a csapat neve, akkor miért nem akadémisták játszanak csak ott?
Hiszen az eredmény nem fontos, legalábbis ezt mondták, hanem a fiatal tehetségek beépítése.
Szánalom amit Mo-n művelnek...nem akarok itt politizálni, mert ez foci, de sajnos kezd egyre súlyosabb lenni a helyzet. Már 2 csapata van az államnak, és nem félnek minden állami pénzt a szemünk láttára beleölni ezekbe a csapatokba. Felcsúti Orbán FC és Fideszoton lehetne a két egylet neve. Kérdés, milyen jogon teszik ezt? És tényleg, miért olyan lehetetlen akademistákat játszatni egy hulladék mb1-ben? Talán velük nincs esély bentmaradni? Elég szomorú.

Avatar
Fenomen
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 23:48

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Fenomen » 2013. augusztus 24., szombat 23:15

A másik: ha Puskás AKADÉMIA a csapat neve, akkor miért nem akadémisták játszanak csak ott?
Hiszen az eredmény nem fontos, legalábbis ezt mondták, hanem a fiatal tehetségek beépítése.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 24., szombat 23:12

Fenomen írta:Nem úgy volt, hogy a Puskás akadémia Videoton II néven futott, sőt a Videoton akadémiájának a neve a Puskás Akadémia, és azért kellett megváltoztatni a nevét Puskás Akadémiára,mert Videoton II néven nem juthattak volna fel? :hmmm:
De.!
Magyarországon így ki lehet játszani a szabályokat! :shutup: :lol:

Avatar
Fenomen
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 23:48

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Fenomen » 2013. augusztus 24., szombat 21:26

Nem úgy volt, hogy a Puskás akadémia Videoton II néven futott, sőt a Videoton akadémiájának a neve a Puskás Akadémia, és azért kellett megváltoztatni a nevét Puskás Akadémiára,mert Videoton II néven nem juthattak volna fel? :hmmm:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. augusztus 24., szombat 21:03

Hagyjuk már ezt a szar felcsútot..
A mostani kezdőjük milyen volt?
Somodi-Wagué-Tamás-Szekeres A.-Farkas N. -Tóth-Polonkai-Czvitkovics(Zsolnai, 77.)-Gallardo-Tischler-Lencse

Itt hány akadémista is van?2!Az szép teljesítmény! :agree:
Ha elkezdik a nagyobb csapatok ellen kapkodni a gólokat mindjárt hoznak két védőt és már ennyi akadémista se lesz a kezdőben, az meg, hogy a kispadon mennyi van, nem nagyon érdekel!

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. augusztus 24., szombat 19:44

BBarni írta: de előbb beszélnie kell Ancelottival, hogy számít e rá!
nincs is már nagyon üres mezszám a keretbe. hogy játszhatna szám nélkül? már csak 1 üres szám van ha jól tudom és még van egy Denis egy függőben lévő Bale is.
Kerlon írta:Igen, azt mondják, hogy az utánpótláson a lényeg, hogy mindegy, hogy melyik osztályban vannak csak az akadémisták játszanak és ez a lényeg. Az igazolásaikon is ez látszik, nem?
értsétek már meg hogy a a fiatalok mellé kellenek tapasztalt játékosok is. Elég rosszul kezdtek és gondolom rájöttek hogy ez nem biztos hogy elég lesz. Gallardo nem akart elmenni a DVTK-tól, és Mo-ról sem, de a hírek szerint elég rosszul bántak vele és elég gagyi szerződést raktak elé, így a Felcsút gondolta egyet és felajánlotta neki hogy jöjjön oda. Cicó alig játszott a DVSC-ben, de ő annál magyar szinten jobb játékos hogy a padot koptassa, Lencse meg csak KÖLCSÖNBE jött, nem hiszem hogy a Felcsút állná a fizuját. ha jól tudom továbbra is a Vidi játékosa, onnan jön a fizu (nagy része).
Ne abból a pár külföldiből vagy korosabb játékosból induljatok ki, hanem nézzétek meg az eddigi meccsek felállását és hogy hány MAGYAR FIATAL szerepelt (főleg kezdőként)! nso-n is csak ez megy, durrogtatnak csak úgy mert jól esik. Előző Honvéd elleni meccsen is 7 magyar fiatal és a Tischler-Bertus páros is játszott, plusz három külföldi fiatal (két belső védő és Luque) illetve Tóth-Polonkai páros az idősebb korosztályból. Ez szerintem elég sok magyar fiatalt jelent! :mrgreen:
Wertz írta:Én sem nézem jó szemmel, hogy akadémista alig van a csapatban,
legutóbbi meccs: Honvéd - Felcsút 3-0.
Játszott:
Farkas Norbi. Akadémista! Vachtler Csaba. Akadémista!
Molnár Tibor. Akadémista! Gajdos Zsolt. Akadémista!
Károly Bálint bár Egerszegről jött, de 20 éves és 3 éve ott van.
és Tóth László 18 éves szintén akadémista! aztán a padon még voltak ketten.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 23., péntek 13:49

Ferencváros írta:Erről mit tudsz? Mert lassan már két hete megtettük az ajánlatunkat. Nagyot csalódnék Ádámban, ha nem itt kötne ki, főleg miután annyiszor lenyilatkozta, hogy egyből jönne ha hívnánk.
A róla érkező hírekből ki lehet következtetni, hogy mit akar. Kivárásra játszik. Ha jön egy jobb ajánlat akkor elutasítja az FTCt, ha nem jön, akkor aláír

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. augusztus 23., péntek 13:43

BBarni írta:és valószínűleg Vass Ádi(nem az a poszt, de fizetni neki is kell) is, így nem valószínű!
Erről mit tudsz? Mert lassan már két hete megtettük az ajánlatunkat. Nagyot csalódnék Ádámban, ha nem itt kötne ki, főleg miután annyiszor lenyilatkozta, hogy egyből jönne ha hívnánk. Itt már rajta múlik minden, de nem hiszem el, hogy két hét nem volt elég, hogy eldöntse, mit akar. De komolyan, inkább menne a Seria B-be, mint hogy jövőre Európai Kupában induljon? Jó, oké, biztos a menedzsere is közbe játszik, de akkor is. Mondjuk olyat is olvastam üllőin, hogy a menedzsere csak egy éves szerződést akar, mi viszont ebbe nem megyünk bele. Legkésőbb a lilák ellen már szeretném Ádámot a pályán látni. Nagy szükségünk lenne rá.

Illetve Buzsákyval mi a helyzet? Nagyobb esély van rá, hogy marad, vagy inkább megy?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 23., péntek 13:37

Valószínűleg sokan fognak kijárni az utánpótlás meccsekre... Ennyire ne legyünk már naivak.
A 3500as nézőszám az első csapatnak szól, de maga a létesítmény az egész akadémiának. Mi ebben olyan bonyolult? :)
Vagy építettek volna egy komplexumot meg egy 600 férőhelyes lelátót?

Amikor annó mi játszottunk a Felcsúttal nagyjából 400-an voltak kint. Ifimeccs, megyei bajnokság.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 23., péntek 13:34

Realista24 írta:
Igen, azt mondják, hogy az utánpótláson a lényeg, hogy mindegy, hogy melyik osztályban vannak csak az akadémisták játszanak és ez a lényeg. Az igazolásaikon is ez látszik, nem?
A stadionról volt szó, nem az első csapatról. Az engem hidegen hagy.
Valószínűleg sokan fognak kijárni az utánpótlás meccsekre... Ennyire ne legyünk már naivak.


Amúgy valaki mondja már meg, hogy eddig az nb1-ben hány értelmes PAFC nevelés van, aki lehoz egy Radó/Kovács szintet. Vagy sorolhatnák még pár MTK, Hali játékost.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. augusztus 23., péntek 13:32

Realista24 írta:Értelmesebb, de nem állami tízmilliárdokért. De ez csak az én véleményem. :)
Ezzel én is így vagyok. Ha már a focit támogatja az állam, akkor okosabb dolgokra költse


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég