Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. június 19., szerda 10:52

Donát írta:Gündogan megszerzésében Sahin lehet az adunk, nem? Úgy értem, Sahin még a Real Madrid játékosa (tudtommal), de a Dortmund is visszavenné, Sahin is menne, pótolná is Illkay-t, Perez meg is fizetné az árát. Esetleg a játékos makacs maradni akarásával lehet gond, de talán az sem leküzdhetetlen. Én örülnék, ha jönne.
Sahin a 13/14-es szezon vegeig kolcsonbe van a Dortmundnal. Utana pedig vasarlasi opciojuk van a jatekosra (talan 5.5 millio, mar nem emlekszek a konkret arra)
Gerr90 írta:Igazából én nem is bánnám, ha a Barca buzerálná kicsit Matat.
a barca 3 tamadoja kozzul 1 messi. most igazoltak le neymart, akival hosszu tavra terveznek. maradt meg egy hely, amire alexis sanchez, pedro, tello es villa palyazik. Villa nagy esellyel tavozik (legalabbis ha van egy kis esze es szeretni jovore ott lenni a VB-n) Biztos, hogy nem fognak venni meg egy embert arra a posztra. Foleg ugy, hogy kozephatvedet meg nem is igazoltak. Es kapust se.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára h3x0r 2013. június 19., szerda 10:55-kor.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. június 19., szerda 10:49

Igen, olvastam én is, de az ügynöke matekozik a háttérben, és Pérez szavai csengenek a fülemben, hogy olyan játékos is érkezni fog, akire nem is számítunk.
leandro dámájó :lol:
A hírek szerint a MU és a Bayern tett érte ajánlatot, a Real nem és elvileg nem is fog.
ja, sanszos, szopás. :(
Arsenal 12M-t ajánlott Illarramendiért. Ennyi pénzért nagyon pöpec lenne ide is.
nekünk az ára 30 miller.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1772
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 19., szerda 10:49

CS0ki írta:
Nem tudom, én úgy érzem, hogy lesz Gündoganunk.
Egyébként korábban az volt a szöveg, hogy azért nem adják el, mert lép Götze, Lewa is, és az már sok lenne. És mivel Lewandowski végül marad... :roll: Bár a játékos elég határozottan kijelentette, hogy idén nem vált.
Gündogan megszerzésében Sahin lehet az adunk, nem? Úgy értem, Sahin még a Real Madrid játékosa (tudtommal), de a Dortmund is visszavenné, Sahin is menne, pótolná is Illkay-t, Perez meg is fizetné az árát. Esetleg a játékos makacs maradni akarásával lehet gond, de talán az sem leküzdhetetlen. Én örülnék, ha jönne.

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. június 19., szerda 10:47

Igazából én nem is bánnám, ha a Barca buzerálná kicsit Matat. Sokakkal ellentétben én nem tartom olyan sokra, hogy a kezdőbe szeretném látni nálunk. (persze a katalánéknál sem szívesen látnám)
Viszont arra jó lehet, hogy legitimizálja a Thiagos próbálkozásunkat. Szerintem Pérez simán képes lenne meggyőzni őt és az apját.
Csak hát ugye úriemberek vagyunk. Nem baj, ha jön Gündogan kárpótolva leszek. :D

Avatar
Los Blancos
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Los Blancos » 2013. június 19., szerda 10:46

morata:
"Úgy néz ki, hogy Thiago is kapott ajánlatokat, és ezek elegendőek ahhoz, hogy elgondolkodjon a váltáson”

elég baba lenne, ha perez idehozná, bőgnének a katalándrukkerek páran.
nagyon nagy spíler a gyerek.
Neki lépni kell. Ösztönös zseni aki perpill a Barcában nem fog tudni kibontakozni. De ha lép sem Madridba teszi át a székhelyét. :/


Akik meg Gündogant tucatnak nézik nem tudom látták-e az idei BL-t.

Arsenal 12M-t ajánlott Illarramendiért. Ennyi pénzért nagyon pöpec lenne ide is.
Igen, olvastam én is, de az ügynöke matekozik a háttérben, és Pérez szavai csengenek a fülemben, hogy olyan játékos is érkezni fog, akire nem is számítunk.
Paulinho :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Los Blancos 2013. június 19., szerda 10:48-kor.

legendary
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. május 21., kedd 0:08

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: legendary » 2013. június 19., szerda 10:42

hehe írta: morata:
"Úgy néz ki, hogy Thiago is kapott ajánlatokat, és ezek elegendőek ahhoz, hogy elgondolkodjon a váltáson”

elég baba lenne, ha perez idehozná, bőgnének a katalándrukkerek páran.
nagyon nagy spíler a gyerek.
A hírek szerint a MU és a Bayern tett érte ajánlatot, a Real nem és elvileg nem is fog.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. június 19., szerda 10:41

Matt009 írta:Csak a probléma az, hogy tele vagyunk 2-od kategóriás játékosokkal, és újabb másodkategóriás játékosok leigazolásával nem lesz jobb a csapat, csak más. Lehet, hogy mások lesznek az erényeink, más aspektusból jobbak leszünk, más aspektusból meg rosszabbak.
...
Modric ezekhez a játékosokhoz képest egy szinttel gyengébb. Nem a Gundogan-Gustavo-Modric az álomkp, hanem a Yaya-Schweinsteiger-Iniesta.
Egy valamiben tevedsz, hogy nem 2-od kategorias jatekosokkal vagyunk telehe, hanem 3-ad kategoriasokkal. (a kozeppalyan)
A top csapatok kozzul a mienk az egyik leggyengebb vagy legalabbis leglassabb kozeppalya.
1. szint: Yaya - Schweintsteiger - Iniesta
2. szint: Gundogan - Gustavo - Modric
3. szint: ami most van
4. szint: ami Ronaldoek erkezese elott volt

Hiaba almodozunk mi az elso szintu jatekosok utan ha egyszeruen megszerezhetetlenek. Ez utan jon a masodik szint, ami megha gyengebb is az elsonel, akkor is boven erosites a jelenlegi szintunkhoz kepest. Csak a forum legnagyobb resze par ev utan felfogta, hogy vannak olyan jatekosok, akiket egyszeruen nem lehet megszerezni. (mennyi ideig ment az igazoljuk le yaya-t meg schweini-t mondatok)

Ez olyan mintha egyetemista lennel, jelenleg van egy suzukid (3.szint), ami meg mindig jobb egy csomo mas kocsinal es kituzod celul, hogy tanulsz, jo munkahelyre kerulsz es par even belul veszel magadnak egy BMW-t, mercedest (2.szint). Tudod, hogy a ferrari, lambourghini, porsche a csucs (1. szint), de az egyszeruen szamodra elerhetetlen. nem almodozol potyara, hanem olyan dolgok utan vagysz, amik nehezen, de elerhetoek)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. június 19., szerda 10:39

Ha csak Gundogan és Kondogbia erkezik + Isco mar annak is orulni fogok mert akkor megno az eselye, h Ozil es Khedira partvonalra kerulnek.
Valahol olyat olvastam tegnap, hogy Carlo mindenképpen akar valaki Khedira helyére a kezdőbe. Elkezdtem bizakodni :smile: B-)
Schweinsteiger
Ő az a játékos, akit a világ 80%-a hihetetlenül sokra tart, de én valahogy nem tartom akkora spílernek.
Bár a játékos elég határozottan kijelentette, hogy idén nem vált.
Igen, olvastam én is, de az ügynöke matekozik a háttérben, és Pérez szavai csengenek a fülemben, hogy olyan játékos is érkezni fog, akire nem is számítunk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tostao
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013. május 29., szerda 13:40

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: tostao » 2013. június 19., szerda 10:37

Matt009 írta: Rá is igaz lehet, amit Cescről írtam. Csak Cesc a gyenge teljesítménye ellenére is nagyon magas szintet hoz a Barcában, míg Modric hatása a mi játékunkon csak kevésszer érződött. Ezért írtam őt vitatott névnek.
Miben nyilvánul meg az a nagyon magas szint, ha a teljesítménye gyenge?

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. június 19., szerda 10:35

ok. Ezt is elfogadom. De mivel Spurs meccseket nem sokat néztem, nekem az idei év a megítélési alapom. Így ez alapján tudok objektívem nyilatkozni.
Bocs, de nem tudsz. Más se nagyon tud...A szubjektív véleményedet mondtad el.
Egy játékost túl sok szemszögből lehet nézni, túl sok a változó, éppen ezért a fenti nevek közül egyedül Schweinsteiger, akibe nem lehet belekötni.
Hogyne lehetne...Nem volt az olyan rég, amikor még nem is tudom melyik bayern fejesnek kellett mentegetnie Sweinit, hogy nem olyan rossz ő ám, csak mostanában nincs formában...Meg amikor Sahin szétszopatta a Bayern középéppályáját Schweinsteigerrel az élen. Nagyjából próbálja belőni az ember, hogy egy adott játékos mire képes, aztán a többi már erősen múlik a csapaton, a formán, az edzőn, a taktikán...Mindezek alapján Schweinsteiger egy hajszálnyit nincs nálam Modric előt, persze mögötte sem, mert a német a posztja egyik legjobbja, valóban.
Nem tudom, én úgy érzem, hogy lesz Gündoganunk.
Egyébként korábban az volt a szöveg, hogy azért nem adják el, mert lép Götze, Lewa is, és az már sok lenne. És mivel Lewandowski végül marad... :roll: Bár a játékos elég határozottan kijelentette, hogy idén nem vált.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. június 19., szerda 10:28

cart írta:
Egyik játékos sem kerül 40 millióba. 20-25 körül mind2 hozható lenne, de úgy néz ki a vezetőségnek eszébe sem jut egy ilyen szintű erősítés.
Komolyan azt gondoljátok, hogy a BM eladná Gustavót? Már csak a presztízs miatt sem engednék el. A BM-ből kb lehetetlen igazolni, pláne ilyen fillérekért.
Biztos, h nem...ha csak nem kinalnal fel egy olya jatekost aki oket is erdekelne. A nemet kulonitmenyunket mindig is megakartak szerezni...Pep meg meg a barcaba is vitte volna Ozilt. Ha meg mindig kellene nekik siman elcserelnem Kroosra, Khedirat meg belevonnam egy Gustavo cserebe. És mindenki elegedett.
Ha csak Gundogan és Kondogbia erkezik + Isco mar annak is orulni fogok mert akkor megno az eselye, h Ozil es Khedira partvonalra kerulnek.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. június 19., szerda 10:27

- Schweinsteiger. Ma ő a kkp-s prototípusa. A legjobb. Minden aspektusból ő a legjobb. Véleményem szerint ő a világ jelenlegi legjobb játékosa, és nem csak középpályása. A saját posztján nézve jobb játékos, mint Messi vagy CR.
neee :lol:

de oké, ez is egy vélemény.

akiket meg felsoroltál, minek tetted? egyik sem hozható ide, ennyi erővel messit is mondhattad volna, hogy milyen fasza lenne bale helyett őt hozni.

azzal sem értek egyet, hogy modric alacsonyabb szintű, mint a listád, talán iniesta jobb nála jó napjain. de a többi. pláne, hogy a horvátnak ez az első éve itt, a többiek meg be vannak betonozva a csapatukba. képességekben viszont semmiben nem marad el tőlük.
Kép
Kép
Kép

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. június 19., szerda 10:25

nagyon rákéne menjünk Thiago-ra és Isco-ra, piszok fiatalok és nagyon jók, Bale is nyugodtan jöhet, átveszi majd ő CR7 szerepét, azért a 4-5 év sokat számít, és visszamehetne bal oldalra, én csak jövőre hoznám Bale-t, valami előszerződést kötnék vele, most még beérném Isco-val, nem azt mondom, hogy Cristiano rosszabb Bale-nél, de szerintem 2-3 év múlva Bale jobb lesz, mint CR7, egy előszerződés kéne

azért milyen durva, hogy milyen piszok fiatal védelmünk van:

Carvajal - Varane - Ramos - Marcelo

ha elkerülnek a nagy sérülések, hosszú évekre megvagyunk oldva
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. június 19., szerda 10:17

___Samy___ írta:de azt miből gondoljátok, hogy gustavo kijönne 25-ből? jövőre lejár a szerződése, vagy mi?
cart írta:
Egyik játékos sem kerül 40 millióba. 20-25 körül mind2 hozható lenne, de úgy néz ki a vezetőségnek eszébe sem jut egy ilyen szintű erősítés.
Komolyan azt gondoljátok, hogy a BM eladná Gustavót? Már csak a presztízs miatt sem engednék el. A BM-ből kb lehetetlen igazolni, pláne ilyen fillérekért.
Nem alapember náluk, tehát nem olyan, mintha Martinezt próbálnánk megvenni. Bár kérdés most, hogy Pep kire tart igényt, lehet ő többet fogja játszatni. De szerintem maximum 30-ért elengedné a Bayern, kérdés megér-e annyit.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. június 19., szerda 10:17

Dupla D írta:
Matt009 írta:míg Modric hatása a mi játékunkon csak kevésszer érződött.
Ma is megtudtunk egy új dolgot.



Bár nyilván, ha a kispadon ül, akkor nem fog érződni a hatása a játékunkon. :mrgreen:
Rengeteg meccs volt, amikor pályán volt, és ment az ívelgetős fos... Elvileg azért rúgtuk előre a labdákat Modric nélkül, mert nem volt olyan ember, aki fel tudta volna vinni passzal. Xabi ugye nem tud annyit futni, Khedira gyenge ehhez... Mikor Modric játszott, akkor sem tudtuk felvinni. Hiába volt mellette Özil, CR, Benzema (DM meg a padon, hogy ne tudja labdát elszórni...), nem tudtuk normálisan felépíteni a támadásokat. Azt meg már ne adjátok be nekem, hogy ez is egyedül Khedira hibája volt...

Persze mit értünk hatás alatt. Ha 1-2 nagy passzt, akkor volt hatása a játékra... De a játékképünk nem lett jobb. Míg a BM játékképe Martinezzel sokkal jobb lett. Ezzel nem azt mondom, hogy a Martinez jobb, mint Modric, csak érzékeltetni akarom, hogy mit is értek játékra való ráhatáson.
majd ha jövőre megint ez lesz modriccal, akkor elfogadom ezeket az érveidet, de szerintem perpill egyszerűen nem mérvadó
ok. Ezt is elfogadom. De mivel Spurs meccseket nem sokat néztem, nekem az idei év a megítélési alapom. Így ez alapján tudok objektívem nyilatkozni. Remélem jövőre jobb lesz. Én leszek az első, aki beismeri, hogy Modric világklasszis, ha úgy fog játszani. De nekem addig csak egy jó játékos marad.

Annyit viszont megjegyeznék, hogy ez egy kiragadott szelet a mondandómból, messze nem ez volt a lényege. A lényeg a két számozott bekezdésben volt, meg az aláhúzott félmondatokban. A nevek szükséges rosszak. Egy játékost túl sok szemszögből lehet nézni, túl sok a változó, éppen ezért a fenti nevek közül egyedül Schweinsteiger, akibe nem lehet belekötni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Matt009 2013. június 19., szerda 10:20-kor.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 19., szerda 10:14

Lehet, hogy mások lesznek az erényeink, más aspektusból jobbak leszünk, más aspektusból meg rosszabbak.
ami minden egyes igazolásnál, változásnál egyaránt megvan
Csak Cesc a gyenge teljesítménye ellenére is nagyon magas szintet hoz a Barcában, míg Modric hatása a mi játékunkon csak kevésszer érződött.
én még mindig nem értelek
megint egy olyan emberhez hasonlítod, akinek nem ez az első éve a jelenlegi csapatánál
majd ha jövőre megint ez lesz modriccal, akkor elfogadom ezeket az érveidet, de szerintem perpill egyszerűen nem mérvadó
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. június 19., szerda 10:12

nmate írta:Modric valamivel átlag feletti - hát erre kell kelnem? :lol:

Gustavot én is adnám. Tudna arra valaki nemet mondani, hogy hívja a Real a kezdőbe? BM-ben Martinez mellet úgysem az. Gündogan sem rossz, én nem vagyok tőle oda meg vissza, de egyértelműen ügyes a gyerek.


Sajnos rájuk nulla esély van kb. Be kell érni majd Kondogbiaval meg Casemiroval.
Nem vagyok egy nagy Gundogan fan, az idei BL szezonban szerintem o volt a legjobb belso kozeppalyas. Jo mondjuk a bayernben is voltak meg nagyon jok, de azt osszehasonlitjuk, h a dontoben egyedul vette fel a harcot a bayern kp-sok ellen, és amit nyujtott ellenunk mindegyik meccsen...nalam az ev kp-a a BL- ben.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. június 19., szerda 10:09

Matt009 írta:míg Modric hatása a mi játékunkon csak kevésszer érződött.
Ma is megtudtunk egy új dolgot.



Bár nyilván, ha a kispadon ül, akkor nem fog érződni a hatása a játékunkon. :mrgreen:
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: cart » 2013. június 19., szerda 10:07

Egyik játékos sem kerül 40 millióba. 20-25 körül mind2 hozható lenne, de úgy néz ki a vezetőségnek eszébe sem jut egy ilyen szintű erősítés.
Komolyan azt gondoljátok, hogy a BM eladná Gustavót? Már csak a presztízs miatt sem engednék el. A BM-ből kb lehetetlen igazolni, pláne ilyen fillérekért.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. június 19., szerda 10:03

RealRaúl77 írta:
Matt009 írta:És igen. Modric csak kicsit átlagon felüli. Ezen a szinten legalább is. Semmivel sem nyújtott többet idén, mint az itt egyesek által túlsztárolt, mások szerint semmibe vett Özil. Ugyanúgy eltűnt a mezőnyben sokszor, ugyanúgy voltak gyenge meccse, és ugyanúgy néhányszor megvillant. Azért lenne klasszis, mert a gyengébbik lábát jobban használja német barátunknál? A teljesítménye attól még nem volt lehengerlő. Sokat játszott idén, de a csapat játékán sajnos nem látszott meg... Ezzel nem azt mondom, hogy adjuk el a rákba, de ne istenítsük a végletekig.
Oké, leírtad a véleményed, én máshogy látom, de ez rendben van, tiszteletben tartom. És mindenféle kötözködés meg minden nélkül kérdezem, mert tényleg érdekel, hogy akkor szerinted ki (vagy kik) a megfelelő szint?
Nehéz erre a kérdésre válaszolni. A választ 2 részre bontanám.

1. Mi az elvárás a Real Madriddal szemben?
A két legsikeresebb korszakot figyelembe véve Di Stefano, Puskás, Gento, Zidane, Figo, Ronaldo, RC a szint. Szinte mindenki hozzájuk hasonló álomcsapatot szeretne itt látni. Bárki, aki a későbbiek során felveszi a fehér mezt, a későbbiek során hozzájuk lesz hasonlítva akarva akaratlanul is (ezen a fórumon legalább is a nagy többségnél így működik, tisztelet a kivételnek). Na most mivel a velem vitában álló úriember (hehe) elég radikálisan ragaszkodik ehhez az elvhez, ezért én elvárom tőle, hogy konzekvensen ragaszkodjon az elveihez, elképzeléseihez, amelyek egy ideális világban ideális célkitűzések lennének, és ne olyan kp-ra mondja azt, hogy álomszerű, amelyik tudásban hát nem sokkal haladja meg a jelenlegit, ha egyáltalán meghaladja, de az áhított eszményi csapattól messze. Ilyen szempontból, ha mások leátlagosozhatnak olyan játékosokat, akik az eszményivel nem érnek fel, megtehetem én is, mert én is a régi nagyok színvonalához hasonlót szeretnék látni, csak eredményekkel megspékelve.

2. Mi a jelenlegi realitás?
A jelenlegi realitás kiábrándítóbb. Áhított kaliberű játékosokból sokkal kevesebb van, és ezek a játékosok többnyire megszerezhetetlenek. Én azért vagyok itt sokat csesztetve, mert én belátom ez utóbbi tényt, és én a jelenlegi felhozatalhoz alakítom az igényeimet (ez igaz még akkor is, ha az előző hsz-ben a jelenlegi felhozatal 2-od kategóriás játékosait fitymáltam le, ugyanis az 1. kategóriás játékosok megszerezhetetlenek). Csak a probléma az, hogy tele vagyunk 2-od kategóriás játékosokkal, és újabb másodkategóriás játékosok leigazolásával nem lesz jobb a csapat, csak más. Lehet, hogy mások lesznek az erényeink, más aspektusból jobbak leszünk, más aspektusból meg rosszabbak.

De hogy neveket is említsek...
- Schweinsteiger. Ma ő a kkp-s prototípusa. A legjobb. Minden aspektusból ő a legjobb. Véleményem szerint ő a világ jelenlegi legjobb játékosa, és nem csak középpályása. A saját posztján nézve jobb játékos, mint Messi vagy CR.
- Yaya Touré. Ő az eszményi vkp. Mindent tud, amit egy vkp-snak tudnia kell, de ez mellett gólerős, és átlagon felül osztogat.
- Iniesta. Az az ember félelmetes. A labdát nem lehet elvenni tőle, a passzjátéka kiváló, jól cselez, és rendkívül intelligens.
- Vidal. Az ő nevének ide sorolása már kétséges. Kétségtelenül jó játékos, Yaya szerű játékos lehet belőle, ha még nincs a csúcson. Ha még van neki feljebb út, akkor fel fog férni a listára.

Van még egy név, aki meglehetősen vitás. Cesc Fabregas. Ő is etalon lehetne, ha a Barca megfelelően kezelné, és ha belepasszolna a Barca játékfelfogásába. De Cescnek lassú és körülményes a Barca. Ő direktebb futballista. A vérében van az előre játék, a gyors labdakihozatal, a kapu támadása. Védekezni tud, munkabírása elégséges... Ha köré lenne építve a Barca Cesc ma a legnagyobb játékosok egyike lenne... Nem az.

Lehet van még 1-2 játékos, hirtelen ezek a nevek jutottak az eszembe. Eddig 4 (5) db játékos. Nem sok. Ezért mondom azt, hogy szűk a piac.

Modric ezekhez a játékosokhoz képest egy szinttel gyengébb. Nem a Gundogan-Gustavo-Modric az álomkp, hanem a Yaya-Schweinsteiger-Iniesta.

Modric jelenleg az egyik legjobb opciónk arra posztra. Én ezt nem vitatom. Rá is igaz lehet, amit Cescről írtam. Csak Cesc a gyenge teljesítménye ellenére is nagyon magas szintet hoz a Barcában, míg Modric hatása a mi játékunkon csak kevésszer érződött. Ezért írtam őt vitatott névnek.
Szerintem Matt sem tudja mire gondolt.
Sokszor ambivalensnek tűnhetnek az általam írt dolgok. Csak nekem a fentebbi 2 vezérgondolatom van. Egy szóval sem írtam soha azt, hogy elégedett vagyok Khedirával. Én azt írtam, hogy megszerezhető játékosok nem szignifikánsan jobb opció. Erre mindenki nekem esik, mert azt hiszik, hogy a világnézetüket köptem szemközt. Nem. Csak én tudom azt, hogy mi a realitás, és bármennyire is fájó a realitás bizony Khedira körül van. Mondom ezt azért, mert szerintem nem olyan rossz ő, mint amilyen rossznak itt be van állítva, és Gündogan meg a pajtásai (Vidalt leszámítva) nem olyan jók, mint amilyennek be vannak állítva. Ezen elv alapján védem Khedirát. De ha más porba tiporhatja a hercengüket, és leszarozhatja, akkor én is leszarozhatom a jelenlegi legjobb opciókat. mert bármennyire is fájó nincs sok különbség a kiszemeltek javára Khedirával szemben.
OFF: Személyeskedni és megmondó embert játszani egyikőtök sem akar még véletlenül sem, ugye?
Nem, és másra mutogató elsőst sem akarok játszani, de a horgászbot az első személyeskedés.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 140 regisztrált és 0 vendég