Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. április 6., vasárnap 11:31

A Barçára tettem, leginkább optimizmusból, mert szinte lehetetlennek tartom, hogy mostantól hiba nélkül végigtoljuk a szezon hátralévő részét, már ami a bajnokságot illeti. Granada, Getafe, Elche, ez a három meccs hozható, viszonylag könnyedén reményeim szerint, viszont megyünk még a Villarrealhoz, illetve fogadjuk a Bilbaót, ami két pokoli nehéz találkozó lesz - és akkor az utolsó fordulóbeli Barça-Atléticóról még nem is volt szó...

Ti szerintem hozni fogjátok a hátralévő meccseket (bár a Valladolid titeket is megtréfálhatna :lol: ), úgyhogy minden egyes pontvesztés az életünkbe kerülhet.

Az Atleti sorsolása sem könnyű, de már annyira nem reménykedek abban, hogy elhullanak valahol. Az utóbbi időben is szinte minden mérkőzésük előtt titkon bíztam benne, hogy na, majd most pontot, pontokat veszítenek, de valahogyan mindig behúzzák a három pontot. Elképesztő... A bajnoki címet egyébként megérdemelnék, ez kétségtelen, hihetetlen, hogy jóval alacsonyabb költségvetéssel, kevésbé mély kerettel is képesek tartani a lépést a két naggyal, továbbá a bajnokság szempontjából is jó lenne egy Atlético-siker, hiszen így végre megszakadna a két nagy dominanciája. A másik oldalról viszont baromi antipatikus nekem az egész csapat, pár kivétellel (pl. Koke), úgyhogy remélem, nem jön össze nekik a végső győzelem...

Ja, és egy érdekes stat, amely Morata klasszisát bizonyítja:
Fewest minutes needed per Liga goal this season: Morata 52 - Messi 79 - Ronaldo 85 - Ibai Gomez 86 - Costa 103.
#legend :mrgreen:

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. április 6., vasárnap 11:13

A pontvesztéseink idén:
- 8 botlásunk van idén
- ebből a 2 rivális ellen 4 botlás,
- a maradék 4 botlás a Sevilla, Villareal, Bilbao, Osasuna elleni idegenbeli meccseken történt
-A Bilbaot csak az Atletico tudta elverni a 3 nagy közül, a Barca még ki is cumizott. Ráadásul ha jól rémlik, Ibai Gomez ellenünk verte élete gólját a 2. labdaérintéséből. Pluszban volt még egy jogtalan Cé piros is.
-A Sevilla elleni vereséget elfogadom, az Carlo sara. A másik két riválisunk nyert itt.
-Osasuna. -2-ről felálltunk úgy, hogy itt is volt egy erősen véleményes kiállítás. Pamplonában ez nem rossz, tekintve, hogy a Barcelona és az Atletico sem tudott nyerni, ráadásul ők nem is ellenszélben fociztak.
-Villarreal. Ezt is odaadnám félig-meddig Carlonak, hiszen hülyeség volt Bale kezdőbe való nevezése a gólja ellenére is.

A közvetlen riválisaink ellen:
Ősz:
Atletico Madrid: a leginkább megérdemelt vereségünk. Tökéletesen kicsináltak minket.
Barcelona: már a Camp Nouban sem érdemeltünk vereséget. Ami Alexisnek és Neymarnak bement, az Benzemának vagy Cének nem. Bale játszatása megint hiba volt, Ramos középpályán való szerepeltetése szintén, de mondom, fikarcnyival nem volt jobb a Barcelona még úgy sem, hogy nálunk Ancelotti eltaktikázta a meccset.

Tavasz:
Atletico Madrid: legyen jogos az x. Gabi bombagólja ide, Diego Lopez hibája oda. Ez nem rossz eredmény.
Barcelona: erről felesleges írnom. Nem érdemeltünk vereséget.


Nyilván nem lehet mindent a balszerencsére meg a bírókra kivetíteni, de azért árulkodó, hogy mi a 8 meccsünkön legalább 3 esetben is emberhátrányban voltunk kénytelenek játszani (teszem hozzá, hogy abból legalább 2 jogtalan volt), addig mondjuk a Barcelona az utóbbi 4 bajnokiján 5 büntetőt is kapott, ezzel szerezve mondjuk pár olyan pontot, amire egyáltalán nem szolgáltak rá.


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy nincs valamilyen szinten igazad, de eléggé leegyszerűsítetted a képletet. Ideális esetben most arról beszélgetnénk, hogy 2 vagy 3 pont előnyünk van az Atletico Madriddal szemben úgy, hogy már csak egyszerű meccseink vannak, miközben a Barcelona a dobogó legalsó fokán tanyázik úgy, hogy gyakorlatilag kiszálltak a bajnoki címért folyó küzdelemből.


A BL-es mondandóddal már inkább azonosulni tudok, ott én sem látok reális esélyt a győzelemre. Persze ha adott esetben kiesne a Chelsea, és lenne egy PSG - Real Madrid és Bayern München - Barcelona párharc a négy között, akkor a döntő meglehetne, de ott szerintem kevés lenne hozzá ez a csapat, hogy 90 percig figyelni tudjon.

A BL győzelemre most úgy látok egyedül esélyt, hogy kiesik a Chelsea és a Barcelona a nyolc között, mi 2 meccsen lerendezzük az Atleticót a négy között, a PSG valahogy kiüti a Bayernt, aztán a döntőben valahogy bedaráljuk a párizsiakat.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. április 6., vasárnap 11:04

Ki nyeri az idei spanyol bajnokságot?
A Barca nyeri, de az Atletico érdemelné!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. április 6., vasárnap 10:31

Szívem a Real felé húz, ez nem meglepő, viszont az eszem azt mondja, hogy a Barca nyeri. Nekik akár egy x is belefér, mondjuk a Villarreal ellen. Az utolsó fordulóban meg úgyis megverik az Atleticot, ha azon múlik a bajnokság. Láthatjuk, hogy az elmúlt 4 bajnokin kaptak 5 tizenegyest, ebből persze volt, ami jogos/adható, csak az a bosszantó, hogy nem is kérdés, hogy befújják-e őket. Tegnapi Alexis eset is adható, viszont szerintem, ha Bale vagy Ronaldo esik el így, nem biztos, hogy megkapjuk a tizit. A mi győzelmünkhöz kellene mindkét csapattól 1-1 botlás(nem is feltétlen vereség, döntetlen is jó), plusz az utolsó fordulóban is döntetlen kellene játszaniuk, amire az esély 0 szerintem. Szóval a Barcára nyomtam :-(

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4457
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2014. április 6., vasárnap 10:30

még mindig nem tudom elképzelni, hogy az atletico nyerjen.
getafe idegenben, valencia idegenben, levante idegenben, és ha még ezeket hozzák, amit erősen kétlek, akkor is bennevan a pakliban, hogy mondjuk 2 vagy 3 ponttal mennek majd a barca előtt, de még akkor is lesz egy barca atletico az utolsó fordulóban. gondolom mondanom sem kell, hogy a bírói stáb nem az atleticot segítené egy ilyen mérkőzésen.

szóval szerintem a barcáé lesz a bajnokság, inkább köszönhetik a bíróknak, mint maguknak mondjuk. az atletico megérdemelné, értük sem vagyok oda, de ők legalább maguknak köszönhetnék a győzelmet.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. április 6., vasárnap 10:24

A Barcát nyomtam, szerintem az utolsó fordulóban ha azon múlik nyerni fog a Barca. Ezen felül az Atmában több botlás van. Azt nem tudom elképzelni, hogy innen ők hibátlanok maradjanak, de a Barca simán képes ezt megtenni.


Amúgy tegnap az első félidőben gondolkodtam egy kicsit, és elég érdekes dolgok álltak össze a fejemben. (Ha ez eddig is nyilvánvaló volt, akkor bocsi érte, én ezt tegnap realizáltam, és konklúzió elkeserítő.)

A pontvesztéseink idén:
- 8 botlásunk van idén
- ebből a 2 rivális ellen 4 botlás,
- a maradék 4 botlás a Sevilla, Villareal, Bilbao, Osasuna elleni idegenbeli meccseken történt

Egyszóval a tradicionálisan nehéz pályákon. Ami megint csak azt támasztja alá, hogy nem megy a csapatnak a nehéz meccseken. Nem azt mondom, hogy ezt a 4 meccset kötelező lett volna hozni, de aki bajnok akar lenni, annak illik azért a nehéz pályákon is nyerni 1-2 meccset. A tegnapi volt a második nehéz pályán aratott győzelmünk, ha a Valencia pályáját ide vesszük. Gyakorlatilag 10 nehéz meccsből 2 van meg. Nem túl látványos. 1-2 ilyen botlás benne van, elvégre azért nehéz pályák, de az, hogy az ilyen meccsek többségén elbotlottunk az már nem a véletlen műve. Ez egy jel. Ha úgy tetszik tünet. Azt jelzi, hogy a csapatnál gondok vannak, a csapatnak gondjai vannak. Az, hogy mik ezek a gondok, azokat már ezerszer leírtam. Hogy ez mi vetít előre? Nem sok jót. Főleg a BL-re nem. Mert innentől kezdve az elődöntő 2 olyan típusú meccs lesz, amelyek a bajnokságban nekünk nem mentek fényesen. Ennek a tükrében a csapat BL győzelmére fogadni botorság. Amiben bízni lehet az az, hogy a zsinórban 4. elődöntőt sikerrel abszolváljuk végre. Ha nem, akkor a zsinórban elvesztett 4 elődöntő is jelez majd valamit.

Ezen eredmények fényében pedig nehezen állítható, hogy jönnek az eredmények. Minderről persze a szezon végén lehet nyilatkozni a szezon után, mert még a triplázás is benne van. Papíron elég erősek vagyunk erre, és mivel a bajnokság matematikailag nyerhető, a kupában döntőzünk (ahol a bíró nem mer majd kétes ítéletet hozni a Barca javára mert az világbotrány lenne) a BL pedig lutri, 2012-ben a Chelsea sokkal szarabb helyzetből nyert (igaz, mi nem vagyunk Chelsea, és a buszt nem tudjuk felpakolni a pályára, küzdeni sem tudunk olyan jól, tehát a párhuzam már itt bukik, de azért mégiscsak)... Szóval bármi lehet, de azért nagy fogadásokat a csapatra nem érdemes tenni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 6., vasárnap 9:06

Tegnap estig azt mondtam, hogy az Atma nyer. Továbbra is ez a legvalószínűbb, se valamiert ugy erzem hogy kétszer is hibázni fognak. A Levante/Valencia páros közül az egyikben es a barca ellen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. április 6., vasárnap 9:04

Szerintem is az Atletico nyeri a bajnokságot, méghozzá a mostani Bilbao és Villarreal elleni meccsek miatt. Hihetetlen, hogy megvan nekik a 6 pont :-(

Barcának kemény meccs lehet: Granada ellen idegenben (BL után, fáradtan, a Gradanának pedig kell a pont, mert a veszélyzónába vannak), Villarreal idegenben (ez az egyetlen reális esélyük a pontvesztésre, ami nekünk feltétlenül kell), és talán otthon a Bilbao, de ők idegenben sosem nyújtanak kiemelkedő teljesítményt..
Atletinek: Levante és Valencia idegenben, mindkettő nehéz terep, de egyszerűen képtelenek kikapni, és ha Bilbaoból elhozták majdnem simán a 3 pontot, itt se bízok a csodában..

Nekünk 4 hazai mellett 2 idegenbeli van hátra, de a Valladolid és a Celta ellen is behúzzuk, tudva, hogy ezen fog múlni a bajnokság..

Összefogalalva: mi már nem fogunk hibázni, de úgy érzem, az Atletico se.. Ha az utolsó forduló előtt az Atletico még mindig vezeti a tabellát, akkor ott is fog maradni.. Simeone AK47-esekkel fog a partvonal mellett állni, és ha valaki nem fut, lelövi. Szóval Atletico. (megérdemelten!)

Avatar
adamzz
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, CR, Benzema, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: adamzz » 2014. április 6., vasárnap 8:21

Amúgy igy szépen csendben az Atleti megfogja nyerni a ligát.Nagy fricska lesz a két nagynak de aláirnám,h inkább a matracosok mint a katalánok. Az utsó fordulóban bajnoki döntő lesz szerintem, ott meg egy x-re simán jók. Ja persze,ha nem kap a barca kamu tizit.. Nagyon kiváncsi vagyok a szerdai meccsre.
A tegnapihoz: Első félidőben necces volt a játék, de a gól után nem tudom mi történt a sociedaddal, onnantól simává vált, jött a két felsőléc aztán meg a Bale varázslat..

Avatar
Ramioli
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2014. március 23., vasárnap 17:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, , Redondo, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Ramioli » 2014. április 6., vasárnap 7:01

Nem volt ez melyrepules,a barca ellen ki ki meccset jatszottak a biro meg bele nyult..utana a sevilla olyan makkal nyert mint allat..2helyzetbol 2bevertek.. mi meg kihagytunk mindent ami most bement..kicsit a klasszikus miatt a koncentracio nem volt megfelelo es ezert voltak helyezkedesi hibak a sevillai golok elott..le vannak tudva a kemenyebb helyszinek..meg a Valladolid lesz ami meg bekavarhat de nem hinnem hogy gond lesz ezt mar szerintem lesimazzak..lehet izgulni hogy a barca bukjon..jo lenne ha egyutt buknanak az atleticoval..mert annak meginr csak nem orulnek ha az Atl bukna a barca meg az elre allna..de hat ez nem kivansag musor..-:) majd kiderul mire lesz eleg..de ha mi nem akkor az Atletico legyen a bajnok es csinalja meg..

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11193
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. április 6., vasárnap 1:45

nmate írta:Szívem szerint azt mondanám Real Madrid, de AtMa-nak is tényleg nagyon kijár.
Realitások talaján maradva viszont szerintem a Barca nyeri. Hozták szerencsével (bírósporttárssal) a cinkes meccseiket, pl. Espanyol, meg ugye ellenünk is. (mondjuk ott adtuk is alájuk a lovat...) Szóval idén Barca, de a kupa a miénk. + BL-ben AtMa kicsapja őket.
Nem vagyok vallásos, de kell legyen valamilyen felsőbbrendű erő ami nem engedi,hogy valaki ilyen hígfos játékkal és ennyi elcsalt meccsel a háta mögött trófeákat nyerjen...

Pozitívan csalódtam a mai meccsünkben, szenvedést és pontvesztést vártam, de innentől nincs mese, tartalékolva is simán lehozzuk a 94 pontot szerintem, meglátjuk majd mire lesz elég a végén...következő cél a kupagyőzelem, azt egyszerűen be kell húzni, akkora energia-bomba lenne ,hogy elrepítene minket a bl döntőig szerintem...Mindenesetre úgy néz ki ,hogy tényleg csak egy kis kisiklás volt az a két meccs és a bírói teljesítmény vágott minket padlóra 3-4 napra, továbbra is bizakodó vagyok, BL döntőt és kupagyőzelmet akarok idén.A bajnokságban meg lesz ami lesz...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. április 5., szombat 22:18

Szívem szerint azt mondanám Real Madrid, de AtMa-nak is tényleg nagyon kijár.
Realitások talaján maradva viszont szerintem a Barca nyeri. Hozták szerencsével (bírósporttárssal) a cinkes meccseiket, pl. Espanyol, meg ugye ellenünk is. (mondjuk ott adtuk is alájuk a lovat...) Szóval idén Barca, de a kupa a miénk. + BL-ben AtMa kicsapja őket.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. április 5., szombat 22:15

MyStiQ írta:
a kupát behuzatják a katalánokkal
Ikernek nem rúgnak gólt. Felbaszta a Kapitány agyát Busquets. :mrgreen:
ha nem tudnak neki gólt rúgni, akkor ki lesz állítva :lol:
Nem illik.

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. április 5., szombat 22:13

a kupát behuzatják a katalánokkal
Ikernek nem rúgnak gólt. Felbaszta a Kapitány agyát Busquets. :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. április 5., szombat 22:12

Most a kisMadridra toltam..van egy érzésem, hogy a kupát behuzatják a katalánokkal, a béelben pedig meglesz a 10.
Nem illik.

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. április 5., szombat 22:09

Ha van igazság, akkor a Barcelona 3. helyen végez. Nyilván a Real Madrid sikeréért szorítok, de az idei év után az Atletico is ugyanúgy megérdemelné.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 5., szombat 20:52

DavieS írta:Kiírhatnátok egy 3. szavazást is ide, kicsit változott a világ sajnos... :mrgreen: :ike:
Parancsolj.
120-al a Real Madrid toronymagasan első volt, nézzük most.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
DavieS
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:17
Kedvenc játékosaid: #2 #12 #19

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: DavieS » 2014. április 5., szombat 20:50

Kiírhatnátok egy 3. szavazást is ide, kicsit változott a világ sajnos... :mrgreen: :ike:
92:48

#2 #8 #12 #19 #23

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. április 5., szombat 20:27

a jövő évi oscaron egy jelölést neymarnak csak adnék azért egyébként
Hiszen top3.....ez a toprongy,full tudatlan hegyi is megmondta. Az a baj,hogy a focit sokan szeretik,de még többen ugatják.....és még mindig az a menő,aki évente 3x megcsinál egy trükkös cselt.....de amúgy hasztalan,mint darázscsipés ellen a napszemüveg.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. április 5., szombat 20:20

ziro4vr írta:a jövő évi oscaron egy jelölést neymarnak csak adnék azért egyébként
lehet előbb adnák oda neki mint DiCaprionak :lol:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 63 regisztrált és 0 vendég