Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 9., péntek 13:10

numberone1 írta:Szerintem kar volt elengedni Fabinhot. Csak ne hogy jobb legyen meg Carvajalnal is.
Ezen már én is agyaltam, de szerintem jó lesz Carvajal... Nálam nagyon Salgadó klón a srác...

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. augusztus 9., péntek 13:03

Szerintem kar volt elengedni Fabinhot. Csak ne hogy jobb legyen meg Carvajalnal is.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 9., péntek 12:51

Én kétlem, hogy Khedira alap kezdő lesz. Szinte biztis vagyok benne, hogy Alonso fog ott játszani vagy Illarramendi. Khedira szerintem elvétve fog játszani, és bízom is benne. Egy kőkemény Alonso aranyat fog érni azon a poszton. Jövőre meg jön 1 Gündogan aztán csókolom...

Avatar
grofs
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 10:27

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: grofs » 2013. augusztus 9., péntek 12:30

egy hasonlót megnéznék kis csapatok ellen
--------------------Casillas------------------
Carvajal----Varane----Ramos----Marcelo
--------------------Illara--------------------
Özil----------------Modric-------------Isco
--------Benzema------------Ronaldo------

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 6., kedd 23:34

Aha...Isco és Benzema vagy-vagy? Látom, azért a tuniszi herceg helyét fenntartottad
Menj már....persze,inkább beállok én yassa papucsban.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. augusztus 6., kedd 23:27

Galacticos írta:rmcf te akkor hogy állnál fel? hogy állítanád ki a "gála kezdődet"? és ez hogy nézni akkor ha még bale is jönne?
Igen, ez engem is érdekelne. Nekem Gareth érkezésével ötletem is alig van egy kiegyensúlyozott felállásra, és még a legkevésbé rossz változatok is tele vannak olyan fölösleges ábrándokkal, mint hogy Özil padozik.
Isco hátrébb.....fals nine mögött kicsit,elég lenne....ha benz akkor fals nine.
Aha...Isco és Benzema vagy-vagy? Látom, azért a tuniszi herceg helyét fenntartottad. :lol:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 6., kedd 23:23

Galacticos írta:rmcf te akkor hogy állnál fel? hogy állítanád ki a "gála kezdődet"? és ez hogy nézni akkor ha még bale is jönne?
Csak is 4-3-3

Én odaveretősre tenném,vagyis a két pitbull lenne két szélről befelé induló,mögöttük középen isco vagy benzema......
a kp-a alonso vagy illarra ,modric és egy jobbról :hmmm:

--------------------Lopez
carv---pepe/varane-----Ramos----marc
----------------Alo
------?-------------------Modric
----bale----benz/isco----Cr

Isco hátrébb.....fals nine mögött kicsit,elég lenne....ha benz akkor fals nine.

Szedd ki!!!!!!!!!! foltozd meg......!!!!!!!
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: cart » 2013. augusztus 6., kedd 23:16

Talán mert a poolban még megvolt a kondija és a sebessége. Mostanra csak a hosszú labdái maradtak, azok se az igaziak már...

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6655
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. augusztus 6., kedd 23:15

rmcf te akkor hogy állnál fel? hogy állítanád ki a "gála kezdődet"? és ez hogy nézni akkor ha még bale is jönne?

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 6., kedd 23:12

xabi pedig már nem faktor.
Ebben nem lennék ennyire biztos.

JM amikor a real élére került,analizált,és azt láthatta,hogy a madriddal szemben(ebben benne lehet a nagy egója is)csak a barca az ellenfél.....ők voltak a csúcs,minden fagyiárus adta a barca gombócot,hány és hány 14 éves vallotta hogy 20-21 éve már barcás......
Szval JM azt gondolta ki,hogy akkor vagy kpán tusakodunk,mert a barca ott a legjobb,vagy okosba ezt a területet kihagyjuk és átjátsszuk. Erre épült fel az alonso és khedira kettős,ami azt mondta nekünk real drukkereknek,hogy a kp-ás focit elhagytuk. JM ott vétett,hogy nem vette figyelembe a többi csapatot(bm vagy mu stb...).
A taktika nem volt rossz,hiszen két év alatt a barcát megfogta,a védelmük a magasan pozicionált letámadás révén a labdát sem tudta kihozni,itt megdőlt a szájbasze***uált tiki taka elv....ez messi,iniesta,xavi elv volt...a többi nem volt képes felnőni sem egyénileg.
Alonso nem tudta a saját tudását adni,sőt ha megnézed a poolos korszakát,ott 3 kp.ás volt.....ott élt.Nagyon jó volt.

Nálunk egy khedirával mit akartok? Alig van játékban,alig szerez labdát,nem elég gyors,ellenben jó a nője.
Alonsora én nem vetnék keresztet,egy új,erős,használt kp-a,az más kérdés....a Jm fél az nem használta,az átjátszotta azt a területet.....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. augusztus 6., kedd 18:10

oroszisti írta:

Akkor nem sok Totthanem meccset láttál . Parkerrel bőven elegek voltak a középpályára, mind kettő felszántotta a pályát. És előttük Vdv sem volt jobb védekezésben mint Isco.
Az már más kérdés hogy Bale meg esetleg Lennon többet visszazártak, viszont Ancelottinak is ez az elképzelése, én így látom ...
A Tottenham kp-ja akkor volt a legerosebb, amikor Sandro és Parker volt kozepen és elottuk Modric volt, stabilabb volt a Vaart-Modric-Parker harmasnal.
Illara helyett en is inkabb egy Pogbat latnek szivesebben, ha kozepen egy Isco-Modric kettos van(ami vedekezesben nem a legerosebb). Meglehet oldani "torpekkel" is a kp vedekezest is(ha jol meg van komponalva), de egy Pogba fele jatekos akkora pluszt tud adni ezen a teren a csapatnak vedekezesben(azt halkan jegyzem meg, h elore jatekban is van olyan jo mint ez a Illara...sot!!!). Attol meg lehetne egy jol mukodo csapatvedekezes, egy feka romboloval is, és ez meg jobban is mukodne mert lenne vki aki hatalmas pluszt adna ezen a teren. De nem akarok Pogbazni, mert nem hinnem, h a kozeljovoben nalunk fog kikotni. Kondogbia is bevalhatna, nala az lenne a kerdes, h elore jatekban mennyit tudna fejlodni. Taktikailag szerintem fegyelmezett, sot fegyelmezettebb mint Pogba. Nem bannam ha lenne v igazolnank egy ilyen tipusu jatekost is.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 6., kedd 17:58

Galacticos írta:----------------------iker----------------------
carvajal------ramos--varane--marcelo
-------------------casemiro----------------
-----------modric---------isco--------------
-----özil----------------------------cé-------
--------------------karim--------------------
Ugyan ezt gondolom én is, csak annyi, hogy ha jön Bale akkor valsz Özil helyet őt fogják nyomatni a jobboson, de biztos vagyok benne, hogy lesz rotálás rendesen. Viszont Modric és Isco helye az ami nálam fix...

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6655
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. augusztus 6., kedd 17:50

én amúgy még mindig nem tudom hogy mi lenne a legjobb felállás, vagy hogy minek örülnék a legjobban.
persze hosszú a szezon, de főleg egy ilyen újjáépülő csapatnál az elején ha kell, ha nem nyomatni kell az alapkezdőt ezerrel hogy összeszokjanak. a védelem adott (carvajal-ramos-varane-marcelo) carvajal ha végre nem ilyen izgatottan játszana, és ezt legyűrné akkor biztosan támadásban többet nyújtana mint arbeloa, és arbeloa utolsó szezonjában meg a válogatottban sem tette védekezésben sem túl magasra a lécet. bár amiért annó megvettük hogy több poszton bevethető és még saját nevelés is, szóval jó lesz cserének arra még mindig jó. kapus poszton 100%-ig biztos vagyok benne hogy iker lesz a kezdő, meg is érdemel még egy esélyt szerintem.
na de a kp-n.. ez az illarramendi-casemiro duó akiket odahoztunk jók, nagyon jók, de de mégsem modric egyik sem hogy azt mondanám rá hogy igen ő muszáj hogy kezdő legyen. ugyanakkor különböző okokból sajnálnám ha valamelyikük padozna. szóval elöl (433esetén) a hat helyre nálam 4kezdőjátékos már van, modric, cr, benzema és isco. előbbi hármat nem kell kommentálni szerintem, utóbbi meg szerintem nagy kedvencem lesz, plusz ha belead mindent a védekezésbe is és 433ba a 3kp-s hely egyikén lehet nyomatni akkor alapkezdő nálam. szóval eddig:
------------------------iker----------------------
carvajal-----ramos-----varane---marcelo
-------------------------?-------------------------
--------------modric-------isco----------------
-----?------------------------------------céer----
-----------------------karim--------------------
és akkor még nincs helye özilnek, dimarianak, jesének, casemironak, illarranak, khedirának és xabinak. az u21es eb-n illarra jól megszűrte a támadásokat thiago és isco mögött, de ugye az u21 volt. szóval ha ő csere lenne sajnálnám mert ahhoz szerintem drága volt. casemiro nálam 0ról indult, abból a betis elleni meccsből nem akarok kiindulni úgyhogy nálam casemiro eddig: 1. 5millió. 2. nagyon jó felkészülési időszak. ár/értékben EDDIG(!) úgy tűnik nagyon nagy üzletet csináltunk, ha így folytatja a felkészülési időszakot ahogy eddig akkor ő bőven megérdemli azt hogy a szezont kezdőként kezdje és kapjon egy esélyt. de ha mindketten pályán vannak és isco játszik a jobbszélen akkor meg özil és dimaria padozik egyszerre? ja igen meg jesé?! özil megérdemel még egy esélyt még egy szezont -mint karim- nálam mindkettőjüknél ez lesz a vízválasztó benzema szerintem élni fog vele és nagy szezonja lesz. özilnek pedig eddig én még a helyét sem nagyon látom a pályán. ő nálam tipikusan az aki 4231-ben a csatár mögötti tkp, mert szélen nem olyan jó 433ban, csatár poszthoz nem elég gólerős, a kp közepéhez meg nem védekezik eleget. dimariat eladnám, de csereként azzal az energiával amivel ő játszik még sokat nyerhetünk, mer futóbolond, beáll a fáradt védelmek ellen és szó szerint képes lenne szétfutni őket. khedirát meg el kéne adni. akárhogy is nézem, valaki olyan fog padozni aki ilyen-olyan okból nem kéne neki, de nincs hely. legalább nagy lesz a versenyhelyzet a posztokért. végülis jelen állás szerint egy ilyet favorizálnék:
----------------------iker----------------------
carvajal------ramos--varane--marcelo
-------------------casemiro----------------
-----------modric---------isco--------------
-----özil----------------------------cé-------
--------------------karim--------------------
és ha illarra felépül, casemiro helyén játszatnám egy ideig...
xabi pedig már nem faktor. :)

Avatar
grofs
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 10:27

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: grofs » 2013. augusztus 6., kedd 13:58

Sziasztok,
még új vagyok a fórumon, de azért valahol el kell kezdeni :)
szóval szerintem Modric védekező tudása bőven elégséges, főleg ha szélen akár Bale (vagy Di Maria) védekező képessége elegendő, ha van mögöttük normális szélső védő. Hála égnek idei évtől van mindkét oldalon normális kezdő, habár Carvajal még lámpalázas, de idővel nagyot tud majd alkotni. A nagy kérdés szerintem, hogy Illara tud-e legalább olyan szinten védekezni mint apó, mert mélységinek ő lenne a megfelelő és a B2B lehetne Modric és Casemiro.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. augusztus 6., kedd 13:38

oroszisti írta:
Nem létszükség. Én is luxusnak érzem a feka posztot. Viszont a jelenlegi középső triót (Illara, Modric, Isco) én súlytalannak érzem. Modric védekező tudása elégséges Isco posztján, de eggyel hátrébb én nem tartom elégnek.

Akkor nem sok Totthanem meccset láttál . Parkerrel bőven elegek voltak a középpályára, mind kettő felszántotta a pályát. És előttük Vdv sem volt jobb védekezésben mint Isco.
Az már más kérdés hogy Bale meg esetleg Lennon többet visszazártak, viszont Ancelottinak is ez az elképzelése, én így látom ...[/quote]

Valóban nem láttam sok Spurs meccset, de láttam minden Real meccset tavaly, és Modric gyengén védekezett. Én legalább is nem voltam megelégedve a védekezésével. Azért egy csapat stabilitásán visszazáró szélsők nagyon sokat lendíthetnek. Nálunk ez nem fog menni. CR nem fog évi 60 meccsen visszazárni. A védekezésünk megint féloldalas lesz, ami rengeteg plusz futást fog igényelni egyes játékosoktól (Isco és DM), ami nagyon megbossszulja maát erőnlétileg.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. augusztus 6., kedd 12:16

A Chelsea ellen megnéznék egy ilyet:

-------------------Casillas-------------------------
--------Pepe------------------S. Ramos-----------
Carvajal-----------------------------------Marcelo
------------------Casemiro-------------------------
--------Isco-----------------------Modric-----------
Di Maria-----------------------------------C.Ronaldo
-------------------Benzema---------------------------

vagy Di Maria helyett Isco és még Isco helyén pedig Khedira. :coffee:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 6., kedd 11:42

Valószínűleg lesz itt minden, amit Ti fentebb vázoltatok már; főleg ha Bale tényleg érkezik idén!
Most mintha ez a biznisz most távolodni látszana...persze lehet hogy csak vihar előtti csend :D
Egyébként bármi lesz is a felállás,1-2 ember kiszorul mindenképp,a kp-ról...Ancelottinak főhet a feje,de ez azért kellemes gond,ha azt vesszük :)
Egyedül Benzeme várhatja nyugodtan a rajtot,nem hiszem hogy Morata,vagy akár Jesé(lehet hogy Carlo mester ott számít rá)kiszoríthatná....habár... :mrgreen:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. augusztus 5., hétfő 13:53

szerk.: továbbá szeretném megemlíteni hogyha kakától idén sem sikerül megszabadulni akkor benzema alternatívájaként is megpróbálnám, mert a kp-s produktumától már szarabbat nem nagyon lehet összehozni. Morata meg kevés.
-->
Kaká adelanta a Morata en la rotación de Ancelotti

En los partidos jugados en EEUU, el brasileño ha jugado más que el canterano
Ennek már az előszezonban is vannak, voltak jelei (Carlo múltkor meg is lépte)!
én meghagynám a 4231-et, de mellé 433-ban is betaníttatnám a fiúkat. 433-ban mehetne a labdatartás, 4231-ben pedig jöhetne a gülü és az izom kontráink, ami már elég jó volt az elmúlt 3 évben is.
Egyébként ha már felmerült a csatár nélküli játék, carlonak komolyan el kell ezen gondolkodnia bale érkezésével, természetesen nem alap felállásnak, de benzema nem lesz egész évben formában, és felesleges is lenne kicsavarni vagy morata-t erőltetni.

következő megérne egy próbát:
kapus-védelem-xabi alonso-modric-isco-özil-bale-ronaldo
-------------------------------------------------------------------------------------------
Én ezt ugyanúgy kipróbálnám de szerintem így még erősebb lenne:
kapus-védelem-xabi alonso-modric-casmiro/khedira-isco-bale-ronaldo
Valószínűleg lesz itt minden, amit Ti fentebb vázoltatok már; főleg ha Bale tényleg érkezik idén!
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 5., hétfő 13:38

Matt009 írta:
szerintem egyértelmű h a "feka poszt" már nem létszükség.
Nem létszükség. Én is luxusnak érzem a feka posztot. Viszont a jelenlegi középső triót (Illara, Modric, Isco) én súlytalannak érzem. Modric védekező tudása elégséges Isco posztján, de eggyel hátrébb én nem tartom elégnek.

Akkor nem sok Totthanem meccset láttál . Parkerrel bőven elegek voltak a középpályára, mind kettő felszántotta a pályát. És előttük Vdv sem volt jobb védekezésben mint Isco.
Az már más kérdés hogy Bale meg esetleg Lennon többet visszazártak, viszont Ancelottinak is ez az elképzelése, én így látom ...
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. augusztus 5., hétfő 13:32

szerintem egyértelmű h a "feka poszt" már nem létszükség.
Nem létszükség. Én is luxusnak érzem a feka posztot. Viszont a jelenlegi középső triót (Illara, Modric, Isco) én súlytalannak érzem. Modric védekező tudása elégséges Isco posztján, de eggyel hátrébb én nem tartom elégnek. Illararól nem tudok véleményt mondani, eddig sok minden nem derült ki számomra a védekezési képességeiről. De ha még kevés, akkor is 1-2 év alatt beletanulhat annyira, amennyire nekünk kell, ez nem gond. Isco számomra a legnagyobb kérdőjel. Ugye tőle azért sok kell védekezésben ha ez a felállás marad, és kérdés, hogy van-e kedve meg erőnléte egy szezonon keresztül rengeteget futkosni. Mert most még motivált, hajt a kezdőbe kerülésért, és nem is a top csapatok ellen toltuk. De ha ő erre képtelen, akkor nagy a gáz. Márpedig én őt erre képtelennek érzem. De lehet, hogy tévedek.

Bale téma: én ebben a témában Gascoigne-nal értek egyet. Bale egy remek játékos, de a felállt védelemmel szembeni játékot én nagyon kérdésesnek érzem. Ez akkor működne, ha nagyon bejönne nekünk az Illara-Modric-Isco kp, és ez a trió masszívan nyomás alatt tartaná az ellent, és a magasan indított letámadás CR-rel, Bale-lel hibára kényszeríti az ellent. Ha viszont nem lesz domináns kp-nk, akkor marad az előre vagdalkodos játék, ami elviekben jó Bale-mert van területe és futhat, de a valóságban láttuk, hogy ez idén a kritikus meccseken nem működött.
Ha már az egyéni játékosok komplexitása a jövő, akkor az ilyen egysíkú, futóbolondokra (nem negatív értelemben írom, és tudom, hogy CR és Bale jóval több ennél) épülő taktika túlságosan egydimenzionális a sikerességhez.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 168 regisztrált és 0 vendég