Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

albert.erikdinho
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. július 6., szombat 14:49
Kedvenc játékosaid: Casillas, Ramos, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: albert.erikdinho » 2013. július 30., kedd 19:42

--------------------------------------Casillas/Lopez---------------------------------------

Carvajal/Arbeloa-------Ramos/Nacho--------Varane/Pepe---------Marcelo/Chersev

--------------------------------------Khedira/Casemiro------------------------------------

---------------------------Xabi/Illara--------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------Özil/Isco--------------------------------

Bale/Jesé--------------------------------------------------------------------Ronaldo/Jesé

-------------------------------------Benzema/Morata---------------------------------------

Szerintem ez így nagyon ütne :D Ezzel a felállással egyszerre tudnánk védekezni és támadni is megfelelően, és még a lényeges emberek fel is férnének a pályára. :D

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2013. július 30., kedd 18:24

LiamGallagher írta:ha jön Bale :
--------------Lopez/Iker-
Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo
--------------Xabi-Modric
Bale-------Özil----Isco-------CR
Nincs csatar , a kp gyenge :roll: ....hat megbuktal, ez keves.[/quote]

Ha ilyen tipikus magyar edzőzseni vagy,várom a te kezdődet Ződike. :)

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. július 30., kedd 17:33

Illarramendi leigazolásával kevés esélyt látok Gündoganra... A másik, hogy nálam Isco 1 csiszolatlan gyémánt aki könnyen egy Iniestahoz hasonló játékos lehet. Özil eladásával meg még várnék és még Bale sem biztos, de amennyire akartam, hogy jöjjön, most valahol annyira vagyok ellene, mert sokallom ezt a 100 millát, plussz szép focit kezdünk játszani! :'(

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. július 30., kedd 17:29

Galacticos írta:
jó csapat de annyira hogy kapus nélkül álljanak ki? :lol:
+ özil, isco?

meg hát casemirot betenni a 14-15ös kezdőcsapatba azért mert 3 felkészülési meccsen jól játszott az elég meredek.
Kapust nem írtam mert nem tudom h akkor ki lesz majd a kapusunk, Özil és Isco pedig ebbe a felállásba nem is férnek és nem is valók (maximum Isco CR helyén). De szerintem ez a csapat ott lenne védekezésben és támadásban is.
Casemiroval igazad van de nekem most nagyon megtetszett a gyerek. Mondjuk ha nem Ő, akkor szívesen látnám ott Gustavot.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 30., kedd 17:23

jó csapat de annyira hogy kapus nélkül álljanak ki? :lol:
+ özil, isco?

meg hát casemirot betenni a 14-15ös kezdőcsapatba azért mert 3 felkészülési meccsen jól játszott az elég meredek.

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. július 30., kedd 17:13

2014/15:
http://www.footballuser.com/780777/Real_Madrid_CF

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2013. július 30., kedd 17:00

Ezt a Bale gyereket jó lenne szépen elfelejteni a 100 millió közeli vételárával együtt.
Komolyan lekaparom magam, ha ennyit kipengetünk érte.

Eközben állítólag a Bayern árulja Gusztávot és amikor a védekező középpályásaink névsora egy Khedirából és egy Casemiróból áll csak, akkor ez a transzfer cseszettül adná magát.
Főleg úgy, hogy 16-20 millió körül hozható lenne.
Ezek után Khedirát el is lehetne adni, maradhatna is a padon, bánom is én...

------------Gustavo/Kázmér------Illarra/Alonso

--------------------Modric/Özil/Isco

--------Isco/Özil-----------Benzema-------C.R/Jesé

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. július 30., kedd 16:52

Valami ilyet szeretnék én is...
Amùgy Özil rengeteget ment a PSG elleni meccsen és nagyon is hasznos volt... Rendesen visszazárt, és védekezet. Magyarán olyat csinált amit eddig keveset! Véleményem az, hogy az ùj vezetőség hatására ő is észheztér... Pontosabban remélem, de javuló tendenciát produkál. Csak az a fránya spanyol nyelv :D :lol:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2013. július 30., kedd 16:33

http://www.footballuser.com/780743/Real_Madrid_CF

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. július 30., kedd 16:30

ericco írta:numberone1, azért ne légy ilyen gonosz :mrgreen:
Amúgy egyértelműen látni, hogy sokan a 433-ba be akarják erőltetni Özilt (csak mert zseni :roll: ), de egyszerűen ebben a felállásban nincs helye. KP-ra kevés védekezésben, még akkor is az lenne, ha nem lenne büdös számára visszazárni, szélen maga mondta, hogy nem szeret játszani, balszél adott, csatár helyett pedig duplán nem játszatnám.
Szóval ezek a felállások ott buknak, hogy oda van erőltetve Özil a kezdőbe.
Ez a baj vele. Szélre gyenge, középpályára kevés védekezésben, éknek nem eléggé támadja a kaput, irányítónak egylábassága miatt kevés. Igazán szerintem maga sem tudja, milyen poszton tudná a legjobb teljesítményt lehozni...
+1 egyetertek.
Ezeken a felallasokon meg a csapat szintu vedekezes sem valtoztatna akkorat, amekkorat szeretnenk. Nincs egyensulyban a tamadoszekcio a vedekezo reszevel(a kp vedekezes reszevel). Csatar is kell, az nem lehet erv "de a barca..."
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. július 30., kedd 16:18

numberone1, azért ne légy ilyen gonosz :mrgreen:
Amúgy egyértelműen látni, hogy sokan a 433-ba be akarják erőltetni Özilt (csak mert zseni :roll: ), de egyszerűen ebben a felállásban nincs helye. KP-ra kevés védekezésben, még akkor is az lenne, ha nem lenne büdös számára visszazárni, szélen maga mondta, hogy nem szeret játszani, balszél adott, csatár helyett pedig duplán nem játszatnám.
Szóval ezek a felállások ott buknak, hogy oda van erőltetve Özil a kezdőbe.
Ez a baj vele. Szélre gyenge, középpályára kevés védekezésben, éknek nem eléggé támadja a kaput, irányítónak egylábassága miatt kevés. Igazán szerintem maga sem tudja, milyen poszton tudná a legjobb teljesítményt lehozni...
Merci Zizou!

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. július 30., kedd 16:10

Na akkor osztalyozzunk par otletet :D
Kerlon írta:Én ezt csapatnám az eddig látottak után:
-------------------------------------Kapus
---------------------Varane---------------------Ramos
Carvajal-------------------------------------------------------------Marcelo (jó a védelmet eddig még nem láttuk :D)
-------------------------------------Khedira/Illarra
--------------------Modric----------------------Isco
-------------------------------------Özil
-------------------Benzema---------------------------------CR
Nem rossz, de a kp tul gyenge, erosebb csapatok ellen elvereznenk. Mivel siker orientalt csapat vagyunk igy harmas alat kapsz, meg talan nem vagy menthetetlen.
LiamGallagher írta:ha jön Bale :
--------------Lopez/Iker-
Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo
--------------Xabi-Modric
Bale-------Özil----Isco-------CR
Nincs csatar , a kp gyenge :roll: ....hat megbuktal, ez keves.
miró írta:egyébként én is ezen gondolkoztam múltkor,bár ugye nem kamázom benzemát,de ha jön bale,akkor én tuti csatár nélkül játszanék.

---modric----másik 4esből épp valaki.
------isco----özil-----
bale----------------cr
Na ez kb. mint az elozo uj le egyes. Szerintem valasszal szamodra erdekesebb forumokat, mint a "dormogo domotor" v az "oreg nene ozikeje", hidd el mindenkinek jobb lesz.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 30., kedd 13:08

Én is a kettőt külön venném. Például Sir Alex általában 4-4-2 -es felállásban küldte ki a csapatát mégis érezhető volt hogy mást játszik a csapat elég sok meccsen. Rooney is sokszor visszalépett labdaért és próbálta felvenni az "árnyékék" pozíciót és ha tudott akkor akkor a kapu elé is odaért.
Kiegészítve még azzal hogy Rooney annyira kötetlenül játszhatott,hogy olykor,nem is kevésszer,még vkp poszton is feltűnt,nagyban segítve a csapavédekezést.
A klasszik 442-őt meg már nem igazán játsza manapság senki...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sander » 2013. július 30., kedd 12:50

morientes írta:
Én eddig szerencsére mindet láttam, és nagyon úgy tűnik, hogy vagy 4-3-3 vagy 4-4-2 lesz ebből, mert Modric-Isco-Özil kezdővel nyitott az első meccsen is, és most a PSG ellen is ahol szerintem nyerni akart volt klubja ellen :roll: ... Nekem a PSG elleni meccs nagyon is tetszett. A probléma még az erőnléttel van meg, hogy mindenki visszarázódjon, de ahhoz képest, hogy 15 nappal előttünk volt a PSG edzésileg, nagyon is jól fociztunk, és rengeteg helyzetet alakítottunk ki.
Ja szép mikor így számolgatunk,de ez nem taktika,hanem felállás vagy rendszer...én nem erre gondoltam.Sztm a taktika az más egy kicsit.De erről RMCF vagy más biztos többet tudna mondani...
Sztm a taktika,hogy adott rendszerben,felállàsban,egyes csapatrészeknek,vagy 1-1 játékosnak mi a feladata....mert ez ugye azonos felállásban is lehet eltérő...na és ebből nekem a lyoni meccs alapján nem sok jött le(még)
Én is a kettőt külön venném. Például Sir Alex általában 4-4-2 -es felállásban küldte ki a csapatát mégis érezhető volt hogy mást játszik a csapat elég sok meccsen. Rooney is sokszor visszalépett labdaért és próbálta felvenni az "árnyékék" pozíciót és ha tudott akkor akkor a kapu elé is odaért.

A három védős rendszer meg szerintem teljesen felesleges. Azzal a középpályáról elvennénk egy kreatív labdarúgót és beraknánk helyette egy középső védőt.
Ha nálunk lenne 3 védős rendszer:
--------Ramos-----Varane-----Pepe--------
Carvajal--------------------------------Marcelo
---------------------Xabi Alonso
-----------Khedira----------------Modric
--------------------------------------------------------
----------------Benzema--------C.Ronaldo

Ezzel még C.Ronaldonak sem tudnánk biztosítani a megfelelő teret a mozgásához.
Ez az olaszoknál most nagyon működik főleg a Juve-nal de csak addig amíg nem találkoznak egy komolyabb csapattal akinek van egy gyors szélső középpályása és vele le tudják kontrázni esetleg az üres területre amit a védők hagynak maguk után belőni a labdát (nem kontrára gondolok itt) mert a Juve-nal is sokszor nem is a kontráknál volt a baj hanem azért mert a két szélső hátvéd előrébb helyezkedett és így könnyű volt őket átjátszani.

Avatar
miró
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 19:47
Kedvenc játékosaid: Guti, Ibrahimovic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miró » 2013. július 29., hétfő 21:22

egyébként én is ezen gondolkoztam múltkor,bár ugye nem kamázom benzemát,de ha jön bale,akkor én tuti csatár nélkül játszanék.

---modric----másik 4esből épp valaki.
------isco----özil-----
bale----------------cr
Szegény Benzemát a válogatottban is elnyomja a köcsög CR, meg a falábu Özil nem adja neki a passzokat, sőt nem érzi a kapitány bizalmát se. Ezért nem talált be már vagy egy éve, meg annyira veszélyes a kapura, mint Lloris meccsek óta. -By Anthony

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2013. július 29., hétfő 21:14

ha jön Bale :
--------------Lopez/Iker-
Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo
--------------Xabi-Modric
Bale-------Özil----Isco-------CR

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 29., hétfő 14:30

Én eddig szerencsére mindet láttam, és nagyon úgy tűnik, hogy vagy 4-3-3 vagy 4-4-2 lesz ebből, mert Modric-Isco-Özil kezdővel nyitott az első meccsen is, és most a PSG ellen is ahol szerintem nyerni akart volt klubja ellen :roll: ... Nekem a PSG elleni meccs nagyon is tetszett. A probléma még az erőnléttel van meg, hogy mindenki visszarázódjon, de ahhoz képest, hogy 15 nappal előttünk volt a PSG edzésileg, nagyon is jól fociztunk, és rengeteg helyzetet alakítottunk ki.
Ja szép mikor így számolgatunk,de ez nem taktika,hanem felállás vagy rendszer...én nem erre gondoltam.Sztm a taktika az más egy kicsit.De erről RMCF vagy más biztos többet tudna mondani...
Sztm a taktika,hogy adott rendszerben,felállàsban,egyes csapatrészeknek,vagy 1-1 játékosnak mi a feladata....mert ez ugye azonos felállásban is lehet eltérő...na és ebből nekem a lyoni meccs alapján nem sok jött le(még)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 29., hétfő 14:20

Én ezt csapatnám az eddig látottak után:
-------------------------------------Kapus
---------------------Varane---------------------Ramos
Carvajal-------------------------------------------------------------Marcelo (jó a védelmet eddig még nem láttuk :D)
-------------------------------------Khedira/Illarra
--------------------Modric----------------------Isco
-------------------------------------Özil
-------------------Benzema---------------------------------CR

Özil, Isco meg Modric lényegében még foroghat is... A szélre bárki bár mikor kimozoghat, de én Carvajalra és Marcelora bíznám a dolgot. Khedira azért kell, hogy valaki ütközni is tudjon a középső 3-asból...
or 4321 Özillel a szélen, de végül is ez úgy variálható ahogy a kedvünk akarja.(433, 4231, 442 stb.)
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. július 29., hétfő 14:14

morientes írta:Hát én csak a lyon elleni meccset láttam,de hogy ott mi volt a taktika nekem megmondom őszintén gőzöm sincs...sztm még Ancelotti sem biztos egészen benne,hogy álljunk föl...ez még a kisérletezések időszaka...
Én eddig szerencsére mindet láttam, és nagyon úgy tűnik, hogy vagy 4-3-3 vagy 4-4-2 lesz ebből, mert Modric-Isco-Özil kezdővel nyitott az első meccsen is, és most a PSG ellen is ahol szerintem nyerni akart volt klubja ellen :roll: ... Nekem a PSG elleni meccs nagyon is tetszett. A probléma még az erőnléttel van meg, hogy mindenki visszarázódjon, de ahhoz képest, hogy 15 nappal előttünk volt a PSG edzésileg, nagyon is jól fociztunk, és rengeteg helyzetet alakítottunk ki.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 29., hétfő 13:55

Amúgy meg az eddig felkészülési meccseken használt taktikákból következtetek erre.
Hát én csak a lyon elleni meccset láttam,de hogy ott mi volt a taktika nekem megmondom őszintén gőzöm sincs...sztm még Ancelotti sem biztos egészen benne,hogy álljunk föl...ez még a kisérletezések időszaka...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég