Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3724
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. augusztus 3., szombat 10:52

Realista24!:)

Feltennéd irányodba is egy kérdést. Úgynézki,hogy jön Bale. Nagyon kíváncsi vagyok,hogy te,hogy csapnád fel a társaságot a pályára?

Ugye Isco úgynézki,hogy befog válni. Bale és CR7 alap. Benzema,ha formában van. Akkor ő is. Gondolom Modric is.

De sehogyse jön ki nekem ebből egy védekezni tudó CSAPAT.
:hmmm:
esetleg:
Casemiro,Modric,Isco-CR,Benzema,Bale
:hmmm:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62740
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 3., szombat 10:29

de eddig nagyon középen próbálgatta, nem lennék meglepődve azon se ha Karim pad, és CR lesz elöl.
Én meg igencsak meglepődnék. Ahogy láttam és olvasom, CR-nek egyelőre nem ízlik a fals-nine szerepkör, plusz Carloék számolnak Karimmal. Meg nem is az a természetes posztja.

Az első két hónapban az alapkezdő lesz nyomatva, ha kikapunk, ha nem, mert minimális rá az esély, hogy egyből megy a joga.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 3., szombat 10:13

Kiváncsi leszek Bale érkezésével Ronaldot hol fogja játszatni Carlo. Adja magát nagyon az eddigi 4231, de eddig nagyon középen próbálgatta, nem lennék meglepődve azon se ha Karim pad, és CR lesz elöl.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 3., szombat 8:55

A passz területet sem szabad mindig lezárni,mert meg kell néha hagyni a lehetőségét az ellenfélnek hogy arra vigye a játékot amerre Te engeded(a támadó a helyezkedésével bizonyos esetekben tudja szabályozni a labdát felhozó elképzeléseit vagy a játék irányát).
Ehhez a másik "ék" a társad mozgását kell látnod,neki meg a tiédet,vagyis ketten közösen kell elöl szinte egy időben, úgy zavarni,letámadni...hogy a játék kontrollált legyen a számotokra. ehhez jönnek a kp-ások mozgásai is...ha a csapat okosan tudja ezeket megoldani,akkor kevesebbet kell futni és hatékonyabb a zavarás elől és a labdaszerzésa kp-án,abban a zónában ahol már megfelelő intenzítással oda kell tudni lépni a megzavarodott játékosra.
Ha a csapat együtt tud gondolkodni,akkor látjátok hogy melyik az az ütem amikor intenzítás kell....és melyik az amikor csak zavarás.....itt nyilván az dönt milyen esély van a labdaszerzésre....afféle macska egér játék,a labda nélküliek megpróbálják hibára késztetni az ellenfelet,és ha van akár egy kicsi lehetősége is annak hogy az ellenfél elbizonytalanítható,látod hogy hirtelen zavart....nem tudja az elképzeléseit konkréten megvalósítani,akkor odacsapsz mint a szar,de ha te megindulsz aktívan,akkor a többinek is lépnie kell az ellenfélhez mert ezzel segít neked hogy ne tudják kihozni a te letámadásodból a labdát.....a cél hogy rúgják el....íveljék el....erre kell menni. Mert onnan a miénk lesz a felívelt labda,ugyanis mi leszünk vele szemben és nekünk lesz könnyebb megszerezni a levegőből.

Lehet nem voltan nagyon érthető. :hmmm:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 3., szombat 0:00

R.M.C.F írta:
ha elől szédelegtem , mikor vissza kellett volna zárnom
ez érdekelne.....mit mondanak hogy kell elől védekezni? Te támadó vagy? ott milyen védő feladatot adnak? Mit várnak el? A mozgásodat irányítják? Mondják ha nem megfelelő a letámadás?
Vagy a passz területet zárjam vagy a több emberes letámadás. Amúgy egyszerűnek tűnik, de a befelé tömörülős lezárás a legjobb. Ott csak tolódni kell és néha váltani a másikkal, aki kilép a labdásra. Amúgy én mióta visszajöttem bohóckodni megye 3-ba szabad felfogásban játszok és szerencsére nem szólnak semmit. :mrgreen: Mikor először debilnek hittek jókat röhögtem. Neki álltak oktatni... Aztán megkérdeztem haverom, hogy tudják ezek, hogy én játszottam jóval feljebb is?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 2., péntek 23:08

R.M.C.F írta:
De nyilván a normálisabb edző elmagyarázza mit vár tőled , hogy mozogjál ,
Nagyon kevés az aki eltudja jól magyarázni hogyan kell elől mozogni....ha ék voltál akkor a másik félnek hogyan kell téged támogatni ha támadtok,vagy ha az ellenfél akarja felhozni a játékot.....sőt a legtöbb el sem magyarázza,mert nem is tudja.

Egy mágnestáblán tökéletesen lehet mutatni hogyan kell egy éknek mozogni,ezeket meccshelyzetbe is lehet követelni és ez sikeres is lehet ha rendesen meg van mutatva,és gyakorolva.

Sok apró fontos lépés van a hatékonysághoz,ezeket meg lehet tanítani,be lehet rögzíteni,nyilván sokan nem fogadják be,mert nem képesek rá....de ha megérti a támadó a mikéntjét akkor automatizálni is lehet....
Hát nem egy híres edzőm volt , de én nagyon szerettem , és szerintem jól elmagyarázta dolgokat , gondolom az Nb1-es tapasztalata is segített , még ha ez ma már nem is sokat jelent , azért látszott rajta mikor beállt hozzánk , hogy nem szarral gurigázott :) Csak hát a térde , na mindegy nem offolom szét a topciot .
A lényeg az hogy a Real Madridban olyan edzők vannak akik elmagyarázzák , és olyan játékosok akik felfogják , szóval ha valaki nem fut vissza védekezni (ezt nem egyszeri alkalomra értem, hanem minden meccsen) az nem a játékos döntése.
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 2., péntek 23:01

De nyilván a normálisabb edző elmagyarázza mit vár tőled , hogy mozogjál ,
Nagyon kevés az aki eltudja jól magyarázni hogyan kell elől mozogni....ha ék voltál akkor a másik félnek hogyan kell téged támogatni ha támadtok,vagy ha az ellenfél akarja felhozni a játékot.....sőt a legtöbb el sem magyarázza,mert nem is tudja.

Egy mágnestáblán tökéletesen lehet mutatni hogyan kell egy éknek mozogni,ezeket meccshelyzetbe is lehet követelni és ez sikeres is lehet ha rendesen meg van mutatva,és gyakorolva.

Sok apró fontos lépés van a hatékonysághoz,ezeket meg lehet tanítani,be lehet rögzíteni,nyilván sokan nem fogadják be,mert nem képesek rá....de ha megérti a támadó a mikéntjét akkor automatizálni is lehet....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 2., péntek 22:56

R.M.C.F írta:
ha elől szédelegtem , mikor vissza kellett volna zárnom
ez érdekelne.....mit mondanak hogy kell elől védekezni? Te támadó vagy? ott milyen védő feladatot adnak? Mit várnak el? A mozgásodat irányítják? Mondják ha nem megfelelő a letámadás?
A sok tudatlan nem találtam meg a posztom :mrgreen: Nem futottam be egy fényes karriert mit ne mondjak , az ifi meccseimmel :D
De nyilván a normálisabb edző elmagyarázza mit vár tőled , hogy mozogjál , elveszett labdánál húzzál vissza fel :D Sokszor éket játszottam ,de ott se az volt , hogy támad az ellenfél én meg az ellenfél 16-ánál álldogálok. Zavarni kell az ellenfelet , és a hogy Mike is írta nem a hátát bámulni . Már mint nálunk ,mert ez volt a kérés , Ha özilnek ,Cr- nem kellett ezt , akkor nem kellet , nem magától találta ezt ki . De volt olyan meccs is mikor Cr a 16-nál védekezett az is taktika utasítás , nem gondolt egyet és akkor hátra szaladt.

Amúgy kb a legkorábbi focis emlékem(a Maklár megalázásán kívül ) mikor kb még 9-10 éves voltam , és edző ordibált ,hogy mi a szart csinálok én ott elől mikor az ellenfél támad :mrgreen:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 2., péntek 22:46

attól h elől szédelgett még nembiztos h támadó. De ha középpályásként az a dolga h zárjon vissza akkor az az alap h szemből fogadja a labdás ellenfelet, és nem hátulról nézegeti.

Ezt pl Josénál nem nagyon lehetett észrevenni. Szerintem a CR-Benzema-Özil-DM négyesből egyiknek se volt ez kimondott feladata. Négy ilyen ember meg sok. Carlonál ez eddig máshogy fest.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 2., péntek 22:37

ha elől szédelegtem , mikor vissza kellett volna zárnom
ez érdekelne.....mit mondanak hogy kell elől védekezni? Te támadó vagy? ott milyen védő feladatot adnak? Mit várnak el? A mozgásodat irányítják? Mondják ha nem megfelelő a letámadás?
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 2., péntek 22:29

Nekem a kedvenceim azok , hogy nem jön vissza védekezni :lol: Focizott it valaki életében aki ilyet mond ? Szerintetek majd pont Mourinhónál , a Real Madridban , a világ legnagyobb klubjában , egy olyan edzőnél ,akinek nincs fontosabb dolog a taktika betartásánál ,majd pont Özil fogja eldönteni hogy vissza fut-e ? :lol: Ha meg úgy döntött volna , hogy leszarom nem védekezek , akkor úgy járt volna , mint Pedro Leon . Ezen gondolkozzatok. Ez nem úgy megy , hogy azt csinálok , amit akarok ... Ez nem az MB1 :lol: Sőt ott sincs ilyen , ifibe elküldtek a p*csába ha elől szédelegtem , mikor vissza kellett volna zárnom :roll:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 2., péntek 21:36

Kerlon írta:
R.M.C.F írta:Felesleges még taktikai hadrendről beszélni,mert szerintem maga CA nem tudja még mi lesz......próbálgatja,plusz ha jön bale,az nagyban meghatározza a felállást.....hiba lenne ha nem a két atomboma felé hajazna a támadó taktika.
Carlo még azt se tudja mi lesz, hogy mit fogunk játszani, de már valaki tudja, hogy Özilnek nincs helye a kezdőben. Mi ez, ha nem szimpla utálat? :D


Alapvetően ha megnézed itt a fórumon nem a valós tudás szerint "lövik be" a játékosokat,hanem a divat,vagy a futtatás után.
Vagyis....özil vagy dm nem divat,őket a tudásuk alá lövik be.....benzema(szeretem a franciát egyébként) divat és a tudása(valós teljesítménye)főlé lövik be ha meg kell ítélni.
De ez így van másik klubok játékosaival is....ugye közutálat lettem pl song -nál is,mert nem topfocista,de itt sokak szerint az...javaslom az avataromon szereplő lény szemüvegét akkor feltenni.

Itt van pl bale......mint anno jeleztem is,egy idő után kiszálltam a bale vitákból,mert tudás és ismertség nélkül ítélték meg.....ő egy futóember....ennyi.Már ez mutatja,hogy fogalmuk sincsen róla,nem is tudják mit játszik........egy lucast a psg-ből MINDEN meccsen szarásik nyalnak,ha csereként áll be(elég sokszor mert nem mindig fér be :D ) akkor mennek a "na most"...."majd most lesz foci"......ÉS NEM LESZ FOCI.
Sokat gondolkodtam ezeken az effekteken....hogyan és miként jár az emberek agya........azt gondolom,ha pl bale mindent ugyanígy csinálna,de brazil lenne,vagy dél amerikai,akkor elfolynának tőle,a baj a megítélésével az,hogy brit,és az nem divat,az nem lehet top.....de egy lucas pl az kur*a nagy,holott bale akkor is lefocizza,az egyik kezét a zsebébe dugja ki sem veszi a meccsen és úgy játszik.

Na mindegy....nem akarok továbbra sem belefolyni ezekbe,de azért érdekes egy dolog ez a megítélés....és tény,hogy nem a tudás a valós teljesítmény a döntő...hanem a divat,a vonulat.

:salute: :salute: :salute:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 2., péntek 8:06

Sajnos csak két felkészülési meccset láttam, és pont a két gyengébb ellenféllel szembenit, úgyhogy nem szeretnék messzemenő következtetéseket levonni. De van egy-két dolog, ami azért már így is látszik.
Többek közt: Isco bitang jó. Vele nagyon jól jártunk. Remélem marad ez a forma, és játék, és nem csak az első évben. Carvajal is meg fogja oldani a jobb bekk posztot. Remélem nem csak Arbeloa távolléte miatt játszik állandóan ő, és a 17-es visszatérése után, is marad ő "az első számú" a poszton. Első meccsén még eléggé meg volt illetődve, de már akkor is jó volt, a mostani meccsre pedig egyértelmű javulást mutatott.
Továbbá a játék képe, a felfogás én úgy látom, hogy egyértelműen pozitív javulást mutat. Tetszett, amit ma láttam. Gyors, rövid és sok passzos játék, ugyanakkor kontrázni sem felejtettünk el. Én úgy gondolom, hogy Carloval sem lőttünk mellé szerintem.
Bár még nincs vége a nyárnak, de úgy gondolom jól igazoltunk. Igaz a legdrágább játékosunkról sajnos nem tudok véleményt formálni, egy félidőt láttam csak játszani. Az is egy elég unalmas félidő volt, szóval sokszor elkalandozott a figyelmem.
Leírnám a többi gondolatomat is.

Kapus poszt: Megvan. Ugye egyértelmű volt ez már tavaly óta. Nem igazán gondoltam, hogy Lopez fél év után lelép, lehett sejteni, hogy marad. Fogalmam sincs én kit játszatnék, de most nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy két igen jó kapusunk van, szóval nem kell félni semmitől ezen a poszton, a többit pedig Carlora bíznám.
Védelem: Szerintem ezt is nyugodtan pipálhatjuk. Elment, akinek el kell mennie, jött akinek jönnie kell. Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo kezdősor adott. Én egyértelműen ezt preferálnám, ugyanakkor többször is Pepe fog kezdeni szerintem. Emögött a négyes mögött meg egy bitang erős pad van, és ez a legjobb az egészben. Arbeloa, Pepe, Coentrao azért nem gyenge névsor a padra. Egy esetleges eltiltás, ne adj isten sérülés esetén sem kell pánikba esni. Továbbá jól lehet rotálni, vagy pihentetni is. Én nem változtatnék semmi. Ők heten kiegészülve Nacho, mint 4. hátvéd, és egyben Jolly joker is, mivel a két szélső poszton is bevethető, és Cherysev duóval, több mint tökéletes. Ugyanakkor pont az utóbbi miatt érzem azt, hogy lesz még távozó, Coentrao személyében. Szerintem a padozás sem tetszik neki, és ezen kívül nem hiába hozták fel az oroszt a nagyokhoz, hogy aztán 3. számú balhátvédként semmit se játszon. Igaz bevethető az egész baloldalon kb, elől, középen, és most már úgy néz ki hátul is, és hozzáteszem nem is rossz egyébként. Nem sok sót enne meg hátul, ha Coentrao maradna, előle meg már így is sokan vagyunk. Ezért érzem én úgy, hogy a portugál távozni fog, és Denis lesz Marcelo mögött.
Középpálya: Érdekes kérdés számomra. Először is, hogy hány fős lesz ez a csapatrész. Marad a tavalyi felállás, és kettő, vagy esetleg hárommá fog bővülni. Nem egyértelmű számomra igazából, a két meccs alapján én nem bírtam eldönteni, hogy akkor Isco egy harmadik kp-s, vagy a 4. (ha úgy tetszik a csatárt leszámítva 3.) támadó. Szinte feltűnt mindenhol. Ezért én el bírok képzelni egy maihoz hasonló felállást ide. Modric egyértelmű, és kihagyhatatlan. Mellé Egy védekezőbb arc Khedira, vagy Casemiro személyében. Szerintem a brazil eleinte nem kapna akkora szerepet, de úgy gondolom, hogy idővel ki tudná szorítani a németet. Tetszett egyébként a játéka mindkét meccsen. Nem akartam még tavaly elhamarkodottan ítélni felőle az egy szem meccs alapján, amit a nagy csapatban töltött, és a néhány meccs alapján, amit láttam a Castillától. De úgy gondolom, hogy jó döntés volt, hogy végül megvettük véglegesre. És ők egészülnének ki abban az esetben, ha három kp-sal játszunk Iscoval, ha nem, akkor ő feljebb lenne. Én ezt tenném legalábbis. Viszont nem hiszem, hogy Illarát a padra vettük meg annyi pénzért. Pláne úgy, hogy Xabi, akinek a pótlására hoztuk, se lenne bent az általam vázoltakba. Ezért gondolom, hogy ő és később Xabi felépülésével kettejük közül valaki mindenképp alapember lesz. Luxus lenne, ha mindkettejük padoznának, főleg, hogy hasonló, majdnem ugyanazt a játékot képviselik. Két kp-s rendszerben, mivel az alap axióma az, hogy Modric kihagyhatatlan, Illara, Modric duó néz ki. Viszont ez meg kérdés, hogy védekezésben mennyire elég. Erre lehet megoldás az, hogy Illara/Xabi mellé egy védekezőbb arc jön, hasonlóan a tavalyihoz Khedira/Casemiro személyében. Ekkor viszont Modric kimarad, ami egyrészt a felvetésem miatt ellentmondás, másrészt teljesen hülyeség volna. Így neki előrébb kellene húzódnia a támadók közé, ahol viszont így is sok az ember. Isco, Modric, Özil, María sok arra a két posztra Benz és CR mellé. Ezért, és a meccsekből kivett elhelyezkedése miatt gondolom, hogy Isco nem konkrétan a támadó részlegben fog helyet kapni, hanem inkább kp-n. Elnézve Isco védekező munkáját azon a két meccsen, a kp-n egy Isco, Modric, Illara hármas elég lenne védekezésben is. A spanyol, és a horvát közül az egyikük inkább egy olyan összekötő szerepben lenne, kicsit előrébb a másik kettőnél, viszont hátrébb a támadóknál. Ez inkább a spanyol lenne, ő jobban támadóbb, viszont Modric is kellően besegítene, illetve előre lépne. Másik lehetőség, hogy Isco marad - megfelelő csapatvédekezés, és visszazárás/lépés mellett - támadók közt, és Modric, Illara középpálya Khedira/Casemiro duóból kap társat.
Támadók: Ez is érdekes egyelőre számomra. Tfh 2 kp-s van csak. Szóval 4 poszt marad előre. Ebből nálam egyik Benzema, a csatár, CR pedig a balszél. Ez eddig egyértelmű (az utóbbi legalábbis mindenképp.). Én Iscot nem raknám ki se a kezdőből, se a szélre. Ezért övé a középső támadó poszt nálam. Ezért a szélre két alternatíva marad, di María, és Özil. Az argentint nem igazán kedvelem. Özillel nekem nincs bajom, viszont neki meg az a szélső poszt nem tudom mennyire ízlene. Viszont, ha a német menne középre, akkor Isconak kellene vagy a padon lennie, vagy a szélen. Egyiket sem nézném hosszútávon szívesen. Biztos lesz mindkettőre példa, hogy a spanyol padozik, vagy épp a szélen játszik, ez biztos, de alapvetően szerintem neki középen a helye. Ezért gondolom, hogy vagy ő lesz a 3. kp-s 4-3-3 esetén, (vagy ő lesz a 4., a középső támadó 4-2-3-1 esetén.) mert tegyük fel, hogy nem, és a fentebb, a kp-nál leírtak közül a második lesz, a Modric-Illara-Khedira/Casemiro hármas, akkor Isco megintcsak a szélen van. Cr-Benz-Isco. Bár nem tudom. Lehet ott is megállná a helyét, de a meccsek alapján nem ezt láttam, nem hiszem, hogy szélre menne. Ma is inkább egy 4-3-3 volt. Isco-Modric-Casemiro középpályán, és csatár nélkül CR-Kaká-DM támadósor. Ezért hiszem, hogy Isco helyét középen kell keresni. Így CR-Isco-Özil/DM, előttük pedig Benzema számomra elképzelhető, vagy Isco hátralép, és akkor ugyanez, csak a négyes hármasra szűkül. Kicsit félek, hogy megint jönnek majd azzal, hogy Özilt be akarják mindenáron erőltetni a kezdőbe. De hát nincs más oda, mint DM. És nála akkor már Özil is jobb oda. Vagy Jesét bedobjuk a szélre a mély vízbe, de ezt meg erősen kétlem. Morata még itt a talány, hogy elég lesz-e Benzema mögé. Adott esetben egyébként Jesé, és CR is tud ott nyomulni. Illetve a ma látott csatár nélküli felállás is lehet, de azt meg én nem igazán szeretném.

Én 4-3-3at játszatnék ezzel a csapattal. Vázolom mindkét elképzelésemet:
----------------------------Casillas/Lopez
Carvajal/Arbeloa--Ramos/Nacho--Varane/Pepe--Marcelo/Coentrao (viszont ugye írtam, hogy bár őt megtartanám, szerintem távozik, és így Cherysev lesz helyette)
----------Modric/Casemiro--Illara/Xabi--Isco/Khedira
-----Özil/DM/Jesé-------Benz/Morata/Jesé-------CR/Jesé (és itt még itt van Kaká a nyakunkon, és még Denis is jöhet a támadók közé)


Kapus, védelem ua.
----Modric----Khedira/Casemiro---Illara/Xabi
Isco/DM/Özil-----Benz/Morata/Jesé------CR/Jesé + Kaká.. áá ez így túl sok előre. Ezért megy szerintem hátra Isco

Ha esetleg 4-2-3-1 lenne, amit én megint elképzelhetetlennek tartok, mert így meg kp-n van sok ember, és védekezésben sem feltétlen elég:
Kapus, védelem ua.
---Modric/Casemiro/Khedira---Illara/Xabi/Khedira
Özil/Isco/DM/Jesé------Isco/Özil/Modric/Kaká-----CR/Jesé/Isco
---------------------Benz/Morata/Jesé/CR


Variációs lehetőség van bőven..
Én konkrétan az általam először vázoltat preferálnám, az tetszik a legjobban.

Aztán majd meglátjuk Carlo hogy gondolkodik, és mit talál ki, ki hol, és mit fog játszani. Bízom benne. Ezek csak a saját véleményeim, amit el tudok képzelni, aztán lesz, amit az olasz mester kitalál. Szóval nem azt akarom ezekkel mondani, hogy szerintem mi lesz, hanem hogy én mit tennék, figyelembe véve azt is, hogy eddig mit láttam.


Plusz ugye érdekes kérdés még Bale. Én ha hoznám, akkor DM mindenképp menne. 4-2-3-1 esetén maradhatna Bale cseréjének, és akkor középen Isco/Özil. Így viszont Jesé nem fog játszani lófaszt sem. Ezért menjen csak DM. És Jesé lehetne mindkét nagyágyú cseréje. Továbbá szélre ki tud húzódni Benzema, Morata, Özil is, akár Isco is, és ott lesz Denis is. 4-3-3 esetén meg Bale-Benz-CR, cserének meg Özil, Jesé, Morata + Isco, Denis. Elég kell legyen mindkét esetben DM nélkül. Sőt vele már sok is. Meg hát ugye, akivel még sok az Kaká, de nem tudom, hogy el bírjuk-e, egyáltalán akarjuk-e adni.
Volt egy hír, hogy DM+Coentrao+nem tudom mekkora össze menne Baleért cserébe. Nem tűnik rossznak ez így, de én a két játékos mellé 30-nál többet nem tennék. Nehogy már ne legyen annyi elég érte, akkor is alsó hangon már 80-nál vagyunk. Ezen felül két posztra is minőségi játékost kapnak, egyik konkrétan Bale helyett is menne, így a pótlása is megvan. Hát nehogy ne legyen az elég. Így belegondolva, még azt a 30-at (és 80at) is sokallom eléggé. De az elvárások irreálisak, így szerintem a két játékos mellé lehet ezt is keveslenék.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. augusztus 1., csütörtök 13:02

Kerlon írta:Mi ez, ha nem szimpla utálat?
Józan gondolkodás? :mrgreen:
Viccet félretéve, dehogy utálom Özilt, és el sem küldeném, de kezdőként nem számolnék vele. lesz egy rakás kis- és középcsapat akiket ugyanúgy meg kell majd verni.
Merci Zizou!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 1., csütörtök 12:49

R.M.C.F írta:Felesleges még taktikai hadrendről beszélni,mert szerintem maga CA nem tudja még mi lesz......próbálgatja,plusz ha jön bale,az nagyban meghatározza a felállást.....hiba lenne ha nem a két atomboma felé hajazna a támadó taktika.
Carlo még azt se tudja mi lesz, hogy mit fogunk játszani, de már valaki tudja, hogy Özilnek nincs helye a kezdőben. Mi ez, ha nem szimpla utálat? :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. augusztus 1., csütörtök 12:42

ericco írta:De ne azt, hogy Xabinak ívelnie kell, mert Özil valahol a szélen a támadók közt bujkál, ha pedig néha visszajön labdáért, akkor könnyen szerelik, ő pedig egy jó nagyot csap a karjaival és el van intézve.
Várjuk meg mi lesz Ancelottinál. Az ívelést ne Özil számlájára írjuk, sokkal inkább Mourinhoéra. Ívelt a Pepe-Ramos páros is folyamatosan. Egy középpályán kettészakadt csapatot, illetve egy olyan csapatot, ahol csak Khedira van középen csak így lehetett mozgatni :mrgreen: Meglátjuk, hogy mit akar Ancelotti, bár valószínűleg Bale borítja az eddigieket, majd kiderül.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. augusztus 1., csütörtök 12:33

Géci írta:Ez közel nem biztos, de az a kijelentés, hogy Özil nem kezdő szintű játékos azért vicc kategória... Egyre nagyobb divat szapulni a játékosokat mostanság...
Özil konkrétan két éve szapulva van. Teljesen jogosan, ez nem új keletű dolog.
Hozza a PSG ellen mutatott arcát egész idényben, és én teljesen elégedett leszek vele.
De ne azt, hogy Xabinak ívelnie kell, mert Özil valahol a szélen a támadók közt bujkál, ha pedig néha visszajön labdáért, akkor könnyen szerelik, ő pedig egy jó nagyot csap a karjaival és el van intézve.
Merci Zizou!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 1., csütörtök 12:19

Nana azért nem kéne túlzásokba esni... Gala én elhiszem, hogy most Isco a világ közepe, de azért ez erős... Minden felkészülési meccset láttam és külön figyelem, hogy mit csinál, de védekezésnél nem töri össze magát... PSG elleni meccsen meg végképp Özil volt az aki sprintelve futott vissza védekezni nem 1x, de ugyan ezt Isco nem mondhatta el magáról... Én is néztem, hogy mi történt Özil barátunkkal, de meggyőződésem, hogy Zizu nagy hatással van rá is és nagyban megváltozik a hozzáállása. Ez közel nem biztos, de az a kijelentés, hogy Özil nem kezdő szintű játékos azért vicc kategória... Egyre nagyobb divat szapulni a játékosokat mostanság... :roll:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 1., csütörtök 12:10

Felesleges még taktikai hadrendről beszélni,mert szerintem maga CA nem tudja még mi lesz......próbálgatja,plusz ha jön bale,az nagyban meghatározza a felállást.....hiba lenne ha nem a két atomboma felé hajazna a támadó taktika.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 1., csütörtök 12:05

én meg inkább a felkészülési meccseknek hiszek taktikai téren, mint az elmúlt 2-3 év teljesen más filozofiájának.

Egyértelműen látszik h több védekező feladata van mint Josénál.
Modric meg egyel hátrébb tud igazán jól teljesíteni, tehát tkp poszton marad Özil és Isco. És a spanyolról sem mondanám h olyan húdejó lenne védekezésben. Úgy mint ahogy Xavi vagy Iniesta se. Csak az a lényeg h visszaérjenek, zárják, szűkítsék a területet, a passzsávokat, aztán a labdaszerzést meghagyják Busquetsnek vagy épp Khedirának, Modricnak, Casemironak...
Galacticos írta::lol:
oké nyertél.
azért abból a betis elleni szarból sokat le lehet ám vonni. :lol:
nem az a lényeg :D
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég