Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. július 10., szerda 19:15

Én már lelkiekben felkészültem arra, hogy idén ismét Khedira lesz a kezdő. A kis buksimba csak az fordul meg vele kapcsolatban, hogy Ancelotti nem e teszi eggyel hátrébb, hogy ne lépjen nagyon előre :hmmm: ... Biztos vagyok benne, hogy meglepő rotálások lesznek az idei túra során, mert mint ahogy a mai eggyik hirben is benne van Cheryshevet is meg akarja nézni :shifty: . Borzasztóan várom már a felkészülési meccseket :roll: . Egy bajom van csak ezzel az egésszel és az az, hogy az amcsi túrán allandóan hajnalban vannak a meccsek :-@ ( már mint itt hajnal van :kivagyhe: )

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. július 10., szerda 19:02

morientes írta:
---------------Illarramendi/Alonso----Modric-----------
Özil----------------------Isco-------------------------Bale
--------------------------C.Ronaldo-----------------------
Ezt a középpályát egy komolyabb ellenfél szétkapná mint a sz@rt...
Igen ezt adom, és az utcso hszedet is. Ez az egyik dolog.
....A masik pedig ez kb. 40-45 meccs aki nalunk joval gyengebb, a maradek 6-ra meg csak ugy ossze allunk mint a videki falusi megyeis csapatok(ebben van nemi koltoi tulzas, de ugy aranyaiba veve majd hogy nem igaz). Evi 4-6 meccsel nem lehet felkeszulni ilyen Bayernek ellen mas taktikaval...mert nem lesz ra Ido. Ugy is csapat epitkezes lesz ra kell szanni az idot(szezont), h osszekovacsoljunk egy erosebb kozeppalyat, meg a gyengebb csapatok ellen is. Aztan meccs kozben lehet valtoztatni.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 10., szerda 18:10

Sociedad nem középcsapat (4.-ek lettek), Sevilla nagyon jól erősített. Bilbao ellen simán felállnék így, Malaga sok játékost adott el, nem tényezők már. Amúgy a(z), Elche, Getafe, Levante, Valladolid, Espanyol, Rayo féle csapatokra gondoltam főleg akik ellen mehetne ez a felállás.
A sociedad jó ha 10-be lesz,az edző elmegy,a csapatot meg szétszedik,akár tetszik a baszkolnak,akár nem.De nem is ez volt a lényeg,mert felsorolhattam volna az egész mezőnyt.Te úgy gondolod,én meg máshogy.Az a kp sztm bárki ellen sulytalan.Az meg hogy vissza kellene zárni,mindenkinek,azt adom,de ne legyen illuzionk hogy majd Özil,Benzema,Ronaldo,vagy akár Isco összetöri magát a nagy védekezésbe....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
AMYF
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013. május 20., hétfő 9:56
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: AMYF » 2013. július 10., szerda 17:48

CR volt csatárposzton pár alkalommal, de én úgy emlékszem, hogy nem volt jó. Őneki nem a védők között van a helye, hanem valamelyik szélen, területet bejátszani, lefutni, bevarrni, akármi. Legalábbis egyelőre.

morientes írta:Még abban se vagyok biztos,hogy ellenük elég lenne.Ha egy sevilla,Betis,Sociedad,Bilbao,Malaga szintű csapatok ellen pontot hullajtasz,akkor a bajnoksàgot megette a fene....
Sociedad nem középcsapat (4.-ek lettek), Sevilla nagyon jól erősített. Bilbao ellen simán felállnék így, Malaga sok játékost adott el, nem tényezők már. Amúgy a(z), Elche, Getafe, Levante, Valladolid, Espanyol, Rayo féle csapatokra gondoltam főleg akik ellen mehetne ez a felállás.
Meg lehet nézni, hogy a Bayernben is hasonló van. Schweini és JaviM/Gustavo lenne az itteni Illara/Xabi és Modric páros, előttük lévőknek is meg kell tanulniuk visszazárni. Nem engedhető meg hogy több játékos is lustálkodjon. 1 még esetleg belefér (aki mondjuk épp befejezte az előző támadást), de a többieknek tessék visszazárni. Ezt kéne megtanulni a 13-14-es idényben.
Lopez - Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao - Modric-?? - Isco-Özil-CR - Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. július 10., szerda 17:31

Nagyon el lennétek keseredve, ha nem igazolnátok idén középcsatárt, Higuaín viszont menne, és a Benzema-Morata párossal kellene nekivágnotok az új idénynek? :hmmm:
Mert így jobban belegondolva - ha nem is állandó jelleggel - akár Ronaldót is be lehetne rakni középre (alattam is írták), úgyis annyi jó ember van most a középpálya támadó szellemű részére.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. július 10., szerda 14:35

morientes írta:
a kisebb és középcsapatok ellen pedig simán mehetne egy:
Még abban se vagyok biztos,hogy ellenük elég lenne.Ha egy sevilla,Betis,Sociedad,Bilbao,Malaga szintű csapatok ellen pontot hullajtasz,akkor a bajnoksàgot megette a fene....
Szerintem nem lenne baj ezzel. Más kérdés, hogy én nem ezt tolnám, sőt még nem is ezt a felállást. De a közép és kiscsapatok ellen akkor szokott legtöbbször baj lenni, amikor telibeszarjuk a meccset, és nem küzdünk, és hajtunk szívvel lélekkel.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 10., szerda 14:32

a kisebb és középcsapatok ellen pedig simán mehetne egy:
Még abban se vagyok biztos,hogy ellenük elég lenne.Ha egy sevilla,Betis,Sociedad,Bilbao,Malaga szintű csapatok ellen pontot hullajtasz,akkor a bajnoksàgot megette a fene....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. július 10., szerda 14:26

morientes írta:
---------------Illarramendi/Alonso----Modric-----------
Özil----------------------Isco-------------------------Bale
--------------------------C.Ronaldo-----------------------
Ezt a középpályát egy komolyabb ellenfél szétkapná mint a sz@rt...
Igen, de odaírta elé, hogy:
AMYF írta:a kisebb és középcsapatok ellen pedig simán mehetne egy:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 10., szerda 14:19

---------------Illarramendi/Alonso----Modric-----------
Özil----------------------Isco-------------------------Bale
--------------------------C.Ronaldo-----------------------
Ezt a középpályát egy komolyabb ellenfél szétkapná mint a sz@rt...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
AMYF
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013. május 20., hétfő 9:56
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: AMYF » 2013. július 9., kedd 23:58

tubatibi írta:Én megnéznék egyszer egy olyan felállást,hogyha jönne még Bale,hogy csatár nélkül,valami ilyesmi:
Idén már NEM fog jönni Bale és egyre inkább úgy hiszem, hogy csatár sem. Cavani kihúzva, Falcao szintén, Ibra lehet lépne, de ugyan hova mehetne? Rooney nem kell, Lewa a bajoroké (lesz), én ha kell bepróbálkoznék Dzekonál (Cityben szupercsere volt tavaly).

viszont ahogy tubatibi is leírta simán működne CR és Bale együtt, viszont Özil lenne a jobb szélen.

a kisebb és középcsapatok ellen pedig simán mehetne egy:

---------------Illarramendi/Alonso----Modric-----------
Özil----------------------Isco-------------------------Bale
--------------------------C.Ronaldo-----------------------

13-14-es idényre marad Di Maria.
Elment Callejón, remélem elmegy Kaká is helyettük feljön Morata és Jesé végleg.
Lopez - Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao - Modric-?? - Isco-Özil-CR - Benz

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. július 9., kedd 22:58

Én megnéznék egyszer egy olyan felállást,hogyha jönne még Bale,hogy csatár nélkül,valami ilyesmi:
-----------------------Casillas--------------------------------
---------Varane----------------------S.Ramos---------------
Carvajal-----------------------------------------------Marcelo
----------------Illarramendi/Alonso----Khedira----------------
------------------------Modric----------------------------------
Isco---------------------------------------------------------Bale
--------------------------C.Ronaldo----------------------------

az elől lévő hármas folyamatosan váltogatná a helyét,szerintem kilehetne próbálni
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. július 9., kedd 22:53

Áthoztam a választ a Kommentáld topicból, mert szerintem ez inkább ide illik.
És azt előre leszögezem, hogy bár kis hazánk a 10 millió szövetségi kapitány országa, de én mégis csak kosarazom foci helyett. Így bőven benne van, hogy tévedek. :)
RealMadridFanatic írta:
Ezt már többször is írtad, és elfogadom a véleményed, de nem értek egyet. :)
Hűű, igen, rémlik, hogy beszéltünk erről, de sajnos nem emlékszem már az álláspontodra. Felfrissítenéd az emlékeimet? :)

Vagy Te hogyan tudnád elképzelni ezt a dolgot, illetve a védekezés részt. Lehet, hogy csak nekem mániám ez a sebesség dolog. Meg alapesetben egyetértek azzal az érvvel is, amit sokszor felhoznak, hogy csapatszinten kell védekezni. Ez abszolút igaz. De ez is valamilyen szinten univerzalitást igényel minden játékostól, illetve nagy taktikai fegyelmet. Nálunk szerintem nem lenne/lesz ez olyan hatékony, hogy adott esetben egy védekezésben súlytalanabb középpályát elbírjon a csapat. És persze nekem sincs sok elvárásom jövőre, főleg, hogy komoly változásokat várnék el a csapat játékát illetően.
Szóval védekezésnél (mi kapunk előtt), ez nagyjából így néz ki:
____________Modric
______Alonso_____btb(Vidal helyett most Khedira, csak Ő erre nem képes)
Marcelo_Ramos_Varane_Carvajal
A két szélső védő persze mozoghat előrébb is, ha szükséges, ahogy a btb-nk vagy Alonso behúzódhat 3. belső védőnek a támadóval, ekkor Modric belép a helyére, az ott felszabaduló helyet pedig Benzema zónázza le. Tőle amúgy sem áll távol a védekezés. A széleken amennyire szükséges Ronaldo és Isco zárnak, de Ők léphetnek feljebb is, mert ezzel máris kiveszik a szélső védőket, nem fognak fellépni, és ott hagyni Őket.
Támadásnál:
Ronaldo_____Benzema
Marcelo___________Isco
____Modric_____btb____Carvajal
_________Alonso
Ramos___________Varane
Értelem szerűen Carvajal feljebb is viheti a labdát, ekkor Isconak kell belépni a helyére, ahogy Benzema is visszaléphet, ezzel Ronaldonak és Isconak nyitva egy kis teret a Vele kimozgó védőknek, ahová Ő képes is bejátszani. Ha Modric lép vissza, akkor Marcelo lép hátra. Alonso meg a labdát követi horizontálisan és picit vertikálisan is.

Eddig is hosszú volt a felvezetés, de akkor most jönne az, hogy miért Alonso (típus) kell oda szerintem.
Első lépésben tegyük fel, hogy kisebb csapat ellen játszunk, amelyik visszaáll védekezni. Szűkítik a területet. Két lehetőség van:
1. átlőni egy nyíláson, amihez szintén kell egy kis rés, amihez kell az, hogy
2. széthúzni a védelmet Ronaldo-Marcelo és Isco-Carvajal szélekkel, amiből akár lehet egy beindulás a lyukba. De ehhez kellenek a gyors keresztpasszok. Ha betömörülnek, akkor kell a vissza passz. (Itt) Modric van most legközelebb Marcelohoz, de Ő körülötte többen vannak, így nem tudja elég gyorsan eljuttatni a labdát a másik oldalra, és az ellenfél is átér (ezért is játszik Xavi a Barcában általában a védők vonalától hátrébb, mert onnan előbb eljuttathatja a labdát a másik oldalra helyezkedő Busquetsnek, aki adhatja a felfutó szélső hátvédnek, és a védők még sehol nincsenek, de Alves vagy most nem tudom ki a másik, meg lendületből viheti, illetve régebben vitte, most gyakran vissza passz). Tehát nem Modric kapja, hanem az üresen álló Alonso, aki vagy Varane-nak, vagy a beinduló btb-nek adja. (Varane meg Carvajalnak.) Másik oldalról értelemszerűen vice-versa. Legalábbis így néz ki mágnestáblán. :D
De mivel nem gépek, így előbb-utóbb eladják a bogyót. Mi fenn vagyunk, és jönne a kontra. Amitől Te is tartasz. Ha labdaszerzés után, passzolgatni kezdenek, akkor letámadással hibára lehet kényszeríteni az ellenfelet. Ha indítják a kontrát két lehetőség van:
Rövidebb passzal: mivel Alonso a labdát követi, így ezt -ahogy mostanában is- általában lefüleli. Tegyük fel, hogy túl jutnak rajta. Akkor a csatárnak labdával kell legyorsulnia a két amúgy sem lassú védőnket úgy, hogy már tolt rajta egyet, hogy elvigye Alonso mellett.
Hosszabb passzal a szélre vagy íveléssel. Ekkor viszont a védőink eleve a támadók előtt helyezkednek el, így előnyben vannak.
Alonso posztját lehet mondani, hogy egy védekező középpályással kell megoldani. De ez a típus (Busquets, ha már a Barcát hoztam, vagy Martinez a Bayernből) nem arról híres, hogy diktálja a tempót, átlátja a játékot, és kiváló keresztpasszokat ad, vagy a viszonylagos biztonságból (hátulról) a beinduló Ronaldo, Benzema vagy Isco elé tálalja a kimozgó védők feje felett. Szerintem Alonso egy Busquets és egy Xavi összegyúrva. Az egyik védekezésével és a másik irányítói vénájával. Így marad egy "fél" plusz emberünk. Én ezért pártolom azt, hogy ne csak Makele legyen ott, hanem Alonso. Ezt most nem tudom jobban megfogalmazni. És sajnos rövidebben sem. :D
RealMadridFanatic írta:Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy szerintem Xabi és Ő egyszerre a legritkább esetben lesz csak kezdő, a fiatal baszk Alonso alternatívája lesz.
Ebben egyetértünk.
RealMadridFanatic írta:Hirtelen nem találom, de mintha olyat olvastam volna, hogy a Real megfigyelői nem elég jók, hogy előszedjenek egy Pogba, Verratti, Vidal szintű tehetséget. Ez meg nonszensz azért. Persze az említett emberek tényleg átlag feletti tehetséggel rendelkeznek (kettő persze még csak ígéret), de biztos vagyok benne, hogy lehetne találni megfelelő embert, olyan a mesében nincs, hogy a világon sehol nem futkározik olyan középpályás, aki szintén fiatal, tehetséges, és az ára jóval csekélyebb, mint Illarramendié. Nem is értem minek alkalmaz a klub megfigyelőket, évek óta nem került ki az utánpótlásból sem senki, aki előzetesen hipertehetségnek volt kikiáltva.
Ezt is én írtam. Más kluboknál sem hiszem, hogy gyakran jellemző lenne ilyen kaliberű játékosok kirántása a kalapból. Hány középpályás tehetségről hallottatok a közelmúltban? (Én nem követem ezt figyelemmel, ezért kérdezem.) Ahány top csapat van, ahhoz képest meglepően kevésről szerintem. (Azt most hagyjuk, hogy mi Sahint választottuk Vidal helyett.)

Avatar
Gábe
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 18:26
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, Zinedine Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gábe » 2013. július 9., kedd 8:36

Fáj kimondani, de nincs helye Balenek. Sajnos ez van. El kéne adni Di Maríát, Kakát, Callejónt. Még ha utóbbi kettőt tényleg sikerülne Jesé b :cens: szná a padot egész évben. Nem beszéltem még Iscoról, Özilről. Modric kihagyhatatlan. Egyszerűen nincs helye még 4-2-3-1-ben sem. Nem azt mondom, oda lehet tenni, de akkor pár emberrel ki :cens: unk. Én tartom, hogy életveszély lenne a Cr-Bale duó, de mi lesz a többivel..Ne értsetek félre, én boldog lennék ha érkezne és szerintem legkésőbb jövőre fog is. Csak a többi játékosunkat sajnálnám. Bale 90 perces játékos, akárcsak CR.
kapusok: Casillas, López, Jesús
védők: Carvajal, Arbeloa, Varane, Pepe, Ramos, Albiol, Marcelo, Nacho
középpályások: Xabi Alonso, Illarramendi, Khedira, Casemiro, Modric, Özil, Isco
támadók: Ronaldo, Benzema, Jesé, Morata

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. július 9., kedd 7:40

Gyenge pontja a marketingértéke,az kevés......
Ezt csak az utálói találják ki. Az idei szezonban nagyon megnőtt a népszerűsége, elég csak a szurkolói szavazásokra gondolni. Nem egy Neymar ilyen téren, de hát olyan nem is lehet egy európai játékos sem
Az első szezonjában ki kell hozni belőle azt amit idén mutatott és akkor ilyen téren is az egyik legnagyobb lesz

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. július 9., kedd 1:02

Vagy csak tisztában vannak vele, hogy lágyékműtétje volt, és nem tudni, hogy mikor, milyen formában tér vissza, és mennyire lesz terhelhető egy esetleges kiújulás előtt, lévén Mourinho sérülten játszatta, mert nem volt alternatívája.
valószínűleg erre gondolt.

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. július 9., kedd 0:41

schranzer írta:Illarramendi: “Az egyik legnagyobb aggodalmunkat Alonso okozza. A védekező középpályás poszt az egyik legfontosabb a csapatban, és szükségünk van megfelelő játékosokra oda.”

Hát Pérez eme nyilatkozatábol en csak arra tudok kovetkeztetni, hogy Alonsoval mar nemnagyon szamolnak jovore ... Nem veletlenul adunk ki 30 milliot ... es hogy a LEGNAGYOBB GONDOT Alonso okozza ... talán belatta a stáb, hogy kevés ide ... lassu, oreg, korulmenyes ... nemolyan biztos az, hogy nemlesz alapkezdo Illarramendi :)
Vagy csak tisztában vannak vele, hogy lágyékműtétje volt, és nem tudni, hogy mikor, milyen formában tér vissza, és mennyire lesz terhelhető egy esetleges kiújulás előtt, lévén Mourinho sérülten játszatta, mert nem volt alternatívája. :roll:
Máskor sem volt lényegesen gyorsabb. És hogy körülményes, meg alibi? Kinek könnyebb passzolni? Aki helyben állva várja a labdát nyakán 1-2-3 védővel, esetleg védők mögött bujkálva, vagy annak, aki elmozog üresbe, beindul, és kéri azt. Nálunk nem szokás, hogy olyan sokat fussanak a fiúk. Benzema és Ronaldo meg általában túlságosan elől helyezkednek. Marcelo, Khedira, Özil, di María és Arbeloa az, akiknek a támadásépítésben segíteniük kell (nyilván nem egyszerre). Ebből az ötösből Marcelo kidőlt, Özil és di María idei szezonját nem kell bemutatnom, Arbeloa, Coentrao és Khedira meg sosem voltak olyan nagy ászok a támadások segítésében.
Alonso leegyszerűsítve egy Busquets és egy Xavi egyben. Kár lenne még leírni. Szerintem mindenképpen jó, ha van egy hasonló stílusú játékos a kezdőben.

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. július 8., hétfő 23:20

A másik jelöltem Bale.
A vadló,ez az ő nickje.....mivel ez illik rá legjobban. Bár ő nem center,de mint ék tökéletes harci gép.....Hogy miért Ő? Mert nem tehetség,nem az........ő már régen több annál.Tehetségnek indult pár éve,még bal bekként,majd egyre feljebb került a képességeit megismervén. A bal oldalon és a támadó szekcióban szinte mindenhol otthon van,ilyen labdarúgó talán nincs is más.....
Sokan ellene vannak,mert futógép.....mert nem ide illik a stilusa....mert drága.
Drága? Miért? Van ára? Nincsen....a média és a TH szerint 90 milla.....a piac szerint meg nem annyi,és ennyiért nem is fog elkelni,mert ennyit csak messi és ronaldo ér,más nem. Jövőre remélem 50 milláért itt fogja megmutatni ki lesz a következő évek legveszedelmesebb alakja.
A stílusa? Nincsen olyan....ez a fazon,20 évesen még bal bekk volt,most 3 év alatt,egy komoly klubban,kötetlen szerepet kapott,ami egyedülálló......ennyi idősen,a csapata vezére,mozgatója,egyszemélyes mindenese,az ilyen alkatok valók a real madridba,mert ő 2-3 éven belül európa egyik legmeghatározóbb támadója lesz. Ez az ember,maga mögé utasította idén a PL nagy sztárjait,nagyon nagy focistákat,és a teljesítő képessége messze nincs a toppon,sokat fog még finomodni,mert még egy betöretlen vadló....sokat fog még csiszolódni,rutinnal megoldani dolgokat......
Most,ha nem tud valakit kicselezni,akkor odébb teszi,ha nem megy akkor eltolja mellette és lefutja,a lényeg hogy nincsen számára megoldhatatlan feladat.....soha nem adja fel,nem dobja magát,nem megy a bíróhoz sírni,inkább fel kell és amíg a többi reklamál addig bevágja a pipába.
Sokoldalú....alázatos,fejlődőképes,igazi vezér,aki mentálisan erős.
Futógép? Aha.....ja,tud futni.....ez is egy tulajdonsága,amit okosan kihasznál.....de emellett még számos olyan is van,ami ha nem törik meg a fejlődése,akkor csillaggá avanzsálja......
Soha nem lesz belőle olyan ösztönös zseni mint a fenoménból......aki a pályára született,akinek a foci pálya olyan,mint magzatnak az anyja hasa.....ott a helye,ott a legjobb neki.
Bale más......de olyan jelleme van,ami naggyá fogja tenni,mert a foci fejlődését/változását ha megfigyeljük,akkor kifutnak a tribbli gyurkák,és helyettük olyan játékosok jönnek be mint bale,akik minden ponton erősek,fizikálisan,technikában,fejben. Bale ilyen......nincsenek határok a palinál.....a jövő alakja,aki megveszi az nyugodtam rá építheti a csapata támadójátékát. CR és Bale? Iszonyat.....nem lennék a védők helyében,30 on belül,bárhonnan,bárhogyan,bármivel,bárki ellen.........gól.....veszély,látvány....egy veszedelem.
Gyenge pontja a marketingértéke,az kevés......
Hú bazdmeg, ezt gyönyörűen kifejtetted!!! Majdnem megkönnyeztem :shifty: Lelkemből szóltál, mondhatni szóról-szóra ugyanígy vélekedem már nagyon régóta. :agree:

muszáj hozni most, vagy jövőre
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

albert.erikdinho
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. július 6., szombat 14:49
Kedvenc játékosaid: Casillas, Ramos, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: albert.erikdinho » 2013. július 8., hétfő 23:19

Perez Nyilatkozata:
http://madridom.hu/blog/2013/07/08/pere ... zavonulni/
Gareth Bale-ről: “Bale egy rendkívüli játékos, de emellett egy olyan csapatban játszik, akikkel mi különösen jó viszonyt ápolunk. Nem próbáltuk őt leigazolni.”
Higuaínról: “Nem szeretnénk ha elmenne. Mellesleg, senki az Arsenaltól nem jött ide ajánlattal érte. Nem 27 millióssal, semmilyennel.”
Kaká: “A Madridba igazolása előtt komoly térdsérülést szenvedett. Később, Özil érkezésével nagyon nehéz helyzetbe került a csapatban. Ancelotti nagyon jól ismeri a játékost, és Kaká is újra motivált, hogy játszhasson.”
Cavani és Suárez: “Egyikőjükért sem tettünk ajánlatot.”
Callejón távozásáról: “Volt róla szó, hogy eligazol a Nápolyba, és nem tagadom, meg van az esélye, hogy végbe fog menni a transzfer. Di Maríáról is hallottam pletykákat, melyek teljesen hamisak. Ő nálunk marad.”

Na valaki most legyen okos xD
Állítson már valaki össze itt képzeletbe egy olyan csapatot cserékkel együtt, felállással, hogy marad a klubnál Higuaín, Di Maria meg Kaká is xD Ja és úgy kalkuláljon hogy még érkezik Illaramendi és Ő lenne az utsó igazolás, valamint vegye számításba azt, hogy Coentrao sem biztos hogy távozik. Szerintem kicsit sokan vagyunk xD sok sikert annak aki megpróbálja xD

Avatar
schranzer
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 17:26
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo (R9)
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: schranzer » 2013. július 8., hétfő 23:18

Illarramendi: “Az egyik legnagyobb aggodalmunkat Alonso okozza. A védekező középpályás poszt az egyik legfontosabb a csapatban, és szükségünk van megfelelő játékosokra oda.”

Hát Pérez eme nyilatkozatábol en csak arra tudok kovetkeztetni, hogy Alonsoval mar nemnagyon szamolnak jovore ... Nem veletlenul adunk ki 30 milliot ... es hogy a LEGNAGYOBB GONDOT Alonso okozza ... talán belatta a stáb, hogy kevés ide ... lassu, oreg, korulmenyes ... nemolyan biztos az, hogy nemlesz alapkezdo Illarramendi :)
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovacic, Kroos, Modric - Isco - Bale, CR

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. július 8., hétfő 23:03


---------------Alonso---------------
---Gündogan-------------Modric--
-----Bale-------------------------Cé
-------------Benzema----------
Igen,ez szerintem is egy ütős felállás.....bale és cr szélről befelé mozgó támadó,benzema helyett esetleg el tudok képzeni egy suarezt,vagy mit tom én kit.........

Modric alap,alonso ha nincs ennyire terhelve mint khedirával hol sok volt az alibi,akkor még bőven eljátszik,a másik belső kpás meg vidal vagy gündogan is lehetne akár......a szélső bekkek futnának fel.


De lehetne egy ilyen is:

-------------------Alonso/illara
-----Gündi-------------------------Modric
-----------------Isco
---Bale----------------------CR


adjatok nekik.......
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 152 regisztrált és 0 vendég