Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 11., vasárnap 23:57

Felnéztem facere, de síkítok az ilyen commentektől, hogy Isco helyet Kakát kéne játszatni és hasonló okosságok... Ha nekem szemetszù akkar szegény galacticos miken mehet keresztűl... :D

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 11., vasárnap 22:33

numberone1 írta:
Géci írta: Kaká ùgy néz ki csatár lesz viszont azt nem vágom, hogy Jesé miért CR cseréje, mert fixen Benzemával kéne rotálni... Most is simán elment 4 Inter védő között, de Morata kezdő aki 1v1-et nem tud nyerni...ezt viszont nem értem...
Miert kellene Benzemaval rotalni Jesset?
Ha iden elkerulik a serulesek Benzit akkor egy 50+ meccses szezont le kell hoznia kezdokent.
Ez oké, de konkrétan semmit nem fog játszani, ha CR cseréje lesz és én ezt nem szeretném... Alig játszot és szemmel látható, hogy mire képes...

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. augusztus 11., vasárnap 21:49

Casemiro rendesen megkavarta a dolgokat. Őt mindenki -talán leginkább én- maximum kiegészítőembernek gondolta, de eddig úgy tűnik, hogy a kezdő sem elképzelhetetlen számára. Persze, még nem lehet komoly következtetéseket levonni, ezek nem tétmeccsek.
Meglepett a brazil, ha így játszik a csapat, akár a Casemiro-Modric-Isco középpálya is elég lehet.
Még az előszezon elején nevettem az ilyen felállásokon, de talán tényleg megéri beáldozni a kp-s védekezés egy részét a kreativitás oltárán.
Illarra meg más stílus, mint Casemiro, szóval őket lehet rotálni. És nem úgy, mint Higuaínt és Benzemat tavaly, hanem figyelembe véve, hogy mire van szüksége éppen a csapatnak.
Xabi kifelé tart sajnos, mert ő csak akkor lehetne megint nagy ász, ha a kreatív kp helyett kéttüdejű, vadállatot igazoltunk volna, aki tehermentesíti. (Illarramendiben is ezért nem bízok túlzottan), Khedira pedig jó lesz néha cserének. :mrgreen:

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. augusztus 11., vasárnap 21:36

Géci írta: Kaká ùgy néz ki csatár lesz viszont azt nem vágom, hogy Jesé miért CR cseréje, mert fixen Benzemával kéne rotálni... Most is simán elment 4 Inter védő között, de Morata kezdő aki 1v1-et nem tud nyerni...ezt viszont nem értem...
Miert kellene Benzemaval rotalni Jesset?
Ha iden elkerulik a serulesek Benzit akkor egy 50+ meccses szezont le kell hoznia kezdokent.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 11., vasárnap 21:31

nem volt butaság. Xabinak ez az utolsó szezonja, ráadásul csak októberben lesz bevethető, Casemiroról meg olyan hírek voltak h azér küzd h ne adják kölcsön, senki se gondolta hogy így fog teljesíteni. Volt Modric meg Khedira, semmi több. Két helyre.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. augusztus 11., vasárnap 21:24

Toti írta:illarramendivel mi a terv egyébként?

lassan kezdem azt érezni, h ezzel a sérüléssel, casemiro meglepően jó teljesítményével, mindenedzőkedvence khedirával, modric egyértelmű kezdőbe jelölésével eléggé megcsappantak az esélyei. xabit még nem is írtam.

de inkább ilyen gondjaink legyenek, mint az elmúlt évek hiánya ugyanezen posztokon.
Én ezért éreztem butaságnak a leigazolását 30(!!) millióért (persze a sérülést nem tudhattam előre)

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 11., vasárnap 21:13

Gondolom, hogy valami ilyesmi

Casemiro--Modric--Isco az amit én várok és gondolom, hogy lesz
Illarramendi/Khedira--Alonso--Cherysev féle rotálásra gondolok, de ez csak 1 tipp alra fel, hogy Cherysev marad...
Kaká ùgy néz ki csatár lesz viszont azt nem vágom, hogy Jesé miért CR cseréje, mert fixen Benzemával kéne rotálni... Most is simán elment 4 Inter védő között, de Morata kezdő aki 1v1-et nem tud nyerni...ezt viszont nem értem...

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toti » 2013. augusztus 11., vasárnap 21:02

illarramendivel mi a terv egyébként?

lassan kezdem azt érezni, h ezzel a sérüléssel, casemiro meglepően jó teljesítményével, mindenedzőkedvence khedirával, modric egyértelmű kezdőbe jelölésével eléggé megcsappantak az esélyei. xabit még nem is írtam.

de inkább ilyen gondjaink legyenek, mint az elmúlt évek hiánya ugyanezen posztokon.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 10., szombat 19:00

Ramires kitörése és gólja meg klasszis volt,alap embernek kellene lennie a brazil válogatottban,főleg mivel hozzá képest vakok és kétszersültek játszanak néha.
Ezt én is hangsúlyoztam már,sőt azt is,hogy a realba is szivesen elnézegetném...
Jó vkp-nek,szélsőnek,amolyan univerzális kp.Csak sajnos soha szóba se került.Mou meg most már akkor se adná,ha 100milliót adnánk érte :mrgreen:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. augusztus 10., szombat 10:17

Mike írta:
MyStiQ írta:Lukaku még mindig csak 20 éves, ezt ne felejtsd el
én ezt még mindig nem nagyon akarom elhinni... legalább 25nek néz ki
Brusszelben szuletett, szoval valoban 20 eves.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 10., szombat 7:18

MyStiQ írta:Lukaku még mindig csak 20 éves, ezt ne felejtsd el
én ezt még mindig nem nagyon akarom elhinni... legalább 25nek néz ki
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. augusztus 10., szombat 2:25

A chelseanál lukaku feje ezzel a hajjal olyan mint a predator,egyébként semmilyen a srác.....túlfújt.
Ez a hazard és a brazil(nem jut eszembe a neve a vékony gyereknek) meg kevés egy ilyen csapat ellen.....bár nem vagyok tisztában a chelsea felkészülési ütemével,ott lehet a valós tudástól eltérő forma is.
Lukaku még mindig csak 20 éves, ezt ne felejtsd el. Ráadásul ahogy írtad is, a Chelsea semmit sem tudott ránk erőltetni, így lényegében az ő produkcióját nem is lehet normálisan értékelni. 1-2 év még kell neki, viszont nagyon nagy esélyt kapott az élettől, hogy a jelenlegi Torres és Demba Ba a vetélytársai.

Hazard legnagyobb problémája, hogy telibeszarta a szünetet és elhízott, amit a mai napig nem tudott leadni. Ezáltal nem is megy neki annyira a játék.

Oscar meg... Néha rúg egy nagy gólt, néha ad egy szép gólpasszt, de ennyi. Hasznos lehet Mourinho csapatában, de nem látom benne azt, hogy ő valaha is a legszűkebb elit tagja lehessen.

Egyébként érdekes, hogy a Chelsea előszezonjának egyik legjobbja az a Victor Moses, akit tavaly a szurkolók többsége a háta közepére sem kívánt. Melós játékos, szereti az ilyet José.


Na de ennyit a Chelsearől. :mrgreen:

troublemaker
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. július 24., szerda 23:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: troublemaker » 2013. augusztus 10., szombat 1:34

R.M.C.F írta:isco keveset mozgott a labda felé gyorsban lekérni, de sokat mozgott területbe el és vitte az embereket,talán probléma volt a chelsea szokásos masszív kp-ája is,nehezen ment hozzá a labda,de ha ment,azt rendre jól és gyorsan oldotta meg,a játéka átgondolt és attraktív,mellőzve a felesleges tribliket,csak a céltudatosság a lényeg,fűszerezve a látványos kombinációs készségével.
A kijelölt résszel nem teljesen értek egyet...
Megnéztem az összes felkészülési meccset és isco nagyon tetszett mindegyiken...egyedül az szúrja a szemem, hogy amikor gyönyörűen lefordul a labdával az emberéről, utána addig cipeli amíg el nem veszik, jobb esetben felrúgják.
Erre szinte minden meccsen volt péda, a chelsea elleni első félidőben is.
Egyébként ezeket leszámítva tényleg jól teszi-veszi a bogyót, és emellett nem rest védekezni sem(bár nyilván taktikai utasítás). :)

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. augusztus 10., szombat 0:11

rmcf pajtas...

Ezekszerint ez azt jelenti hogy jo iranyba halad az Ancelotti szerelveny. :-)


Modricon nem lepodnek meg ha meghatarozo alakja lenne Carlo csapatanak. Egyreszt mert mindene megvan hozza, masreszt mert Carlo mar korabban is probalta megszerezni maganak, ugyhogy valoszinuleg o is tisztaban van a kis horvat tudasaval.

Egyebkent ez volt az elso felkeszulesi meccs az ideiek kozul amit lattam es nagyon elegedetten kapcsoltam ki a gepet a sipszo utan. Ronaldo magikus masodik golja pedig a retinamba egett. Fulig ero vigyorral figyeltem az elveszett cselszi vedok arcat, akiknek fogalmuk sem volt hogy milyen villam baszott belejuk. A beadas pillanataban Ronci meg a kepernyon sem volt, aztan hirtelen a kapuba szaguldott a labda. Varazslatos ez a csavo, elkepeszto mennyire erzi hogy mikor hova kell erkeznie. Allitom hogy ebben a mufajban a jelenlegi mezonyben utanozhatatlan. Egyedul ezert a golert megerte megnezni a teljes meccset. Az ilyen pillanatokert szivesen ul le az ember meccset nezni. A portugal kerlelhetetlenul koveteli be magat a kedvenc jatekosaim listajaba... :-)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 9., péntek 23:24

Megnéztem a Real - Chelsea első félidőt,pár gondolatot írok róla:

A felállási formánk(4-2-2-2), a két KV jobbról pepe és balról ramos nem újdonság,arbeloa szerepe sem,aki eléggé passzív volt,vagy ez egyfajta taktika,mert a másik oldalon marcelo a mezőny legjobbját adta modriccal egyetemben,fellépett,veszélyes volt,bátor volt,vagyis a régi marcelo....aki egyébként az iker vs jm probléma mellett a legnagyobb bajunk volt tavaly,mert a kombinatívitás sokban múlik rajta,a felfelé játéka erős,gyors és nagyon célratörő.
Ramos és pepe stabil védők,arbeloa kicsit ideges fajta,nem szereti ha elveszik a játékterét,és ezeket a körmönfont cselekményeket rendre egy egy kellemetlen bodicsekkel signálja.,az előre játéka semmi nem volt ezen a meccsen,viszont ez lehetett taktika is,mert marcelo folyamatosan fenn volt,és ramos tolódott ki a balosra.

A kp.án khedira és az isten játszott,aki látta a meccset az tudja ki az isten,mától így fogom hívni,mert amit művelt olyant (sok meccset láttam az elmúlt 30 évben),de ritkán lehet látni,ennyire gyors,okos,jól helyezkedő,pontos játékost aki nem rest felfelé játszani folyamatosan.....ez pedig modric.
Khedira próbálkozik,az akarat becsülendő,de ez a játék neki gyors,és a mozgások is számára nehezen lekövethetőek,kilógott,de modric középre is húzódva helyette is megfelelt,ha lekérés,vagy labdakihozatal volt.
A kp-a támadóbb részében (ez is az arbeloa vs marcelo taktika része lehetett)isco középen és özil jobbra helyezkedett el,szabad utat nyitni marcelonak,aki brutál nagyot játszott,ez az ami tavaly nekünk minusz KB :) 17 gól volt a szezonban.......isco keveset mozgott a labda felé gyorsban lekérni, de sokat mozgott területbe el és vitte az embereket,talán probléma volt a chelsea szokásos masszív kp-ája is,nehezen ment hozzá a labda,de ha ment,azt rendre jól és gyorsan oldotta meg,a játéka átgondolt és attraktív,mellőzve a felesleges tribliket,csak a céltudatosság a lényeg,fűszerezve a látványos kombinációs készségével.
Elől egy érdekes szerepeben volt cr és benz,talán mindketten félre értelmezik az ék játékot,de ezt lehet továbbra is mondom marcelo megveszekedett erős játéka hozta be,szóval nem túl egymáshoz közel,egymást nem igazán támogatva játszottak.....benzema továbbra sem intenzív a kapu környékén,neki a 16-os nem jelent semmit,olyan mintha a kezdőkörben adogatnának,a pulzusa meccsenként átlag 72,míg gólhelyzetben max 73-ra ugrik egy nagyot,én ráállnék és ezt továbbvinném egy őrült és állatias támadógépre,vagyis erőltetném nála a kapu elé érkezést,a befutást,a 16-os terénél a kapu céltábla funkcióját,fogyott ez látszik rajta,de még mindig nem igazén tud "robbanni",viszont voltak jó fedezései.....Az elején mindjárt egy teljesen felesleges egyedüli letámadást láttunk,aminek semmi értelme nem volt,ezt korrigálni kellene,mert a csapat nem mozog rá,vagyis felesleges erőkifejtés.
Khedira ebben a gyors fociban elég ügyetlen,modric viszont olyan volt hogy perez helyében utalnék még 10 millát a TH-nak és "tárgyba" beírnám: Bocs,de szégyeljük,hogy csak ennyit adtunk a világ EGYIK legjobb kp.ásáért,sokan songoztak,meg thiagoztak.... :D a cipőjét nem köthetik be maradjunk annyiban,élvezi ezt a fajta játékot,a földön van a labda,nála van,akkor olyan helyen van mint magzat az anyja hasában,ragad hozzá a labda,gyors,pontos és felfelé játszik ami egy egy barca meccs után felüdülés ha valaki szereti a focit.
A kp-a nagyon jól és célratörően lép ki a labdásra,ez nagyon fontos taktika,bármikor passzolt az ellenfél,mindig azonnal egy labdásra kitámadó realossal találta magát szemben.
Egyénileg gyorsabbak a labdafelé mozgások,ez egy fontos újdonság,szűkebb az ellenfélnek hagyott terület,a játék rólunk szólt a chelsea semmit sem tudott ránk erőltetni,felkészülési meccsen még nem láttam ennyire pörgős focit(lehet a kupa-eléggé nívós ellenfelek voltak) volt az oka.
A kontrákra viszont vigyázni kell,ha ennyire "játszós" a kp-a,akkor egy labdavesztésnél lehetnek gondok ha mindenki beleéli magát , lehetnek lyukak......és eleinte egyszer vagy talán 2x volt is.
Özil játéka lehet hogy marcelo dominánsabb focija miatt lehet halványabb,ott van balról jobban modric és cr,míg jobbon khedira és arbeloa....ők azért nem azonos játszópajtik......


A chelseanál lukaku feje ezzel a hajjal olyan mint a predator,egyébként semmilyen a srác.....túlfújt.
Ez a hazard és a brazil(nem jut eszembe a neve a vékony gyereknek) meg kevés egy ilyen csapat ellen.....bár nem vagyok tisztában a chelsea felkészülési ütemével,ott lehet a valós tudástól eltérő forma is.
Ramires kitörése és gólja meg klasszis volt,alap embernek kellene lennie a brazil válogatottban,főleg mivel hozzá képest vakok és kétszersültek játszanak néha.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 9., péntek 13:10

numberone1 írta:Szerintem kar volt elengedni Fabinhot. Csak ne hogy jobb legyen meg Carvajalnal is.
Ezen már én is agyaltam, de szerintem jó lesz Carvajal... Nálam nagyon Salgadó klón a srác...

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. augusztus 9., péntek 13:03

Szerintem kar volt elengedni Fabinhot. Csak ne hogy jobb legyen meg Carvajalnal is.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. augusztus 9., péntek 12:51

Én kétlem, hogy Khedira alap kezdő lesz. Szinte biztis vagyok benne, hogy Alonso fog ott játszani vagy Illarramendi. Khedira szerintem elvétve fog játszani, és bízom is benne. Egy kőkemény Alonso aranyat fog érni azon a poszton. Jövőre meg jön 1 Gündogan aztán csókolom...

Avatar
grofs
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 10:27

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: grofs » 2013. augusztus 9., péntek 12:30

egy hasonlót megnéznék kis csapatok ellen
--------------------Casillas------------------
Carvajal----Varane----Ramos----Marcelo
--------------------Illara--------------------
Özil----------------Modric-------------Isco
--------Benzema------------Ronaldo------

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 6., kedd 23:34

Aha...Isco és Benzema vagy-vagy? Látom, azért a tuniszi herceg helyét fenntartottad
Menj már....persze,inkább beállok én yassa papucsban.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég