Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 11., péntek 23:05

3 éve nyomom galaxy tab 10.1-gyel, égvilágon semmi bajom vele, működik minden pöccre.

lehet az ipadek faszán gyorsak meg optimalizáltak, csak nem lehet velük normálisan dolgozni, egy erőlködés az egész.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10054
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. július 11., péntek 23:03

Épp azért mondom, hogy ha most megveszi az új Samsungot, akkor az 2 év múlva ugyanúgy fog balfaszkodni, mint azok a tabletek amik most 2 évesek. Ezzel szemben vesze egy Ipad Airt, akkor jó eséllyel 2 év múlva is instagyorsan fog működni. És szerintem ha valaki egy olyan eszközt keres, ami netbookot vagy notebookot helyettesít, akkor nem 2 évre tervez.

A Surface meg jó lesz, csak ember nem lesz, aki kifizeti a környéken.

Szerk: én annak a híve vagyok, hogy ilyen is olyan is. Épp ezért van Ipadom meg Androidos telefonom (és lesz is). Az Ipad egy kegyetlen jó készülék, de a zártság nem csak előnyökkel hanem hátrányokkal jár, ezért ha akadályt okoz, akkor pikk pakk kikapom a telefonomat és már száguldok is tovább.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 11., péntek 23:00

Hiába veszed meg a legjobbat ugyanolyan optimalizálatlan az összes, két évig pedig nem tart ki, mert folyton nyomják rá a frissítéseket, és szépen lassul, ahogy telik az idő. Ezért is kukáztam az androidos One-omat annak idején, és beújjítottam egy Nokia 6230i-t. Ezzel nem lehet angry birdsözni, de legalább telefonálni tudok rendesen. :lol:
Én windows-t, vagy ios-t vennék tabletben. Előbbi még nem volt, de az nem lehet rossz, elvégre egy komoly notebook belseje van. Igaz egy hátránya, hogy nem papírvékony.. Na meg drága, egy komolyabb Surface Pro.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 11., péntek 22:54

ismerem a különbséget ios és android közt. mindkettőt használom napi szinten. arra lennék kiváncsi miért mondod, hogy jobb, amikor nem jobb csak más.

a mezei felhasználónak, akinek az a fontos, hogy az a pár alapvető dolog működjön és azonnal, annak jobb az ios valóban.
de aki mondjuk komoly felhasználó, szerkesztésre, kódolásra, munkára vagy akármi másra szeretné használni, már-már kiváltva egy laptopot, annak egyértelmű, hogy az androidos cucc a jobb. lehet nem gyorsabb, de akkor tessék megvenni a legújabb samsung tabletet és nincs ilyen gond 2 évig.

(bár most a microsoft keményen odabaszarint az új tabletjével, ami elvileg ki is tudja váltani a notebookot)
Kép
Kép
Kép

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10054
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. július 11., péntek 22:50

hehe írta:
Android tabletek meg se közelítik
miért?
Ennek több oka van. A legfőbb az, hogy az iOS egy zárt környezet, és az Apple összes termékének ugyanolyan vagy legalább is hasonló architektúrája van hardverileg. Ez azt jelenti, hogy az összes programot, amit optimalizáltak valamelyik Ipadra nagy eséllyel jól fog működni a többin is. Ezzel szemben az Androidnál amennyi gyártó annyi fajta processzor, grafikus meghajtó, chipset. Ez abból a szempontból hátrány, hogy egy fejlesztő, aki programokat ír Android tabletekre, az lehet, hogy most még nagyon odafigyel, hogy az új csúcsszuper tableteden zizzenés mentesen pörögjön a programja, de nagy eséllyel 1 év múlva már le se fogja szarni az elavult cuccodat, amikor megérkeznek a következő mégjobb masinák. Persze lehet, hogy igen, de általános tapasztalat, hogy az Androidos kütyük nagy százaléka egy idő után lassul. Ezt jómagam is tapasztalom a telefonomon, ami még másfél éve agyzsibbasztóan gyors volt, most már bizony be-be akad, pedig a szoftvereket megválogatom, hogy mi megy fel rá, és a rendszer is ugyanaz. Mégis, amikor lapozok néha be-be akad. Nem szörnyű, de látható a különbség. Na ilyet még az IPad-omon nem láttam mióta (1 éve, de már akkor is használt volt) megvan. Ez annyira full reakcióképes, hogy valami hihetetlen. Nagyon ritkán fordul elő, hogy néha valami megakad. Minden azonnal megy. Amikor megnyomom a képernyőfeloldó gombot még most is pont ugyanolyan gyorsan jön be a főképernyő mint 1 évvel ezelőtt. Abszolút le a kalappal. Holott, és ezt fontos hozzátennem, hogy az IPad 2, már 3 éves szerkenytű. Na most veszel egy akármilyen csúcskategóriás Android tabletet 3 évvel ezelőttről, akkor meglátod hogy egy big joke, hatalmas vicc az IPadhez hasonlítva. Azt még hozzáteszem, hogy ez a 2. generációs Ipad egy különösen jó példány, ez azt is mutatja, hogy ameddig az IPad3 és Ipad4 gyártását már rég leállították, addig a 2-eseket még mindig gyártották. Most 2014-ben fejezték már be a gyártását, és kezdték újragyártani a 4. generációsakat helyette. Persze mindez nem von le abból, hogy egy remek készülék. Mindezt úgy, hogy mondjuk a mostani telefonom nyers erejének talán felével rendelkezik, de lehet még annyival sem.

Ha most kellene tablet és valamit vennem kellene, akkor Ipad Air. Gondolkodás nélkül. Ha az drága, akkor 2-es vagy új 4-es. Androidos tabletre rá se nézek már mióta ezt használom. Legfeljebb ha ingyen hozzámvágják.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. július 11., péntek 22:18

@Sonny írta:Apple cuccokból teljesen tájékozatlan vagyok,mekkora képernyője van ennek az ipad mininek? Microsoft Office van iOS operációs rendszerre? Az fontos lenne nagyon,mert napi szinten szükség van rá.
Igazából valamilyen Windows 8-at futtató eszközre gondoltam először és egy 10,1"-es kijelző is jó lenne.
De köszi a tippet egyébként, nem zárkózom el tőle teljesen! :) Majd lehet benézek valamelyik üzletbe,ahol ki is lehet próbálni és meglátjuk milyen benyomást tesz rám.
8 hüvelykes a kijelzője a mininek, de a legújabb széria már retina kijelzővel van szerelve (2048 x 1536), ami szerintem ennél a kis szerkezetnél felesleges. Nézz szét a http://isamurai.hu/webshop/ipadek oldalon, itt vannak használtan, újonnan, mindenhogyan, egész korrekt árakon ipadek. Köröket ver bármilyen táblagépre az ipad, csak ajánlani tudom. Igaz, hogy nekem nincs, de használtam már sokat és tényleg elképesztő szerkezetek ;)

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 11., péntek 22:02

Android tabletek meg se közelítik
miért?
Kép
Kép
Kép

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10054
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. július 11., péntek 21:59

Ha occón akarod megúszni akkor Ipad2-őt vegyél. Nekem az van. Brutlálisan jó. Android tabletek meg se közelítik. Office van már iOS-re is, persze ha fizetsz érte. De amúgy jó alternatíva a Google Sheets (Excel) és Google Docs (Word), ha nem akarsz nagggyon komoly műveleteket végezni.

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. július 10., csütörtök 22:55

peti_madrid írta:
@Sonny írta:Van esetleg köztetek olyan,aki használ 2 az 1-ben eszközt (laptop/tablet egyben)? Ha igen pár sorban szívesen olvasnék a tapasztalatokról.
Elgondolkodtam,hogy a gyengécske laptopomat parkoló pályára állítanám,ha ki tudom váltani egy ilyen eszközzel. Netezésre, filmezésre illetve office-ra használnám elsősorban.
Két versenyző van a kiszemeltek között: Asus Transformer Book T100 és az Acer Aspire Switch 10, más hasonlótól sem zárkózok el,ha van egyéb ötlet. Árban viszont nem nagyon mennék 130 ezer fölé.
Vegyél egy ipad minit meg hozzá egy bluetoothos logitech billentyűzetet. 130 alatt megúszod és amire használnád, arra full jó. Hacsak nem blu-ray filmeket akarsz nézni rajta :) Az ipad minis tapasztalatokért pedig írj egy pü-t tubatibinek, szerintem segít neked bármiben és ellát 1-2 jótanáccsal is ;)
Apple cuccokból teljesen tájékozatlan vagyok,mekkora képernyője van ennek az ipad mininek? Microsoft Office van iOS operációs rendszerre? Az fontos lenne nagyon,mert napi szinten szükség van rá.
Igazából valamilyen Windows 8-at futtató eszközre gondoltam először és egy 10,1"-es kijelző is jó lenne.
De köszi a tippet egyébként, nem zárkózom el tőle teljesen! :) Majd lehet benézek valamelyik üzletbe,ahol ki is lehet próbálni és meglátjuk milyen benyomást tesz rám.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. július 10., csütörtök 22:41

@Sonny írta:Van esetleg köztetek olyan,aki használ 2 az 1-ben eszközt (laptop/tablet egyben)? Ha igen pár sorban szívesen olvasnék a tapasztalatokról.
Elgondolkodtam,hogy a gyengécske laptopomat parkoló pályára állítanám,ha ki tudom váltani egy ilyen eszközzel. Netezésre, filmezésre illetve office-ra használnám elsősorban.
Két versenyző van a kiszemeltek között: Asus Transformer Book T100 és az Acer Aspire Switch 10, más hasonlótól sem zárkózok el,ha van egyéb ötlet. Árban viszont nem nagyon mennék 130 ezer fölé.
Vegyél egy ipad minit meg hozzá egy bluetoothos logitech billentyűzetet. 130 alatt megúszod és amire használnád, arra full jó. Hacsak nem blu-ray filmeket akarsz nézni rajta :) Az ipad minis tapasztalatokért pedig írj egy pü-t tubatibinek, szerintem segít neked bármiben és ellát 1-2 jótanáccsal is ;)

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. július 10., csütörtök 0:02

Van esetleg köztetek olyan,aki használ 2 az 1-ben eszközt (laptop/tablet egyben)? Ha igen pár sorban szívesen olvasnék a tapasztalatokról.
Elgondolkodtam,hogy a gyengécske laptopomat parkoló pályára állítanám,ha ki tudom váltani egy ilyen eszközzel. Netezésre, filmezésre illetve office-ra használnám elsősorban.
Két versenyző van a kiszemeltek között: Asus Transformer Book T100 és az Acer Aspire Switch 10, más hasonlótól sem zárkózok el,ha van egyéb ötlet. Árban viszont nem nagyon mennék 130 ezer fölé.

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2014. július 7., hétfő 14:30

Pipita írta:Viszont szerencsére elég sok fontos telefonszámtól és jegyzettől megfosztott engem, hogy kapná be a fülemet.
no offense, de google sync bekaphatja? :mrgreen:
tick. tick. tick.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. július 7., hétfő 11:20

Ja, még egy kikötés, alma nem kell. De azért köszi a tanácsot. :mrgreen:

Még valami, bocsi a három hsz-ért, csak kicsit szét vagyok esve. Szóval szolgáltatót milyet kéne választanom, ha azt is viszonylag olcsón meg akarnám úszni, beszélgetni keveset szoktam, többnyire inkább sms-t írok, és jó, stabil netet szeretnék amit lehetőleg külföldön is tudjak használni viszonylag tűrhető áron. Létezik ilyen, vagy erről ne is álmodjak?

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3724
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. július 7., hétfő 11:17

Vegyél egy iphone 4-et. :Đ
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. július 7., hétfő 11:10

Eddig is tervben volt már, de tegnap este biztossá vált, hogy új telefont kell vennem, mivel egy kedves bácsi/néni ellopta az xperia minimet. A motivációt egyébként rohadtul nem értem, eladni jóáron nem tudja, ha meg használni akarja, akkor jó nagy balhere hogy pont ezt lopta el. Viszont szerencsére elég sok fontos telefonszámtól és jegyzettől megfosztott engem, hogy kapná be a fülemet.

Szóval a hsz lényegi része: Szeretnék telefont venni, de rohadtul nem értek a lovakhoz. Annyi kikötésem lenne, hogy minél jobb képeket csináljon, és lehetőleg legyen rajta vaku (mármint zseblámpa funkció, mert az hasznos), meg egy qwerty billentyűzetet is tudnék értékelni. Minél olcsóbb, annál jobb lenne. Milyen márkából érdemes választani? 50 ezernél többet biztos hogy nem lennék hajlandó kiadni érte, de mondom, minél olcsóbb, annál jobb. Szóval tudnátok ajánlani valamit?

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: dodi » 2014. július 3., csütörtök 18:29

Sierra írta:
Realista24 írta:vagy pont kitalálják, hogy fizetős lesz. Inkább nem.
Playen látom fent van, le is szedtem, de jól látom, hogy ez csak 7 napos próbaverzió?
igen, utána hangos navigáció nincs benne.
tick. tick. tick.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: mocsok » 2014. július 3., csütörtök 18:22

köszi a telótippeket, lehet tudok venni elég jó áron egy note 3-t. ha az összejön akkor az lesz.
MOCSOK, SENKI NEM KÉRDEZTE!

AdamTaylor
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2014. július 3., csütörtök 11:11

Sierra írta:
mocsok írta:nyár végén szeretnék telót venni.
nagyon max 100-ért. ötletek? (tmobil)
Samsung Galaxy SIII.
bizonybizony. mondjuk nekem még csak 1 hónapja van meg, de nagyon csecse darab. nem is akartam új telefont, mert fél év után úgyis megesz a fene ha nem drágáért veszem, de telenornál a hűségem mellé ez volt a legjobb ár/érték arányban és így simán belemetszett a közömbösségi görbémbe.

mástéma.
szeptembertől szeretnék elektronikusan jegyzetelni és elkezdtem kacérkodni a gondolattal hogy beszerzek egy táblát. persze az etalon a sony möbius, de ezek a zsibenyákok képesek voltak belőni 1000 dollárra a gépet. jóviccvolt. most úgy néz ki, hogy samsung note 10.1-gyel, esetleg ugyanebből a 2014 editionnal szemezek. valakinek van tapasztalata amúgy ebben a digitálisjegyzetelős témában? vagy úgy egyáltalán a nagyobb táblákról mi a vélemény?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. július 3., csütörtök 6:42

Sierra írta:
Realista24 írta:vagy pont kitalálják, hogy fizetős lesz. Inkább nem.
Playen látom fent van, le is szedtem, de jól látom, hogy ez csak 7 napos próbaverzió?
Nem tudom hogy most milyen. Nekem 30 napos próba volt, lejárt es most kis betűvel kiírja minden indításkor, hogy próba lejárt. Aztán ennyi, ugyanúgy működik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 3., csütörtök 0:32

Sierra írta:Ilyen laptopról lenne szó, fingom sincs melyiket lenne érdemes venni. :D Acer Aspire 5715z.
Szerintem először takarítsd ki a belsejét, lehet az lesz a gond, meg esetleg egy újrapasztázás. Nem olyan erőmű ez, hogy forrónak kéne lennie. Persze ettől még lehet forró, ha típushiba. Abban az időben elég jellemző volt az acer-re. Nekem is van egy 5-6 éves hp-m, és nem melegszik soha 50-60 fölé, csak tisztán kell tartani.
Aztán, ha ez megvan, és nem javulna próbáld ki mindegyiket. Szerintem XL, CMC3, U3 sorrendben mehet. Úgyis vissza lehet küldeni, ha nem jó.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 45 regisztrált és 0 vendég