Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. szeptember 5., csütörtök 23:11

azért nem mindegy, hogy cech milyen típusú kapus.
az a fajta, aki elvédeget úgy vds módjára ezen a szinten 38 éves koráig, vagy nem.
jövőre, mikor esedékes lenne ez a cech vs courtois kérdés, 32 lesz már, és ha van egy kis esze a chelsea vezetőinek, nyomatják befele courtoist, már most megüti cech szintjét, hát még 1-2 szezonon belül.

én már elkönyveltem reinát egyébként, így bárki más jön, pozitív csalódásként fog érni.
ha tényleg a mókamiki jön, nagyon olcsó megoldás lesz, nyilván szar is, de hát ott szokás mostanában spórolni roselléknek, ahova a legjobban kellene a minőség.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 5., csütörtök 20:08

Courtois-témához még annyit, hogy Cech 31 éves, van még pár éve a kapuban. Szóval ha Courtois-nak felajánlják, hogy jöjjön a Barçába első számú kapusnak, akkor könnyen lehet, hogy rábólint, ahelyett, hogy éveket várjon, míg Cech helyett bekerülhet a kékek kezdőjébe.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. szeptember 5., csütörtök 18:45

azt hogy Valdes idáig jutott, egyedül a barca taktikájának köszönheti, mert a védelem nem olyan bomba erős, csupán nincs az ellenfélnél a labda, és olyan kemény letámadást csinálnak h az ellenfél el sem jut a kapujáig. Valdes nem nagy szám, most jól véd, mutatni akar valamit, hogy legyen valaki aki szerződteti majd, de az is biztos, hogy ha a válogatottban bosque eszéhez kapna, akkor a kapusai a Casillas, Lopez, De Gea trió lenne...

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. szeptember 5., csütörtök 16:08

nyilván örülnék neki (főleg, hogy reinákkal dobálóztak) de én a ter stegen - lloris - de gea trióból örülnék valamelyiknek nála is jobban.
lloris mondjuk nem nagyon került szóba, míg de gea szerintem a következő nagy kapusa lehet a mu-nak, de ter stegen simán hozható.

egyébként ha már kapus téma, erősen kell gondolkozzak, mikor volt utoljára olyan, hogy valdes egymást követő 5 meccsen jó teljesítményt hozzon, néhány bravúrral, hiba nélkül.
meglepően jól kezdte az idényt, pedig félő, hogy mivel "úgyis távozik év végén" ezért még kevésbé lesz motivációja.

Gali
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 23:19
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Gali » 2013. szeptember 5., csütörtök 15:54

Courtoisnak 2016-ban jár le a szerződése a Chelseanél. Amennyiben a kapus úgy dönt, hogy nem hosszabbít és a Barcaba szertene igazolni, akkor a Chelsea és Mourinho nem tudja ezt megakadályozni. Ebben az esetben legkésőbb 2015-ben el kell adniuk, hogy pénzt kapjanak érte. A döntés, hogy megy vagy marad, Courtois kezében van.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 5., csütörtök 15:28

Rohadt jó kapus, már most ott van az elitben...

Szerintem sem engedik a Barcába, inkább Petr Cech utódja lesz ő.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. szeptember 5., csütörtök 15:01

Realista24 írta:Courtois-t szemelte ki a katalán vezetőség Valdes utódjának. Nem örülnék neki, ha odaigazolna, jó kapusnak tartom. Meg lehet kövezni, de inkább hozzánk hoznám, ha úgy alakulna a helyzet.
Hihetetlen nagy tehetség. Simán a világ legjobb kapusa lehet pár év múlva. Már most is kegyetlen jó.

Akár kinél játsszon majd, hatalmas erősítés lesz a csapat számára. Szerintem már most jobb pl. mint a felkapott Neuer. Nálam már most top5ös kapus. Bármikor láttam meccsen, legalább nyomott egy bravúrt. Ha így fejlődik, a legnagyobb kapusok közt fogják emlegetni. Ez fix.

De Geanál meg jobb kapus szerintem is. Atletico tavaly (és idei) menetelésében egyértelműen kulcsfontosságú ember volt.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. szeptember 5., csütörtök 13:10

morientes írta:
egyértelműen tervei vannak vele a Chelseanek, hiába van ott Cech, addig ellesz az atleticoban...
Az elkovetkező évek nagy kapusa lehet,minden megvan benne hogy a nagy Jean Marie Pfaff nyomdokaiba lépjen.
Ha Mou okosan gondolkodik,nem engedi el,a cseh hálóőr nagy formát mutat ugyan,de korántsem olyan már,mint évekkel ezelőtt...
ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy sajnos :D Barcába meg megy majd ter stegen valószínűleg...sok jó kapus lesz az ellenfeleknél, de gea mu-ban....nálunk meg két jó kapus van, akiket támad a közönség, a sajtó, minden szarság :vivo:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 5., csütörtök 12:59

Realista24 írta:Courtois-t szemelte ki a katalán vezetőség Valdes utódjának. Nem örülnék neki, ha odaigazolna, jó kapusnak tartom. Meg lehet kövezni, de inkább hozzánk hoznám, ha úgy alakulna a helyzet.
Nem tartom valószínűnek a leigazolását, biztos vagyok benne, hogy a Chelsea hosszabb távon is számol vele. Én inkább Ter Stegent hoznám a Gladbachból, akinek a neve ezen a nyáron komolyan felmerült.

Érdekesség:
A Barcelona a héten jelentette be, hogy 7,9 millió eurót fizetett a Santosnak három brazil futballista elővásárlási jogáért. Ez az összeg már egyben előleg is, így ha végül a szakvezetés elállna az üzlettől, a kifizetett pénz elveszne. Az említett játékosok Gabriel, Giva és Víctor Andrade, akik mindhárman 17 és 20 év körüliek, és az augusztusi Gamper Kupán is lehetőséget kaptak.
A katalán egyesület hozzátette, hogy az üzletnek nincs köze Neymar megszerzéséhez, ezt attól függetlenül köttette tehát a Barcelona. Más kérdés egyébként, hogy a klubnak milyen tervei vannak a brazilokkal, hiszen a múltban találunk precedenst arra, hogy a nem kimondottan az első csapatba tervezett igazolások nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket – még financiálisan sem.
Kicsit utánanéztem, hogy kik is ők:
- Gabriel: 20 éves, 196 centiméter magas kapus (Valdés-utód?)
- Víctor Andrade: 17 éves jobbszélső
- Giva: 20 éves középcsatár
Érdekes a dolog, azt tényleg nem szeretném, hogy leigazoljuk őket a B-be, mondván, egy-két szezon után mehetnek fel a nagycsapatba, mert ez sok korábbi esetben sem jött össze (Kiko, Araujo...).
David Villa Atlético Madridba igazolásából további két játékosra szerzett opciós jogot a Barcelona. A két spanyol fiatal Manquillo és Saul, értük ugyanakkor nem fizetett konkrét összeget a klub, de ha egy másik csapat ajánlatot tesz a fiatalokért, a Barcelona tarthatja ezt az összeget, és könnyebben szerezheti meg a játékjogokat.
Ez pedig azért érdekes, mert Manquillo jobbhátvéd, szóval elképzelhető, hogy Montoyában mégsem bízik annyira a vezetőség, hogy Alves utódjának szánják őt. Talán ezért merült fel Manquillo neve, aztán persze lehet, hogy csak második számú jobbhátvédnek akarják majd elhozni Alves távozása után.
Ez a Saúl gyerek meg középpályás, rendszeresen szerepel a korosztályos válogatott csapatokban,szóval talán még lehet belőle valaki.

Mondjuk Óliver Torrest még belerakhatták volna a szerződésbe...

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. szeptember 5., csütörtök 12:44

Mourinho nem fogja a Barcába engedni :mrgreen: szerencsénkre :D

5-6 év múlva simán a világ legjobb kapusa lehet. Még De Gea van aki jó kapus és fiatal, de Kurtuá sokkal jobb szerintem.
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 5., csütörtök 12:35

egyértelműen tervei vannak vele a Chelseanek, hiába van ott Cech, addig ellesz az atleticoban...
Az elkovetkező évek nagy kapusa lehet,minden megvan benne hogy a nagy Jean Marie Pfaff nyomdokaiba lépjen.
Ha Mou okosan gondolkodik,nem engedi el,a cseh hálóőr nagy formát mutat ugyan,de korántsem olyan már,mint évekkel ezelőtt...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. szeptember 5., csütörtök 12:07

Remy írta:
Realista24 írta:Courtois-t szemelte ki a katalán vezetőség Valdes utódjának. Nem örülnék neki, ha odaigazolna, jó kapusnak tartom. Meg lehet kövezni, de inkább hozzánk hoznám, ha úgy alakulna a helyzet.
Hát ja... Casillas utódjának akartam én is, de mivel itt van Lopez, így nem hiszem, hogy mostanában kapust fogunk venni, úgyhogy a belgáról tuti lemaradunk majd. :/
egyértelműen tervei vannak vele a Chelseanek, hiába van ott Cech, addig ellesz az atleticoban...

egyébként engem baromira idegesít hogy külföldi kommentátorok Kurtuának ejtik a nevét :D Körtisznek jobb :D

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. szeptember 5., csütörtök 11:48

Realista24 írta:Courtois-t szemelte ki a katalán vezetőség Valdes utódjának. Nem örülnék neki, ha odaigazolna, jó kapusnak tartom. Meg lehet kövezni, de inkább hozzánk hoznám, ha úgy alakulna a helyzet.
érdekes az ő sorsa nagyon...
jó kapus nagyon és még mindig csak 21 éves...
a hétvégi meccsükön is Courtois 1-2es Atletico vezetésnél valami hatalmasat védett a meccs végén....

ugye Courtois a Chelseaé... de Cech látjuk milyen formában van, a Bayern ellen valami parádés volt és még mindig csak 31 éves...
kétlem, hogy a Chelsea elengedné pont a Barcába Courtois-át, igazából sztem nem nagyon tudnak jobb csapatot találni neki az Atleticonál, max még az olaszoknál tudnám elképzelni, mondjuk a Milannál.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 5., csütörtök 11:37

Realista24 írta:Courtois-t szemelte ki a katalán vezetőség Valdes utódjának. Nem örülnék neki, ha odaigazolna, jó kapusnak tartom. Meg lehet kövezni, de inkább hozzánk hoznám, ha úgy alakulna a helyzet.
Hát ja... Casillas utódjának akartam én is, de mivel itt van Lopez, így nem hiszem, hogy mostanában kapust fogunk venni, úgyhogy a belgáról tuti lemaradunk majd. :/
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 5., csütörtök 11:36

Én nem tudom elképzelni, hogy a Chelsea végleg eladja, de ha igen, akkor szerintem már az évek során sikerült az Atleticonak rá opciót szereznie.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 5., csütörtök 11:32

Courtois-t szemelte ki a katalán vezetőség Valdes utódjának. Nem örülnék neki, ha odaigazolna, jó kapusnak tartom. Meg lehet kövezni, de inkább hozzánk hoznám, ha úgy alakulna a helyzet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 4., szerda 17:10

mocsok írta:nem rossz, de azért ráférne még pár edzés újvári jocitól.
Persze, nem is említhetjük egy lapon Pedro nevét a Császáréval, de kétségtelenül a jó úton halad a spanyol. Ha így folytatja, még pár év, és a Mennyei bajnokságba is be fog férni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A Mezőkövesd tartalékegyüttesébe. :mrgreen:

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. szeptember 4., szerda 17:04

nem rossz, de azért ráférne még pár edzés újvári jocitól.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. szeptember 4., szerda 17:01

GT37 írta:Pedro kis gólt rúgott: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... UyDwVIYsko
Valaki mondja már meg neki, hogy az ilyeneket a Barça-meccsekre kellene tartogatnia. :mrgreen:
edzésen megye kettőben is találnak néha ilyet. :mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 4., szerda 16:50

Pedro kis gólt rúgott: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... UyDwVIYsko
Valaki mondja már meg neki, hogy az ilyeneket a Barça-meccsekre kellene tartogatnia. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 220 regisztrált és 0 vendég