Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 24., kedd 19:54

Toy Story 1-2-3
Anno kimaradtak az életemből, így volt mint bepótolni. Első bevezetett minket a játékok birodalmába, szépen felvezette az egészet, bemutatta az összes főbb szereplőt. A második picit rosszabbra sikeredett, az nem tetszett annyira. Viszont a trilógia befejezőrésze zseniális lett: Andy nagy lett, indulásra kész a koliba, játékok már egy dobozban, szelektálásra kész, de sajnos egy nem várt esemény miatt a padlás helyett az óvodában kötnek ki. Elsőre tökéletes hely, ám kiderül ez-az. A vége pedig zseniálisra sikeredett. ====> 8/10....7/10...9/10


Hatszoros ölelés
Többek között Donald Sutherland és Will Smith főszereplésével. Will egy kisstílű hazudozót/csalót játszik, aki mindenhova behízelgi magát (másnak adja ki magát mint aki) és pénzt csal el az emberektől. Elég unalmas film, megtekintésre nem nagyon ajánlott. ===> 5/10


Zambézia (2012)
Egy újabb és szerintem ismeretlen animációs film. Főszereplője egy fiatal ragadozómadár, aki az apjával él (miután anyukáját elvesztette). Ám unatkozik és kalandvágyból ő is elindul a sokak által emlegetett Zambéziába. A vízesés tetején található hatalmas fa ad otthont sok-sok madárnak és boldogan élnek, amíg... megjelennek a film gonoszai. Imdb-n meglepően túl kicsi az érték (5,6), viszont szerintem kellemes kikapcsolódás azoknak, akik ilyesmi filmet keresnek. ===> 7,5/10


Monte Wildhorn csodálatos nyara (2012)
Megtekintve: Morgan Freeman miatt, aki egy alkoholista western-regényírót alakít. A film egy kisvárosban játszódik, ahogy Freeman megismerkedik egy szingli anyukával és az ő 3 kislányával. Van benne még egy kutyus, és egy kenguruugrással közlekedő gyagyás srác. Aranyos film, de hóóót unalmas volt. ===> 5,5/10


Jégkorszak 4 - Vándorló kontinens
Az első három is nagy kedvencem volt, ez is be lett vésve a számomra jobb animációs filmek közé. Ez most a tengeren játszódott, kedvenc mamutunk két barátjával és egyik nagyijával elsodródik a csordától. A tengeren pedig gonosz kalózok karmaiban kötnek ki. Jók voltak az új karakterek is, felüdülést hoztak és cseppet sem volt rosszabb a film, mint az elődjei. ===> 8/10
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 23., hétfő 22:10

Itt a vége

Az év vígjátéka? Könnyen meglehet, bár azért a Simon Pegg által fémjelzett The World’s End-et még megvárom, de annyi biztos, hogy Seth Rogenék olyat hoztak el nekünk, amire sok vígjáték szerető várt, és ami már hiányzott a műfajnak. Ez igazi egyedi film, mely végtelenül poénos, ugyanakkor nem a jól megszokott sablont követi, valamint nem Adam Sandler a főszereplője.

Jay Baruchel ellátogat Seth Rogenhez, hogy együtt töltsenek néhány fergeteges napot. Pár órás szórakozás és jónéhány szál spangli után Rogen úgy dönt, hogy ideje lenne elindulni James Franco házavató bulijára. A filmsztárok ekkor még nem is sejtik, hogy a világvége rövidesen megérkezik. Rengeteg halott, és megannyi magára maradt ember várja a halált, mely már az ajtón kopogtat…

Most komolyan… egy film, melyben a filmsztárok saját magukat alakítják? Igen! Seth Rogen és Evan Goldberg első filmjükkel igencsak magasra tették a lécet, mert az Itt a végéről még sokat fognak beszélni az emberek. Végre kaptunk egy olyan vígjátékot, melynek a poénjain nem kínunkban, hanem örömünkben kacarászunk, és tényleg úgy kelünk fel a képernyő elől, hogy elismerően csettintünk. No, persze nem szeretném a végtelenségig magasztalni a filmet, de az utóbbi évek silány vígjáték felhozatala után nem tudok mit tenni. Már-már ott tartottam, hogy feladom a műfajt, mert semmi örömöt nem lelek benne, erre tessék.

Az Itt a vége nem egy agyatlan ökörködés, mert sok komolyabb témát is feszeget - gondolok itt a barátság fontosságára, a bizalomra, az embertársaink megsegítésére – hanem egy olyan film, mely a fontos dolgokat poénosan, viccesen meséli el, de amint az összképre tekintünk, egyből rájövünk, hogy igen, itt fontos dolgokról is szó esett, de a komolyság nem ment a humor rovására.

A másik része, hogy a színészek úgy viselkednek egymással, mint bármelyikünk a haverjainkkal. Szájkaratéznak, röhögnek, buliznak, és piálnak, (és egymás filmjeire utalgatnak). Ugyanakkor feltehetjük a kérdést, hogy vajon Hollywood sztárjai mihez kezdenek, ha beüt a világvége? A válasz egyszerű: Összeszarják magukat (mégis mi mást tennének, ők is emberek).

Rogen és Goldberg ügyelt rá, hogy a poénok ne csak és kizárólag erőltetettek legyenek. A többségük ártatlan párbeszédekből, mondhatni természetes dolgokból alakultak ki, és bizony ezek ütöttek a legnagyobbat. Nagyon ügyesen és szórakoztatóan rakosgatták el a játékidőben a vicceket, és emiatt lesz végül egy nagyszerű film. A film végét sokan giccsesnek és erőltetettnek találják majd, de véleményem szerint pont ez tette fel az „i”-re a pontot.

Nem is szaporítom tovább a szót, a filmet látni kell, és a sztárkavalkád garancia a sikerre. 8,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 23., hétfő 14:23

rafael23 írta:Who's Singin' Over There?

Ezt is Slobodan Sijan rendezte, kb ugyanazok a szereplők, ha az tetszett ez is tetszeni fog :)
Én mind a kettőt szerbül láttam, nem tuti, hogy erre is készült szinkron, de utána lehet nézni ha érdekel
Utána fogok nézni, köszi szépen. :)

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. szeptember 23., hétfő 13:32

GT37 írta:Maraton család, avagy lopják a koporsómat
Who's Singin' Over There?

Ezt is Slobodan Sijan rendezte, kb ugyanazok a szereplők, ha az tetszett ez is tetszeni fog :)
Én mind a kettőt szerbül láttam, nem tuti, hogy erre is készült szinkron, de utána lehet nézni ha érdekel

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 23., hétfő 11:26

Realista24 írta:Miriam Candurro Capri
Koszi. :D
(amugy most jut eszembe, hogy eleg lett volna belehuzzam a kepet google kepkeresobe)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 23., hétfő 11:04

Miriam Candurro Capri
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 23., hétfő 11:01

Nem tudjatok ennek a szinesznonek a nevet?

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. szeptember 22., vasárnap 22:54

Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.
Két félidő a pokolban. Nagyszerű, fekete-fehér magyar film. Szerintem zseniális. Érdemes megnézni :kacsint:
Már-már kötelező. :)

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 22., vasárnap 22:51

Realista24 írta:Másnaposok 3
Az utolsó 2 perc miatt 2/10.
Egyébként értékelhetetlen.

Nézd meg inkább a Családi üzelmeket, azon legalább lehet röhögni. :mrgreen: :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 22., vasárnap 22:48

Másnaposok 3
Az utolsó 2 perc miatt 2/10.
Egyébként értékelhetetlen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 22., vasárnap 18:03

A nyár királyai

Valószínűleg minden gyerek elképzelte már, hogy milyen lenne úgy élni, hogy nincsenek szülők, nincsenek szabályok, hanem egyszerűen csak szabadság érzése van bennünk. Mindenki saját magára van utalva, és mondhatni gyerekként kell felnőttes életmódot folytatni. Jordan Vogt-Roberts az első egészestés filmjével megpróbálta ezt bemutatni nekünk.

Joe és Patrick gyerekkori barátok, akik az összes szabadidejüket együtt töltik. Mind a ketten utálják a sulit, elegük van az otthoni életből, így elhatározzák, hogy világgá mennek, és keresnek egy olyan helyet, ahol csak ők vannak, és senki nem cseszteti őket. A kalandba belecsöppen egy fura fiú, Biaggio is, aki összebarátkozik a többiekkel…

Az amerikai függetlenfilmek virágoznak, és a hibáik ellenére sem lehet őket utálni. A legjobb bennük, hogy ambiciózusak, és bátrak (persze itt is szeretik a sablonokat ellőni, de mégsem olyan zavaró). Vogt-Roberts egy olyan filmet hozott létre, melyben a kamaszkor, a lázadás, illetve az első szerelem, és annak jó és rossz oldala kap főszerepet. Ezt megfűszerezik a dokumentarista jellegű fényképezéssel, mely hatására néha feltehetjük a kérdést, hogy most vajon egy filmet nézünk vagy átkapcsoltunk a National Geographic csatornára.

A nyár királyai hangulatilag egy nagyszerű film. Ehhez persze hozzájárult a már említett fényképezés, valamint a zene. Az egész film összképe úgy hat, mint egy életérzés. A felszabadulást adja át, amit a három fiú átélt a kalandjaik során. Öröm, boldogság és rengeteg humor árad a képernyőről.

A főszerepekben lévő három fiatal színész az eddigi karrierjük során inkább sorozatokban tűntek fel, mintsem filmekben, de a játékukon a filmes tapasztalat hiánya nem látszódott meg, és remekül teljesítettek.

Összességében tehát a Nyár királyai jól muzsikál a maga 90-es perces játékidejében, de mégis hiányzik belőle valami plusz, ami miatt teljesen elégedettek lennénk. Nem lesz maradandó alkotás, nem kapunk tőle felejthetetlen élményt, de kétségkívül amíg nézzük a filmet, addig szeretni fogjuk, de utána lehetséges, hogy hamar elfelejtjük. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 22., vasárnap 18:01

Remy írta:A Nyár királyai-t ajánlom a figyelmetekbe. Ügyes kis független film. A blockbusterek között érdemes rájuk odafigyelni, mert a legtöbbjük nem okoz csalódást. (kritika estefelé)

Ez lett volna az ajánlásom a klubban, ha nem késik a felirat. :D
Valóban jó film.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 22., vasárnap 17:55

Tony Scott vol. 8

Kémjátszma
Spy Game, 2001

Már egy ideje terveztem ezt a filmjét az öregnek, de azóta láttam pár filmjét és azt gondoltam, hogy ez is biztos hasonló kaliberű mint azok, így mindig halogattam. Ma azonban megnéztem és pozitívan csalódtam a filmet. Nem volt annyira Tony Scott-os, igaz, a téma az már megszokott, sok hasonló kaliberű filmet rendeztek már a tesójával (CIA, FBI és társaik téma), de itt nem lettek túlzásba víve a hi-tech cuccok, meg egyáltalán semmi. Ez miatt egy egyszerű filmről van szó, néhol kicsit jelentéktelen is, ugyanakkor jobban működik, mint egy Közellenség pl. A vége is izgalmas, sőt több rész egész jóra sikeredett, a végére egészen megtetszett a film. A budapesti jeleneteket jó volt látni, kár, hogy itt sem vállalták fel, hogy ez bizony nem Németország, nem Oroszország vagy mittomén Lengyelország... Csuja Imre egy jelenetben azért megmutatkozott, óriási volt. :mrgreen: Erre is azt tudom mondani, amit Faust barátom mondott nem rég, egy jó iparos munkája ez a film, semmi extra, egyszer meg lehet nézni, és valóban, Tony Scott egy jó iparos volt. Semmi extrát nem nyújtott, de legalább mindig hozta a szintet, és nem okozott csalódást.

7/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 22., vasárnap 10:55

A Nyár királyai-t ajánlom a figyelmetekbe. Ügyes kis független film. A blockbusterek között érdemes rájuk odafigyelni, mert a legtöbbjük nem okoz csalódást. (kritika estefelé)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 21., szombat 18:48

Végül a Movie 43-at néztem meg, de be kell valljam nem tetszett. Alapvetően szeretem az effajta humort, de ez szerintem -egy-két jelenetet leszámítva- egyáltalán nem volt vicces. Inkább értelmetlen, és olyan hétköznapi. Azért a színészek jók voltak. :D

4/10

Aztán mégnéztem még a 300-at, csajom mondta h nézzük meg, de hogy miért nem néztem meg eddig: mert egyáltalán nem érdekel. Sose szerettem az ilyen jellegű filmeket, a Gladiátort a mai napig nem láttam, hiába a két kedvenc (R.Scott-Crowe), olyan szinten hidegen hagy. Na ezzel a filmmel is így voltam, de mondom nézzük meg. Nem is csalódtam, pont olyan volt, mint amilyenre számítottam. Velem a baj, nem izgatnak az ilyen jellegű filmek.

6/10

Viszont ma nem tudom mit nézzek. :hmmm: :hmmm:

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2013. szeptember 21., szombat 12:09

The Football Factory,Green Street Hooligans

Ezek inkább szurkolós filmek, de ebben a témában az I.D. sem rossz.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 21., szombat 11:07

Anis írta:
Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.
Első Góól film szerintem jó volt, Gépállat SC nagyon tetszett.
The Football Factory, Az elátkozott Leeds United, Real Madrid - A film
ha nem láttad még akkor a Puskás Hungaryt is érdemes megnézni.
Futballmaffia (Rise of the Footsoldier), Menekülés a győzelembe.
+ a Góól 2 csak azért nézhető, mert Reallal van tele a film és mikor nem jó látni Beckset, Zizout és társait? :) Green Street Hooligans meg a legjobb focis film, amit láttam.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 21., szombat 10:45

Maraton család, avagy lopják a koporsómat
http://www.imdb.com/title/tt0084302/

Egy zseniális jugoszláv film 1982-ből. :D

A két világháború közötti időszakban, a többnemzedékes Topalovic család, amelynek legidősebb tagja 120, a legfiatalabb pedig 25 éves, temetkezési vállalatot vezet. Az üzlet virágzik, azonban a fiatal Mirko nem akarja átvenni a családi vállalkozást. A fiú az élet más területein akar érvényesülni. Ebben Krisztina nevű barátnője és legjobb barátja - Mirko - is támogatja őt, aki egy kis mozi tulajdonosa. Krisztina apja, a helyi maffiafőnök, koporsókat szállít a Topalovic családnak. Ám egy nap nagyobb részesedést és új munkamegosztást követel, ami komoly konfliktushoz vezet. Közben a mélyen csalódott Mirko, aki úgy érzi, hogy Krisztina és Djenka becsapták és elárulták őt, gyilkosságot követ el. A tettét büszkén vállaló fiú hazamegy, hogy meggyőzze a családját a maffia elleni háború helyességéről. Hamarosan véres harc robban ki, amely meghatározza a Topalovic család további sorsát.

Igazi bohózat, remek alakításokkal, rengeteg poénnal, valódi gyöngyszem. :D

Ajánlom mindenkinek.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"életed legvégén haltál meg" :mrgreen:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 21., szombat 9:52

Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.

Pont témába vág:

http://player.hu/kult/tiz-sportfilm-ami ... j1QHNLcBSA
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. szeptember 21., szombat 9:14

Anis írta:
Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.
Első Góól film szerintem jó volt, Gépállat SC nagyon tetszett.
The Football Factory, Az elátkozott Leeds United, Real Madrid - A film
ha nem láttad még akkor a Puskás Hungaryt is érdemes megnézni.
Futballmaffia (Rise of the Footsoldier), Menekülés a győzelembe.
A Puskás Hungaryt láttam, a Real Madrid - A filmet is, de ránézek majd a többire. Danke schön.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég