Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. október 1., kedd 17:16

Másnaposok 3

Ahhoz képest, hogy hányan fikázzák, nekem teljesen bejött, jobban mint a második rész.
No offense R24, de ha ez 2/10 akkor az ilyen edemszendler féle nagyfiúk meg a hasonló tucatszaroknak -11/10-nek kellene lenniük legalább.
Pontszámot nem is írnék, de nagyon tetszett nekem ez a három rész egész jól elszórakoztam mindhárom film nézése alatt. :)
Love football, hate antifa.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. október 1., kedd 0:55

Anis írta:RdN jók voltak
De Niro mikor nem az? :mrgreen: Legnagyobb színész isten. Neki aztán tényleg 1000 arca van.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 1., kedd 0:36

Az Őrzők legendája
Animációs film. Főszerepben egy bagoly, akit egy nap elrabolnak a gonosz baglyok egy másik fiókával együtt a fészkük alól (mivel leestek). Kiderül, hogy a gonoszok miben mesterkednek, de ezt persze meg kell akadályozni, és erre csak ő képes. Alapstory, közhelyek, de nem volt rossz. Hasonló, mint a Zambézia, kb hasonló értékkel. ===> 7/10


Carmen - Egy hip-hopera
Max egyszer nézhető hip-hop verzióban előadott rendőrstory. Korrupció van itt is, a minden hájjal megkent zsaru ráken egy drogügyletet egy kissrácra, de a főszereplő járőr látja amit kell: ő tette oda a drogot. Börtönviselt lesz a srác és a járőr is. Sok nevesebb énekes/rapper megjelenik a filmben: Beyonce Knowles, Mos Def, Wyclef Jean, Jermaine Dupri, Bow Wow, etc. ===> 5,5/10


Copland (1997)
Többek között Sly és Robert de Niro főszereplésével. Amerikában egy rendőrváros alakul, de sajnos a korrupció itt is jelen van. Eléggé látható volt jó pár helyen, hogy egy régi filmről van szó (pisztolylövések, vér és egyéb filmelemeknél). De egynek elment, story nem volt rossz, Sly és RdN jók voltak. ===> 6,5/10
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 30., hétfő 23:32

Az elítélt

Néhányszor leszedtem már ezt a filmet, de egészen a mai napig nem néztem meg. Hiba volt, mert egy pofás kis börtönös filmről van szó. IMDB-n is elég jól áll, és különösebb baj tényleg nincs vele. Azt nem mondom, hogy megváltja a világot, de egy kikapcsolódáshoz tökéletes. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 30., hétfő 23:28

Fegyvernepper (2005)

Nem mondom, hogy rossz film, nem is unalmas, csak nekem semmitmondó. Úgy jönnek egymás után a jelenetek, de olyan közömbös az egész. Azért voltak jó részek benne, de összességében kicsit csalódást okozott, azt hallottam róla, hogy jó film, nekem kicsivel jobb, az átlagnál.

7/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 30., hétfő 21:39

Frankenstein’s Army

Frankenstein doktor a nácik oldalán? Na, ebből biztos, hogy valami beteg dolog fog kisülni. Valahogy így hangzott el az első gondolat a Frankenstein’s Army előzetese után. Volt itt minden, ami egy beteg elméből kipattanhatott, de a szörnyű végeredmény helyett egy egészen hangulatos found footage film kerekedett ki.

Egy néhány fős szovjet csapat egy segélykérő üzenetet fog az egyik közeli faluból. A katonák egyből az elvtársak segítségére sietnek, ám a faluba érve rájönnek, hogy közel sem az vár rájuk, amire számítottak. Fura teremtmények jelennek meg a semmiből, akik nem ismerik a kegyelmet…

Alapjáraton elég merész ötlet a II. Világháborús időszakot felhasználni egy horrorhoz, mert önmagában is félelmetes az egész háború, de Richard Raaphorst mégis úgy gondolta, hogy érdekes lenne, ha csavarnánk egyet az egészen. Mi lenne, ha egy gépek és halottak fúziójából megalkotott náci hadsereg pusztítaná az emberiséget? Katasztrófa, de a F. A. esetében mégis egy ötletes dologról beszélünk.

Azonban az első képsorok megijesztettek, méghozzá a kézikamera miatt. Egyszerűen ki nem állhatom ezt a technikát, mert idegesítő, amikor dokumentumfilmként akarják feltüntetni az adott filmet, és a kellő hatás elérése helyett egy erőltetett baromság lesz a végeredmény. Emellett a kamera rángatása is sokat ront az élményen, így kijelenthető, hogy nem vagyok oda a kézikamerás filmekért. Ugyanakkor a Frankenstein’s Army esetében mégis működött többé-kevésbé, így nem húztam annyira a számat. Ami tényként kezelhető, hogy a képi világa a filmnek hangulatos és több esetben is félelemkeltő volt, így a pipát néhány követelmény mellé bátran beírhatjuk.

Raaphorst szerencsére nem riadt vissza a brutális képsorok bemutatásától, ezáltal gore-ból nincs hiány. Már miért is lenne, amikor a földtől elrugaszkodva alakította ki a különleges teremtményeket, akik félelmetesek, kegyetlenek, de egyfajta humorforrásai is a filmnek, hiszen annyira egyedire próbálták megcsinálni őket, hogy némely esetben már átestek a ló túloldalára. Volt itt sarlókezű náci, volt kalapácsos, és volt egy náci R2-D2 is, valamint sok másik…

A Frankenstein’s Army nem fog nagy port kavarni a filmtörténelemben, de a direktor büszkén emelheti a kezét a magasba, mert első filmnek egy efféle egyedi alkotás mondhatni tökéletes. Egyszer simán nézhető, és akik szeretik a horrorisztikus, tudományos filmeket, azoknak erősen ajánlott. 6/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. szeptember 30., hétfő 18:20

Anis írta:SW rajongók üzenetek JJ Abramsnek, hogy is kéne megcsinálni az új filmet,
hogy ne legyen olyan pocsék mint az új Star Trek film: ITT
adom. :D
főleg az utolsót.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 30., hétfő 16:48

Vegyünk egy mély lélegzetet, majd csukjuk be a szemünket és ugorjunk vissza pár évtizedet a múltba és idézzük fel azokat az időket, ahol az akciófilmek vérbeli tesztoszteronbombák voltak, és ahol az akciósztárok monológjai abból álltak, hogy: „Még visszajövök” - „Megöllek” – „Ezért megfizetsz!” és egyéb egyszerű, de annál hatásosabb egysorosok. Igen, a 80-as, 90-es évekről beszélek. Ezekben az időkben mindenkinek volt legalább egy olyan kedvenc színésze, akiért meg volt őrülve és semmi pénzért nem hagyta volna ki a filmjeit.

5 Jean-Claude Van Damme film, amit látnod kell
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 30., hétfő 15:43

SW rajongók üzenetek JJ Abramsnek, hogy is kéne megcsinálni az új filmet,
hogy ne legyen olyan pocsék mint az új Star Trek film: ITT
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 29., vasárnap 1:32

Adamo írta:mondjatok mar, valami tenyleg iszonyat fosatos horror filmeket :mrgreen:
Ha még aktuális akkor REC 1-2. Én sem vagyok horror fan, de ezeken a hideg futkosott rajtam végig. És pluszban gecijó a hangulatuk.

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. szeptember 29., vasárnap 0:23

azért kíváncsi lennék, hogy marika néni a panelban a hetediken a hintaszékéből mennyit villantott le az inceptionből, még én is pillangóztam néhol pedig már nem másodszorra látom :lol:

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. szeptember 28., szombat 15:41

Adamo írta:mondjatok mar, valami tenyleg iszonyat fosatos horror filmeket :mrgreen:
insidious.
illetve Lord által ajánlott sinistert is nagyon ajánlom. szóismétlés powa.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 28., szombat 15:23

Thor
A szuperhősös filmekből ez (és még a két Hulk) kimaradt eddig. Korábban már láttam egy Bosszúállók rajzfilm-sorozatot, ott egyből Thor és Vasember voltak a kedvencek, és ez a film verzió láttán sem módosult. Anno sokat játszottam az Age of Mythology játékkal, abban pedig voltak vikingek (vikingistenek) is bőven. Bevezetésnek tökéletesen megteszi ez a film, ahogy láttam jön majd a folytatása, kíváncsian várom. Sima, könnyen fogyasztható film, semmi extra, semmi komplikált téma. Chris Hemsworth tökéletes választás Thor szerepére, Natalie Portman pedig hozta amit a SW-ban láttam tőle. ===> 7,5/10


Oblivion - Feledés
Lehetett volna sokkal jobb is. A megálmodott és vászonra vitt világ zseniális volt, de a story egy idő után kifújt. Elején még érdekes volt, megmutatták, hogyan is él Tom Cruise által megformált és egy női karakter egy kietlen bolygón - de aztán elmúlt a varázs. Jók ezek a futurisztikus filmek, de sajnos pár csak a látvány miatt "fogyasztható". ===> 7/10
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A főszereplő Tom ment el felrobbantani a "gonoszt" és akkor a film felénél a sivatagban megkötözött Tom ment haza a végén? És honnan van a kislány?
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 28., szombat 1:00

Sorry a duplázásért.

Nem garantálom, hogy félni fogsz minden éjszaka a megnézésük után, mert nálam ilyen nem nagyon játszott eddig, bár kiskoromban féltem A sötétség leple, Boogeyman, az Ők c. filmektől (tehát nem most láttam őket, lehet, hogy egyáltalán nem is tetszenének mai szemmel), de azért csak film mindegyik, számomra is jó lenne valami emlékezetes.
Nekem a felsoroltak mind-mind tetszettek, még akkor is, ha nem a rémisztgetés volt a fő céljuk, hanem a feszültség és a sötét hangulat fenntartása, vagy kellően betegre sikeredett a mű. Emlékezetes még Az emberi százlábú is, bár ez sem "fosa..s", ahogyan te említetted, kérted őket
Szerkesztve: Magasfeszültség, ez sem volt rossz, csak dettó, most nem ilyesmit keresel szerintem. Sokkolóan beteg A szerb film, csak tekergetve, online néztem meg korábban, szerintem nem fogom rászánni magamat az egészre az elkövetkező években, évtizedekben.
Korábban valamelyik Barcás fórumozónk, és Remy is felsorolt pár jónak tűnő darabot, csak vissza kellene keresni a topikban ezekhez.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 28., szombat 0:38

Más világ (2001), 1408 (2007), Köpök a sírodra - I Spit on Your Grave (2010), Mama (2013), Mártírok (2008), Sinister (2012), A kör (2002), A köd (2007), Cannibal Holocaust (1980), Amíg alszol (2011), Az árva (2009), Ördögűző 1 és 3, ha nem láttad még, akkor megnézheted a Tükrök- és a Szem 1-2-őt, nekem mondjuk nem örök élmény egyik sem.
Bár nem félelmetes a Köpök a sírodra, Az árva, A köd, a Cannibal Holocaust, és az Amíg alszol sem, de IMDb-n nézegettem kategória szerint, és megvoltak jelölve horrorként, nekem tetszett mindegyikük. Alien filmek, Fűrész-sorozat, Végső állomás, stb., ezeket nem számítottam már ide, néhány fentebb említett film fő kategóriája amúgy is a thriller, mégis többre értékelem mint a trancsírt, hiába van benne sok filmben, ha nincs meg a kellő feszültség, és a jó történet hozzá.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Adamo
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:22
Kedvenc csapatod: realmadrid
Tartózkodási hely: bépé

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Adamo » 2013. szeptember 27., péntek 20:42

GT37 írta:Barça 5-0 Real
na elmesz te a ... :mrgreen:

varom a tippeket tovabbra is :Đ
12

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 27., péntek 20:39

Adamo írta:mondjatok mar, valami tenyleg iszonyat fosatos horror filmeket :mrgreen:
Barça 5-0 Real :mrgreen:

Amúgy én nem vagyok nagy horrorfan, de szerintem soadroli fog tudni ajánlani párat, ha éppen erre jár. :)

Ma este pedig végre megnézem a Ki énekel ott? című filmet, van hozzá felirat szerencsére.

Avatar
Adamo
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:22
Kedvenc csapatod: realmadrid
Tartózkodási hely: bépé

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Adamo » 2013. szeptember 27., péntek 20:38

mondjatok mar, valami tenyleg iszonyat fosatos horror filmeket :mrgreen:
12

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 27., péntek 20:13

Anis írta:Akit érdekel a story egyszer meg lehet nézni, de szerintem semmi extra. ====> 6/10
Kérdés: Ha nem érdekel, akkor miért kínzod magad egy 3 órás filmmel? :D
Anis írta:ott is volt jó sok unalmas rész, gyaloglások órákon át,
Minden perce zseniális. Unalmas... no
B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 27., péntek 20:10

Faust írta:Végre valamiben egyetértünk Raisennel. :mrgreen:
Minő megtiszteltetés! :Đ


A hobbit: Váratlan utazás (2012)
Ez is jó hosszú egy film volt. Gyűrűk ura trilógiát anno láttam 1x egymás után: ott is volt jó sok unalmas rész, gyaloglások órákon át, de ez még rátett egy lapáttal. Majdnem 3 óra a semmiért. Gyűrűk urában is a 3-as tetszett a legjobban, ahol volt a nagy csata a végén. Ez a Hobbit is inkább a TLOTR fanatikusoknak való. Akit érdekel a story egyszer meg lehet nézni, de szerintem semmi extra. ====> 6/10
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 125 regisztrált és 0 vendég