Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. július 9., kedd 21:57

The Road

H-h-hogy lehet ez 7,3? Komolyan. A film egészen a végéig egy olyan 6,8-7. De a vége... Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Miért követték? Miért aggódott a nő a kisgyerekért? Kik ők?

Ami jó, hogy szépen felépítették a történetet. Az is tetszett, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy Aragorn végig tudta, hogy követik. Illetve a betegsége súlyosbodása.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az öregemberes jelenet kifejezetten tetszik

Ami nem tetszett, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a vége. A lyukas foltok(tényleg látott ott valakit a kisgyerek, vagy csak halucinált?). Meg kicsit leült a film 5-5 percekre. Annyira drámainak sem tudott hatni.

10/6.5

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 9., kedd 6:13

Valaki már szerezte be a netről a Szemfényvesztők c. filmet? Nézhető a minőség? P.ü-ben várom elsősorban a válaszokat :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2808
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. július 9., kedd 0:57

Hullajó Baby scene
Ez még százhuszonnyolcadjára is kurvajó :lol: :mrgreen:
Kép

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 9., kedd 0:08

Nálam a Gettómilliomos eléggé mellément.
Az nálam is. Hatalmas rózsaszín nyáltenger az a film. :mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 8., hétfő 23:12

Remy írta:Danny Boyle néhányszor már megmutatta, hogy ért a filmkészítéshez, hiszen olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Trainspotting vagy a Gettómilliomos
Nálam a Gettómilliomos eléggé mellément. :) De a Trainspotting egy zseniális alkotás.
Nekem kedvenc Boyle filmjeim a 28 nappal később, 127 óra, a Napfény sem volt rossz, bár az annyira nem fogott meg, illetve A part is tetszett valamiért.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 8., hétfő 22:48

Realfan1 írta:
Transz

Tegnap este során tekintettem meg.. Egy nagyon kedvelt rendező nálam Danny Boyle.. Mert eddig akármilyen témájú filmet csinált mind remek lett.. A Transz-al sincs ez másképp.. Nagyon jó a története a filmnek.. Színészek is jól játszák szerepüket.. James McAvoy nagyon jól alakított.. Vincent Cassel és Rosario Dawson is remekeltek..
A Film tele fordulatokkal, lehet rajta bőven gondolkozni.. Én kifejezetten ezeket a filmeket kedvelem..
Idáig nálam az év filmje..

8.5/10
Hiányzott belőle az átütőerő sajnos.

Transz

Danny Boyle néhányszor már megmutatta, hogy ért a filmkészítéshez, hiszen olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Trainspotting vagy a Gettómilliomos, ám a mostani alkotása egy puzzle játékhoz hasonlít, amit az ég felé hajít, hogy aztán a földön darabokra hulljon, majd a játékidő alatt velünk, nézőkkel kirakatja.

Franck és néhány haverja egy nagyszabású rablást terveznek, melynek a célpontja egy Goya festmény. A rablásban kulcsszerepet játszik egy bizonyos Simon is, aki megsérül a történések közepette, mert egy puskával fejbevágják. A sérülés azonban kihatással volt az emlékezetére, így nem tudja, hogy hová rejtette a drága festményt. Az átlagos módszerek nem segítenek visszanyerni az emléket, így Franck egy hipnotizőrhöz küldi a férfit, hogy megtudja, hogy hová lett rejtve a kép…

A filmet egy puzzle játékhoz hasonlítottam, de nem is akármilyenhez, hiszen ezt nagyon nehéz kirakni, ha nem figyelünk oda a darabokra (történésekre). A rendkívül sok helyszín, időbeli ugrálások, transzállapot nagyon könnyen összezavarhat minket, és eközben Boyle a háttérben röhög a markában. Ügyesen játszik velünk, és hiteti el a dolgokat, de azért vannak hibái.

…amik ott kezdődnek, hogy nem képes olyan szintű (vagy legalább ahhoz hasonló) hatást elérni, mint anno a Trainspottingnál. Nincs akkora ereje a filmnek, hogy tátva maradjon a szánk, holott a figyelmünk oda van szegezve a monitorra az elsőtől az utolsó percig.

A potenciál megvolt a filmben, hála a storynak és a színészeknek. Az elmúlt években elég szépen felkapott James McAvoy ügyesen mozog a vásznon, és ezzel erősíti továbbra is azt, hogy tehetséges színész. Mellette a jelenlegi legjobb francia színész Vincent Cassel is hozza azt, amit elvárhatunk tőle, és ezt szerencsére olyan könnyedén teszi, mintha csak a kisujját mozdítná meg. Ám kettejük játéka nem lenne teljes, ha nem szerepelt volna mellettük egy bizonyos Rosario Dawson is, aki összekapcsolja a karaktereket, és együttes erővel vernek át bennünket.

A Transz összezavar, átver, csavarodik és a feje tetejére áll, de a játékidő végére a darabkák helyreállnak és a kirakós megmutatja magát.

Danny Boyle készített már jobbat is, és valószínűleg készíteni is fog, de a Transz így is megállja a helyét a filmek között, és nem bánja meg az, aki elindítja. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2013. július 8., hétfő 22:37

Első hsz-em ezen fórumrészen..
Remélem nem lesz nagy gond h nem indoklok túlságosan hosszan.. Nem túl sokszor csináltam még ilyet.. :)
Ha kapnék véleményt hogy, hogy sikerült azt megköszönném.. :salute:

Transz

Tegnap este során tekintettem meg.. Egy nagyon kedvelt rendező nálam Danny Boyle.. Mert eddig akármilyen témájú filmet csinált mind remek lett.. A Transz-al sincs ez másképp.. Nagyon jó a története a filmnek.. Színészek is jól játszák szerepüket.. James McAvoy nagyon jól alakított.. Vincent Cassel és Rosario Dawson is remekeltek..
A Film tele fordulatokkal, lehet rajta bőven gondolkozni.. Én kifejezetten ezeket a filmeket kedvelem..
Idáig nálam az év filmje..

8.5/10

port.hu: http://www.port.hu/transz_trance/pls/w/ ... _id=140678
_____________

Tökéletes Trükk/The Prestige

Na ez az a film amit nálam semmi sem űberelhet.. Abszolút KEDVENC!
Már láttam kb 80-100x (Nem túlzok.. van h hetente megnézem :D )
Christopher Nolan emiatt a film miatt is a kedvenc rendezőm.. A Történet két bűvész(C.Bale ; H.Jackman) versengéséről szól akik egy rosszul végrehajtott (halálos kimenetelű) trükk miatt lettek "ellenségek".. A két bűvész mindent megtesz , hogy ő legyen a jobb/elismertebb..
A Forgatókönyv remekül megírt... A könyvet kenterbe veri a film..Látványtervezés, Operatőri munka, Zene mind kifogásolhatatlan!...A színészek teljesítménye is kiváló!
Erről a filmről egyszerűen ha akarnék se tudnék rosszat mondani! A Legvége meg csak felteszi az "i"re a pontot.. remek lezárása van.. amikor először láttam kb ennyit mondtam a legvégén "aztak.rva"...
Ezt a filmet mindenkinek látnia KELL!

Egy szó mint száz...10/10
Ez nálam a TÖKÉLETES film! :)

port.hu: http://www.port.hu/a_tokeletes_trukk_th ... m_id=82422

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 8., hétfő 22:00

Idegenek a vonaton

Érdekes koncepcióval indít a hitchcocki film, majd rögtön a rendezőzseni kedvenc témája köré épül a történet: hozzuk létre a tökéletes gyilkosságot.

Nem is olyan egyszerű az eset mint hinnénk, a két fél közül sejteni lehet, hogy az egyik kevésbé lesz bevállalós, gondolom nem spojler. Tetszett, hogy a rendező kiemel egy-egy tárgyat, eszközt és majdnem metafora státuszába helyezi (cipő, szemüveg, öngyújtó).

Furcsa volt a film vége, valahogy nem illett a rendező filmjeinek összképébe, de szerintem nem rontotta el az összhatást.
"And my heart will leave you never."

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. július 8., hétfő 21:53

Awake-et már láttam. Ebből Azonosság vagy Más világ lesz szerintem. Köszi srácok.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. július 8., hétfő 18:36

Mártírok, Mama, Sinister, Más világ.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 8., hétfő 18:34

Azonosság. :)

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2013. július 8., hétfő 18:31

Tudnátok ajánlani valami jó kis akció esetleg valami thriller filmet? Elrabolva, Kisiklottak... ezekhez hasonlóak érdekelnének. Haverokkal néznénk egyik nap. Esetleg valami jó horror is szóba jöhet
Awake , egyszer simán meg lehet nézni
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. július 8., hétfő 17:04

Tudnátok ajánlani valami jó kis akció esetleg valami thriller filmet? Elrabolva, Kisiklottak... ezekhez hasonlóak érdekelnének. Haverokkal néznénk egyik nap. Esetleg valami jó horror is szóba jöhet.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 8., hétfő 7:12

Elkezdtem a Mesterdetektív c. filmet, de kinyomtam, idegesített ez az arisztokrata jelleg, és az egész kivitelezés...

Képtelen képregény
Kevin Smith humora vagy tetszik az embernek vagy nem. Szerencsére én az előző kategóriába tartozom, és igyekszem megnézni a rendező alkotásait.

Aki kicsit is képben van a rendező stílusával, az tudhatja, hogy szeret ugyanazokkal a színészekkel dolgozni (amúgy ez sok rendezőnél érvényesül, pl. Nolan, Scorsese vagy akár Hitchcock is), és filmjeit a Miramax forgalmazza.

Ebben a filmben is érvényesül a fent említett séma, jelen van Ben Affleck, Matt Damon, Jay és Néma Bob is beugrik, cigiznek az üzlet előtt, képregényfanok (geekek) uralják a vásznat, és a Star Wars utalás sem maradhat el

Abszurd helyzeteket teremt a film, gyakran tabukat feszeget a maga elvont, humoros módján. Akit megfog ez a fajta stílus, annak garantált a szórakozás. :coffee:

Az alapkoncepció egész érdekes, romantikus film, de egyáltalán nem csöpögős, és a történet haladtával egyre érdekesebb dolgok sülnek ki az egészből. Koránt sem hibátlan alkotás, de nem gyengíti a rendező munkásságát szvsz. Bunkómen & Gyökér B-)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 8., hétfő 0:13

Wonder Woman

Ha már film nincs, akkor marad az animációs darab... de ez legalább kiváló. Bővebben itt. 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 7., vasárnap 23:14

messideco írta:Aviátor
Minden percéből árad a profizmus. Rám nagy hatással volt, amikor először láttam, 9-est dobtam rá, akárcsak New York bandáira. Di Caprio itt is parádézik, attól az embertől még nem láttam szar szereplést, még az igen csak fos Gatsby-ben is hozza a szintet. Bár ott nem annyira kiemelkedő, ez tény. :) Csodálkoznék, ha nem kapna 1-2 Oscart pályafutása alatt.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 7., vasárnap 0:07

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kriti ... uzete.html

Na az igen!
Sajnos az [origo] jósolja, hogy közömbösen fogják fogadni itthon ősszel a nézők, és erről a film tehet. Meg állítólag a fesztiválon a felhozatal is gyenge volt. Nekünk mohács kell?
"And my heart will leave you never."

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. július 6., szombat 23:19

Remy írta: Asszem ez az :D
Az-az köszönöm délelőtt óta baszogatott hogy nem jut eszembe :D :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 6., szombat 23:15

Demes írta:Megöl az ideg hogy nem jut eszembe a címe, melyik a másik olyan társas játék életre kelős film mint a Jumanji? Asszem a másik az űrben van, de nem jut eszembe a címe. :D
Asszem ez az :D Zathura - Az űrfogócska
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. július 6., szombat 23:11

Megöl az ideg hogy nem jut eszembe a címe, melyik a másik olyan társas játék életre kelős film mint a Jumanji? Asszem a másik az űrben van, de nem jut eszembe a címe. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 49 regisztrált és 0 vendég