Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 9., hétfő 0:23

Cosmopolis: szerintem jól tolta Robert P. a filmben, Faust szerint is. :D

Egy fáradt, téli napon néztem meg anno, IMDb-n hatost adtam rá, de majd én is újranézem valamikor a messzi jövőben.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 9., hétfő 0:20

Sierra írta:
Remy írta:Csinálok egy Scott maratont, aztán akkor majd hosszabban is értékelem :D
Én is azt nyomatom már egy ideje (kb 3 hónapja :D), de ahogy néztem a filmjeit rá kellett jönnöm (főleg az újaknál), hogy nem annyira az én világom. Eléggé hasonlít a tesója stílusára, de számomra kevésbé élvezhetőek a filmjei, mint Ridley filmjei. Túl sok ez a hi-tech-es überszámítógépes cuccokkal telitűzdelt katyvasz (Főleg A közellenségben meg a Deja Vu-ben irritált nagyon).
Tonyban azt bírom, hogy nem csinál ő világmegváltó filmeket, de amikor összehoz egyet az legalább tökös, és élvezhető. Jó színészeket szerez a filmjeihez, és így ők is sok pluszt tudnak adni az összképhez. Nem tudok benne csalódni, mert mindig hozza azt, amit elvárok tőle. (sajnos már nem készíthet több filmet :( )

Nincsenek nagy hullámzások a karrierjében. szerintem...

amiket tervezek a következő napokra: Tűzben edzett férfi, Kémjátszma, A közellenség, Az utolsó esély.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 9., hétfő 0:09

Remy írta:Csinálok egy Scott maratont, aztán akkor majd hosszabban is értékelem :D
Én is azt nyomatom már egy ideje (kb 3 hónapja :D), de ahogy néztem a filmjeit rá kellett jönnöm (főleg az újaknál), hogy nem annyira az én világom. Eléggé hasonlít a tesója stílusára, de számomra kevésbé élvezhetőek a filmjei, mint Ridley filmjei. Túl sok ez a hi-tech-es überszámítógépes cuccokkal telitűzdelt katyvasz (Főleg A közellenségben meg a Deja Vu-ben irritált nagyon).

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 9., hétfő 0:02

Sierra írta:
Remy írta:És ha már Tony Scott és ha már Denzel, akkor most nézem a Száguldó bombát.
Lehet én is megnézem ma. :D
Tisztességes iparosmunka Tonytól :D Élvezhető, de azért messze nem a legjobb filmje. Egy 6/10-est azért megérdemel.

Csinálok egy Scott maratont, aztán akkor majd hosszabban is értékelem :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7347
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:26

Nagyjából adom amit írsz isti.
Azért a sztori nem volt olyan rossz szvsz.
De nekem még mindig a legjobban az cseszi fel az agyam amikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egymás hátán 50 méteres tornyot alkotnak és mennek át a falon, aztán zuhannak 50 métert, semmi baj felugranak, futnak tovább. életemben gyökkettő voltam fizikából, kémiából, de azért kíváncsi lennék hány kilós súlyt kellett tartania az oszlop alján lévő zombiknak, pár tonnát biztos, mi az nekik. :lol:
aztán superman módban amikor röpködtek át a helikopterre...fuck logic :mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:18

cart írta: Meg ha nem pontosan középen ülsz, akkor kifolyik a szemed egyből.
Nálam ilyen probléma nem áll fent :D Neten foglalom egyből a helyet, aztán had szóljon. Én vagy középen ülök vagy sehol :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zola_023
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 21:53
Kedvenc játékosaid: Özil, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zola_023 » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:13

Remy írta:
Csütörtökön kezdik vetíteni a mozikban, úgyhogy nem hiszem, hogy bárki is látta volna, hacsak nem tud bejutni sajtóvetítésre, de az is kedden vagy szerdán lesz.

Viszont vélemény lesz csütörtökön, mert akkor nézem meg. Nagyon nagy elvárásaim vannak, és eddig a külföldi kritikák is dicsérik.
Lehet itt külföldön élő magyar, aki látta :)

Én is voltam 4d-be a Vasember 3mat néztem meg. Párszor nem értettem, h miért is úgy mozognak a székek ráadásul a végére megfájdult a fejem, nem szabad hátradőlni! Kicsit sajnáltam, h mennyit kiadtam érte.
3D-t is ritkán nézek, mert kevés olyan film van amit élvezni lehet úgy, de nekem a régi hologramos MJ kártyák jutnak róla az eszembe.
"Ferhér szív, fehér lélek , Real Madrid szurkoló leszek amíg élek!"
Kép
Kép

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:12

Biztos lehetne normális 3D filmet csinálni. De ezek, amiben utólag valahogy belerakják a 3D hatást kb 10 perc erejéig azoknak nincs sok értelme. Amúgy meg nagyon sötét lesz a film abban a szar szemüvegben, meg beszűkül a látómező is. Meg ha nem pontosan középen ülsz, akkor kifolyik a szemed egyből.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:10

World War Z

Nemtudom. Szerintem akkora logikai failek voltak a moziban, hogy hihetetlen, ráadásul a könyvet is olvastam, igy duplán szőrszálhasogató vagyok :coffee:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Számomra túlságosan fárasztó volt, hogy Brad Pitt néhány napon belül túlél egy durva autóbalesetet, majd pont ők ketten élik túl a gép lezuhanását is. Profi katona, aki egy helyi óriásCBA-ba megy a családdal, ahol véletlenül nincs egy zombie sem. A zombieapokalipszis kellős közepén. Seems legit :lol:

Karakterek teljesen nullák, story nulla. A filmet átnevezhetnék Brad Pitt két órának, mert gyakorlatilag csak és kizárólag ő viszi az egészet.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:08

cart írta:
Zola_023 írta:És ki járt már 4d moziban?
Ugyan olyan szar, mint a 3D.
Ezen a véleményen vagyok én is, DE októberben jön a Gravity és az bizony szerintem nagyon jó lesz 3D-ben. Úgyis csak abban vetítik majd, ha minden igaz. De szerintem ahhoz nagyon is illik majd, úgyhogy azt várom. Amúgy utálom a 3D-t :D
sentry írta:Azt ne mond hogy jól, mert nagyon nehéz lesz elhinni.
Én még nem láttam a filmet, de Pattinson karakteres színész, és szerintem sokkal több van benne, mint amit eddig mutatott. Egyértelmű, hogy nem a Twilight szarokból kell kiindulni. Előtte még a jövő.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:06

Faust írta:Nézzétek inkább a Cosmopolist, másodjára is mocsokjó volt. :mrgreen:
Te elfogult vagy Cronenberg kapcsán. Nem hiszek Neked! :mrgreen: :mrgreen:


Amúgy a patiszon gyerek irtó mód irritál, de eskü megnézem majd és megpróbálom félretenni ezt. Amúgy hogy játszik benne?

Azt ne mond hogy jól, mert nagyon nehéz lesz elhinni. :mrgreen: :lol: :D

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:05

Zola_023 írta:És ki járt már 4d moziban?
Én elmentem kétszer, amikor megjelent. Ugyan olyan szar, mint a 3D. Újabb parasztvakítás, egyszer érdemes kipróbálni, de nem sokat ad hozzá a filmhez.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 8., vasárnap 23:04

Zola_023 írta:Rush-t láttam már vki? Vélemény?
Csütörtökön kezdik vetíteni a mozikban, úgyhogy nem hiszem, hogy bárki is látta volna, hacsak nem tud bejutni sajtóvetítésre, de az is kedden vagy szerdán lesz.

Viszont vélemény lesz csütörtökön, mert akkor nézem meg. Nagyon nagy elvárásaim vannak, és eddig a külföldi kritikák is dicsérik.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zola_023
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 21:53
Kedvenc játékosaid: Özil, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zola_023 » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:58

Rush-t láttam már vki? Vélemény?

Kinek melyiket szereti jobban? Elmenni egy moziba, popcorn-t, enni haverokkal vagy asszonnyal? Vagy letölteni és megnézni otthon egy viszonylag normális led/plazma tv+házimozi kombón közben kajálni amit akarsz, sört(vagy ki mit) szeret inni, kettesben összebújni asszonnyal vagy a házi állatottad az öledbe?

És ki járt már 4d moziban?
"Ferhér szív, fehér lélek , Real Madrid szurkoló leszek amíg élek!"
Kép
Kép

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:38

Realista24 írta:
Nektek, hogy tetszett?
Én 20 perc után kaszáltam.

Z-nek nem csinálnék folytatást, van róla valami, hogy mit akarnak csinálni?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!elvileg ugye még csak azt érték el, hogy a zombik számára láthatatlanok, vagyis nem foglalkoznak velük, ha beveszik a mérget. De ez még nem végső megoldás, ezzel nincs megmentve az a több millió ember, tehát gondolom arról fog szólni a következő, ha valóban lesz, hogy meg kell találni az ellenszert is, mert a jelenlegi megoldással csak időt nyertek. Valahol a film végén Pitt is mondja, hogy "A háború még koránt sem ért véget, csak időt nyertünk, a harc még csak most kezdődik... vagy valami ilyesmi... :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:35

Nézzétek inkább a Cosmopolist, másodjára is mocsokjó volt. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:29

Sierra írta:
Remy írta:És ha már Tony Scott és ha már Denzel, akkor most nézem a Száguldó bombát.
Lehet én is megnézem ma. :D

Eddig ami Scott-Denzel film és bejött az a Crimson Tide meg a Man on Fire. Hátra van még 2 közös filmjük.
Tedd úgy :D elég rövid, úgyhogy ugorj neki. Az említett 2 filmet pedig ideje lenne már pótolnom :D Lehet holnap meg is teszem :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:27

Remy írta:És ha már Tony Scott és ha már Denzel, akkor most nézem a Száguldó bombát.
Lehet én is megnézem ma. :D

Eddig ami T.Scott-Denzel film és bejött az a Crimson Tide meg a Man on Fire. Hátra van még 2 közös filmjük.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:22

Sierra írta:Deja Vu-t ki látta innen? Vélemények? Számomra eddig nagyon irritáló film, utálom az ilyen jellegű filmeket.
Régen láttam már nem sok maradt meg, de annyi igen, hogy tetszett :D És ha már Tony Scott és ha már Denzel, akkor most nézem a Száguldó bombát.

Egy bogár élete

1998-ban a Pixar nem aprózta el a költségvetést, hiszen 120 millió dollárt fektette az egyik animációs filmjükbe, az Egy bogár életébe. A film természetesen visszahozta az árát, és emellett a kritikusok körében is sikert aratott. A film idén ünnepli a 15. születésnapját, és kijelenthetjük, hogy egyike azon animációs Pixar filmeknek, amik nem kaptak folytatást az évek során, holott a többi alapján ebből is lehetett volna hozni egy trilógiát minimum. (bár én személy szerint örülök, hogy maradt egy részes, mert így az igazi)

A hangyasziget minden lakója keményen megdolgozik, hogy minden évben sikeresen túlélje a telet, ám egy bizonyos sáskahad megnehezíti a dolgukat, hiszen a begyűjtött élelem nagy részét elviszik magukkal. Az egyik örökmozgó hangya, Fürge megelégeli ezt, és szervezkedni kezd, hogy legyőzzék az ellenséget. El is indul bogárvárosba, hogy hős katonákat szerezzen, ám ő csak cirkuszi bohócokba botlik…

John Lesseter az animációs filmek koronázatlan királya, ugyanis ő az, akinek olyan műremekeket köszönhetünk, mint a Toy Story, Verdák, illetve az Egy bogár élete. A Pixarnak ugyebár ez volt a 2. nagyszabású animációs filmje, így a CGI mai szemmel nézve nem a legjobb, de ha visszagondolunk, hogy a technika hol volt 15 évvel ezelőtt, akkor könnyen rájövünk, hogy itt bizony minőségi munka folyt. Árnyékolások, kidolgozottság sem mutat olyan jól HD-ban, mint egy mostani film, de még így is simán első osztályú a képi világa. A hangyák és a többi bogár, illetve rovarok ábrázolása kimondottan jóra sikeredtek, és amellett, hogy némelyikük kinézete felrúgja a reális képet, (gondolok itt a kék és lila hangyákra) előnyére váltak a filmnek. Belegondolva elég hülyén nézett volna ki, ha vörös vagy fekete hangyák veszik fel a harcot a sáskákkal.

Az Egy bogár élete minden elemében megállja a helyét, ugyanis a forgatókönyv ügyesen ki lett dolgozva, és a 90 perces játékidőhöz képest elég szép számmal jelennek meg benne fordulatok. Emellett a poénok sem maradtak el, és a legtöbbjük a mai napig ütős és jópofa. De, ami a legfontosabb, hogy nem csak a két legfőbb karakterre fókuszálnak, hanem rengeteg kisebb szerephez jutó szereplő is pluszt tud adni az összképhez. No, persze a legjobban Fürge és Szökken az, akik elviszik a hátukon az egész művet, de dicséretes, hogy több másik karakter iránt is szimpátiát mutathatunk ki, és nincsenek elhanyagolva.

No, de térjünk rá egy kicsit a főgonoszra, Szökkenre. Sok film hibája, hogy a legnagyobb ellenfélnek nincs tekintélye, nincs kisugárzása. Lesseter és csapata ezt is megoldották, és egy eszméletlenül jó karaktert írtak a filmhez. Szökken okos, erős, tekintélyes, és nem ismer kegyelmet, emellett a fekete humor sem áll távol tőle. (a szinkron ráadásul nagyon is illett hozzá)

Végül még annyit, hogy a mű 15 év után is felhőtlen szórakozást nyújt a kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Rövid, szórakoztató, zeneileg szintén erős (de ez az összes animációsnál elvárható) és megunhatatlan. A számítógépes animációs filmek egyik alapköve, melyre bátran mondhatjuk, hogy klasszikus. 9/10

(valamiért úgy érzem, hogy a filmben szereplő Szürke gömbászkák szolgáltak alapul a Gruban szereplő Minionok létrehozásában)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:15

Most megy az Amerikai Pite 2 a Viasat3-on. Ilyen se volt még, hogy a tv-ben láttam a filmben plusz jelenetet, amit eddig még nem, de ebben volt már 2 jelenet, ami a vhs-en nem volt annó :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 42 regisztrált és 0 vendég