Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 14., vasárnap 0:02

Killing Season

Robert De Niro és John Travolta 1 vs 1-ben tolják, de takaréklángon. Unalmas, feszültségtelen az egész, de szerencsére rövid. Sajnos mind a ketten lejjebb rakták a szintet, és inkább a pénzt tartják szem előtt, pedig sokkal többre lennének képesek. Bővebben itt 4,5/10

De Niro "csak" 7 filmben szerepel idén...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 13., szombat 23:31

Ghost in the shell (1995)

Már régóta tervezgettem a megtekintését, pedig nem egy hosszú darab, mindössze 80 perc. Bevallottan a Mátrix egyik fő ihletforrásáról van szó, minőségi animéról beszélünk, pedig én abszolút nem vagyok kibékülve a műfajjal. :) Hangulatos darab, sokrétű mondanivalóval, bár kissé túlmisztifikáltnak érzem a rengeteg neten olvasott belemagyarázást (ahogy a Wachowski tesók klasszikusánál is), bár tény: ahány ember, annyiféle értelmezés.

Nagyon bejön ez a cyberpunk világ (ellentétben a steampunkkal). Bár a hossza több, mint kényelmes, rövidnek éreztem, túl sebtében lezártnak - valószínű teszek egy pillantást a második részre. Látta már valaki?

Könnyű szívvel ajánlom bárkinek, egyedül a zenétől állt fel néha a szőr a hátamon. :)

7,5/10

Elszántam magam a Szárnyas fejvadász megtekintésére is, kérdésem a következő: a kismillió változat közül melyiket nézzem?

Stalker (1979)

Ritka az olyan film, ami első megtekintésre kínszenvedés, másodikra pedig már-már csodálat tárgya: így vagyok én most a Stalkerrel. Anno istimester dobta be még a Filmklub első körében, és alig tudtam végignézni. Be kellett érnem. :)

A hangulat, a képek (A KÉPEK!!!), a zene elképesztően zseniálisak, a színészi játék szintén, a történet ragyogó, bár nekem néhol már túlzottan filozofikus, merengő. A tempó Tarkovszkijhoz méltóan irgalmatlan lassú, de egy percig sem untam, nagy hatással volt rám, amire az előzmények ismeretében abszolút nem számítottam. Az operatőri munka különösen lenyűgözött, szóval hatalmas pálfordulás az egész. Egyszer látni kell mindenképp, a jelek szerint többször is. :D Zseniális...

8,5/10

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. július 13., szombat 16:44

Jaja, durva :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 13., szombat 15:35

TéOeM írta:Elvileg van stáblistás jelenete is.
Itt is van, de SPOILERES!!! csak az nézze meg, aki már látta a filmet.

Hát ez :cens: nagy :lol: :lol: :lol: sírok :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. július 13., szombat 15:30

Elhunyt 47 éves korában Olvasztó Imre, az Indul a bakterház Bendegúza.

Isten nyugosztalja! :(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. július 13., szombat 11:53

Elvileg van stáblistás jelenete is.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 12., péntek 9:15

TéOeM írta:Ha jól láttam, akkor a Tűzgyűrűben pár percig ott volt Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Santiago Segura is? :mrgreen:
Nagyon jól láttad :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. július 12., péntek 8:34

Ha jól láttam, akkor a Tűzgyűrűben pár percig ott volt Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Santiago Segura is? :mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 12., péntek 0:41

Tony Scott vol. 4

A közellenség
Enemy of the State, 1998

Tony Scott, Will Smith-Gene Hackman ide vagy oda, ez bizony nem volt az igazi. Azt nem mondom, hogy nem egy izgalmas akció-thriller, de annyi banális dolog történt benne, hogy sokszor nevetnem kellett. Pedig ha nincs ennyi sallang benne, még egy fasza film is lehetne.
A történet már az elején felkelti az érdeklődést, szépen ki is bontakozik a film, az első 40-50 perc pöpec, leszámítva a rohadtul irritáló hi-tech ketyeréket, amik az őrületbe kergettek. Persze 98-as a film, kellett pár kamu dolgot belerakni, hiszen akkor nem volt még túl fejlett a technika, valamivel el kellett kápráztatni a nézőket, abban az időben lehet ez működött is, de mai szemmel nagyon zavaróak voltak ezek a hiperszuper fejlett, csipogó, villogó szarságok. Ennek a csúcspontja talán az volt, amikor egy ipari kamerából kihoztak valami ultrabrutál 3D-s, mindent mutató felvételt, hát azon besírtam. :lol: Szerintem túlzásba vitték ezeket az informatikai cuccokat.
Másrészről az akciójelenetek... hát a legtöbbnél fogtam a fejem. Kedvencem, amikor két autóval üldözik egymást, egymásnak koccolgatnak, aztán egyszer csak kigyullad az egyik kocsi motortere, de az vígan megy még vagy félóráig. :lol: Aztán nagy nehezen megállnak, távolodnak el a járgánytól, ami NANÁ, hogy felrobban. Bloody hell. :roll:
De az is vicc, hogy ilyen magasan képzett elit alakulaton kifog egy mezei ügyvéd. :lol:
A harmadik dolog, ami iszonyatos volt, az a szinkron. Hiába nem a film hibája, nem tudtam elvonatkoztatni, hogy ennyi gyökeret honnan turkáltak elő. A legtöbb hang olyan volt, mintha csak felolvasták volna egy füzetből a szövegüket. Rémes volt a szinkron, de az istenért nem tudtam beszerezni eredeti hanggal, felirattal.
A vége mondjuk sok mindenért kárpótolt. :D Azt faszán megcsinálták. Ettől függetlenül a sok zavaró tényező miatt egy gyenge hetest tudok rá adni, azt is csak a vége miatt. :D

Összességében a sztori fasza egyébként, legfőképpen a megvalósítással voltak gondjaim.

7/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 11., csütörtök 23:28

Tűzgyűrű / Pacific Rim (spoilermentes)

Egy éjjeli órában, lámpafényben, Guillermo del Toro leült a szobájának asztalához, majd felnyitotta a játékdobozának tetejét és kivett egy műanyag robotot. Ellenfélnek kiválasztott egy dínó formájú bábút és elkezdett a robotjával harcolni ellene, ám amikor a jó legyőzte a gonoszt, akkor nem hagyta abba a szórakozást, hanem kivett egy még nagyobb ellenfelet, és ezt egészen addig folytatta, amíg az anyukája el nem zavarta aludni. Nos, ez a történet sok embernek mutathat tükröt, hiszen sokan járhattak így, ám jóval kevesebben azok, akik több tíz millió dollárt kaptak a kezükbe felnőtt korukban, hogy vigyék filmvászonra ezt a jó kis mókát.

Az emberek úgy gondolják, hogy a gonosz, az idegen a csillagok között bujkál, ami lehetséges is, de jelen esetben alattunk rejtőzködnek. A Csendes-óceán mélyén egy kapu segítségével óriás szörnyek tudnak átjönni a mi világunkba, hogy azt romba döntsék. Az egyetlen módja, hogy legyőzzük a szörnyeket, nem más, mint a jaegerek bevetése, akik képesek felvenni a harcot az ellenféllel…

A trailerek alapján úgy tűnt, hogy del Toro óriási zúzdára készül, és a nyár, de talán az egész év legjobb blockbuster filmjét készíti el. Hmm, ez szerintem sikerült is neki, mert a Tűzgyűrű nem csupán egy akciódús, monumentális, robot vs. szörny harc, hanem egy gyerekjáték, ami nagyító alatt van. A film akármennyire is sötét (del Toro szereti az éjszakát), akármennyire is harcias (néhol talán durva is…), de mégis megmosolyogtatja az embert, mert tudja, hogy ezt nem kell komoly venni, hiszen ez csak egy játék. Aki a logikai buktatókat keresi a filmben az szerintem a lehető legrosszabbat teszi, mert kis túlzással el sem tudna addig számolni amennyi megtalálható benne, de ugyebár ez nem erről szól.

A Tűzgyűrű története rém egyszerű (telis-tele sablonokkal), de egy ilyen film esetében nem is emiatt megyünk el a moziba, hanem a látvány miatt és, hogy a kukoricánkat jóízűen elfogyasszuk, valamint kikapcsolódjunk. Del Toro a pop-corn mozi fogalmát tökéletesen mesélte el nekünk. Épp úgy, mikor a suliban egy tanár úgy adja le az anyagot, hogy otthon egy árva szót sem kell tanulni, mert a tanórán annyira befogadtuk az információt, hogy a dolgozatnál garantált a jeles osztályzat.

Az egyetlen hiba talán az, hogy a karakterek nem voltak elég erősek. Viszonylag sokat szerepeltek a filmvásznon a hús-vér emberek (igen, hisz nem csak robotok meg szörnyek voltak benne), ezáltal egy kicsit többet vártunk tőlük, mármint magától a karakterektől. A színészek közül Idris Elbát kell kiemelni, illetve a direktor kedvencét, aki mindig egy jelenség a filmekben, és aki nem más, mint Ron Perlman. Mind a ketten megérdemlik a dicséretet.

A látvány, ami miatt elmentünk a moziba (legalábbis a legtöbben) szerencsére nem okozott csalódást, sőt szerintem a Kaijuk egyenesen gyönyörűek voltak. Tehát a CGI-re nem lehetett panasz, ráadásul del Toro stílus jegyeit is könnyedén észrevehettük, mert bár eltért a megszokottól, de nem 100%-osan.

A Tűzgyűrű tipikusan az a film, ami a mozikba készül, és amit csak és kizárólag ott tudunk tökéletesen kiélvezni, mert az otthoni TV-k, vagy monitorok nem tudják átadni a NAGY fogalmát. A film; kikapcsol, szórakoztat, lenyűgöz, és megmosolyogtat. 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 11., csütörtök 23:02

Én is megnéztem, a véleményemet megtartom magamnak, nem akarom hogy életfogytiglan kizárjanak innen, meg döglött lóba amúgy sem illik belerúgni :kacsint:
Amúgy kár érte, a koncepcióból egész jó dolgot is ki lehetett volna hozni.

Avatar
Press
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:11

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Press » 2013. július 11., csütörtök 22:41

Na, Tűzgyűrű pipa :mrgreen:

Amúgy egész jó kis film, nagyon látványos és a történet is egészen korrekt. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jó, azért senki se számítson semmi extrára, kb. transformers, csak most nem átalakulnak és az űrből jönnek, hanem már olyanok és az óceánból.. :D és a sztori is hasonló, jönnek a nagy kemény földönkívüliek, akik elpusztítanák a világot, de a végén feláldozzák magukat a kemények és a jók győznek.. Oscart nem fog nyerni, de moziban egyszer 3D-ben nagyon adja. Aki csak otthon egy kamerás változatot töltene le az viszont inkább mást nézzen, úgy nem az igazi.

Nade ez, hogy Gipsy Danger-nek hívják a legkeményebb robotot... :lol: Bár ez is csak nálunk gáz.
1956 ● 1957 ● 1958 ● 1959 ● 1960 ● 1966 ● 1998 ● 2000 ● 2002 ● 2014 ● 2016 ● 2017 ● 2018

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. július 11., csütörtök 22:24

http://cinestar.hu/cikk/pokember-masik- ... n-jatszana

Andrew Garfield elég sajátos ötletet vetett fel a 3. Pókember filmmel kapcsolatban...Ha viccnek szánta, elég gyenge a humora.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 11., csütörtök 19:18

Sam Mendes rendezi a következő Bond filmet is. Ezek szerint lesz még egy jó akciófilmünk, de egy igazi Bond filmre továbbra is várni kell :lol:

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 11., csütörtök 14:05

Amúgy gondolom másnak is van valami elképzelése a trailerek meg hasonlók alapján a filmről mielőtt elmegy megnézni, de attól még korántsem biztos, hogy olyan is lesz, mint amit azok alapján várnál. Nekem ilyen transzformeres bugyuta film benyomását keltette, ami maximálisan a látványra fókuszál.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. július 11., csütörtök 13:48

Faust írta:Akkor mi az istennek mész egyáltalán?
Velem is elofordult mar, hogy szombat este haverok mentek moziba, en meg nem akartam itthon ulni, szoval veluk tartottam, pedig tudtam, hogy eleg gyenge lesz a film. Mar fogalmam sincs, hogy mi volt a cime, csak annyira emlekszek, hogy vegul tetszett.

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 11., csütörtök 13:42

Szeretem a pozitív csalódást, hátha mégis jó lesz :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 11., csütörtök 13:38

Akkor mi az istennek mész egyáltalán?

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 11., csütörtök 13:31

Remy írta:Valaki tervezi, hogy ma nézi meg?
Én mindjárt indulok a moziba. Borzalmas gagyira számítok, jó lesz, ha végig tudom nézni egyáltalán.

Avatar
Press
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:11

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Press » 2013. július 11., csütörtök 13:18

Én délután, aztán edzés után feljövök és szétsavazom! :mrgreen:
1956 ● 1957 ● 1958 ● 1959 ● 1960 ● 1966 ● 1998 ● 2000 ● 2002 ● 2014 ● 2016 ● 2017 ● 2018


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 83 regisztrált és 0 vendég