Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 7., szombat 17:46

Reaper's Scythe írta:Das Boot-ból melyiket érdemes nézni? Sima, director's cut vagy uncut?
Rendezoi. Az uncuttal meg en sem talalkoztam, de az valami irgalmatlan hosszu.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 7., szombat 12:06

Amúgy azt adom, hogy WD készítői megnézhetnék, mert az első fél órában több akció volt, mint 3 évad WD-ben. :mrgreen: Viszont a 200 milliós költségvetést eléggé sokallom a WWZ-nél.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. szeptember 7., szombat 11:47

Az meg, hogy ilyen gyorsak, az miért zavar? Miért ne turbózhatná fel őket egy biszembaszom vírus?

Nem tudom, egyszerűen idegesít, nekem valahogy "realisztikusabb" ha később alakulnak át, meg persze megszoktam a TWD-ből, meg egy-két régebbi zombis filmbből(Kaptárból is talán), hogy nem ilyen speedes zombik rohangálnak.
Love football, hate antifa.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 7., szombat 10:48

realistahuni írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Szerintem meg pont így voltak racionálisabbak. Szánalmas pl. a Walking Deadbe, amikor fél éven át dögledezik és utána alakul át. Ez meg így tök fasza WWZ-ben, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!vírus egyből elemészti és tényleg nem tudod eldönteni, hogy élő vagy halott.
Az meg, hogy ilyen gyorsak, az miért zavar? Miért ne turbózhatná fel őket egy biszembaszom vírus? :D

Reaper's Scythe
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. május 25., szombat 9:05

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Reaper's Scythe » 2013. szeptember 7., szombat 10:22

Das Boot-ból melyiket érdemes nézni? Sima, director's cut vagy uncut?

Avatar
Kyller
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 7:55
Kedvenc játékosaid: Raúl, Guti, Higuain, Ramos, Alvaro Recoba
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kyller » 2013. szeptember 7., szombat 10:15

hehe írta:mekkora lesz ez gyerekek:
http://www.youtube.com/watch?v=BO1WwOQowlg

:mrgreen: :D
Komment:

"UK - James Bond
US - Jason Bourne, Jack Reacher
Mexico - Machete"

:lol: :lol:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. szeptember 7., szombat 10:08

World War Z

Alapjában véve nem volt rossz, de nálam egy-két jelenet igencsak leverte a lécet.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Például amikor a zombik felmásztak a kb 50 méteres falra és onnan felrepültek a helikopterre...na ne már :roll:
Aztán meg mitől ilyen gyorsak? Film alapján Boltot vernék 100-on.
Ja és az átalakulás, egyszer talán meg kellene halniuk az embereknek, utána átalakulni.


TWD-ből tanulhatnának a zombifilm készítők.


7/10
Love football, hate antifa.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 6., péntek 14:40

hehe írta:mekkora lesz ez gyerekek:
1:28-tól ami van, arról mindig ez jut eszembe:
spoiler!! Planet Terror scene :D

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 6., péntek 13:24

mekkora lesz ez gyerekek:
http://www.youtube.com/watch?v=BO1WwOQowlg

:mrgreen: :D
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 6., péntek 8:54

Robotzsaru előzetes

egy újabb felesleges remake, egy újabb szánalmas alkotás. A PG-13-as besorolás egyenesen vicc kategória... olyan, mintha az Ördögűzőből egy Disney mesét készítenék. Pfejj... :(
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 6., péntek 6:08

R.I.P.D. - Szellemzsaruk
Eléggé elborult alapötlet, gyenge kidolgozás, Jeff Bridges atomjó arc, de Ryan Reynolds nem jó színész. Haverokkal elment a film, de másképp nem néztem volna meg.

Zambézia
Nagyon vártam a filmet, de sajnos csalódást okozott. A poénok, ha voltak, nem voltak igazán a toppon, de a vizuális élmény jó volt. Több madaras filmet mostanában nem nézek, a Rio sem tetszett...
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 5., csütörtök 18:48

Riddick (2013)

David Twohy és Vin Diesel évekkel ezelőtt elkezdték kigondolni, hogy miképpen lehetne folytatni a Riddick filmeket. A második film bukása után az Universal stúdió kétszer is meg gondolta, hogy ad-e pénzt az új film elkészítéséhez, ám végül beadta a derekát és Twohy és Diesel újra nekivágtak az univerzumnak.

Riddicket egy látszólag kihalt bolygóra száműzik, ám a felfedező útja közben rájön, hogy itt bizony nincs egyedül, mert vérszomjas lények vadásznak rá. A túlélési ösztön azonban elég magas Riddickben, így a legnehezebb napokat is átvészeli, majd eljut egy telepre, ahonnan vészjelzést ad le. A jel hatására fejvadászok érkeznek a bolygóra, hogy a Riddickre kitűzött vérdíjat bezsebeljék a hullájával, ám azt ők még nem tudják, hogy a hajójukkal csak szívességet tesznek neki…

A második rész hibájából tanulva Twohyék visszafogták a költségvetést, és a rohanás helyett a megfontolt sétálást választották. Jól tették! A legjobb rész lehetett volna a trilógiában az idei, ha belecsempészik azt a bizonyos pluszt, ami kiemeli a tömegből a jobb filmeket. Itt ezt sajnos nem kaptuk meg, és ennek hatására sok helyen unalmas, és erőltetett lett a film. Kicsit olyan érzésünk támadhat a film nézése közben, mintha a megpihent hőst még egy utolsó menetre hívnánk, de ő ezt a háta közepére sem kívánja. Ugyanakkor a hibái ellenére sem tudom utálni ezt a filmet, mert a potenciál benne lakozott, és csak egy lökés kellett volna neki, ami beindítja.

Kaptunk egy sebzett vadat, akire a film elképesztően ráfókuszált az első bő fél órában, és végre csak Riddickről szól a film, és nem arról, hogy kinek kell segítenie, kitől kell menekülnie (emberek). Lassú, de annál erősebb felvezetése volt ez a filmnek, mely egy ilyen kezdéssel akár a mennybe is juthatott volna. Ráadásul a környezete sem volt elhanyagolva, és a bolygó, amin élt, valamint a szörnyek, akik körülvették egytől egyik érdekesek voltak, és egy erős horror/sci-fi érzetet adott.

Az első fél óra után viszont begyorsult a film, hiszen megérkeztek a fejvadászok, és ennek hatására emlékek kezdtek bevillanni, amik a Pitch Black filmből valók. Déjà vu érzésem támadt, ami nem feltétlenül baj, mert az első rész nekem nagyon tetszett, de ami ott újdonságként hatott az itt már nem feltétlenül lett szórakoztató. A jó momentumok megvoltak, de többször akadozott a gépezet, és a hosszú játékidőt nemigen tudták megfelelően kitölteni. Néhányszor csak pofáztak egymással a keménylegények, ami szintén nem lett volna baj, ha frappáns, szórakoztató mondatok hagyták volna el a szájukat, de a Riddick esetében oda nem illő, felesleges dialógusokról van szó.

Kicsit sajnálom, hogy a film mellé ment, és nem lett az év egyik meglepetése, mert bírom a karaktert, de sajnos ez a harmadik rész messze van a tökéletestől, de még a nagyon jótól is. Azt viszont nem mondom, hogy rossz, mert akkor hazudnék, de sok minden hiányzik belőle, és a fotelből nem hiszem, hogy elégedett mosollyal állnánk fel. Az első résztől messze elmarad, de a második veri, így a kettő közé helyezem a filmet, és adok rá egy 6,5/10-est. (imdb 7)

A 2. részt meg lepontozom 5,5-re (imdb 6)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 5., csütörtök 10:46

TéOeM írta:Az NBC NEWS cáfolta a híreszteléseket, Jack Nicholson továbbra is várja, olvassa a forgatókönyveket és keresi a számára megfelelő projektet. Ez ugyanolyan hírgyártás volt, mint amikor azt mondták, hogy Bud Spencer meghalt...
Szánalmas, hogy az újságírók ilyen gyökerek... és ezt most "jól" is csinálták, mert kb az összes nagy magyar filmes oldal (aeonflux, filmbuzi, filmdroid, stb) lehozta. Külföldön is több száz. :roll:


Dark Skies

Egy horrorfilmnél, ha megtámadnak egy családot egy városban, akkor a legtöbb esetben az elkövető egy szellem, egy démon vagy valami brutális szörny. Így Scott Stewart űrlényes horror/thrillerje meglepően jó ötlettel állt elő, ám a végeredmény sajnos alulmúlta a várakozást.

A Barret család élete gyökeresen megváltozik, amikor egy idegen létforma kezdi őket terrorizálni az éjszaka kellős közepén. Napról napra nehezebb átvészelni a kritikus időszakot, és emellett rájönnek, hogy a gyerekek közül az egyik különösen veszélyben van. A család megpróbál összefogni, és együttes erővel visszavágni a gonosznak…

Alapjáraton az ötletből egy közepes, vagy annál egy kicsivel jobb filmet ki lehetett volna hozni, ha Stewart nem esik bele abba a hibába, amit már rengetegszer megtettek előtte a rendezőtársai, és ami nem más, mint a feszültség hiánya. Az egész film alapjáraton pörög, és a megannyiszor felhasznált sablonok segítségével sem voltak képesek elérni azt a célt, ami miatt kiemelhetnénk belőle bármiféle pozitívumot is.

Emellett a szintén elcsépelt mágneses mezőt kibocsátó ellenség sem maradhatott el, ami már eléggé unalmasan hatott. Fel is teszem a kérdést, hogy miért kell a szörnynek, idegennek megrongálnia az elektromos kütyüket, illetve miért kell a kamerafelvételt eltorzítania? Miért jó ez? Nem merik megmutatni az ellenséget? Értem én, hogy sokszor jobban hat, ha nem tudjuk kivel van dolgunk és az ismeretlentől való félelemérzet tör elő belőlünk. Ebben az esetben teljesen felesleges volt ez, hiszen az űrlényeg ábrázolása kifejezetten jól sikerült, így tényleg érthetetlen volt számomra, hogy miért nem mutatták őket többször is a kamerának.

A film sok helyen buta, logikátlan és vontatott, pedig a játékidő nem több mint 90 perc. Egyszerűen rosszul töltötték ki az időt, és a végkifejlet egy gyenge horror/thriller lett, ami ráadásul unalmas is.

A Dark Skies lehetett volna jobb is, mert adottak volna a színészek is hozzá, hiszen Josh Hamilton és Keri Russell sem okozott csalódást, de az összkép sajnos nem mutat többet, egy tucatfilmnél, amiben ziccereket hagytak ki, és hibát, hibára halmoztak. Na, majd legközelebb… 4/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. szeptember 5., csütörtök 10:45

TéOeM írta:Az NBC NEWS cáfolta a híreszteléseket, Jack Nicholson továbbra is várja, olvassa a forgatókönyveket és keresi a számára megfelelő projektet. Ez ugyanolyan hírgyártás volt, mint amikor azt mondták, hogy Bud Spencer meghalt...
Adná az ég, hogy így legyen. :salute:

Tegnap megnéztem Nolan The Prestige c. filmjét. Tudom, ez a film elég nagy eresztésnek számít világszerte, meg talán a Nolan filmek között is a legjobb, de mostanáig nem sikerült megnézem. Utólag persze már bánom, hogy nem kerítettem rá sort hamarabb, mert nagyon élveztem a filmet és nagyszerű kikapcsolódást nyújtott estére. A Nolan féle csavarok ütöttek, csakúgy mint a színészi játékok. Bale és Jackman is nagyon erős volt, igazán jó párost alkottak. Nem is nagyon tudtam eldönteni, hogy melyiknek drukkoljak, habár egy pillanatig úgy voltam vele, hogy mindkettő megér egy fejlövést. :D Mindezekkel együtt...

9/10
But he is a good boy...

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. szeptember 5., csütörtök 10:37

Az NBC NEWS cáfolta a híreszteléseket, Jack Nicholson továbbra is várja, olvassa a forgatókönyveket és keresi a számára megfelelő projektet. Ez ugyanolyan hírgyártás volt, mint amikor azt mondták, hogy Bud Spencer meghalt...

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pavel » 2013. szeptember 5., csütörtök 7:23

nmate írta:World War Z
Fasza. Könyvet szerintem elolvasom, többször is hallottam, hogy kb. 20X annyit ad, mint a film. Pedig sztem ez is nagyon jó. 8/10
Olyan hű de nagy csodát ne várj a könyvtől! Nagyon jó, de pokolian rövid... :(
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 5., csütörtök 2:54

World War Z
Fasza. Könyvet szerintem elolvasom, többször is hallottam, hogy kb. 20X annyit ad, mint a film. Pedig sztem ez is nagyon jó. 8/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 4., szerda 21:01

Jack Nicholson visszavonult :( Egyes hírek szerint a memóriája nem a régi, és nehezen tanulja a szerepeket, így inkább kilépett a kamerák kereszttüzéből. :/

Az egyik legnagyobb színész! :salute: (reménykedem benne, hogy pár év múlva mégis feltűnik majd egy filmben. Eastwood se adta fel, ő se tegye!)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 4., szerda 17:00

pavel írta:Akkor gratula! :salute: :salute:
Jó! Olvasgattam!! :agree:
Köszi! :)

Na elkezdtem újrázni a Riddick filmeket, pontosabban az elsőt, mert közben kiderült, hogy én nem is láttam a folytatást :| Részletek megvoltak belőle, de az elejétől a végéig nem, úgyhogy az új volt.

Az első rész kifejezetten tetszett (ismételten). A környezet, a szörnyek, és maga Riddick karaktere. A folytatás viszont kevésbé jött be. Nem mondanám rossznak, de beleestek abba a hibába, hogy "na, még többet!" és ez lett a veszte szerintem a filmnek. No, nem baj, mert a 3. rész elvileg visszakanyarodik az elsőhöz és ahhoz fog hasonlítani. Holnap meglátjuk.

Pitch Black - 22 évente sötétség 8/10
Riddick - A sötétség krónikája 6,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pavel » 2013. szeptember 4., szerda 16:11

Akkor gratula! :salute: :salute:
Jó! Olvasgattam!! :agree:
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 130 regisztrált és 0 vendég