Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 18., szerda 19:57

Zombi (1979)

A zombik mindig is jó alapanyagként szolgáltak a horrorokhoz, így Lucio Fulci sem hagyhatta ki a karrierjéből a rothadó holtakat. Fulci viszont másként közelítette meg őket (mondhatni csak a zombikra koncentrált, és a film többi elemét a háttérbe szorította), és a célja az volt, hogy elrettentse a nézőket. Többek között ezért is tiltották be Nagy-Britanniában a filmet a 90-es évekig. A Zombi megbotránkoztató, gusztustalan, és egyben zseniális alkotás is.

Dr. Bowles hajója beér New York egyik kikötőjébe, de utasok, és legénység nélkül. A fedélzeten egyetlen egy alak tartózkodik, aki viszont rothadó állapotban van. A partiőrség nem tudja mihez kezdjenek vele, így lelövik. A doktor lánya, Anne, egy újságíró segítségével megpróbál utánajárni a dolgoknak, hogy mégis mi történhetett az apjával. Kihajóznak Matool szigetére, ahol tombol a zombijárvány…

Alapjába véve nem volt érdekfeszítő számomra a film egészen addig, amíg Fulci zombijai el nem lepték a filmvásznat. Ekkor jöttem rá, hogy miért emlegetik a zombi filmek egyik ékköveként ezt az alkotást. Fulci nem csupán egy filmet készített, hanem felvirágoztatta az olasz horror műfajt.

Fulci zombimániája kettéosztotta a filmet. Néhol zseniális, néhol viszont összecsapott, semmitmondó jelenetek következtek. Alapjáraton egy lassú folyású filmről beszélünk, mely sokáig csak sejtet, és kivár, hogy végül ránk zúdítsa a felgyülemlő zombisereget. Ezáltal folyamatosan próbálják fokozni a hangulatot, mely tökéletesen sikerült is volna, ha a forgatókönyv, és a kivitelezés nem lenne ilyen gyenge. Üresjáratokat kapunk, holott a játékidő meglehetősen rövid, így a végeredményt tekintve nem lehetünk teljesen elégedettek.

Ugyanakkor, ha a gyengébb részeket túléljük, akkor találkozhatunk a főszereplőkkel, azaz a zombikkal. Giannetto De Rossi olyan szinten végzett profi munkát, hogy eláll az ember lélegzete, amikor meglátja a vánszorgó élőholtakat, vagy épp azokat, akik a földből másznak elő. Remek munkát végzett Rossi, aki még egy kis adalékot is felhasznált, hogy a látványt még jobban fokozza. Az a kis adalék nem más, mint élő férgek és giliszták voltak. Ezek után mondja azt valaki, hogy nem zseniális…

A témájában előkelő helyet foglal el a Zombi, melyet mindenképp érdemes megtekinteni. Hibái sajnos vannak a filmnek, sőt… több esetben kínos végeredmény született a forgatás alatt, de ennek ellenére is egy jó filmről beszélünk. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 18., szerda 19:54

Jó filmek mind, a Hobbit még nem láttam, de eljön annak is az ideje. Vagy nem :mrgreen:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 18., szerda 19:34

Nem találok sehol. :-(

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 18., szerda 19:19

messideco írta:Milyen filmek vannak terítéken mostanában nálatok?
A sorozatok kezdodnek, de ha lesz idom, akkor: Hobbit, Toy Story 3, Pi elete, Flight, Seven Psychopaths, X-men - The last stand

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 18., szerda 19:13

egy tévémaci tenné teljessé a képet te óvodás :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 18., szerda 18:56

Terminátor barátunk kapott egy cimborát végre. :mrgreen: :sziv:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 18., szerda 18:14

Milyen filmek vannak terítéken mostanában nálatok? Tervezem az Indiana Jones-sorozat legutolsó részét, a The Iceman c. fimet, David Lynchtől a Blue Velvet-et, majd utána lazításként a Mortal Kombatot (1995).
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 18., szerda 1:37

Richard Gere, Bradley Cooper, Mark Wahlberg, Daniel Craig - nem nagyon bírom őket valamiért = sosem lesznek a kedvenceim között. :ike:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 18., szerda 0:02

portillo írta:A Fear and Loathing in Las Vegas-ban nagyot játszik pedig. :mrgreen:
Jaja, a kis kretén idiótát nagyon jól nyomja. :D Szarrá röhögtem magam rajta, ott tényleg jól nyomja. :D
Nekem abban a filmben Depp is egy állat volt, Del Toro viszont sok volt szerintem. :hmmm:

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 17., kedd 13:11

Én is láttam még anno és nemrég pár Pitt filmet (Ocean 1, Hetedik, Mr és Mrs Smith, Trója), de valahogy nem győzött meg engem. Lehet hogy jó színész, de nem lett kedvenc. Damon pedig nemrég láttam az Elysium filmben, illetve első Bourne filmet is láttam asszem (de egyiket tuti), Az igazi kaland, Invictus de valahogy nem szimpi. ha van olyan film ami érdekel és benne van persze megnézem, de csak miatta kizárt.
Míg az ellenkezőjére van példa, hogy konkrétan valaki miatt nézek meg filmeket, több tucat ilyen van: Wesley, Willis, Cage, Sly, Schwarzi, Sandler, Statham, Diesel, Murphy, és még nagyon sokan plusz a csajoknál is.


Gyilkos kábulat (1993) = 3/10
Cage miatt vállaltam be, de ez hatalmas nagy gagyi volt. utána megnézve imdb-n is 3,7 csupán.


Amerika (America's Dream, 1996) = 6/10
Három különálló storyt mesélnek el a filmben. Első egy fekete farmer aki a családjával egy, a várostól távoli farmon élnek. A férfi egyik nap elmegy a betakarított terménnyel a városba, de nem jön haza egyből, majd megjelenik egy fehér vándorkereskedő, és kezdődnek a "bajok". Másodikban egy fekete iskolában járunk, ahogy az egyik diák a saját elgondolása szerint fest egy képet Jézusról, ám nem úgy ahogy azt az iskola támogatója elképzeli és itt is sok probléma lesz az ügyből. Harmadik pedig egy sikeres fekete zongoristanőről akit gyerekkorában folyamatos megaláztatások értek a fehérektől. Egyik nap épp játszik a bárban, és megjelenik a gyerekkori sértegetője: ideje bosszút állni.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 17., kedd 12:43

pheco írta:Pittet sokáig nem szerettem, aztán a Jóbarátokban meg a Harcosok Klubjában meggyőzött és azóta nagyon csípem. Damont meg a Bourne trilógia miatt szerettem meg. Igazából az előbb felsorolt színészekkel is megnézek filmet, ha jónak tűnik, csak hendikeppel indul a film :mrgreen:
Én Pittet nem bírtam sokáig, de idővel szimpatikussá vált, és pótoltam több filmjét is. Hiba lett volna kihagyni őket. Aztán rájöttem, hogy felesleges színész alapján elítélni egy filmet, mert az utált színész ellenére is lehetséges, hogy tetszeni fog. Így vagyok már Tobeyval is. Nem bírom, de ha jókat hallok egy filmjéről, akkor megnézem, aztán ki tudja... :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 17., kedd 9:59

Pittet sokáig nem szerettem, aztán a Jóbarátokban meg a Harcosok Klubjában meggyőzött és azóta nagyon csípem. Damont meg a Bourne trilógia miatt szerettem meg. Igazából az előbb felsorolt színészekkel is megnézek filmet, ha jónak tűnik, csak hendikeppel indul a film :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 17., kedd 6:45

Anis írta:
pheco írta:Jó neked Nekem ő, Travolta, Tom Cruise... na velük nem tudok megbarátkozni valamiért, kicsit gondolkodnék biztos tudnék még mondani pár nevet.
ezekkel én is így vagyok, meg még Pitt és Damon idevehető nálam.
Nem gyenge névsor, de úristen :D Sok jó filmről lemaradtok ám :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 17., kedd 1:18

pheco írta:Jó neked Nekem ő, Travolta, Tom Cruise... na velük nem tudok megbarátkozni valamiért, kicsit gondolkodnék biztos tudnék még mondani pár nevet.
ezekkel én is így vagyok, meg még Pitt és Damon idevehető nálam.


Megtört város (2013, Broken City) = 6/10
Eltusolt gyilkosság egy rendőri rajtaütés során, politikai korrupció, magánnyomozás titkos ügyekben amik nem is azok amiknek tűnnek. Van itt minden ami csak kell. Nem egy extra film, de egyszer bőven meg lehet nézni. Wahlberg, Russell Crowe, Zeta-Jones trió pedig garancia hogy jó sokan megnézzék.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 17., kedd 1:11

Anthony írta:Nemrég jöttem rá, de tényleg rühellem Tobeyt, ő az egyetlen színész akit ki nem állhatok. Nem tudom miért. Mondjuk ettől függetlenül Hollywoodba is csak kb. azért jutott be, mert Leo haverja...
Jó neked :mrgreen: Nekem ő, Travolta, Tom Cruise... na velük nem tudok megbarátkozni valamiért, kicsit gondolkodnék biztos tudnék még mondani pár nevet.

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2013. szeptember 17., kedd 0:01

Anthony írta:Nemrég jöttem rá, de tényleg rühellem Tobeyt, ő az egyetlen színész akit ki nem állhatok. Nem tudom miért. Mondjuk ettől függetlenül Hollywoodba is csak kb. azért jutott be, mert Leo haverja...
A Fear and Loathing in Las Vegas-ban nagyot játszik pedig. :mrgreen:
Egyébként nem tehet róla, tipikusan olyan arca van, ami több embert is zavar szerintem. Én sem vagyok oda érte. :)
Szégyen a kukás, de hasznos.

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. szeptember 16., hétfő 20:37

Nem tudom mi bajotok vele, én nagyon bírom. Pókemberben is szerintem tök jó volt.
Amúgy nézd meg tőle a Testvérek c. filmet, ott hatalmasat játszik
Egyetértek. Néha mintha divat lenne fikázni, pedig nem rossz színész. Nálam a Pókemberen is teljesen megfelelt, de a Brothersben nagyon odatette magát. Gatsbyt majd a héten nézem.
But he is a good boy...

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2013. szeptember 16., hétfő 20:00

soadroli írta:
Anthony írta: Remy-vel ellentétben szerintem Tobey röhejes volt, az az ember nem is színész véleményem szerint...
Nem tudom mi bajotok vele, én nagyon bírom. Pókemberben is szerintem tök jó volt.
Amúgy nézd meg tőle a Testvérek c. filmet, ott hatalmasat játszik.
Láttam, abban a filmben is Jake Gyllenhaal az akit érdemes nézni.
Nemrég jöttem rá, de tényleg rühellem Tobeyt, ő az egyetlen színész akit ki nem állhatok. Nem tudom miért. Mondjuk ettől függetlenül Hollywoodba is csak kb. azért jutott be, mert Leo haverja...

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. szeptember 16., hétfő 19:49

Anthony írta: Remy-vel ellentétben szerintem Tobey röhejes volt, az az ember nem is színész véleményem szerint...
Nem tudom mi bajotok vele, én nagyon bírom. Pókemberben is szerintem tök jó volt.
Amúgy nézd meg tőle a Testvérek c. filmet, ott hatalmasat játszik.
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 16., hétfő 14:13

Anthony írta: Remy-vel ellentétben szerintem Tobey röhejes volt, az az ember nem is színész véleményem szerint...
Amúgy nagyon nem bírom a képét, és a film elején húztam is a számat, aztán egyre jobban bírni kezdtem. (persze kizárólag ebben a filmben)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég