Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 21., szombat 11:07

Anis írta:
Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.
Első Góól film szerintem jó volt, Gépállat SC nagyon tetszett.
The Football Factory, Az elátkozott Leeds United, Real Madrid - A film
ha nem láttad még akkor a Puskás Hungaryt is érdemes megnézni.
Futballmaffia (Rise of the Footsoldier), Menekülés a győzelembe.
+ a Góól 2 csak azért nézhető, mert Reallal van tele a film és mikor nem jó látni Beckset, Zizout és társait? :) Green Street Hooligans meg a legjobb focis film, amit láttam.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 21., szombat 10:45

Maraton család, avagy lopják a koporsómat
http://www.imdb.com/title/tt0084302/

Egy zseniális jugoszláv film 1982-ből. :D

A két világháború közötti időszakban, a többnemzedékes Topalovic család, amelynek legidősebb tagja 120, a legfiatalabb pedig 25 éves, temetkezési vállalatot vezet. Az üzlet virágzik, azonban a fiatal Mirko nem akarja átvenni a családi vállalkozást. A fiú az élet más területein akar érvényesülni. Ebben Krisztina nevű barátnője és legjobb barátja - Mirko - is támogatja őt, aki egy kis mozi tulajdonosa. Krisztina apja, a helyi maffiafőnök, koporsókat szállít a Topalovic családnak. Ám egy nap nagyobb részesedést és új munkamegosztást követel, ami komoly konfliktushoz vezet. Közben a mélyen csalódott Mirko, aki úgy érzi, hogy Krisztina és Djenka becsapták és elárulták őt, gyilkosságot követ el. A tettét büszkén vállaló fiú hazamegy, hogy meggyőzze a családját a maffia elleni háború helyességéről. Hamarosan véres harc robban ki, amely meghatározza a Topalovic család további sorsát.

Igazi bohózat, remek alakításokkal, rengeteg poénnal, valódi gyöngyszem. :D

Ajánlom mindenkinek.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"életed legvégén haltál meg" :mrgreen:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 21., szombat 9:52

Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.

Pont témába vág:

http://player.hu/kult/tiz-sportfilm-ami ... j1QHNLcBSA
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. szeptember 21., szombat 9:14

Anis írta:
Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.
Első Góól film szerintem jó volt, Gépállat SC nagyon tetszett.
The Football Factory, Az elátkozott Leeds United, Real Madrid - A film
ha nem láttad még akkor a Puskás Hungaryt is érdemes megnézni.
Futballmaffia (Rise of the Footsoldier), Menekülés a győzelembe.
A Puskás Hungaryt láttam, a Real Madrid - A filmet is, de ránézek majd a többire. Danke schön.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 21., szombat 0:09

A hívás

Brad Anderson a Gépész című film rendezője az idei évben egy krimi/thriller filmet hozott el nekünk Halle Berry főszereplésével. Tipikus üldözéses-túszmentős moziról van szó, ami a rengeteg klisé ellenére is nézhető. Aki viszont nagy reményekkel ül a film elé, az ne ezt válassza, mert kiemelkedő teljesítményt semmilyen elemében nem tud felmutatni.

Jordan Turner a 911-es segélyhívó szolgálatnál dolgozik. A tapasztalt telefonos könnyedén megbirkózik a feladataival, mindaddig, amíg egy szerencsétlen dolog miatt az egyik „ügyfele” meg nem hal. Jordan a baleset után más pozíciót tölt be a munkahelyén, de néhány hónappal később ismét vissza kell ülnie a telefon mögé, mert egy lány ismételten bajba került…

Anderson tényleg nem bonyolította túl a dolgokat. Adott volt számára egy macska-egér harcos forgatókönyv, amit a klisékkel teletűzdelt, majd összekovácsolta egy kerek egészé. Lényegében semmi új nem történik benne, de fontos megemlíteni, hogy a látottakat legalább ügyesen rakosgatta egymás mellé, így hiába nem lesz maradandó a film, a képernyő elől úgy kelhetünk fel, hogy elégedettek vagyunk.

A forgatókönyv nem rossz, ráadásul a felépítése is rendben van. Egy viszonylag rövid játékidőbe kellett belesűríteni az eseményeket, és ezt jól is oldották meg a dolgozók. Mivel egy thrillerről beszélünk, így fontos volt, hogy a feszültséget megteremtsék. No, ez az, ami hellyel-közzel sikerült csak, és pont emiatt nem lesz kiemelkedő a film. Alapjáraton persze nincs vele gond, de hiányzik belőle az a bizonyos plusz hatás, amire elismerően csettinthetünk. Ez igazi iparosmunkáról beszélünk, ami jó-jó, de…

Ami pozitívum, és mindenképpen megemlítendő, az Michael Eklund játéka, aki egy kellően beteg, óvatos, és okos főgonoszt teremtett meg, aki mellesleg a jelenlétével mindenkit lesöpört a filmvászonról. Ez nem feltétlenül dicséret, hiszen Eklund megmutatta, hogy aki egy kicsit is odateszi magát az simán ki tud emelkedni a többiek közül. Így inkább Halle Berryéknek ez egyfajta oltás, amiért nem erőltették meg magukat.

A hívás a tipikus egyszer nézhető filmek táborát erősíti. A játékidő alatt nem unatkozunk, de amint vége már el is felejtjük az egészet. Nincs benne semmi olyan, ami emlékezetes lenne. Se hangulatilag, se összképet tekintve. 5,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 20., péntek 23:22

Gabo írta:Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.
Első Góól film szerintem jó volt, Gépállat SC nagyon tetszett.
The Football Factory, Az elátkozott Leeds United, Real Madrid - A film
ha nem láttad még akkor a Puskás Hungaryt is érdemes megnézni.
Futballmaffia (Rise of the Footsoldier), Menekülés a győzelembe.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 20., péntek 22:51

nmate írta:Pain and Gain annak ellenére, hogy felháborítóan fájdalmas és szánalmas is tud lenni, elég sokszor vicces a maga agyatlan és morbid módján.
Én 25 perc után nyomtam ki :lol: :lol:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. szeptember 20., péntek 21:46

Tudtok jó focis filmeket mondani? Jöhet dokumentum film is.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 20., péntek 21:26

Pain and Gain annak ellenére, hogy felháborítóan fájdalmas és szánalmas is tud lenni, elég sokszor vicces a maga agyatlan és morbid módján.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 20., péntek 20:55

Sierra írta:Ajánljatok már pár zsíros vígjátékot. :D Olyan igazi szakadok rajta kategóriájúkat. :D
Fényes nyergek
Ha a filmklubban nem KFH lett volna, akkor Shaolin foci, na de ha az se lett volna, akkor ezt hoztam volna. :)

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 20., péntek 20:40

Sierra írta:Ajánljatok már pár zsíros vígjátékot. :D Olyan igazi szakadok rajta kategóriájúkat. :D
The 40-Year-Old Virgin, Role Models, Get Him To The Greek,
Pláza ásza is idevehető szerintem, Forgetting Sarah Marshall.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. szeptember 20., péntek 19:24

Sierra írta:Ajánljatok már pár zsíros vígjátékot. :D Olyan igazi szakadok rajta kategóriájúkat. :D
Már sokszor ajánlottam itt, szóval lehet láttad. Superbad - avagy miért ciki a szex?
Címe alapján fos, moziba annó haverokkal félve ültünk be, de sírtunk a röhögéstől és azóta láttam még vagy 5-ször :mrgreen:

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. szeptember 20., péntek 19:04

Sierra írta:Ajánljatok már pár zsíros vígjátékot. :D Olyan igazi szakadok rajta kategóriájúkat. :D
Movie43. :mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. szeptember 20., péntek 18:59

Ajánljatok már pár zsíros vígjátékot. :D Olyan igazi szakadok rajta kategóriájúkat. :D

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 20., péntek 15:59

The Croods (Croodék)
Ez is egy nagyszerű animációs film volt. Még több ilyesmi kéne. Picit hasonlított a Jégkorszakra, hiszen ott is és itt is menekülnek a közelgő vész elől. A család is pöpec lett: kalandvágyó nagylány, bugyuta fiú, házsártos nagyi, állatiasan viselkedő kislány és a férj-feleség. Simán megy rá a 8/10 (a kategóriájában).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. szeptember 20., péntek 15:42

francois írta:
realmadridfan írta:This is the end
Ez meg mi a f.sz volt? :lol: :lol: James Franco bulit tart a házában, amikor kitör a bibliai apokalipszis. A színészek magukat alakítják, vannak hatalmas dumák benne, aki viszont nem ismeri Seth Rogen munkásságát az sok poént fog veszíteni. Nagyon bejöttek még a cameo-k is, Michael Cera, Emma Watson :lol: :lol: Összességében a film nagyon betalált nálam, nagyon szeretem az efféle humort. 8/10
ez egy hónap mulva lesz a mozikban. hol láttad?
magon fent van angolul.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: francois » 2013. szeptember 20., péntek 15:41

realmadridfan írta:This is the end
Ez meg mi a f.sz volt? :lol: :lol: James Franco bulit tart a házában, amikor kitör a bibliai apokalipszis. A színészek magukat alakítják, vannak hatalmas dumák benne, aki viszont nem ismeri Seth Rogen munkásságát az sok poént fog veszíteni. Nagyon bejöttek még a cameo-k is, Michael Cera, Emma Watson :lol: :lol: Összességében a film nagyon betalált nálam, nagyon szeretem az efféle humort. 8/10
ez egy hónap mulva lesz a mozikban. hol láttad?
Kép
Kép
Kép

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. szeptember 20., péntek 14:40

Disconnect
Az online világ veszélyeire és ezáltal emberi kapcsolatainkra világít rá a film, remekül. Nem korszakalkotó alkotás, de jogosnak érzem azt az imbn 7.5 pontot, nálam megvan egy 8/10 is. Nincs igazán címszereplő, 3 sztorit mesél el a film párhuzamosan, főbb szerepekben Jason Bateman, Alexander Skarsgard.
Vigyázat: eléggé depresszív alkotás. Igényes képi világ jellemzi. Érdemes.

Detachment
Egy újabb dráma az Amerikai história X rendezőjétől, most az oktatás és a fiatalság gondjaira próbál rávilágítani a rasszizmus helyett. Ha a Disconnect-re azt mondtam, hogy eléggé depresszív, akkor erre nem tudom mit mondjak, közvetlenül egymás után néztem meg a kettőt és az életkedvem is elment. A filmkedvelők számára érdekes lehet ez az ugráló,csapkodó, néhol már "művészieskedő" megvalósítás, nekem tetszett, pedig nem mindig vagyok vevő az ilyesmire. Amit még érdemes kiemelni, az Adrien Brody játéka, a tőle megszokott, profi munkát hozza, kifogástalan. A kiszámítható vég és a számomra kicsit fölöslegesnek tűnő Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!AIDS-es kislány szál miatt legyen 7/10, de ezt is nagyon ajánlom, akik unják a szokványos filmeket.

This is the end
Ez meg mi a f.sz volt? :lol: :lol: James Franco bulit tart a házában, amikor kitör a bibliai apokalipszis. A színészek magukat alakítják, vannak hatalmas dumák benne, aki viszont nem ismeri Seth Rogen munkásságát az sok poént fog veszíteni. Nagyon bejöttek még a cameo-k is, Michael Cera, Emma Watson :lol: :lol: Összességében a film nagyon betalált nálam, nagyon szeretem az efféle humort. 8/10

The Iceman
Nem rossz ez, Michael Shannon már a Boardwalk Empire óta egy állat, de a fő gondom az volt, hogy már tényleg mindent láttunk korábban a klasszikus gengszterfilmekben, ami itt megjelent. Látványosan szét volt vágdosva, úgy érzem nem mélyítettek eléggé karaktereket, még a jégemberét sem, ezen a túl gyors időugrálás sem segített. Korrekt iparos munka, de így nálam nem érhet többet 6/10-nél, mert teljességében nélkülözi az eredetiséget.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 19., csütörtök 20:00

Jé, mit találtam :)

Berkes Ildikó - A western
Bill Hickok,Buffalo Bill, Jesse James, Wyatt Earp, Custer. Telepesek, indiánok, banditák, seriffek,cowboyok, farmerek. A western korszakai.

Most találtam a könyvtárban, ki is kölcsönöztem azonnal. Imáádom :) B-)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 19., csütörtök 15:53

Játékidő (2011) = 6,5/10
Amerikai focis film. Főszereplő egykor a település legnagyobb focisztárja volt, de egy brtuális sérülés miatt abba kellett hagynia (ám anno neki köszönhetően nyertek). Most önkéntes és eladósodott, a veteményesével pedig sok probléma van (onnan sem jön be a pénz). Fejébe veszi hogy egy elég "morbid" megoldással segít a családjának és kezdetét veszi az időutazás a múltba: megismerhetjük az egész story előzményét.


A szerelem mindent kibír (2004) = 6/10
Régi időkben játszódó film farmerokkal és gazdag ficsúrral, aki túl sokat képzel magáról. Apuka fát aprít, fia megijed valamitől, és a balta máshova megy... Jön egy idősebb srác és hazaviszi a félelemtől megdermedt kisgyereket és a megsérült apukát. Megindul a story: a megmentő besegít amíg az férfi fel nem épül és bele is szeret az ottani lányba. Ám jön a gazdag ficsúr is aki ígér fűt-fát csak hogy vele legyen. Eljött a választás ideje...


7 Harry Potter film 7 percben ledarálva :mrgreen:
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég