Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Zsombor

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. november 22., szombat 1:16

Könyvek megvoltak, és beleolvasva a spoilerbe, ezek szerint kezd hasonlítani a könyves Katnissre a filmbeli. Az első 2 részben köze nem volt hozzá gyakorlatilag, a könyvben ott vannak Katniss gondolatai, melyeket olvasva legszívesebben az első adandó alkalommal felvágnád az ereid, de filmben persze szerethetőnek csinálták meg, pedig a legirritálóbb karakter. Persze nem akarom elvenni senki kedvét. :mrgreen: Az egész trilógiának depresszív hangulata van, ami a záró részben csúcsosodik ki, kíváncsi vagyok mennyire tudták megcsinálni eladhatóvá.

cart

HozzászólásSzerző: cart » 2014. november 22., szombat 1:13

Ennél egyértelműbb lehúzást el se tudok képzelni, mint amikor egy sorozat utolsó részét kettévágják, és lesz belőle két elnyújtott film... Ez nekem ugyan az, mintha azt mondanák, hogy egy mozijegy áráért csak a fele filmet nézhetem meg...

Remy
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 22., szombat 1:06

wZoLee7 írta: Kár volt ezt két részben megcsinálni.
Megnéztem én is. És igen, a legtöbb embernek ez csalódás lesz. Azonban manapság nagyon nehéz eladni 4 órás filmet a nézőknek, így szét kellett szedniük. (természetesen a pénz is közrejátszott, de utólag mi nézők is jobban járunk). Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A forradalom felvezetését nem lehetett volna 1 órába belesűríteni. Teljesen korrekt így. Bár tény, a film emiatt egy kicsit lapos lett, de látszik a fény az alagút végén. Amikor egészként fogjuk látni a végeredményt, akkor dől el minden. Ezt sajnos el kell fogadnunk, ha azt szeretnénk, hogy egy normális adaptációt kapjunk.

Amúgy, akik olvasták a könyvet, az a véleményük, hogy teljesen korrekt volt. Hiszen a könyv ezen része is ilyen.

8/10 simán van.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

Merci Zizou & CR! :sziv:

Luka Modric Ballon d'Or 2018!

wZoLee7
Kedvenc játékosaid: Benzema, Modric, Marcelo, Verratti, Isco, Ramos
Kedvenc csapatod: REAL MADRID

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. november 22., szombat 0:49

Megnéztem az új éhezők viadalát...csalódtam.
Jennifer...imádom, de kevés. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egy szerethető szimpatikus karakterből csinálnak fokozatosan egy hisztis ribancot aki nem bír két csávó közül dönteni
A másik gondom úgy az egésszel volt...Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egy komoly akció jelenet van benne, amikor a kórháznál Katniss 1 nyílvesszővel leszed 2 repülőt. Kétszer volt az álmosítónál izgalmasabb a film, amikor mentek a bajnokokat kiszabadítani, meg amikor lezárták a bunkert. A többi részlet unalmas, túl erőltetett párbeszéd. Én éreztem cikinek ahogy csinálták a propaganda videókat...
Kár volt ezt két részben megcsinálni.

wZoLee7

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. november 21., péntek 14:26

hasonlóan vagyok én is vele...a GT-t talán majd még egyszer valamikor pár év múlva előveszem, de mostanság még biztos nem, minden attól függ, hogy miből fognak kiindulni a folytatások

Remy
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 21., péntek 14:22

wZoLee7 írta:hát voltak benne jó cuccok...kb ez az a sorozat amit szívesen néznék akármeddig :lol:
Hát igen. Nem is akartam belekezdeni más animébe. Pedig biztos vannak jók, de a DB akkora nagy királyság, hogy ha nézni akarok valamit, akkor inkább benyomok 1-2 részt aztán szevasz. A sima DB-t 2x tuti láttam. A Z-t vagy 3x végig. A GT-r viszont csak 1x, de annyi bőven elég is volt.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

wZoLee7

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. november 21., péntek 14:19

hát voltak benne jó cuccok...kb ez az a sorozat amit szívesen néznék akármeddig :lol:

Remy
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 21., péntek 14:11

A GT elvileg nem is hivatalos folytatás, mert nem Toriyama mangái alapján készült. Úgyhogy igen... mehet a kukába. Mondjuk abban is vannak azért finomságok. Baby Vegita például.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

wZoLee7

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. november 21., péntek 13:46

Én olyant is olvastam, hogy a sorozat és folytatódhat...de a legközelebbi filmet a Z sorozat írója fogja írni...arról is volt már szó, hogy az egész GT-s marhaságot kukázzák és a Z után, de a GT előttről fogják újra kezdeni...érdekes elgondolások és senki sem tudja mi is lesz pontosan, de az egész istenes cucc sem az igazi...az meg hogy a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!GT-ben Gohan finoman egy hétköznapi apuka lesz...neeeee

Remy
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 21., péntek 0:20

BBarni írta:Ha már úgyis ez a téma, az ilyen óriási DB fanoktól kérdezném, hogy:
Melyik DB filmet "érdemes" megnézni?Úgy látom mióta nem figyeltem egy kb 20 valahogy összegyűlt! :mrgreen:

Persze nem egy a Tenkes kapitánya, de azért megteszi! :mrgreen:
Hát, ha jól tudom hivatalos DBZ movie csak egy jött ki mostanában, mégpedig a tavalyi Batle of Gods. A korábbiak meg már ezer éve kint vannak. Amúgy a 8-as movie a legjobb, amiben Broly van. Bár igazából az összes zseniális. :mrgreen:
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

BBarni
Kedvenc játékosaid: Maradona, Gera, Lipcsei, Dragóner, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid, Arsenal

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. november 21., péntek 0:15

Ha már úgyis ez a téma, az ilyen óriási DB fanoktól kérdezném, hogy:
Melyik DB filmet "érdemes" megnézni?Úgy látom mióta nem figyeltem egy kb 20 valahogy összegyűlt! :mrgreen:

Persze nem egy a Tenkes kapitánya, de azért megteszi! :mrgreen:
Hajrá Fradi!
Hala Madrid!
Go Gunners!
VFB!
"Ha meg kell b*szódni, akkor meg kell b*szódni!"
Urbán Flórián: A magyar játékosnál nincs légy szíves. Takarodjál oda, mert levágom a fejed. Így kell beszélni velük, legalábbis így gondolom.

Remy
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 20., csütörtök 23:07

Sierra írta: Persze, nem volt rossz, de abban nem volt semmi újdonság. :)
Viszont amikor először alakul át, az megváltoztatta teljesen a sorozatot. De SSJ3-nál, az olyan "jaaaa, nem rossz... de..."(szerintem).
Jájj... lehet elő kéne szednem a movie-kat és írni róluk. Amúgy is régen láttam már őket. B-) :shifty:
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

tubatibi

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. november 20., csütörtök 23:06

De az összes anime igazából ilyen, néztem a Bleach-et és a Naruto-t is magyarul, aztán ugye jöttek az original részek, amikor eredeti hang volt. Hát ég és föld a kettő. :salute:

Sokkal jobban élvezhető eredeti hangon, mint kb minden film és sorozat. Najó, a Simpson család magyar szinrkonja eszméletlen jó. :lol:

Sierra
Kedvenc csapatod: Navas, Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo, Modric-Kroos-Casemiro, Bale-Benzema-Cristiano

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. november 20., csütörtök 23:01

Remy írta:Pedig magyarul sem rossz ám. Láttam részeket németül és angolul is. De brutál szarok voltak. Magyarul még teljesen korrekt.
Eredetihez képest bűn gyenge SZERINTEM. :D Lehet angolt meg németet veri, de a japánhoz képest kanyarban sincs.
Persze ez továbbra is magánvélemény. :)
mathers írta:Szerintem a Goku ssj3 se volt gyenge. :)
Persze, nem volt rossz, de abban nem volt semmi újdonság. :)
Viszont amikor először alakul át, az megváltoztatta teljesen a sorozatot. De SSJ3-nál, az olyan "jaaaa, nem rossz... de..."(szerintem).
Realmadrid <3

Siempre fieles e Inmortales como el tiempo, inalterables como la Historia, que tienen un nombre propio: ULTRAS SUR!!

Navas
Carvajal - Varane - Ramos - Marcelo
Modric - Casemiro - Kroos
Bale - Benzema - Cristiano

BEST TEAM EVER :salute:

Remy
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 20., csütörtök 22:57

Sierra írta:
Remy írta:de csak és kizárólag japán nyelven. Ott az igazi az ordítás.
Ez az egész sorozatra igaz. :D De ezt már ezerszer leírtam, ég és a föld a magyar és a japán.
Pedig magyarul sem rossz ám. Láttam részeket németül és angolul is. De brutál szarok voltak. Magyarul még teljesen korrekt.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

mathers
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. november 20., csütörtök 22:56

Szerintem a Goku ssj3 se volt gyenge. :)

Sierra
Kedvenc csapatod: Navas, Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo, Modric-Kroos-Casemiro, Bale-Benzema-Cristiano

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. november 20., csütörtök 22:56

Remy írta:de csak és kizárólag japán nyelven. Ott az igazi az ordítás.
Ez az egész sorozatra igaz. :D De ezt már ezerszer leírtam, ég és a föld a magyar és a japán.
Realmadrid <3

Siempre fieles e Inmortales como el tiempo, inalterables como la Historia, que tienen un nombre propio: ULTRAS SUR!!

Navas

Remy
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. november 20., csütörtök 22:54

Sierra írta:
Remy írta:Jó volt, imádom a DBZ-t. De Dermesztőig volt a csúcs.
Szerintem egyértelműen az volt a sorozat csúcspontja, amikor Goku először lett Super Saiyajin. Az valami fenomenális volt. Aztán a második ilyen rész amikor Gohan meg SSJ2 lett. :D Ez a két rész kiemelkedik szerintem az egészből.
Igen. Gohan átalakulása iszonyat királyul lett megcsinálva. de csak és kizárólag japán nyelven. Ott az igazi az ordítás. Amúgy a Genki Dama-s Buu kinyírás is fasza lett. Tele érzelemmel. Imádom.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

Sierra

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. november 20., csütörtök 22:52

Remy írta:Jó volt, imádom a DBZ-t. De Dermesztőig volt a csúcs.
Szerintem egyértelműen az volt a sorozat csúcspontja, amikor Goku először lett Super Saiyajin. Az valami fenomenális volt. Aztán a második ilyen rész amikor Gohan meg SSJ2 lett. :D Ez a két rész kiemelkedik szerintem az egészből.
Realmadrid <3

Navas

tubatibi

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. november 20., csütörtök 22:51

+1 Dermesztőhöz.

Úgy értettem a Battle of gods folytatását, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!elvileg ugye Bills az ereje töredékét használta és aki vele volt az az ő mestere...és még van egy pár ilyen Bills féle arc, azt hittem, hogy bemutatnak még párat, esetleg az istenek összebunyóznak és Goku rendet tesz közöttük. :mrgreen:

Vissza: “Minden más”