OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

ekissm
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2018. január 24., szerda 23:09
Kedvenc játékosaid: Zizou, R9, Ramos, Marcelo, Raúl, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ekissm » 2020. március 27., péntek 17:44

Faust írta:
Az én szakmám is szinte teljesen leállt (film/reklám ipar)
Keblemre. :mrgreen:

Én edzek minden nap itthon, olvasok sokat, meg túl sokat kockulok, azon igyekszem változtatni, csak kurva jól esik újra 20 évesnek lenni amikor semmivel nem kellett foglalkozni, csak csében a rankoddal. :mrgreen:

Ja csak akkor elég volt havi 50 ezer az életre kB. :D

Szintén szakmabeli? :D

Am most meg élvezem, de nyár elejére majd el kezd fájni anyagilag is majd.

Plusz nincs csajom, eddig a szombat estek és bulik jelentették ezen teren az utánpótlást, most vensegemre életemben először befigyelt a tinder karantén edition.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. március 27., péntek 14:26

Ismét tele van retardált emberekkel minden... így lesz ebből húsvétra válsághelyzet.

Édesanyám is elkapta valószínűleg és nem hajlandók tesztelni. A háziorvos is csak annyit mondott, hogy pihenjen és ha súlyosbodnak a tünetei, akkor hívja vissza. Mi megpróbáljuk maximálisan szeparálni egymást és reménykedünk benne, hogy nem fertőződtünk meg, illetve ő is kigyógyul gyorsan ebből, de aggasztó ez a helyzet.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 27., péntek 14:09

Az én szakmám is szinte teljesen leállt (film/reklám ipar)
Keblemre. :mrgreen:

Én edzek minden nap itthon, olvasok sokat, meg túl sokat kockulok, azon igyekszem változtatni, csak kurva jól esik újra 20 évesnek lenni amikor semmivel nem kellett foglalkozni, csak csében a rankoddal. :mrgreen:

ekissm
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2018. január 24., szerda 23:09
Kedvenc játékosaid: Zizou, R9, Ramos, Marcelo, Raúl, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ekissm » 2020. március 27., péntek 14:03

Halfkey írta:
ekissm írta:

edx.org -on vannak nagyon jó kis kurzusok. Az én szakmám is szinte teljesen leállt (film/reklám ipar) így elkezdtem a harvardon egy computer science tanfolyamot és kettő másikat is. + Netflix is aranyat ér. :D

meg tudom, hülyén hangzik, de amíg nem tudsz melózni csináld azt, amit mindig is akartál, de soha nem volt rá időd, motivációd. (zongora tanulás, ruha tervezés, napi 500 fekvő a cirkusz végéig, új nyelv tanulása, megtanulni főzni, stb
Szerintem ugyanazt a cs50t kezdtük el akkor :D
Igen! :D Nagyon élem, nagyon basic a tudásom, pont egy ilyen kurzusra volt szükségem.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. március 27., péntek 13:10

06:27 körül Örs vezér téren kiindult a metró szörnyű lassan, szemre is látszott, hogy 2 perc kellett mire elhagyja a megállót. Amelyiken én voltam asszonykával már 6 perce állt, bemondta a sofőr, hogy műszaki probléma miatt kicsit később indul a szerelvény. Kiszállt a fele nép, indultak a másikra ami közben behajtott üresen. Erre bemondták egyszerre vagy négyen minden egyes mikrofonba -nehogy értelmesen lehessen közölni, senki nem értett semmit, a lényeg-, hogy mindenki hagyja el az állomást, metrópótló buszok fognak közlekedni a Puskás Ferenc Stadionig. Persze ellenőr egy sem volt, a karbantartók durva hangnemben mondták, hogy próbálkozzon mindenki nézelődni, bab idő, fogalma sincs hol kell majd felszállni, menjenek a buszmegállóba. :fpalm:
Úgyhogy a két metrón külön-külön elosztott tömeg +akik addig érkeztek vonultak az Örs hátánál lévő buszparkba, ott is mogorva volt az emberekkel az összes sofőr, majd jön biztos busz. Semmit nem mondtak be. Aztán egy M2 Metrópótló Puskás Ferenc Stadion M felirattal felvett dugig teli vagy 200! embert, és tovább semmi, mindenki zavargott, aztán valaki beszólt, hogy jár a metró ismét, a tömeg már hömpölygött és ismét dugig voltak a metrók mint a vírus előtt. :-(

Ukrajna ma éjfélkor minden határt lezár teljesen saját állampolgárai előtt is határozatlan időre. A karantén kitolva április 24-ig. Az embereket nem engedik haza gyalog, ahogyan írtam korábban, ezerrel megy a biznisz. 4000-10000 forint/fő között szedik tele a 9 személyes ukrán rendszámú buszok az embereket a két határ között (magyar gyalog kiengedi a gyalogosokat), és viszik őket 100 métert, majd szállnak ki a sorompónál.
Sokan haza mentek, nem akartak itt "ünnepelni" család nélkül. Szóval ma van az utolsó lehetőség haza menni. Eközben a lengyel-ukrán határon, mert senki nem mehet gyalog a hazájába a saját országa döntése értelmében:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8739704667
Rohadék egy ország. :-@
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

kiserik
Hozzászólások: 5840
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 27., péntek 13:00

Megállítani nem egyenlő a megszüntetéssel. Európában január óta itt van. Ezzel a lagymatag közép úttal eddig azt sikerült elérni, hogy Olaszország, Spanyolország le van zárva rengeteg fertőzött és halott. A fertőzöttek és halottak száma sokszorosa a kínaiénak, míg ők kétszer annyian vannak, ha az össz európai lakosságot nézzük. Jó néhány országban sokkal erőteljesebb rendelkezéseket vezettek be. Ez az időhúzás és félmegoldású intézkedés még senkinek nem jött be. A koreaiakat nem szabad idehozni. Ők teljesen más világ. Amit tudni lehet, hogy Kínában megállt a terjedés, de Európában még nem értük el a haranggörbe tetejét...
gkovi írta:
kiserik írta:
Láttuk Kínában. Megállították. Az emberek nem találkoznak egymással, nem érintkeznek, így nem terjed a vírus. Ennyire egyszerű. Ellen példának meg itt van Európa az olaszokkal, spanyolokkal, németekkel, franciákkal az élen, de ott van USA is. Persze, mikor már elharapódzik és hullik a nép nagy része, akkor nincs más választás, mint a karantén bevezetése. Kérdés: megéri megvárni?
A karantén után meg minden kezdődne előről, ha csak pár ember is marad akiről nem tudják, hogy beteg.
Kínai hírek meg kitudja mennyire hitelesek.
Kicsit lassítani kell, hogy az eü ne m omoljon össze. A többség el fogja kapni, előbb vagy utóbb.
Aki 1 hónap alatt, vagy akár 1,5 hónap alatt otthon, odafigyelve nem betegszik meg, az nem fog fertőzni. Emellett a kórházi nyomás is tud csökkenni.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. március 27., péntek 12:53

Faust írta: Bemondjak hogy kijarasi tilalom (mikozben bazmeg mukormoshoz is lehet menni, ez minden csak nem tilalom), apos rogton ul a kocsiba es megy az auchanba. Ennyi retardaltat, es mind meg fogja uszni, a hulyek mindig megusszak. :lol:
*korlátozás van csak, nem egyenlő a tilalommal. :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. március 27., péntek 12:50

ekissm írta:
'shutterisland írta:


en speciel ebben a helyzetben vagyok, minusz az a 10 ora melo.
fozocskezek, futok, nyelvtanulasba fogtam, psezek, asszony, stb, jelenleg elvagyok, de meg egy hete sem tart.

egyelore meg minden napra talaltam valami extrat, mint mondjuk deep cleaning, ruha selejtezes, laptop rendberakasa/virusirtas, bla-bla.

viszont ha ezek elfogynak, max 2 honap es bekattanok, nehez potolni a munkaido kiesese altal okozott urt.
edx.org -on vannak nagyon jó kis kurzusok. Az én szakmám is szinte teljesen leállt (film/reklám ipar) így elkezdtem a harvardon egy computer science tanfolyamot és kettő másikat is. + Netflix is aranyat ér. :D

meg tudom, hülyén hangzik, de amíg nem tudsz melózni csináld azt, amit mindig is akartál, de soha nem volt rá időd, motivációd. (zongora tanulás, ruha tervezés, napi 500 fekvő a cirkusz végéig, új nyelv tanulása, megtanulni főzni, stb
Szerintem ugyanazt a cs50t kezdtük el akkor :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8526
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 27., péntek 12:49

kozben itt breaking news, hogy boris johnson is beleszaladt a virusba.

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2020. március 27., péntek 12:48

kiserik írta:
gkovi írta:

És mi értelme lenne ilyen szigorú karanténnak? Csak még tovább húzódna az egész.
Láttuk Kínában. Megállították. Az emberek nem találkoznak egymással, nem érintkeznek, így nem terjed a vírus. Ennyire egyszerű. Ellen példának meg itt van Európa az olaszokkal, spanyolokkal, németekkel, franciákkal az élen, de ott van USA is. Persze, mikor már elharapódzik és hullik a nép nagy része, akkor nincs más választás, mint a karantén bevezetése. Kérdés: megéri megvárni?
A karantén után meg minden kezdődne előről, ha csak pár ember is marad akiről nem tudják, hogy beteg.
Kínai hírek meg kitudja mennyire hitelesek.
Kicsit lassítani kell, hogy az eü ne m omoljon össze. A többség el fogja kapni, előbb vagy utóbb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gkovi 2020. március 27., péntek 12:50-kor.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 27., péntek 12:46

Bemondjak hogy kijarasi tilalom (mikozben bazmeg mukormoshoz is lehet menni, ez minden csak nem tilalom), apos rogton ul a kocsiba es megy az auchanba. Ennyi retardaltat, es mind meg fogja uszni, a hulyek mindig megusszak. :lol:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. március 27., péntek 12:42

Realista24 írta: Ez a rendelet felrement. Mindenki kivonult. Tele van minden.
Mit gondolnak az emberek? :x
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 27., péntek 12:41

Ez a rendelet felrement. Mindenki kivonult. Tele van minden.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 27., péntek 12:37

Ez hülyeség. Kínában ugyanúgy fosnak attól hogy visszafertőződnek Európából. A lakosságuk nagy része eddig nem találkozott a vírussal, ergo ugyanúgy gondban lesznek ha kívülről rájuk szabadul. Nincsenek biztonságban ők sem. Amíg nincs ellenszer, addig nincs megállítva.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 27., péntek 12:37

kiserik írta:
gkovi írta:

És mi értelme lenne ilyen szigorú karanténnak? Csak még tovább húzódna az egész.
Láttuk Kínában. Megállították. Az emberek nem találkoznak egymással, nem érintkeznek, így nem terjed a vírus. Ennyire egyszerű. Ellen példának meg itt van Európa az olaszokkal, spanyolokkal, németekkel, franciákkal az élen, de ott van USA is. Persze, mikor már elharapódzik és hullik a nép nagy része, akkor nincs más választás, mint a karantén bevezetése. Kérdés: megéri megvárni?
Nem egész Kína volt lelőve.

Vehetjük amúgy példának Koreát is, az meg a másik véglet. Mi valahol középúton vagyunk, nehezebb döntés ez, mint amilyennek innen a fotelból látjuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmate 2020. március 27., péntek 12:38-kor.

kiserik
Hozzászólások: 5840
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 27., péntek 12:21

gkovi írta:
kiserik írta:
4-5 hónap így. 1 hónap valós karantén (tömegközlekedés leállítása, fölösleges boltok bezárása, építkezések leállítása, csak hogy pár dolgot említsek) esetén teljesen más a szitu és minél előbb, annál hatásosabb. Sajnos ez viszont gazdaságilag nem sok embernek érné meg, és itt nem a közemberekről van szó.
És mi értelme lenne ilyen szigorú karanténnak? Csak még tovább húzódna az egész.
Láttuk Kínában. Megállították. Az emberek nem találkoznak egymással, nem érintkeznek, így nem terjed a vírus. Ennyire egyszerű. Ellen példának meg itt van Európa az olaszokkal, spanyolokkal, németekkel, franciákkal az élen, de ott van USA is. Persze, mikor már elharapódzik és hullik a nép nagy része, akkor nincs más választás, mint a karantén bevezetése. Kérdés: megéri megvárni?

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2020. március 27., péntek 12:00

kiserik írta:
Sierra írta: Allitolag junius-julius(!!!) lesz a jarvany tetozese, addigra lesz a legtobb beteg es a legnagyobb fertozesveszely. Ez magyaran also hangon 3 honap bezartsag meg, de inkabb 4. Az rengeteg ido, es van aki mar 2-3 hete egyedul van, kb bezarva. Es mire lecseng az egesz, az nagyjabol osszel lehet. Most 4-5 honapot bezarva lenni.. az mindenkinek rohadt sok. Akik alapbol ritkan mozdulnak ki meg azoknak is. Nem mondom en elvagyok itthon 1-2 honapot siman, de utana mar ki tudja hogyan viselnem a bezartsagot. Es en alapbol inkabb egy otthonulos tipus vagyok. Akkor gondoljatok bele mi lesz azokkal akik 1 napot nem birnak megulni a seggukon. Kizart hogy mindenki hosszu honapokon keresztul betartsa a tilalmat. Az a baj hogy sehogysem jo ez a helyzet. Az intezkedesek ertheoek, 1-1,5 honap max 2 sima lehetne, de itt legalabb 4-5 honap meg ez, ami eleg pokolinak tunik egy elsore.
4-5 hónap így. 1 hónap valós karantén (tömegközlekedés leállítása, fölösleges boltok bezárása, építkezések leállítása, csak hogy pár dolgot említsek) esetén teljesen más a szitu és minél előbb, annál hatásosabb. Sajnos ez viszont gazdaságilag nem sok embernek érné meg, és itt nem a közemberekről van szó.
És mi értelme lenne ilyen szigorú karanténnak? Csak még tovább húzódna az egész.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 27., péntek 11:59

Realista24 írta:
ekissm írta:

+1 jó ötlet!
Van konyhafőnök topic:
viewtopic.php?f=12&t=177
Ja tényleg. Valamiért eddig nem tűnt fel... Problem solved.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 27., péntek 11:44

ekissm írta:
Professore írta: Off az off topicban... Modiknak címezve elsősorban. Megfordult a fejemben hogy lehet nem lenne hülyeség átmenetileg létrehozni egy korona gasztro topikot. Rendszeresen szoktam főzni most meg még többet de sokszor ötlet krízisben vagyok és jól jönnének olyan kipróbált receptek amelyek egyszerű hozzávalókat követelnek meg mert az online recepteknél sokszor azon töröm a fejem hogy mivel lehetne helyettesíteni egy egy fancy alapanyagot s vajon jó lesz-e a végeredmény...

Csak 5let...
+1 jó ötlet!
Van konyhafőnök topic:
viewtopic.php?f=12&t=177
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2020. március 27., péntek 11:44

Professore írta: Off az off topicban... Modiknak címezve elsősorban. Megfordult a fejemben hogy lehet nem lenne hülyeség átmenetileg létrehozni egy korona gasztro topikot. Rendszeresen szoktam főzni most meg még többet de sokszor ötlet krízisben vagyok és jól jönnének olyan kipróbált receptek amelyek egyszerű hozzávalókat követelnek meg mert az online recepteknél sokszor azon töröm a fejem hogy mivel lehetne helyettesíteni egy egy fancy alapanyagot s vajon jó lesz-e a végeredmény...

Így az asszonyokat is meglehetne lepni valami új fogással az meg sose rossz :mrgreen:

Csak 5let...
Konyhafőnök topikot javaslom esetleg nektek erre a célra, ott nem off az ilyesmi :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 212 regisztrált és 0 vendég