OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 27., szerda 10:19

füst írta: Biztos máshogy vezettem volna fel ugyanezt, de én is hasonló sztorikat olvastam-láttam.
Mármint hogy sajnos sokan nem tudnak stresszhelyzetben együttműködni a rendőrökkel, ha fegyvert fognak rájuk. Ösztönszerűen menekülnének a szituációból ezáltal olyan dolgot tesznek, ártatlanul is, ami miatt sajnos eldördülhet a fegyver.

Mert a rendőrök szemszögéből sem veszélytelen a szituáció, ott is van stressz. Konkrétan bárkinél lehet fegyver, legálisan is szinte bárki birtokolhat, és pont ezért törvénytelenül is nagyon egyszerű hozzáférni. Őket is hazavárja a család, a törvény viszonylag elnéző a rendőrök fegyverhasználatát illetően, és biztos játszik az a tény, hogy noha minden rassz megtalálható Amerikában, de mégis 10-ből mondjuk 6-szor a feketék követnek el fegyveres bűntettet, így már eleve máshogy állnak hozzá ha feketével van dolguk.
Emellé jön a gansgta, fuck police, stb. rétegkultúra. És mindez összeáll mint a jó bableves, ezért rendőrberkekben az az elfogadott, hogy inkább húzzák meg a ravaszt kétes szituációkban. Még mindig jobb utólag magyarázkodni 10szer mint ottmaradni 1szer.
Nem csodalom, hogy nem minden esetben kooperalnak az emberek, amikor jo esely van ra, hogy vegzetes kimenetelu lesz szamukra a talalkozas. Btw George Floyd eseteben nem volt semmi ilyesmirol szo.

Van stressz? Nezd meg a videot. Milyen stressz volt ott? Megbilincselt, foldon fekvo ember, akinek a nyakan terdeltek 10 percig. Elotte levo videoban foldon levo emberbe uritettek ki egy tarat. Milyen stressz volt ott? Veszelyben volt ott az eletuk? Vagy amikor a rendor rossz hazba ment be, es lelovi az ott elo embert?

Senki nem mondja azt, hogy kocsog rendorok, ha mondjuk egy harlemi fekete drogbandaval valo leszamolasnal lelonek par bandatagot. Nem, itt visszatero, rendszeres tulkapasrol beszelunk.

Meg mindig jobb utolag magyarazkodni 10szer? Az 10 artatlan elet. Persze elfogadhato, ha ugy gondoljuk hogy egy fekete elet 1/10-ed annyit er, minden mas esetben nem annyira.

Az a baj, hogy ez az elfogadott a rendorokben. Latsz egy negert, lojj nyugodtan, majd utolag kimagyarazzuk, nincs szukseg arra, hogy nekik is adjunk jogokat.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27407
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. május 27., szerda 10:13

géza írta: Igen, micsoda veszelyben volt az eletuk most is, hogy tiz percig teljes testsullyal a nyakan kellett terdelnie egy megbilincselt embernek. Vagy micsoda eletveszely volt akkor is, amikor a foldonfekvo emberbe uritettek ki a tarukat. Es ezek csak azok az esetek, amiket videora vettek az elmult idoszakbol.
Jó, te most kiemeltél 1-2 esetet, mikor a rendőr ténylegesen nyomorék. De ez nem egyoldalú dolog. Ugyanúgy megvannak azok az esetek is, mikor meg a rendőr baszik rá.

Vannak ezzel kapcsolatban bajok ott kint sajnos...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 10:05

Es? Akkor megerdemlik hogy kivegezzek oket? Nem ertem a logikadat.


Nem érdemlik meg, de van összefüggés. Lentebb leírtam részletesen annál többet nem tudok mert nem értek hozzá.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 27., szerda 10:00

kierkegaard írta:az ovekbol pedig akar eletet menthet.
Igen, micsoda veszelyben volt az eletuk most is, hogy tiz percig teljes testsullyal a nyakan kellett terdelnie egy megbilincselt embernek. Vagy micsoda eletveszely volt akkor is, amikor a foldonfekvo emberbe uritettek ki a tarukat. Es ezek csak azok az esetek, amiket videora vettek az elmult idoszakbol.
füst írta: Ezt úgy is meg lehet fordítani, hogy kemény, hogy majdnem minden bűnügyi statisztikában felülreprezentáltak az afro csodálatos amerikaiak az Egyesült Államokban. :D
Es? Akkor megerdemlik hogy kivegezzek oket? Nem ertem a logikadat.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 9:55

Biztos máshogy vezettem volna fel ugyanezt, de én is hasonló sztorikat olvastam-láttam.
Mármint hogy sajnos sokan nem tudnak stresszhelyzetben együttműködni a rendőrökkel, ha fegyvert fognak rájuk. Ösztönszerűen menekülnének a szituációból ezáltal olyan dolgot tesznek, ártatlanul is, ami miatt sajnos eldördülhet a fegyver.

Mert a rendőrök szemszögéből sem veszélytelen a szituáció, ott is van stressz. Konkrétan bárkinél lehet fegyver, legálisan is szinte bárki birtokolhat, és pont ezért törvénytelenül is nagyon egyszerű hozzáférni. Őket is hazavárja a család, a törvény viszonylag elnéző a rendőrök fegyverhasználatát illetően, és biztos játszik az a tény, hogy noha minden rassz megtalálható Amerikában, de mégis 10-ből mondjuk 6-szor a feketék követnek el fegyveres bűntettet, így már eleve máshogy állnak hozzá ha feketével van dolguk.
Emellé jön a gansgta, fuck police, stb. rétegkultúra. És mindez összeáll mint a jó bableves, ezért rendőrberkekben az az elfogadott, hogy inkább húzzák meg a ravaszt kétes szituációkban. Még mindig jobb utólag magyarázkodni 10szer mint ottmaradni 1szer.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. május 27., szerda 8:51

kierkegaard írta: Egyszer amikor fantikusan kiakartsm jutni amerikaba, sok ottanival beszeltem.

Koztuk egy los angelesi rendornovel. Ki nem hagytam a negerekkel szembeni tulzo fellepes megkerdezeset. O azt monta, hogy az en szemszogembol tulzo, az ovekbol pedig akar eletet menthet.
Lenyegeben ugy jellemezte oket mint itthon a cigok. Csoportosan jarkalnak, zenet hallgatva. Amikor meg felszolitjak, hogy rakja fel a kezet es ne mozduljon akkor sokan nem fogjak fel es mozgatjak a kezuket, akar zsebhez kozel es ilyenkor inkabb lonek.

Nagyon erdekes okfejtes volt es en azota allok mashogy a kerdeshez.
Zenét hallgatnak ÉS csoportosan is járnak? :ozil: Dutyiba minddel de azonnal.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 27., szerda 8:47

És lehet egy rasszista nő véleménye alapján állsz máshogy a dologhoz, vagy olyane akinek megolte egy néger valakijet. Stb. Veszélyes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 27., szerda 8:30

Egyszer amikor fantikusan kiakartsm jutni amerikaba, sok ottanival beszeltem.

Koztuk egy los angelesi rendornovel. Ki nem hagytam a negerekkel szembeni tulzo fellepes megkerdezeset. O azt monta, hogy az en szemszogembol tulzo, az ovekbol pedig akar eletet menthet.
Lenyegeben ugy jellemezte oket mint itthon a cigok. Csoportosan jarkalnak, zenet hallgatva. Amikor meg felszolitjak, hogy rakja fel a kezet es ne mozduljon akkor sokan nem fogjak fel es mozgatjak a kezuket, akar zsebhez kozel es ilyenkor inkabb lonek.

Nagyon erdekes okfejtes volt es en azota allok mashogy a kerdeshez.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 7:22

Ezt úgy is meg lehet fordítani, hogy kemény, hogy majdnem minden bűnügyi statisztikában felülreprezentáltak az afro csodálatos amerikaiak az Egyesült Államokban. :D

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 27., szerda 2:12

Azert az kemeny, hogy amerikaban minden gond nelkul gyilkoljak a feketeket a rend csodalatos orei. :-(

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. május 27., szerda 0:04

kapcsold ki a hűtőt, szedj ki belőle mindent, várd meg míg elolvad, majd dezinfikáld a polcokat?

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. május 26., kedd 23:50

Ha már mindenki mindenre tudja itt a választ, akkor segítsen már nekem is valaki :mrgreen: tavaly vettem új hűtőt, elég pöpec, A++ meg minden, erre most 2 hónapja megjelent egy óriási jégdarab benne, ami most vettem észre, már az egyel alatta lévő polcra is átment. Kb egy polc felét elfoglalja, tehát két ököl nagyságú és vastagságú, és nem tudom, mit csináljak vele, vagy mitől lehet ez. Ötlet? :hmmm:

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2020. május 26., kedd 21:30

Jelenleg 15% az amcsi munkanélküliségi ráta, szerintem ez növekedni fog jövőre, mert nem lesz jövedelme az embereknek, nem lesz fogyasztás, ergo lassul a termelés és a gazdaság.

Ennél csak egyszer volt magasabb a ráta, a 29-32-es válság idején, akkor 25% volt, 2008-ban pedig 10%, akkor is kb 1-1,5 év alatt ért Európába. Szóval valahol a kettő között van/lesz félúton, ki-ki döntse el, h ez mire enged következtetni.

Az én véleményem az, h nemsokára éhezni fog Európa, köztük a magyar is.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. május 26., kedd 19:57

A garázs kell a kedvezményes 9 személyes kisbusznak hogy gyarapodjon a magyar. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 26., kedd 18:37

Hat nem tudom, en nem latom hogy erettebb lenne a vilag, nyaklo nelkul veszik fel a hiteleket az emberek (mert javareszt nincs mas mod), 20 evre, 30 evre, a bankban meg nincs erre fedezet, nem folyik be annyi penz, amennyit kiosztanak. Hosszutavon nyilvan plusszos a biznisz de rovidtavon csak dobjak ki az ablakon a penzt, amit nyomtatni kell, ergo szep lassan elertektelenedik a forint. Aztan ha beut a krach, falnak meg a jo magyar forint ami igy is hadilabon all minden valtozassal, ami a vilagon tortenik. :lol: Akkor persze johetne az ojro de szerintem mint olyan, az unionak is vege szep lassan. Szerintem az lesz a forinttal, mint anno a pengovel.

Egyszeruen nem latom hogy ez ne tortenne meg, amig nincs egyetlen allamferfi/no a bolygon aki ki merne ejteni a szajan, hogy nem akkora problema ha mondjuk van egy olyan ev ahol nem novekszik a gdp. Az allamnak is rovidtavu politikai erdeke ez az orult hitelaradat mert elkonyvelik pozitiv statisztikanak.

De ne legyen igy, ezernyi nagyobb koponya van nalam aki ezt jobban atlatja. De szerintem par ev es rohogni fogunk ezen a panikon ami most van.

Tadi: akkor elj egy garazsban, tipik magyar, mindig csak a kifogas. :mrgreen:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2020. május 26., kedd 18:28

Faust írta: Jaj Suti, ne legyel mar ilyen, gyorsan hazassag, harom gyerek, mindegy hogy akarod-e vagy sem, szeretitek egymast vagy sem, ott a 10 milla, havajdizsi. Nem ertem a problemat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Szerk: arra vagyok kivancsi, hany ev meg, mire ez a hitellufi kidurran, mert akkor a vilaggazdasag sokkal nagyobbat fog koppanni, mint most emiatt a szarsag miatt, es sokkal durvabb kovetkezmenyei lesznek.
És az a tíz misi egy garázs ára csak...😁
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. május 26., kedd 18:22

Faust írta: Nyilvan nem kene de szerintem elkerulhetetlen, eveken belul. Fenntarthatatlan ez a merteku hitelfelhalmozas, de en a legrosszabb forgatokonyvben gondolkodom hozzateszem, az nem mindig a valos.
Persze beuthet a crach barmikor, vannak most is lehmann brothers-ok
Viszont fundementalisan sokkal erettebb es fejlettebb lett a vilag
De egy valsag mindig a legvaratlanabb pillanatokban jon, keszulni lehet ra de akkor is pofan csap :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 26., kedd 18:01

Nyilvan nem kene de szerintem elkerulhetetlen, eveken belul. Fenntarthatatlan ez a merteku hitelfelhalmozas, de en a legrosszabb forgatokonyvben gondolkodom hozzateszem, az nem mindig a valos.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. május 26., kedd 17:49

Faust írta: Jaj Suti, ne legyel mar ilyen, gyorsan hazassag, harom gyerek, mindegy hogy akarod-e vagy sem, szeretitek egymast vagy sem, ott a 10 milla, havajdizsi. Nem ertem a problemat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Szerk: arra vagyok kivancsi, hany ev meg, mire ez a hitellufi kidurran, mert akkor a vilaggazdasag sokkal nagyobbat fog koppanni, mint most emiatt a szarsag miatt, es sokkal durvabb kovetkezmenyei lesznek.
De ha nem nominalisan nezzuk a szamokat meg a 2008 előtti helyzet messze van, legalabbis itthon
Nem kene meg egy valsag ezutan a járvány utan :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 26., kedd 17:31

Jaj Suti, ne legyel mar ilyen, gyorsan hazassag, harom gyerek, mindegy hogy akarod-e vagy sem, szeretitek egymast vagy sem, ott a 10 milla, havajdizsi. Nem ertem a problemat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Szerk: arra vagyok kivancsi, hany ev meg, mire ez a hitellufi kidurran, mert akkor a vilaggazdasag sokkal nagyobbat fog koppanni, mint most emiatt a szarsag miatt, es sokkal durvabb kovetkezmenyei lesznek.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 210 regisztrált és 0 vendég