Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:30

Halfkey írta: Én inkább a kurvára elszálló teló árakat látom mint az aránylag olcsót :D A privát telóm egy S10 plus ami tökéletesen ment csak a képernyője eltört. Szétnéztem mennyiért kapnék egy új ugyanolyat, és ilyen 250es ajánlatok vannak emagon, talán 170et mintha láttam volna valahol - újkorában fizettem érte 280at, bejelentése után nem sokkal… Inkább megjavíttattam a képernyőjét 80-ért.
Folyamatosan dragulnak ezek is. Sot ha azt nezzuk, hogy 8-10 eve barmelyik csucsmobil kezdo ara ilyen 220-250 kozott volt… :D de azota azert sokat fejlodott a mobilipar is.
Realista24 írta: Melyik alma 190ezer? Lassan a kilos a sparban maximum.
Az iPhone SE.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:28

Sierra írta:
Tjacks írta:

Akkor jöhet a következő issue: aránylag olcsón? :mrgreen:
Mai mobiltelefonok piacat nezve. :D lassan egy belepo kategoria telefon is 70-80 ezer. Ahhoz kepest nem olyan draga egy 190 ezres iphone sztem.

Azert azt se feledjuk, hogy ezek mar rohadtul nem telefonok, hanem zsebszamitogepek telefonalasi funckioval. Plusz gratiszban eleg komoly foto+video masinak. Gyakorlatilag mindent el tudsz ezeken keresztul intezni, ami a napi rutinhoz kell. Sot meg azon felul is.
Melyik alma 190ezer? Lassan a kilos a sparban maximum.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tjacks
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:27

Sierra írta:
Tjacks írta:

Akkor jöhet a következő issue: aránylag olcsón? :mrgreen:
Mai mobiltelefonok piacat nezve. :D lassan egy belepo kategoria telefon is 70-80 ezer. Ahhoz kepest nem olyan draga egy 190 ezres iphone sztem.

Azert azt se feledjuk, hogy ezek mar rohadtul nem telefonok, hanem zsebszamitogepek telefonalasi funckioval. Plusz gratiszban eleg komoly foto+video masinak. Gyakorlatilag mindent el tudsz ezeken keresztul intezni, ami a napi rutinhoz kell. Sot meg azon felul is.
Az én low budget 60k xiaomim pont ugyanezeket tudja. :)

Bár lehet én vagyok fordítva bekötve, szóljatok és átírom magam fillérbaszó Tjacks-re. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tjacks 2022. szeptember 8., csütörtök 20:30-kor.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:25

Én inkább a kurvára elszálló teló árakat látom mint az aránylag olcsót :D A privát telóm egy S10 plus ami tökéletesen ment csak a képernyője eltört. Szétnéztem mennyiért kapnék egy új ugyanolyat, és ilyen 250es ajánlatok vannak emagon, talán 170et mintha láttam volna valahol - újkorában fizettem érte 280at, bejelentése után nem sokkal… Inkább megjavíttattam a képernyőjét 80-ért.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:23

Tjacks írta:
Sierra írta:

Sztem ez mar eleg regota nem igy van. Regebben talan tenyleg statusz szimbolum volt, de most mar aranylag olcson is hozzajuthatsz egy iPhone-hoz. Azert a technologiat is meg kell fizetni. Plusz a markat, na meg a szar forintot. Azert ennyi. Megnezed, hogy mit tud manapsag egy 14 pro, akkor valahol ertheto hogy miert kerul ennyibe.
Akkor jöhet a következő issue: aránylag olcsón? :mrgreen:
Mai mobiltelefonok piacat nezve. :D lassan egy belepo kategoria telefon is 70-80 ezer. Ahhoz kepest nem olyan draga egy 190 ezres iphone sztem.

Azert azt se feledjuk, hogy ezek mar rohadtul nem telefonok, hanem zsebszamitogepek telefonalasi funckioval. Plusz gratiszban eleg komoly foto+video masinak. Gyakorlatilag mindent el tudsz ezeken keresztul intezni, ami a napi rutinhoz kell. Sot meg azon felul is.

Tjacks
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:19

Sierra írta:
Tjacks írta: Ha már hasonlítgatsz, akkor almát az almával. Telefonok között az iPhone az prémium kategória. Kicseszettül nem tud annyival többet mint amennyivel drágább a társainál. A márkát fizeted meg durván, a státuszt hogy neked iPhoneod van, te vagy valaki! :|
Sztem ez mar eleg regota nem igy van. Regebben talan tenyleg statusz szimbolum volt, de most mar aranylag olcson is hozzajuthatsz egy iPhone-hoz. Azert a technologiat is meg kell fizetni. Plusz a markat, na meg a szar forintot. Azert ennyi. Megnezed, hogy mit tud manapsag egy 14 pro, akkor valahol ertheto hogy miert kerul ennyibe.
Akkor jöhet a következő issue: aránylag olcsón? :mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:15

Tjacks írta:
Halfkey írta:

Te miről beszélsz? Van 600 ezer forintom, beteszem állampapírba, két év múlva kapok várhatóan kb 800 ezer forintot.

Kiadom a 600 ezer forintot most egyben, havi 25 ezret teszek félre két éven keresztül. 2 év múlva van kb 700 ezer forintom.

Ha valami luxus akkor ez az, homokba dugni a fejed és azt mondani nem számit 100 ezer forint ide vagy oda.
Halfkey, ok, ez tök jó hogy te ezt vágod, tudatosan próbálsz befektetni/vásárolni. De azt hiszem kijelenthető hogy az átlag magyarnak még mindig annyira tellik hogy nyit egy bankszámlát magának+a párna alatt gyűjti a pénzt. Iphonera..... :mrgreen: :mrgreen: nah az ő tárcájukhoz képest luxus. Szerintem. :)
Persze hogy luxus nekik, én nem is állítottam ennek ellenkezőjét.

Az a baj az átlag magyar segghülye a pénzügyekhez. Az is aki felveszi a hitelt amire nem tellik, és nem akarok senkit megsérteni, de az is aki az asztalon hagyja az ilyen lehetőségeket mint amit lentebb vázoltam.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:14

Tjacks írta: Ha már hasonlítgatsz, akkor almát az almával. Telefonok között az iPhone az prémium kategória. Kicseszettül nem tud annyival többet mint amennyivel drágább a társainál. A márkát fizeted meg durván, a státuszt hogy neked iPhoneod van, te vagy valaki! :|
Sztem ez mar eleg regota nem igy van. Regebben talan tenyleg statusz szimbolum volt, de most mar aranylag olcson is hozzajuthatsz egy iPhone-hoz. Azert a technologiat is meg kell fizetni. Plusz a markat, na meg a szar forintot. Azert ennyi. Megnezed, hogy mit tud manapsag egy 14 pro, akkor valahol ertheto hogy miert kerul ennyibe.

Tjacks
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:12

Halfkey írta:
cart írta: Amit leirtal annak akkor van ertelme ha a hitelbe beforgatott havi 20 ezer forintodat be tudod ugy fektetni, hogy komoly pluszban jossz ki utana 1 ev alatt. ilyet max a kaszinoban tudsz csinalni ennyi penzbol, tehat ez papiron jol nez ki esetleg, gyakorlatban nem sok ertelme van ilyen osszegeknel.
Te miről beszélsz? Van 600 ezer forintom, beteszem állampapírba, két év múlva kapok várhatóan kb 800 ezer forintot.

Kiadom a 600 ezer forintot most egyben, havi 25 ezret teszek félre két éven keresztül. 2 év múlva van kb 700 ezer forintom.

Ha valami luxus akkor ez az, homokba dugni a fejed és azt mondani nem számit 100 ezer forint ide vagy oda.
Halfkey, ok, ez tök jó hogy te ezt vágod, tudatosan próbálsz befektetni/vásárolni. De azt hiszem kijelenthető hogy az átlag magyarnak még mindig annyira tellik hogy nyit egy bankszámlát magának+a párna alatt gyűjti a pénzt. Iphonera..... :mrgreen: :mrgreen: nah az ő tárcájukhoz képest luxus. Szerintem. :)

Tjacks
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:08

Ez van máshogy látjuk a dolgokat. Cart nézőpontját +nmate-ét osztom nagyjából - nem a 0thmes hitel részt.

A legtöbb ember a fizetéséhez mérten aránytalanul sokat költ ilyen termékekre. Az hogy jogászkodtok itt még 3 oldalt azon hogy ez most luxus vagy luxuscikk vagy csak drága azt még a továbbiakban letojom :mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:07

cart írta: Amit leirtal annak akkor van ertelme ha a hitelbe beforgatott havi 20 ezer forintodat be tudod ugy fektetni, hogy komoly pluszban jossz ki utana 1 ev alatt. ilyet max a kaszinoban tudsz csinalni ennyi penzbol, tehat ez papiron jol nez ki esetleg, gyakorlatban nem sok ertelme van ilyen osszegeknel.
Te miről beszélsz? Van 600 ezer forintom, beteszem állampapírba, két év múlva kapok várhatóan kb 800 ezer forintot.

Kiadom a 600 ezer forintot most egyben, havi 25 ezret teszek félre két éven keresztül. 2 év múlva van kb 700 ezer forintom.

Ha valami luxus akkor ez az, homokba dugni a fejed és azt mondani nem számit 100 ezer forint ide vagy oda.

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:04

Halfkey írta:
Telefont hitelre venni az luxus, ahogy autot meg TV-t meg masik 100 hetkoznapi dolgot is.
Teljes ellentmondásban vagy magaddal. Elon Musk hitelre vesz egy iphoneot az ne legyen már luxus, a saját definícóidba se illik ez.
Ez ez realis pelda? Vagy o is a havi 20 ezerrel kaszinozik? :D

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. szeptember 8., csütörtök 20:02

Amit leirtal annak akkor van ertelme ha a hitelbe beforgatott havi 20 ezer forintodat be tudod ugy fektetni egy osszegben, hogy komoly pluszban jossz ki utana 1 ev alatt. ilyet max a kaszinoban tudsz csinalni ennyi penzbol, tehat ez papiron jol nez ki esetleg, gyakorlatban nem sok ertelme van ilyen osszegeknel. Mas lenne ha peldaul lakashitelt irnal, ott meg lenne is ertelme tobb 10 millios nagysagrandnel.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára cart 2022. szeptember 8., csütörtök 20:07-kor.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1282
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 8., csütörtök 19:57

cart írta:
zsuninnyo írta:Szerintem ez nem igaz.
Mar 3x leirtam, hogy a luxust az egyen sajat anyagi lehetosegeihez kell merni. Az egyik embernek igen, az 500 ezres telefon luxus, a masiknak meg a 100 millios auto se az.
Telefont hitelre venni az luxus, ahogy autot meg TV-t meg masik 100 hetkoznapi dolgot is.
Rendben. Akkor a logikad szerint fogadd el, hogy luxusban elsz.

A hitelhez meg leirtam, hogy az nem hogy luxus, hanem egyenesen esszeru. Amellett, hogy megcsak semmi igazsag sincs abban amit irsz.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 8., csütörtök 19:57

Telefont hitelre venni az luxus, ahogy autot meg TV-t meg masik 100 hetkoznapi dolgot is.
Teljes ellentmondásban vagy magaddal. Elon Musk hitelre vesz egy iphoneot az ne legyen már luxus, a saját definícóidba se illik ez.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 8., csütörtök 19:54

cart írta:
zsuninnyo írta:Szerintem ez nem igaz.
Mar 3x leirtam, hogy a luxust az egyen sajat anyagi lehetosegeihez kell merni. Az egyik embernek igen, az 500 ezres telefon luxus, a masiknak meg a 100 millios auto se az.
Telefont hitelre venni az luxus, ahogy autot meg TV-t meg masik 100 hetkoznapi dolgot is.
De, a 100 milliós autó attól még luxus, hogy meg tudja venni.
Valaki nemhogy 500ezres iphone-t, de 50ezres telefont sem tud venni, attól az még nem lesz luxuscikk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2022. szeptember 8., csütörtök 19:52

zsuninnyo írta:Szerintem ez nem igaz.
Mar 3x leirtam, hogy a luxust az egyen sajat anyagi lehetosegeihez kell merni. Az egyik embernek igen, az 500 ezres telefon luxus, a masiknak meg a 100 millios auto se az.
Telefont hitelre venni az luxus, ahogy autot meg TV-t meg masik 100 hetkoznapi dolgot is.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 8., csütörtök 19:52

Gondoltam hogy erre fog elkanyarodni, de ez egy fogalmi zavar. Más kérdés az, hogy ‘helyes döntés e 600 ezret telefonra költeni’ és az hogy ‘ha veszek egy 600 ezres telefont, hogyan tegyem’.

Az első kérdésre az ország nagy részének az kellene hogy legyen a válasza, hogy nem. Ha a válasz mégis az hogy igen, akkor a második kérdésre minden pénzügyekkel tisztában lévő embernek az kell hogy legyen a válasza, hogy hitelből.

Tjacks
Hozzászólások: 2724
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 8., csütörtök 19:51

Spoiler veszély: az összes kibaszott mobil ami 500K vagy a feletti luxus nálam

Aránytalanul magas összeget fizetni egy eszközért aminek funkciói ráadásul nem alapvető szükségleteket elégít ki. Aztán meg sír hogy mennyibe kerül a kefir.

U.i: Nekem az 5K tv is luxus. Kitudom fizetni ha kell, de vannak prioritások, igyekszem nem elherdálni a pénzt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 8., csütörtök 19:48

1. Drága javak bőséges birtoklása; a legjobb és legdrágább anyagi, illetve szellemi javak észszerű szükségletet jóval meghaladó felhalmozása, használata és élvezete, ami a legnagyobb kényelmet és élvezetet adja az embernek; fényűzés.

2. Túlzott költekezés; egy személy, közösség anyagi erejét túlhaladó kiadás.

Abba ne hagyjátok :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 195 regisztrált és 0 vendég