Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. február 5., szombat 16:13

Én a Mesmerize/Hypnotize duó után már nem sajnálom, hogy abbahagyták, nagyon fáradt és langyos volt már ott a dolog. Amit addig műveltek, az valami elképesztő.

Az a beszarás hogy még így is zseniális: https://www.youtube.com/watch?v=6oRUCkA ... nel=Noplan

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. február 5., szombat 10:38

System of a Down - Steal This Album!

Tinédzserkorom talán legmeghatározóbb zenekara, Daron-nak a gitárosnak nagy szerepe van abban, hogy azt a kevés gitártudást amim van azt felszedjem. A zenéjük mellett az az elmebetegség is magával ragadott, amit régen a koncerteken is leműveltek, teljesen bolond mind a 4 tag, sajnálatos, hogy nem igazán találják a közös hangot egy ideje.
Ha nem lett volna elég nagy szívás 2020, jöttek volna az Arénába 22 év után, pár óra alatt teltházas lett a buli, nagynehezen sikerült is berántani a kiemelt állójegyet, de végül lemondták, szerencsére a Novarock-on azért elkaptam őket egyszer.

Na de az albumról: Az előző Toxicity album után elég sok szám kikerült a netre "Toxicity 2" néven, ezért lett Steal this album! a neve (bocs El Sie7e, lelövöm a poént mindenkinek). Emellett a koncerteken erről az albumról játszanak a legkevesebbszer számokat, úgyhogy ezek miatt nekem valahogy mindig kicsit kilógott az életműből.
Pedig itt is vannak olyan számok, amik simán odafértek volna a Toxicity-re, sőt... Van pár szám ami nekem mindig is lefelé lógott ki (I-E-A-I-A-I-O, Fuck the System, Pictures), de ezek is főleg az ének miatt. Kifejezetten egyedi énekes, és tényleg az égvilágon minden van, sikítás, klasszikus scream-ek, hörgés, beatbox, nyelvtörők hadarása, már-már operás ének. Amíg érdekelte, szerintem az egyik legjobb aktív rock/metál énekes volt Serj. Viszont ennél az albumnál van a pár szám ahol ez az őrület nekem a többi albumhoz képest gyengébben sikerült.
Viszont az album "maradéka" nekem közel hibátlan, mondjuk ebben valószínűleg benne van, hogy nem igazán tudok objektív lenni velük. Érdekes énektémák változatos előadásmóddal, tökös riffek, a dobokon is a mostani hallgatásokkor kicsit meglepődtem, egyedül a basszus van kicsit elnyomva, de az az első album után jobban háttérbe szorult.
Ami talán felfelé lóg ki: Innervision, Bubbles, A.D.D, Mr. Jack, Roulette, Streamline, de csak hajszállal, a többi számot is nagyon bírom.

A Systemért nagy pacsi Roli, én lehet, hogy inkább az első 2 album valamelyikét ajánlottam volna, de értem, hogy miért ezt választottad.

9/10

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. február 4., péntek 21:29

System of a Down - Steal This Album!


nem vagyok kimondott SOAD fan, de a klasszikusok, az ismeretebb számai megvannak nekem is (Toxicity, Chop Suey, Aerials stb.)

volt ebben az albumban lendület, pörgés és keménység, jól esett hallgatni, úgy tűnt h nagyon egyben van, minőségi cucc, a többségében rövidebbnek mondható számok is hozzátettek ehhez, nem húzták el indokolatlanul

kifejezetten nincs is olyan egy-két szám amit ki tudnék emelni az albumról, mindegyik hozott egy jó szintet, nyilván a maga stílusában, de talán a Roulette az ami nekem a legjobban tetszett

mindenkinek csak ajánlani merem, hogy hallgassa meg az albumot, Roli most kifejezetten visszafogott volt, tekintettel volt mindenkire :D

6,5/10

köszi az ajánlást!
(érdemes utána olvasni, hogy miért kapta az album ezt a címet, én eddig nem voltam ezzel tisztában :) )
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. február 3., csütörtök 19:28

El Sie7e írta: szerk: az utolsó számnál 3.15 után csak nekem ugrott be a nincs kettő négy nélkül? :kalapos:
Nekem a 2. számnál ugrott be egyből a Belgától az Egy-két-há :D

A System megvolt 2x (meg ha már ott voltam lepörgött az egész életmű is), hétvégén írok róla, igyekszem nem nagyon összefanboykodni az értékelést :D

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. február 3., csütörtök 19:18

Sons of Kemet - Your Queen Is A Reptile

bocsi a késésért
előttem már nagyrészt mindent leírtatok, így csak röviden
az én véleményem leginkább daviéhoz áll közel
tényleg nagyon érdekes ajánlás, és ez az egyik erőssége
viszont kissé egysíkú ez a több mint 50 perces album (ahogy a címek is :D )
előző körben is írtam, hogy nekem fontos az ének, ezen a téren sajnos nem hoz kiemelkedőt (nincs is benne hú de sok ének), viszont a stílus "különlegessége" miatt megérdemel az album +1 pontot
talán még a zenei alapokat emelném ki, azok ültek :)

5/10


a héten jövök a SOAD-dal is :)

szerk: az utolsó számnál 3.15 után csak nekem ugrott be a nincs kettő négy nélkül? :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. február 3., csütörtök 17:36

na mizu? annyira azért nem szar album, ne féljetek tőle :mrgreen:
Kép

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. január 31., hétfő 15:39

Faust írta: Nekem kb a kedvencem a Toxicity mellett toluk.
:salute:

Process-t gyártok reggel 9 óta kisebb megszakításokkal. Kellett közbe :D :D
Még 20 évvel később is :sziv:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. január 30., vasárnap 19:34

Sons of Kemet - Your Queen Is A Reptile

Na ez nagyon "merész" ajánlás volt, engem megvettél kilóra. :) :agree:

Alapvetően én is másra számítottam a leírás alapján de nálam abszolút pozitív irányban lett meglepetés az album. Alapvetően ilyen jellegű jazz zenével nem is találkoztam korábban úgyhogy emiatt is jár a pacsi. Az instrumentális elemek kifejezetten tetszettek, nekem az ütőhangszerek játéka jött be a leginkább, eszméletlen jól működött a legtöbb számnál. Néhány esetben tényleg hosszúnak tűntek a számok de a legtöbb esetben indokoltnak éreztem így a hallgatás után, a stílus sajátossága miatt is illetve a dalok felépítése miatt is. Negatívum nálam az az vokál, az szerintem nem adott hozzá, sőt igazából elvett majdnem minden esetben. Anélkül jobb lett volna.

Pontokat tekintve 10/7 így elsőre, annyira dinamikus meg - nekem legalábbis - egyedi volt a zenei alap része, hogy teljesen elvitt magával a nem kifejezetten erős vokállal együtt is.

Köszi az ajánlást, jó kezdés :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. január 30., vasárnap 17:28

Sons of Kemet - Your Queen Is A Reptile


Itt is pluszpont azért, mert meghúztad a váratlant. :salute:

Nagyon érdekes volt, a vokál az elején nem ült, az utolsó dalban szerintem kifejezettem jó volt. Ennek a stílusnak számomra a lassabb dalok állnak jól, így az albumról a kedvenc a My Queen Is Nanny Of The Maroons lett, de annyira színes alapok voltak, hogy kb. mindegyikben volt valami, ami el tudta kapni az embert. Kicsit talán hosszúnak éreztem az egyes számokat, de ez is gondolom a stílus sajátja.

Nálam 6/10, mert valahogy lágyabbra számítottam, lágy vokálokkal, mikor olvastam hogy jazz. :kalapos:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. január 30., vasárnap 16:55

Nekem kb a kedvencem a Toxicity mellett toluk.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. január 30., vasárnap 16:52

Reménykedtem, hogy a teljesen elborult első lemezt ajánlod, én amikor System albumot gondolkoztam ajánlani, akkor az volt tervben :D
Kíváncsi leszek én is a véleményekre, ha jól emlékszem a másik oldalon ezer éve ajánlottad a Toxicity-t meg a Mezmerize-t és nem aratott nagy sikert. Igazából akár most is pontozhatnám, de lepörgetem párszor a héten, biztos ami biztos :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. január 30., vasárnap 16:30

Sons of Kemet - Your Queen Is A Reptile

Ez tényleg érdekes volt, szerintem jó ajánlás.
Bár egyáltalán nem az én stílusom, de azért voltak benne fülbemászó (és valahonnan ismerős) dallamok, úgyhogy nem mondanám rossznak. Zeneileg korrekt, tehetséges arcok. De egy idő után nagyon nehéz volt hallgatni. Elég tömény cucc, és néhány szám szerintem hosszabb a kelleténél.
Sok mindent nem tudok róla elmodani, nem valószínű hogy előveszem még valamikor.
6/10
Amúgy meghozta a kedvem, hogy újrázzam a Ray-t, már rég tervben van.

Köszi az ajánlást!


Próbáltam valami könnyebbet hozni most, látva az előző sikereimet :mrgreen:
A SOAD-ot remélem senkinek nem kell bemutatni. A legkevésbé ismert albumukat hoztam, Davi10 kivételével meglepődnék ha valaki ismerne akár 1-2 számot is róla.
A számok rövidek, vannak politikai témájúak (Boom!), meg mindenféle agymenés, szóval olyan soad-os.
Remélem tetszeni fog :D

System of a Down - Steal This Album!
youtube
spotify
tidal (azt se tudtam hogy van ilyen :mrgreen: )
Kép

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. január 29., szombat 16:11

Sons of Kemet - Your Queen Is A Reptile

Na ez érdekes cucc volt. Az ének valóban nem az erősségük, végig olyan érzésem volt, mintha valami sufniban próbálnának beszervezni valami mozgalomba. Szóval ez inkább ilyen kántálás/szavalás, mint éneklés.
Zeneileg a fúvós csávót lehetne kiemelni, azt a kevés változatosságot Ő szolgáltatja. Viszont nekem zeneileg egyáltalán nem volt izgalmas a cucc :/
Nem is nagyon tudok még mit mondani, nem valószínű, hogy később előkerül, de érdekes ajánlás volt.

4/10

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. január 29., szombat 10:19

soadroli írta: Cserélhetünk ha gondolod. Mondjuk még biztosan én se tudom, de holnapig kitalálom és hozom az értékeléssel. :D
Köszi Roli :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. január 29., szombat 10:15

Cserélhetünk ha gondolod. Mondjuk még biztosan én se tudom, de holnapig kitalálom és hozom az értékeléssel. :D
Kép

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. január 29., szombat 9:35

Srácok, valakinek nincs kedve cserélni velem az ajánlásban? Elfelejtettem, hogy én lennék a második és ötletem sincs :kalapos:

u.i.: Már lement a Sons of Kemet album de mégegyszer lepörgetem, ma vagy holnap be is írom majd :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. január 23., vasárnap 22:28

Ezt most letolom spectatorban, de azért köszi. :mrgreen:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. január 23., vasárnap 22:27

Faust írta: Merész indítás. :)
csatlakozol Faust?
a kedvedért hozhatok újra sp-t :-*
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. január 23., vasárnap 22:25

Merész indítás. :)

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. január 23., vasárnap 22:07

Akkor hozom is.
Sons of Kemet - Your Queen Is A Reptile.

Kezdésnek egy jó kis brit jazzt hoztam. Pár hete jött szembe az együttes, és eléggé bejött a hangzásuk, szóval gyorsan lepörgött az összes albumuk. Nekem a korábbi albumaik erősebbnek, viszont azokin szinte alig van ének (ami szerintem nem baj, nem annyira az erősségük), a legújabbat meg elég erősen befolyásolja a BLM szóval a kettő között hoztam valamit. Gyanítom, hogy nem fog mindenkinek tetszeni, de remélem egy-kettőtöknek bejön.

Jó szórakozást!

Tidal
Spotify
YouTube
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 209 regisztrált és 0 vendég