Premier League

Foci a Real Madridon túl...

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 7., csütörtök 6:47-kor befejeződött.

Arsenal
15
15%
Chelsea
2
2%
Liverpool
10
10%
Manchester City
69
68%
Manchester United
0
0 szavazat
Tottenham
5
5%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 101

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. december 30., hétfő 17:42

Kerlon írta:Csak annyit, hogy milyen szerencsésen pattant meg kétszer is a labda a kékek javára.
A gólnál és a gól utáni egyenlitő helyzetnél pedig a vörösök javára. Ez olyan, amikor mi nyerünk egy góllal, az ellenfélnek volt két ziccere, nekünk meg 8, de az NSO-n úgy irnak a meccsről, hogy KÉTSZER IS EGYENLITHETETT VOLNA az ellenfél. Érted :)

BTW, szerintem a klasszikus brit elvárásoknak teljes mértékben megfelelt a mérkőzése. A Chelsea magas iramban, az ellenfél térfelén keményen letámadva játszott, gyors játékáthelyezésekkel, kemény ütközésekkel. Az egy dolog, hogy mi nem ehhez vagyunk szokva, de nem szeretem, ha valakit csak divatból fikáznak. Jó a Chelsea, ha lenne csatárjuk, még jobbak lennének. Tipikusan az az ellenfél, akivel nem szeretnék találkozni a BL-ben, mert néhány elkényesztetett sztárocskánk a 60. percben már a seggén venné a levegőt, miközben csodálkozna, hogy a random PL iramon szocializálódott kollégája még mindig gondolkodás nélkül sprintel a labda után.

BTW2, ha lepasszoljuk az okos argentint, gondolkodás nélkül hoznám vissza Matát, ha nem változik a helyzete.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27917
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. december 30., hétfő 17:05

Jól van, szép megmozdulások voltak. Pont :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Drake » 2013. december 30., hétfő 16:30

MyStiQ írta:
Ha Májusban megnyeri a Bayern a BL-t
CSAK AZT NE! :mrgreen: Egy világ omlana össze bennem, ha a Bajnokok Ligája első címvédése nem a Real Madrid nevéhez fűződne. Minden évben azért szurkolok a Real Madrid sikere mellett, hogy a címvédő essen ki. Off vége.


Ez a tegnapi Chelsea győzelem szép és jó, de nagyon sokat köszönhetnek a sorsolásnak.
Pedig elég nagy az esély egy Bajor címvédésre. :-( Próbálom szeretni a Bayernt Pep miatt,de egyszerűen nem megy.Ahogy meglátom a feszülőmezes Robbent meg a kockafejű Kroost,az élettől is elmegy a kedvem. :mrgreen:

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. december 30., hétfő 16:25

Ha Májusban megnyeri a Bayern a BL-t
CSAK AZT NE! :mrgreen: Egy világ omlana össze bennem, ha a Bajnokok Ligája első címvédése nem a Real Madrid nevéhez fűződne. Minden évben azért szurkolok a Real Madrid sikere mellett, hogy a címvédő essen ki. Off vége.


Ez a tegnapi Chelsea győzelem szép és jó, de nagyon sokat köszönhetnek a sorsolásnak.

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Drake » 2013. december 30., hétfő 16:20

R.M.C.F írta: Biztos volt,de nem a maga tudásból...szerencse,kapott keret,keretben rejlő plusz ami a régi edző személye miatt alulmotivált volt és csak egy személycsere kellett hogy akarjanak, stb...stb...

Aki egy nem kész csapathoz odamegy,kötve hiszem hogy elkezd varázsolni.Az csak a mesében létezik vagy vakszerencse.
Ha Májusban megnyeri a Bayern a BL-t,akkor elhiszed végre,hogy Pep nem egy szerencsétlen kretén,aki jókor volt jó helyen?

Más:Először fordult elő olyan,hogy megtettem tipszmikszen a 'Senalt és nyert.(Az már más dolog,hogy kb.nézhetetlen játékkal.)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8526
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. december 30., hétfő 16:04

most nem akarok megint nagyképű lenni, de ezt minden nyitott szemmel járó ember tudta már mielőtt megvette a sok tucatjátékosát a spurs a nyáron...

egy klasszisuk volt, azt el kellett engedjék, mert elvágyódott, és mert kihagyhatatlan ajánlatot kaptak érte.
másik klasszist pedig nem igazán lehet odacsalni.
továbbra sem értem, mit kellett volna csináljanak.

vettek pár ígéretes játékost, meg egy soldado-t, ha összeáll a csapat, nem lesznek rosszabbak, mint bale-el.

tavaly féltávnál 33 pontjuk volt, idén pedig 34, egy formálódó csapattal.
továbbá szerintem az új edzővel egyelőre meggyőzőbbek, mint avb-vel voltak.
az már egy másik dolog, hogy az everton, a pool és az arsenal is komolyabban tolja, mint tavaly, ezért nehezebb odaérni a még európai kupaindulást jelentő helyekre.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. december 30., hétfő 15:42

most nem akarok megint nagyképű lenni, de ezt minden nyitott szemmel járó ember tudta már mielőtt megvette a sok tucatjátékosát a spurs a nyáron...
Kép
Kép
Kép

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. december 30., hétfő 15:28

A very accurate heat map of Soldado's scoring zones this season :lol: :lol: :lol:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. december 30., hétfő 15:25

de én még nem láttam olyan edzőt, aki első évében azonnal eredményes, és "szép" focit játszik a csapatával.
Biztos volt,de nem a maga tudásból...szerencse,kapott keret,keretben rejlő plusz ami a régi edző személye miatt alulmotivált volt és csak egy személycsere kellett hogy akarjanak, stb...stb...

Aki egy nem kész csapathoz odamegy,kötve hiszem hogy elkezd varázsolni.Az csak a mesében létezik vagy vakszerencse.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. december 30., hétfő 15:07

Folytatás január elsején az Old Traffordon, jó kis összecsapás lesz. :coffee:
Országos egyes! :mrgreen:

Ami meg azt a vitát illeti,hogy volt e olyan edző,aki első idényében szép,és eredményes focit játszott aktuális csapatával,nos talán Gérard Houllier a liverpool-al a 2000-es évek elején... :hmmm:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. december 30., hétfő 14:56

Kerlon, ezt neked küldeném. :mrgreen: Pár finomság Paulinhótól tegnap.
1
2
3
Első félidei statok: KATT

Meglepően simán vertük végül a Stoke-ot (végül mégis tudtam nézni a meccset), Paulinho, Dembélé, Soldado és Adebayor kiváló meccset hozott le.

Folytatás január elsején az Old Traffordon, jó kis összecsapás lesz. :coffee:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. december 30., hétfő 14:55

CS0ki írta:
De, nem is erre akartam reflektálni, mert kivételek mindig akadnak, viszont még a Chelsea fanok nagy része sem kéri számon Mou-tól a szép játékot, kicsit abszurd, hogy egy Real szurkoló meg felhozza.
Te írtad, hogy még nem nagyon láttál ilyen edzőt, erre hoztam csak példákat.
Ok, legközelebb pontosabban fogalmazok, de ez a kiragadás a lényegen mit sem változtat.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. december 30., hétfő 14:45

De, nem is erre akartam reflektálni, mert kivételek mindig akadnak, viszont még a Chelsea fanok nagy része sem kéri számon Mou-tól a szép játékot, kicsit abszurd, hogy egy Real szurkoló meg felhozza.
Te írtad, hogy még nem nagyon láttál ilyen edzőt, erre hoztam csak példákat.
A 09-10-es Barca szezonra gondolsz? Hazai pályán félelmetesek voltak, de idegenben rendre gyengélkedtek. A következő évükben sokkal gördülékenyebbek voltak - az én emlékezetem szerint.
08-09-es barca. Eredményesség nem kérdés, ahogy a szép játék sem.
féltávnál az 1. és a 8. helyezett között 9 pont a különbség. :)
Hát, ez a durva...Meg még el is tudom mondani, hogy kb kik azok a csapatok. A spanyol bajnokságban azt sem tudom, hogy ki a negyedik mondjuk(talán a Bilbao volt jó ősszel), de azt se, hogy ki van a felső házban.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. december 30., hétfő 14:12

CS0ki írta:
de én még nem láttam olyan edzőt, aki első évében azonnal eredményes, és "szép" focit játszik a csapatával.
2009, katalán oldal...
És Ancelotti első chelsea-s éve sem volt azért rossz. De még lehetne sorolni...Ettől persze még nyilván nem elvárás, de előfordzlt már a történelemben, hogy egy edző kapásból eredményes és szemnek is tetszetős játékot produkált.
A 09-10-es Barca szezonra gondolsz? Hazai pályán félelmetesek voltak, de idegenben rendre gyengélkedtek. A következő évükben sokkal gördülékenyebbek voltak - az én emlékezetem szerint.

De, nem is erre akartam reflektálni, mert kivételek mindig akadnak, viszont még a Chelsea fanok nagy része sem kéri számon Mou-tól a szép játékot, kicsit abszurd, hogy egy Real szurkoló meg felhozza.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. december 30., hétfő 14:01

de én még nem láttam olyan edzőt, aki első évében azonnal eredményes, és "szép" focit játszik a csapatával.
2009, katalán oldal...
És Ancelotti első chelsea-s éve sem volt azért rossz. De még lehetne sorolni...Ettől persze még nyilván nem elvárás, de előfordzlt már a történelemben, hogy egy edző kapásból eredményes és szemnek is tetszetős játékot produkált.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. december 30., hétfő 13:44

Kerlon írta:Egy szóval nem mondtam, hogy jobb lett volna a Pool vagy megérdemelték volna a pont szerzést vagy akármit is. Csak annyit, hogy milyen szerencsésen pattant meg kétszer is a labda a kékek javára. Attól függően semmi meglepő nincs abban, hogy egy olyan keret, akiknek a "B"(már, ha beszélhetünk ilyenről a chelseanél, hogy B) csapata megy ki még az is erősebb, mint a Pool kezdője. Ami még viccesebb, hogy ennyi jó képességű támadóval se képes a Portugál szép focit játszatni, hanem régi módi angol/német mód bedarálja az ellenfelet. Sokszor pedig csak az olyan klasszisokon múlik a győzelem, mint Hazard vagy Eto'o.

Persze ezzel a cél futballal is lehet komoly eredményeket elérni.
Ne csináljon úgy senki, mint aki nem ismeri Mou stílusát; eredménycentrikus. Eleinte nálunk is ez volt, aztán idővel elkezdtünk szépen játszani. Rá egyébként is duplán jellemző ez, de én még nem láttam olyan edzőt, aki első évében azonnal eredményes, és "szép" focit játszik a csapatával.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27917
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. december 30., hétfő 13:25

Na jó. Értem én, hogy itt divat fikázni Mout, de a szerencsére fogni a Pool vereségét enyhe szemellenzőre utal. A Chelseanak a gólokon kivül legalább 2 ziccere volt eldönteni a meccset, + Lampard lövése egy picit is gyengébb képességű kapusnál már gól.A Poolnak nem volt kidolgozott támadása, Sakho fejese inkább a véletlen műve. A Chelsea, amig kellett, lefocizta az ellenfelét. Lehet utálni a Portugált, de a tény az, hogy az idegenbeli rangadóit legalább döntetlenre hozta, otthon pedig gyűjti a pontokat. Egy olyan Chelseaval, ami más edző alatt hónapok alatt kipukkadt. El nem tudom mi köpködés lesz itt, ha esetleg még a bajnokságot is megnyernék..
Egy szóval nem mondtam, hogy jobb lett volna a Pool vagy megérdemelték volna a pont szerzést vagy akármit is. Csak annyit, hogy milyen szerencsésen pattant meg kétszer is a labda a kékek javára. Attól függően semmi meglepő nincs abban, hogy egy olyan keret, akiknek a "B"(már, ha beszélhetünk ilyenről a chelseanél, hogy B) csapata megy ki még az is erősebb, mint a Pool kezdője. Ami még viccesebb, hogy ennyi jó képességű támadóval se képes a Portugál szép focit játszatni, hanem régi módi angol/német mód bedarálja az ellenfelet. Sokszor pedig csak az olyan klasszisokon múlik a győzelem, mint Hazard vagy Eto'o.

Persze ezzel a cél futballal is lehet komoly eredményeket elérni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. december 30., hétfő 12:44

kaptam 3 üveg dijnyertes dunamocsi bort :mrgreen:
Bemelegítésnek éppen megjárja... :mrgreen:
Ami meg a meccset illeti...Kivették Suarezt a játékból azt annyi is...a góljuknál kicsit nem figyeltek az uru-ra,már is ott volt a helyzet.A szlovák hátvédnek a többi már ujgyakorlat volt.
Amúgy meg jobb volt a chelsea,Mou taktikai akarata érvényesült a tanítvány felett,nem játszottak szép focit,meg nem is fognak soha,de elég lehet a bajnoki címhez így is.
A poolnak sincs még veszve semmi,eddig a rangadók nagyját idegenbe játszották,otthon azért ők is nagyon meggyőzőek.
Az meg hogy az arsenal mennyire játszik támadó focit...háát,az ellen gyenge newcastle ellen csak ölték a vezetés megszerzése után a játékot,még jobban mint a Mou féle garnitura szokta...és bármilyen furcsa ezt pont nekem kimondani...de hiányzott Özil abból a csapatból...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. december 29., vasárnap 23:28

R.M.C.F írta:Meg fogja. Úgyhogy lehet gyűjteni a turhát.
Szerintem is a kékek nyerik a bajnokságot. A sok egygólos győzelem rengeteget érhet a végén :) De nyugi van, a moderátorok éberek. Ha épp nem részegek :mrgreen: Amiről pont most jutott az eszembe, hogy kaptam 3 üveg dijnyertes dunamocsi bort :mrgreen:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Premier League

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. december 29., vasárnap 23:28

A "jól pattanó labdákra" visszatérve egy pillanatra; az egyetlen nagy "helyezete" a Pool-nak abból született (az egyetlen a szabadrúgáson kívül, 45 perc alatt), hogy Cole(?) sarkáról pattant Henderson elé lövésre a labda, aki aztán belebikázta Cech-be.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 187 regisztrált és 0 vendég